Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 03 Maj 2014 15:40 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
bonieq2 napisał(a):
wiater napisał(a):
Tak pisaliście o tym a Wietnamie, że chyba przemyśle, czy tam na lecieć :)

Czy do Wietnamu wystarczy paszport? wiza? Jak z cenami lotów?


Wiza jest wymagana, można ją otrzymać na granicy, ale wymaga załatwienia promesy przez internet i można ją otrzymać tylko na głównych lotniskach.
Ja korzystałem z tej firmy: http://www.myvietnamvisa.com
Ale jest też kilka innych pośredników.
Druga opcja to standardowa wiza w amasadzie.
Loty standardowo około 2500 PLN w dwie strony, ale bywa taniej. Druga opcja to przelot w dwie strony do Bangkoku (w promo ok. 1800-2000 PLN) i przelot AirAsia do Sajgonu, potem można przejechać cały kraj na północ i wrócic do Bangkoku z Hanoi. Ceny w Wietnamie niskie, przejazdy między miastami też. Sensowny nocleg tj. czysto, łazienka, klima itp. ogarniesz już za 10-18 $. Jedzenie - tanicha, obiad zjesz już od 1,5 $, piwo jeszcze tańsze. Wypad na Halong Bay trochę podbije koszty, ale też nie ma tragedii.


dziękuje za odpowiedź.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#162 PostWysłany: 03 Maj 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Loty Bangkok-Saigon z Air Asia to koszt ok. 150 PLN w jedną stronę, Hanoi - Bangkok podobnie :)
Mieć 5 dolarów na wieczór w wietnamskiej "knajpie" z Bia Hoi i być jak panisko - bezcenne.
A można też po drodze zaliczyć równie tanią Kambodżę, z Phnom Phen do Saigonu jest tyle autobusów ile kto chce. W Phnom Phen można też załatwić wietnamską wizę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
codriver lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 04 Maj 2014 01:34 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 4
Wietnam... Aż przypomina się specjalny odcinek Top Geara ;)
Bonieq2 - powiedz mi, jeśli możesz jak jest z transportem publicznym? Łatwo jest tam trafić taksówkę ewentualnie busa, czy też byłbym skazany na wynajęcie dwóch kółek i przemieszczania się w ten sposób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 04 Maj 2014 10:43 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
gruzja jest tania i rok można mieszkać bez wizy :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 04 Maj 2014 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
lelahpl2596 napisał(a):
Wietnam... Aż przypomina się specjalny odcinek Top Geara ;)
Bonieq2 - powiedz mi, jeśli możesz jak jest z transportem publicznym? Łatwo jest tam trafić taksówkę ewentualnie busa, czy też byłbym skazany na wynajęcie dwóch kółek i przemieszczania się w ten sposób?

Autobusów między miastami jest pełno i w dobrym standardzie za dobre pieniądze, są nawet autobusy sypialne. Bilety można kupować też poprzez każde biuro turystyczne, a tych jest pełno, w cenie często jest odbiór busikiem z hotelu. Można też kupić bilety open na całą trase z północy na południe lub odwrotnie. Możemy po drodze wysiadać gdzie chcemy i po paru dniach łapać kolejny autobus. Wyjdzie taniej niż osobne bilety, ale jesteśmy "skazani" na jednego przewoźnika i jego rozkład. Firm transportowych jest pełno. Wietnamczycy jednak często "kręcą" więc trzeba dokładnie sie dogadać i nie przejmować zbytnio gdy nas trochę naciągną, bo na pewno się to zdarzy. Są też pociagi, ale nie sprawdzałem. Ogólnie poruszanie się po kraju to łatwizna. W miastach są oczywiscie taxi oraz taxi motocyklowe lub riksze cyclo, ale najlepiej jak w całym regionie ustalić cenę z góry. Transport publiczny w miastach jest dość chaotyczny, ja wolałem "z buta" lub taxi. Motoru/skutera nie wypożyczałem, ale może to być ciekawe wyjście w obszarach poza dużymi miastami.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 12 Maj 2014 14:45 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
gibson007 napisał(a):
Indie: przed podróżą dużo naczytałem się o jednym z najtańszych i najbiedniejszych krajów na świecie.
Jednak globalizacja mocno daje się we znaki zwłaszcza w miejscach mocno turystycznych np. GOA.
Można co prawda zjeździć połowę kraju za grosze (ceny pociągów na długich trasach po kilka, kilkanaście złotych) jednak oczekując standardu do którego jesteśmy przyzwyczajeni musimy zapłacić porównywalnie ze średnio rozwiniętym krajem europejskim (ceny noclegów, sprawdzone restauracje w miastach, transport).


Ale czasem podróż to też między innymi wakacje od standardu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni... Życie, choć na chwilę - bardziej 'między ludźmi'. Przygoda. Nigdy nie szukałam nawet namiastki jakiegokolwiek komfortu w Indiach, i w tym prymitywie, prostocie, brudzie nawet, też była magia. Dodatkowo, nikt nas nie rozliczał nigdy z ilości osób choćby przy noclegach, może dlatego, że te najbardziej 'luksusowe' były w guesthousach, chatka na plaży 150 rupii - jedna czy 5 osób - bez różnicy, kosztowała tyle samo. W Tajlandii, Malezji, często w Indonezji - bez szans, jak bungalow 2 osobowy - włażą 2 osoby, mimo, że podróżowaliśmy z 3 dzieci, i fizycznie ciężko to było rozplanować. Na Goa standardy wyznaczają Rosjanie, prawie nigdy się nie targują i pieniędzy raczej nie liczą. Rodzinnie nigdzie nie podróżowało się taniej niż przez Indiach, bywało, że mieściliśmy się w dziennym budżecie 100pln/5 osób :). Nawet w Nepalu ceny już nie te.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 18 Maj 2014 21:55 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Karinka napisał(a):
Jestem pełna podziwu dla ludzi którzy decydują się na wakacje w tych rejonach azji. Mam licencjat , trochę myślę że angielski znam ale nie wyobrażam sobie ,żebym tam sobie poradziła ;p


Najtrudniejszy pierwszy raz i pierwsza decyzja - JADĘ!
Pewnie facetom łatwiej niż kobietom, z wielu względów, niemniej pamiętam moje przerażenie, blondynki gubiącej się nieuchronnie w każdym mniej oswojonym miejscu, samej, z plecakiem i perspektywą podróży dalekiej, i z niezliczoną ilością przesiadek, bo tak taniej;). Nie zgubiłam się ani razu, oswoiłam niektóre lęki a na pewno wiele o sobie nauczyłam. Niesamowita sprawa!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 26 Lis 2014 15:03 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 124
kozi00 napisał(a):
Bangladesz - ale nie polecam!!!


Bangladesz rzeczywiście bardzo tani do podróżowania, jeśli chodzi o życie - wynajem mieszkania itd. to ceny podobne do polskich albo nawet i wyższe.

W Bangladeszu można podróżować albo śmiesznie tanio albo kuriozalnie drogo. Nie ma nic pomiędzy.

Czy poleciłbym Bangladesz? Trzeba mieć silne nerwy.
_________________
Zapraszam na bloga w podróży do oraz fanpage na facebooku
Bangladesz, Botswana, RPA, Niemcy, Szwajcaria, Indonezja, Kambodża, Wietnam.
Planowanie, rachunki z podróży, filmy, zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 28 Lis 2014 01:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
mattt2 napisał(a):
Czy poleciłbym Bangladesz? Trzeba mieć silne nerwy.

z jakiego powodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 25 Sty 2015 00:24 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Bangladesz - nie polecam. Albo traficie na cyklon, tajfun, deszcze, powodz... albo jeszcze inne anomalie pogodowe

Na biale kobiety patrza jak na kosmitow, co chwile zaczepiaja, zeby podac numer telefonu i e-mail, zeby ich zaprosic do europy. Dzieci lapia za spodnie i zebraja. Ceny hoteli kosmicznie drogie jak na proponowane warunki. Jedzenie skromne, wiec nie ma szans na jakies szalenstwa kulinarne. Transport masakra - w Dhace korki non stop - ciezko powiedziec kiedy sa godziny szczytu - chyba zawsze ;)
Atrakcja na pewno jest widok ludzi wyprozniajacych sie w bocznych uliczkach, lub katach :D Korupcja, korupcja i jeszcze raz korupcja. Ceny na biala twarz- czyli 50-100% drozej. Brod i syf :)

Bangladesz = Polska lat koministycznych + Indie + troche afryki - zamieszac i powstaje idealny koktajl wakacyjny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 25 Sty 2015 10:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Exanimus napisał(a):
Bangladesz = Polska lat koministycznych + Indie + troche afryki - zamieszac i powstaje idealny koktajl wakacyjny :D

no to raczej nigdy w zyciu. dzieki :)

-- 25 Sty 2015 09:27 --

shipoffools22 napisał(a):
Dodatkowo, nikt nas nie rozliczał nigdy z ilości osób choćby przy noclegach, może dlatego, że te najbardziej 'luksusowe' były w guesthousach, chatka na plaży 150 rupii - jedna czy 5 osób - bez różnicy, kosztowała tyle samo.

ok, czy mozesz dac znac, gdzie chatka na plazy w indiach kosztuje 150 rupii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 25 Sty 2015 11:19 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
zdecydowanie Polska. Połączenie Polskiego busa, taniej kwatery lub nawet hotelu 5 gwiazdkowego, biedronki i lidla powoduje, iż dorównujemy cenom krajom uważanym do tej pory za tanie. A odliczając koszt dolotu, bo takowy odpada w przypadku Polski, wakacje wyjdą zdecydowanie najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 25 Sty 2015 12:22 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Wenezuela. Noclegi po 7-10 dolarów obiad w dobrej restauracji 2$ empanada z rekina albo sok 0.30$ benzyna 0.05$ za caly bak. Bilet na metro 1 cent. Wejście do zoo darmo (socjalizm). Brak żebraków, naciagaczy, turystów i niezbyt drożej niż Wietnam i reszta taniej azji. Nie. Pomimo opowieści (również miejscowych) nie zauważyłem żeby było niebezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 25 Sty 2015 13:30 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Polska? Może czasem, tyle ze ciężko o "egzotykę", oderwanie się od rzeczywistości, no i z pogoda trzeba trafić...
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:46 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 124
Exanimus napisał(a):
Bangladesz - nie polecam. Albo traficie na cyklon, tajfun, deszcze, powodz... albo jeszcze inne anomalie pogodowe

Na biale kobiety patrza jak na kosmitow, co chwile zaczepiaja, zeby podac numer telefonu i e-mail, zeby ich zaprosic do europy. Dzieci lapia za spodnie i zebraja. Ceny hoteli kosmicznie drogie jak na proponowane warunki. Jedzenie skromne, wiec nie ma szans na jakies szalenstwa kulinarne. Transport masakra - w Dhace korki non stop - ciezko powiedziec kiedy sa godziny szczytu - chyba zawsze ;)
Atrakcja na pewno jest widok ludzi wyprozniajacych sie w bocznych uliczkach, lub katach :D Korupcja, korupcja i jeszcze raz korupcja. Ceny na biala twarz- czyli 50-100% drozej. Brod i syf :)

Bangladesz = Polska lat koministycznych + Indie + troche afryki - zamieszac i powstaje idealny koktajl wakacyjny :D



Zgadzam się w stu procentach. Tam jest wszystko i nic. Tego kraju nie ogarniesz :lol: :lol: :lol:
_________________
Zapraszam na bloga w podróży do oraz fanpage na facebooku
Bangladesz, Botswana, RPA, Niemcy, Szwajcaria, Indonezja, Kambodża, Wietnam.
Planowanie, rachunki z podróży, filmy, zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:58 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
ayahaga napisał(a):
Wenezuela. Noclegi po 7-10 dolarów obiad w dobrej restauracji 2$ empanada z rekina albo sok 0.30$ benzyna 0.05$ za caly bak. Bilet na metro 1 cent. Wejście do zoo darmo (socjalizm). Brak żebraków, naciagaczy, turystów i niezbyt drożej niż Wietnam i reszta taniej azji. Nie. Pomimo opowieści (również miejscowych) nie zauważyłem żeby było niebezpiecznie.
Kiedyś przetestuje:)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 25 Sty 2015 20:31 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
popcarol napisał(a):
ayahaga napisał(a):
Wenezuela. Noclegi po 7-10 dolarów obiad w dobrej restauracji 2$ empanada z rekina albo sok 0.30$ benzyna 0.05$ za caly bak. Bilet na metro 1 cent. Wejście do zoo darmo (socjalizm). Brak żebraków, naciagaczy, turystów i niezbyt drożej niż Wietnam i reszta taniej Azji. Nie. Pomimo opowieści (również miejscowych) nie zauważyłem żeby było niebezpiecznie.
Kiedyś przetestuje:)


Ja testowałem, rzeczywiście jest tanio, ale trzeba pamiętać,że mówimy o nielegalnym kursie czarnorynowym. Na legalu jest drożej niż w Norwegii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 25 Sty 2015 21:26 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Mój najtańszy wyjazd biorąc pod uwagę całkowite koszty ( bilet lotniczy , nocleg , transport , jedzenie ) to Gruzja . Moje wypady to w wiekszosci max 4 dni. Ten wyjazd kosztował mnie 128 zł bilet RT (Katowice Kutaisi )+ ok 500 zł pozostałe koszty . Do tego miałem najbardziej zróżnicowane klimaty podczas podróżny. Kaukaz , Morze Czarne , "Toskania" gruzińska, stepy. W tej cenie był opłacony bus z kierowca . Oczywiście świetne jedzenie i picie . Od tej pory staram się 2 razy do roku znaleźć czas na Gruzje.

Z krajów bliżej - Węgry .
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 26 Sty 2015 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja też bardzo miło wspominam Gruzje jeśli chodzi o koszty pobytu, chociaż obecnie wydaje mi się że bardzo interesująco wypada Ukraina. Wartość hrywni spada już od długiego czasu, a dojazd z Polski (szczególnie wschodniej) jest bardzo tani. 4 osoby w auto i przy naszych pensjach i przeliczniku złotówki do hrywni można się poczuć jak oligarcha. No dobra z oligarchą przesadziłem ale naprawdę pobyt wychodzi w bardzo rozsądnej cenie. Jedynie na stan dróg trzeba uważać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 30 Sty 2015 09:59 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 0
Tylko co mi po kosztach pobytu, jak za przejazd/przelot trzeba zapłacić. Może podajcie tanie państwo pod względem podróży i pobytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: j_a oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group