Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#221 PostWysłany: 28 Sty 2017 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Przeglądam sobie oferty na bookingu i prawie przy każdej widzę zapis:
Niewliczone: AED 7.00 podatek miejski za noc, 10% opłata miejska, 10% Opłata za obsługę w obiekcie.

Jak to wygląda w praktyce ? Jeśli na bookingu pokazuje mi cenę 300, to faktycznie na miejscu zapłacę 367 ?
Czy są z tym jakieś dziwne problemy, że jak przychodzi do płacenia to zrobi się 400 ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#222 PostWysłany: 29 Sty 2017 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
asmowscy napisał(a):
@‌rafal100_2004‌: no w tamtej części (między metrem a muzeum Dubaju) widziałam praktycznie samych Hindusów, Banglijczyków itp. Krótko mówiąc, było mało arabsko - przynajmniej za dnia.


szacun, wreszcie ktoś na F4F napisał, że Deira / Bur Dubai to wcale nie "fajny, lokalny klimat" "stary Dubaj" ani nic podobnego tylko pełno biednych imigrantów
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 29 Sty 2017 01:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#223 PostWysłany: 29 Sty 2017 01:25 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 9
Na miejscu płacisz opłatę turystyczną czy tam podatek miejski, byłem dwa razy i dwa razy płaciłem... jak napisali 7 AED, to będzie 7 ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#224 PostWysłany: 29 Sty 2017 04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@‌littleboy1989‌

Jak przechodzisz do platnosci to podbija cene do prawdziwej. Na miejscu do doplaty tylko 10 dir za pokoj za noc.
Wlasnie sie obudzilem w Saffron Hotel w Deira. Moze byc. Czysto, lozka wygodne. Na MMT do wyjecia za 150 zeta.

A jak ktos chce naprawde fajna miejscowe z sauna jaccuzi i basenem , to polecam Coral Deira. Do wyrwania za 200 - 240 zeta doba za pokoj.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#225 PostWysłany: 30 Sty 2017 09:09 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
rw30 napisał(a):
szacun, wreszcie ktoś na F4F napisał, że Deira / Bur Dubai to wcale nie "fajny, lokalny klimat" "stary Dubaj" ani nic podobnego tylko pełno biednych imigrantów


Trochę koloryzujesz.
Jest to lokalny klimat w kraju, w którym tylko 20% mieszkańców to rdzenni Emiratczycy.
Jest to stary Dubaj w porównaniu do części z samymi wieżowcami.
I, ostatecznie nie napisałam, że widziałam "pełno biednych imigrantów". Technicznie rzecz biorąc, widziałam ludność niearabską, byli schludni, tak jak i całe otoczenie. Nie odniosłam wrażenia specjalnego zubożenia.

Natomiast nie rozumiem, co to znaczy "fajny, lokalny klimat", bo dla mnie nie był fajny. Nie można się przejść wzdłuż creeku, bo co 100m brzeg jest zabudowany knajpami, w których siedzą głównie Europejczycy. Więc wracasz przez bazarek przemierzyć kolejne 100-200 m przy brzegu.

Na marginesie, jeśli ktoś czuje się zmęczony Dubajem, niech się wybierze np na 2-3 dni do Fujairy (autobus miejski za 25 DH). Inny świat - tam nawet Deira się wydaje cukierkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#226 PostWysłany: 30 Sty 2017 20:49 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Na świeżo mogę polecić dobry 3 gwiazdkowy hotel w Deira.

Comfort Inn Hotel Deira ***

http://www.booking.com/hotel/ae/comfort-inn.pl.html

Można złapać fajną cenę, nas ze wszystkimi podatkami i dodatkami wyszło prawie 2000 PLN za 7 nocy / pokój.

Bardzo blisko stacji Union (dwie linie - czerwona i zielona). Basen na dachu z podgrzewaną wodą. Obok market, kawałek dalej Galeria z Carrefour, McD, Pizza Hut, Starbaki i inne. Obok ulica Al Rigga z masą restauracji i knajpek, gdzie spokojnie można zjeść obfitą kolację za max 40 AED / 2 osoby. Zdarzyło się też u miłego Pakistańczyka zjeść wołowinkę z ryżem na słodko za 20 AED / 2 osoby. Zajadałem się tortillami za 6 AED z okienka.

Świetne WIFI, zdarzało się spokojnie 10/10. Wysyłka zdjęć do chmury bardzo sprawna.

Codziennie dwa busy na plażę Al Mamzar Beach Park za 5 AED. Bus jedzie 13 minut. Można też autobusem C28, ale jedzie długo i klima może urwać głowę. Warto kupić dzień wcześniej bilet na recepcji bo usługa popularna.

Taxi z lotniska 35 AED. 25 AED za trzaśnięcie drzwiami. Można podjechać metrem za 3 AED/os.

Obsługa bardzo miła, uśmiechnięta. Czystko, schludnie. W tej cenie pewnie ciężko o lepszy hotel blisko metra.

Gratis widok startujących i lądujących samolotów z całego świata. A380 Emirates już mi się znudziły, dlatego nie jadę 10 lutego do Warszawy. Hałas w pokoju nieodczuwalny, na basenie jeśli ktoś wrażliwy może przeszkadzać.

Byliśmy w pokoju po 8 rano, doba zaczynała się od 14:00, Pani od razu zaproponowała inny pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami lub oczekiwanie w lobby lub na basenie do 11:00. Na basenie można spokojnie przymknąć oko po nocnym locie. Wcześniej można wziąć prysznic na 8 piętrze (łazienki "basenowe").

Z minusów, dość hałaśliwa centralna klima, ale w styczniu nie było potrzeby używania, więc przed spaniem na OFF. Łazienka jak to łazienka w 3 gwiazdkowym hotelu. Lodówkę też słuchać, ale mamy na to patent. W dzień ustawiamy na 6. Na noc na 3. Praktycznie do rana się nie włączy a wciąż jest chłodno.

Śniadanie 30 AED, nie ma co kupować od razu na cały pobyt. Można po prostu iść do restauracji i zapłacić na miejscu. Nam nie podeszło. Brak mleka, płatków. Mało warzyw. Za to bardzo dobra kawa. Jedliśmy w pokoju albo na mieście.

Następnym razem w Dubaju wybierzemy ponownie ten sam hotel, chyba, że będzie szóstka w Lotka ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#227 PostWysłany: 30 Sty 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@‌asmowscy‌


Jest to lokalny klimat w kraju, w którym tylko 20% mieszkańców to rdzenni Emiratczycy.
Chodziło mi o to, że czytając opinie o tej części Dubaju na F4F można by pomyśleć, że tam mieszkają miejscowi albo że przypomina to Dubaj sprzed wielu lat, a nie jest to prawda. O to mi chodziło.

Jest to stary Dubaj w porównaniu do części z samymi wieżowcami.
Tutaj chodziło mi o to , że architektonicznie to stary Dubaj, ale to tylko i wyłącznie architektonicznie i to w sumie mało gdzie, bo obok tego wybudowano masę tanich hoteli. Ogólnie nie wygląda to najlepiej a już na pewno nie przypomina tego, jak Dubaj wyglądał paredziesiąt lat temu.

I, ostatecznie nie napisałam, że widziałam "pełno biednych imigrantów". Technicznie rzecz biorąc, widziałam ludność niearabską, byli schludni, tak jak i całe otoczenie. Nie odniosłam wrażenia specjalnego zubożenia.
Ja widziałem biednych emigrantów, dlatego tak napisałem :)

Natomiast nie rozumiem, co to znaczy "fajny, lokalny klimat", bo dla mnie nie był fajny. Nie można się przejść wzdłuż creeku, bo co 100m brzeg jest zabudowany knajpami, w których siedzą głównie Europejczycy. Więc wracasz przez bazarek przemierzyć kolejne 100-200 m przy brzegu.
Dla mnie też nie. Ale wiele osób na F4F bardzo się tam podobało. Co mnie dziwi.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Nocleg w IBIS
#228 PostWysłany: 06 Lut 2017 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy spał ktoś w Ibisie w Dubaju? Jak cenowo wychodzi? Czekaliście do promocji z darmowym śniadaniem czy nie warte świeczki ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#229 PostWysłany: 06 Lut 2017 10:01 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Ale w którym Ibisie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#230 PostWysłany: 06 Lut 2017 12:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Spałem w Mall of the Emirates.

Śniadanie było jak najbardziej O.K. - generalnie śniadania w Ibisach na Bliskim Wschodzie są lepsze niż te serwowane w Europie.

Wykorzystując promocję i punkty, za cały pobyt ze śniadaniami dla 2 osób zapłaciłem mniej więcej tyle, co normalnie kosztuje samo śniadanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#231 PostWysłany: 06 Lut 2017 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
asmowscy napisał(a):
Ale w którym Ibisie?


Obojętnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#232 PostWysłany: 06 Lut 2017 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
@‌asmowscy‌
@‌rw30‌

nie ma się co spierać, gdzie ładniej, gdzie bardziej Dubajsko...
jednemu się podoba to, drugiemu co innego i każdy z nas ma prawo do własnego zdania na ten temat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#233 PostWysłany: 17 Lut 2017 19:27 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
A co sądzicie o Novotelu Al Barsha dla rodziny? W okolicy nic nie ma, no poza Mallem. Za to stacja metra blisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#234 PostWysłany: 20 Lut 2017 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Pacik76 napisał(a):
A co sądzicie o Novotelu Al Barsha dla rodziny? W okolicy nic nie ma, no poza Mallem. Za to stacja metra blisko.


W tym konkretnym hotelu nie byłam, ale mój hotel był usytuowany w niedalekiej okolicy - też Al Barsha Heights (stacja Dubai Internet City Metro station). Będziecie mieć dobrą bazę wypadową na pobliską plażę przy Burj Al Arab, Dubai Marinę czy na palmę.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacik76 lubi ten post.
Pacik76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#235 PostWysłany: 21 Lut 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Pacik76 napisał(a):
A co sądzicie o Novotelu Al Barsha dla rodziny? W okolicy nic nie ma, no poza Mallem. Za to stacja metra blisko.


ja bylem ale srednio mi sie podobalo.
W stosunku do innych hoteli w Dubaju w podobnej cenie to ten:
-znajduje się tuż przy sheikh zayed road, więc przy odrobinie pecha, bądź braku szczęścia, i bycia umeiszczonym na jednym z niższych pięter i od strony drogi, hałas od 6 rano gwarantowany
-śniadanie też z widokiem na sheikh zayed road, i ogólnie to śniadanie mnie nie porwało [tzn jest zupelnie spoko, ale w innych hotelach w tym przedziale cenowym w Dubaju bywa lepiej]
-pokój był niewielki
-internet rozłącza automatycznie co godzinę [ja tam byłem w pracy więc dla mnie to kiepska sprawa, rozumiem że dla turysty to średni problem]

Lokalizacja 'blisko metra' to rzecz przydatna, aczkolwiek jest kilka tys innych hoteli w Dubaju posiadających tę cechę.
Acz akurat lokalizacja ogólnie jest całkiem spoko, do Mariny czy Kite Beach niedaleko

Żeby była jasność: absolutnie nie jest to zly hotel, ale w tym przedziale cenowym można w Dubaju wybrać lepiej
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Nocleg w Czerwcu 2017
#236 PostWysłany: 03 Mar 2017 21:51 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 10
Witam. Zakupiłem bilety na lot do Dubaju na początek Czerwca.
Szukam jakiegoś fajnego hotelu na 7 dni(2 osoby, para)

Znalazłem hotel:
Sheraton Dubai Creek Hotel & Towers

Booking proponuje cene: 2445zł bez śniadania.

Starwoodhotels proponuje:
Deluxe room 304 AED około 2340zł
Club room 309 AED około 2379zł <- zakładam że to jakaś specjalna oferta dla członków SPG bo na stronie hotelu jest to dużo większy koszt.

I tutaj pytanie, czy lepiej nocleg rezerwować już teraz ,czy poczekać bliżej wyjazdu? W Czerwcu(niestety) przypada Ramadan i może ceny jeszcze troche spadną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#237 PostWysłany: 19 Kwi 2017 06:37 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Podczas ostatniego pobytu w Dubaju spałem 3 noce w hotelu Hilton Garden Inn Dubai Al Mina. Opinie na tripadvisor (klik). Dobrą ofertę w tym hotelu idzie wyrwać rezerwując przez MakeMyTrip. Dodatkowo na miejscu płatne 15 AED/noc (podatek miejski). Tuż obok hotelu znajduje się stacja benzynowa na której można zrobić podstawowe zakupy. Do centrum Deiry kursują autobusy 8, 9 12 (3 AED/przejazd), a przystanek znajduje się zaraz obok hotelu. Autobusem linii 8 można dojechać bezpośredni na stację IBN Battuta (stąd odjeżdża bus na lotnisko DWC). Bus kursuje wzdłuż wybrzeża i łatwo i wygodnie można dojechać na plażę z hotelem Burj Al Arab lub do Mariny.

Hotel oferuj darmowy shuttle na plażę o 10 (nie skorzystałem, więc się nie wypowiem) oraz do Dubai Mall (o 11, powrotny shuttle o 18). Dodatkowo na dachy znajduję się mini basen do dyspozycji gości.

PS.
Nie mając żadnego statusu w sieci Hilton bez problemu dostałem zgodzę na późne wymeldowanie.

Polecam.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:00 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Czy macie doświadczenie jak zorganizowane sa usługi hotelowe (typu sieć Hilton) podczas ramadanu? Czy w hotelu serwowane jest śniadanie dla gości? Czy będzie funkcjonował salonik? Czy basen hotelowy to również strefa zamknięta dla spożywania napoi w ciągu dnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#239 PostWysłany: 20 Maj 2017 21:17 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 12
Cześć,

Planuje wyjazd na początku lipca do Dubaju z dziewczyną.
Planuję zatrzymać się w poniższym hotelu
https://www.booking.com/hotel/ae/dubai- ... es.pl.html?

Co sądzicie o poniższym hotelu oraz lokalizacji "Dubaj Marina"?
Jest to dobry wybór przy 11 dniowym pobycie?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#240 PostWysłany: 20 Maj 2017 21:31 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
11 dni w lipcu? Podziwiam!
A co do lokalizacji to masz na booking setki opinii, tripadvisor jeszcze więcej więc nie co tu można więcej dopisać ...
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group