Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Lip 2016 17:11 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Dziękuję wszystkim.

Mogę zamienić urlop na środek października - czy to byłby lepszy wybór niż wrzesień na wypoczynek na Cyprze?

P.S. Dużo czytam o Cyprze,notuję i niedługo zadam dużo konkretnych pytań :D
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 02 Lip 2016 20:25 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 794
niebieski
Zmiana o ten miesiąc nie spowoduje może wielkiego odpływu tłumów, ale jeden inny konkretny czynnik, o ile we wrześniu będzie lato z "arabskimi/pustynnymi" temperaturami, to od połowy października zaczyna się nasz "polskie lato" z temperaturami już raczej około 25-30 st. A to dla dzieci i dorosłych jest sporą różnica, również w wilgotności. Spadek cen dopiero od 1 listopada (low season - auta nawet po 7 EUR/dzień).

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Lip 2016 22:23 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
2 tygodnie to całkiem sporo czasu, ja bym zdecydowanie nie ograniczał się tylko do greckiej części, naprawdę warto wybrać się na północ (mi podobało się bardziej) i zobaczyć na przykład takie miasta jak Kyrenia czy Famagusta no i na pewno Nikozja, obie części.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lip 2016 22:56, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 12 Lip 2016 09:45 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam ponownie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Sytuacja była dynamiczna i zaszły małe zmiany. Pobyt skrócił się :( o 3 dni. Ehh praca. Lecimy w środku września - pobyt 11 dni. Lądowanie i odlot - Larnaka.
W jakim rejonie najlepiej zatrzymać się (czas najwyższy rezerwować hotel/hotele) aby mieć bazę wypadową na zwiedzanie wyspy i pięknych plaż?
Wszystkiego oczywiście przez 11 dni nie damy rady ogarnąć. Chcemy się relaksować (plażowanie) i odwiedzić ciekawe miejsca, taki "top 5" Cypru.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Lip 2016 10:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Noclegi w Larnace na początek i przed odlotem a środek pobytu może okolice Limasol lub Pafos,które warto zwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 13 Lip 2016 09:04 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Plan pobytu się krystalizuje :)
Auto z lotniska na cały okres.
Dwa dni w Larnace. Po wymeldowaniu przejazd do Nikozji - przejście na turecką stronę. Późnym popołudniem przejazd do Pafos (lub bliskie okolice) i pobyt do końca czyli 9 dni. Zwiedzanie i relaks na północno zachodnim krańcu wyspy. Po wymeldowaniu przejazd na lotnisko Larnaka. Koniec.
Proszę znawców tematu o opinie.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Lip 2016 09:50 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Proponuję jeszcze wyjazd w góry Troodos.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 13 Lip 2016 10:40 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Ja bym zostal przynajmniej 1 noc w Nikozji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 14 Lip 2016 12:07 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Pierwszy etap zakończony :) Wszystkie rezerwacje dokonane. Auto, lotnisko - lotnisko na cały pobyt.

Cztery noclegi w Larnace.
Plan pobytu: jeden dzień w Nikozji i jeden dzień półwysep Greco, wieczór w Ayia Napa. Relax.

Siedem noclegów w Pomos.
Plan pobytu: relaks i zwiedzanie północno zachodniej części wyspy (pozostały szczegóły, jakie plaże i ciekawe miejsca odwiedzić podczas pobytu w Pomos).
Powrót na wieczorny lot z Larnaki.

Dziękuję piszącym w temacie za udzielone rady.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Lip 2016 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Szczerze to lenistwo wybrałbym Protaras. Byłem w poprzednim roku w październiku w Vangelis Hotel Apts i codzienne wycieczki na leniwe leżenie na Fig Tree Bay. Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie tego miejsca pytaj. Bardzo nam się tam podobało ale faktycznie lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Lip 2016 23:34 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Stanęło na połowę pobytu okolice Coral Bay i reszta Ayia Napa ale dalej od centrum więc mam nadzieję na spokój:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Lip 2016 07:23 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
A może trzeci wybór...McKenzey Beach w Larnace, spokój, dużo rodzin z dziećmi a na dodatek można pooglądać lądujące samoloty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 22 Lip 2016 19:28 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no tam podjedziemy w ostatni dzień bo mamy w nocy samolot - noclegi klepnięte....odliczanie rozpoczęte ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 22 Lip 2016 20:18 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
gadki o pieknych plazach mozna wlozyc miedzy bajki bo mowi to ktos kto chyba faktycznie pieknych plaz nie widzial i (albo) nie ma dzieci.
z dzieciakiem do aquaparku to pomysl jak strzal w 10. fajnie jest w tym aquaparku w ayia napa. spokojnie, bez totalnych tlumow porownywalnych chocby do parkow w usa - nawet w sezonie czekanie na zjazd jest znosne. ale ludzi sporo - z lezakami jednak nei bedziesz mial problemow.

plaze na cyprze najlepsze w czesci greckiej to wlasnie w okolicach napy. tam bym uderzal - my mieszkalismy w pyla village to ok 25 km do napy, ale co 2 dzien tam jezdzilismy (wynajmij auto bo juz w 3 bardziej oplacalna opcja). co do imprezowni, racja, ale to nie jest hiszpanskie lloret de mar - choc angole i ruskie potrafia dac w palnik. Ogarnij hotel czy airbnb w spokojniejszym miejscu i baw sie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 25 Lip 2016 17:34 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Wyczytałem na jednym z portali takie ciekawostki dotyczące Nikozji, wycieczka piesza.

"Pobyt po stronie tureckiej nie moze trwac dluzej niz jeden dzien. Przekraczajacy granice musza wrócic przed 17.30. Nie mozna przekraczac granicy po godz. 14.00."
"Towary kupione na pólnocy moga zostac skonfiskowane. Wartosc zakupów zrobionych w pólnocnej czesci nie moze przekraczac 18 CYP (30 EUR). "
To aktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 25 Lip 2016 20:01 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Ja co prawda nie byłem, ale nie raz na forum demontowano zarowno czas poobytu, jak i godziny wyjazdu /powrotu. Można być dlużej niż dzień i nie trzeba wracać o określonej godzinie. Więc informacje na owym portalu są delikatnie nieaktualne.
Jeżeli chodzi o kwotę zakupów, to nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Lip 2016 20:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Teraz już nie dają papierowych wiz, a poza tym te restrykcje brzmią jak działalność strony greckiej, mająca na celu odstraszanie przed chodzeniem do Turków. Tyle że greccy pogranicznicy ledwie zwracają uwagę klienta z polskim dowodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 08 Wrz 2016 22:05 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam ponownie. Będziemy po kilku dniach zmieniać miejsce pobytu z Larnaki na Pomos. Wybrałem na przejazd poniższą trasę. Wyjedziemy po śniadaniu i wieczorem chcemy być na miejscu. Mamy więc cały dzień.
Co najlepiej zwiedzić po drodze na południu i południowym zachodzie? Na północ i północny zachód będziemy mieć siedem dni.
Dzięki i pozdrawiam

Załączniki:
cypr.jpg
cypr.jpg [ 91.95 KiB | Obejrzany 8148 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
madej lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 08 Wrz 2016 22:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Była tu ostatnio relacja którejś koleżanki z fajnymi opisami - wodospady, wąwóz itd. Nawet mnie mocno zainspirowała i próbowałem to pozaliczać, ale znów zabrakło czasu i muszę się wybrać raz jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Wrz 2016 23:43 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Czy to ta relacja? Ciekawa.
cypr-w-poszukiwaniu-titanica-olimpu-wodospadu-i-klasztoru,1504,93774
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group