Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 505 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#201 PostWysłany: 16 Paź 2016 22:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Akurat w tym nie nocowałem, ale obok, w Ibis Mall of the Emirates.

Wszystko było jak najbardziej O.K., śniadanie powyżej standardu i generalnie taki Ibis+.

Do stacji metra jakieś 10, może 15 minut na piechotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#202 PostWysłany: 16 Paź 2016 22:53 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Na Szardże uwazac bo hotele bez alkoholu, jak wyzej napisane sprawdzaja czy jestescie malzenstwem - ogolnie dosc restrykcyjny kwadrat w UAE.
Co do Matiny w Dubaju to ja nie narzekam bo moim celem jest slonce i plaza jak chce zobaczyc stary Dubai to nie ma problemu sie przemiescic ale juz w druga strone to jest problematyczne nie bede kursowal na plaze wiecej niz 500m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#203 PostWysłany: 31 Paź 2016 10:24 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 4
Loty: 14
Kilometry: 20 163
Jeśli komuś zależy głównie na cenie, to polecam Mark Inn Hotel Deira. Do stacji metra Baniyas Square skrótem około 200 metrów. Przejeżdżając jedną stację metra możemy się przesiąść na czerwoną linię w kierunku centrum. Za 7 noclegów za dwie osoby zapłaciliśmy z podatkami 1200zł (bez wyżywienia). Pokój czysty, jest kawa, herbata i czajnik w pokoju. W nocy cisza i spokój. Oczywiście nikt nie sprawdza żadnego aktu małżeństwa. Blisko hotelu Karachi Darbar, można tanio zjeść, nieco dalej duże centrum handlowe z carrefourem. Na targ złota, przypraw, na przystań z abrami około 15-20 minut marszu. Sama okolica hotelu brzydka, ale jak ktoś szuka czegoś tylko po to aby się przespać i cały dzień jest poza hotelem, to uważam że hotel warty uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#204 PostWysłany: 09 Lis 2016 10:08 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 8
Witam, znacie może jakieś fajne strony ( oprócz booking ) do wyszukiwania noclegów w Dubaju ? Kiedyś na forum znalazłem taki temat, gdzie ktoś podawał wszystkie wyszukiwarki ale nie potrafię teraz tego znaleźć... Lecę 1-4.12.2016r i jeszcze nie mam noclegu ,a już powoli panikuje. Może ktoś ma coś fajnego bądź wie gdzie coś znajdę ? cena za noc jaka mnie interesuje to do 400 zł max, lokalizacja centrum ew Marina.. z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#205 PostWysłany: 09 Lis 2016 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
@‌rafszy90‌ Proszę uprzejmie jak-szukac-tanich-noclegow-v-0-2,20,70308
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#206 PostWysłany: 09 Lis 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Wczoraj wróciliśmy i ze swojej strony mogę polecić hotel Atana. Niedaleko metra i Dubai Mariny, podwożą busikami na plażę Jumeira Public Beach (ta z żaglem). Za noc wyszło nas 345 AED (z podatkami, kosztem obsługi itp.) za dwie osoby ze śniadaniem. Standard hotelu za tą cenę jest naprawdę fantastyczny.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#207 PostWysłany: 18 Lis 2016 13:58 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Witam, czy moglibyście polecić jakiś fajny hotel dla 2 + 1 ( 10 miesięcy) w miare przystepnych cenach i dobrej lokalizacji ? planujemy poleciec juz 26 lub 27 listopada na 7 dni więc czasu mamy mało, z góry dziękuje za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#208 PostWysłany: 20 Lis 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Załącznik:
hyatt.jpg
hyatt.jpg [ 81.08 KiB | Obejrzany 1573 razy ]
My nocowaliśmy pięć nocy w Hyatt Place Dubai Baniyas Square
hotel bardzo przyjemny i czysty
pokoje super :) łóżko bardzo wygodne :)
śniadania - ok
basen bardzo mały
lokalozacja SUPER - przy stacji metra Baniyas Square
przy hotelu sklepy, supermarkety, McDonalds, KFC, oraz mnóstwo knajpek i punktów z żywnością dla tubylców :) kebab/scharma 6-7 AED
do Creek-u 5 minut pieszo a tam Abry (łódeczki, którymi przeprawiamy się na drugi brzeg za 1 AED od osoby)

Załączniki:
abra.jpg
abra.jpg [ 141.1 KiB | Obejrzany 1573 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#209 PostWysłany: 21 Lis 2016 21:22 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Moja obserwacja jest taka, ze mieszkanie przy Mallu może kończyć się każdorazowym przejściem przez centrum handlowe, kiedy chce się dotrzeć do metra. W skrajnym przypadku trasy Mall of the Emirates - Burj Khalifa (tam miesci się Dubai Mall), przejście przez oba jest czasochłonne i męczące. Nogi wchodzą w d***, a ruchome chodniki nie rozwiązują sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#210 PostWysłany: 24 Lis 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Także jestem takiego zdania. Nowe dzielnice to odległości i niestety wyższe ceny (restauracje, kawiarnie).
Polecam stary Dubaj: nocleg tańszy, lokalne restauracje, bary, jedzenie na ulicach...wszystko na wyciągnięcie ręki i w przystępnej cenie. No i koloryt i klimat arabskiego miasta...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#211 PostWysłany: 24 Lis 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
A stary Dubaj - gdzie jest najnaturalniej ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#212 PostWysłany: 24 Lis 2016 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
moim zdaniem tu:

przecież miasto powstało nad Creekiem i tu jest kolebka Dubaju
doskonała komunikacja dzięki (metro, autobusy no i transport rzeczny)

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 30.57 KiB | Obejrzany 1386 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#213 PostWysłany: 10 Sty 2017 16:46 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Mam pytanko, ponieważ nie mogę doszukać się jednej rzeczy..
przeglądam hotele w Dubaju na okres 14-18 marca, znalazłem podobno dobry hotel Al Farej Hotel, cena 980 zł/2 os/4 noce.
I OK, wyskakuje mi:

Wliczono: Podatek hotelowy 10%, Service Charge 10%
Nie wliczono (do pobrania przez hotel): Dirham turystyczny za pokój 45,12 zł

... czy to jest całość co muszę zapłacić w hotelu? Czy do tego dochodzą jakieś inne opłaty? Czy to nie okaże się, że będzie 47 zł x 2 osoby? :)
Noclegi patrzę na Agodzie :)

Do Dubaju lecę z narzeczoną, jaka jest szansa, ze wyrzucą nas z hotelu za brak "aktu ślubu"? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#214 PostWysłany: 10 Sty 2017 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Nie wyrzucą Was z hotelu...
to kolejny mit zwiazany z Dubajem, Emiratami i arabskimi klimatami...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#215 PostWysłany: 10 Sty 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
warsawghoster napisał(a):
... jaka jest szansa, ze wyrzucą nas z hotelu za brak "aktu ślubu"? :)

Z tego co piszesz to wnioskuje, że w sumie zależy Ci na tym aby zostac wyrzuconym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#216 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:09 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Właśnie wolałbym nie, ale cieszę się, że to mit :)

A odnośnie podatków w hotelach?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 29 Sty 2017 00:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#217 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:55 

Ten podatek ('tourism dirham') płacony jest od pokoju/ noc, tak jak pozostałe podatki (bo są łącznie trzy podatki).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#218 PostWysłany: 10 Sty 2017 20:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Też miałem pokój z agody , na 100% to cena za pokó.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#219 PostWysłany: 10 Sty 2017 20:29 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
warsawghoster napisał(a):
Do Dubaju lecę z narzeczoną, jaka jest szansa, ze wyrzucą nas z hotelu za brak "aktu ślubu"? :)

Jeżeli już, to raczej dotyczy to miejscowych, niż zagranicznych turystów. Sam w swoim hotelu miałem taki zapis:
Cytuj:
The hotel does not accept non married couples who are residents of UAE or GCC countries. Guests must provide a valid marriage certificate upon check in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#220 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:24 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
@‌rafal100_2004‌: no w tamtej części (między metrem a muzeum Dubaju) widziałam praktycznie samych Hindusów, Banglijczyków itp. Krótko mówiąc, było mało arabsko - przynajmniej za dnia.

@‌warsawghoster‌: spokojnie dolicz sobie od razu ze 20% do ceny początkowej :lol:
poza tym z narzeczonymi najgorzej jest w Szardży, tam naprawdę ścigają (i naprawdę trudno o alkohol). Dubaj czy Fudżajra są przy tym lajtowe.
My próbowaliśmy napisać maila z fejkowego adresu do hotelu. W większości przypadków nie odpisywali (bo formalnie przecież nie wolno), ale jak odpisywali, że nie, to sprawa była jasna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 505 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group