Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Kwi 2014 14:45 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Z państw, które ja odwiedziłem mogę powiedzieć, że największym bogaczem czułem się w Macedonii. Tanie są też, jak ktoś wcześniej napisał, Albania, Czarnogóra, Mołdawia, Ukraina, natomiast zastanawia mnie, czemu nikt nie napisał jeszcze nic o Maroku- bardzo przyzwoite noclegi za 20-30 zł za osobę, jedzenie do 10 zł, a przy umiejętnym targowaniu się ceny można jeszcze bardzo spuścić. Oczywiście alkohol bardzo drogi i kiepski jakościowo, natomiast w Maroku znajdą się inne, również ekonomiczne i przyzwoite zamienniki ;)

A jak to jest z tą Maltą? Bo lecę za dwa tygodnie i nie wiem czy kabanosy pakować do podręcznego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 09 Kwi 2014 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Maroko faktycznie jest dość przyzwoite budżetowo, ale to jednak dalej nie ta liga cenowa co południowa i południowo-wschodnia Azja, w której zamienniki też się znajdą wszelkiej maści ;)
Najtańsze piwko piłem w Wietnamie - świeże, jednodniowe piwo Bia Hoi w "knajpce" po ledwie kilkadziesiąt groszy za szklaneczkę.
Jeśli ktoś pali - paczka fajek 1$, mając poniżej 5$ można spokojnie spędzić miły wieczór ma mini stoliczkach przy ulicy z lokalnymi, a postawienie kolejki również nie stanowi żadnego wyzwania finansowego.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 09 Kwi 2014 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie wiem gdzie te "przyzwoite" noclegi za 20-30 zeta w maroku
owszem miałem z neta parę miejscówek gdzie Polacy pisali ze było znośnie, tylko ze ja zaglądając do pokoju znajdowałem np. zeschnięty klocek w kiblu
generalnie syf ,kila i mogiła, jeden z gorszych dla mnie wyjazdów
zrobiłem objazdówkę i koszty wyszły mi b wysokie,pomijając oszustwa na każdym kroku
jak ktoś lubi spać w syfie to w maroku faktycznie znajdzie miejscówkę za 20 zeta, tylko czy warto?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 09 Kwi 2014 16:04 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
Każdy podróżuje według własnych potrzeb. Osobiście miałem okazję spać w Maroko nawet taniej niż 20-30 zł za dobę w Medinach. Luksusów się nie spodziewałem, zdarzało się nawet, że łazienka była na zewnątrz,a toaleta to...po prostu dziura :). Ale biorąc pod uwagę czas jaki spędzałem w "hotelu" nie przeszkadzało mi to.

Jedzenie może nie tak tanie jak w Tajlandii ale, nie obciążało znacznie budżetu. Swoją drogą berberyjska kuchnia nie powaliła mnie na kolana :). Z tego co pamiętam Harirę można było zjeść za 5 MAD , świeżo wyciskany sok również kosztował 5 MAD. Tadzin to wydatek 20-30 MAD.

Poruszanie się po kraju stosunkowo tanie i w dobrych warunkach. Nie wiem jak autokarami, ale pociąg polecam każdemu ;). Dworce czyste i schludne, pociągi podobne do tych które jeżdżą na naszych torach :).

W Azji miałem być okazję tylko w Tajlandii i bez szaleństw spokojnie można zamknąć się w kwocie od 30 zł wzwyż. Biorę pod uwagę tylko nocleg oraz wyżywienie. Chociaż przy dobrych wiatrach jeszcze uda się wypożyczyć rower za 50 THB :). Jest to istotne szczególnie, gdy jedziemy na dłuższy okres czasu, bo np. 2-3 dni możemy wykorzystać na kompletne lenistwo i potem przeznaczyć środki na aktywniejsze spędzenia czasu typu zwiedzanie, wycieczki bądź nurkowanie. I tak co kilka dni ;)
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 09 Kwi 2014 16:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
becek napisał(a):
generalnie syf ,kila i mogiła, jeden z gorszych dla mnie wyjazdów
zrobiłem objazdówkę i koszty wyszły mi b wysokie,pomijając oszustwa na każdym kroku

no i chamstwo gratis. nie wroce do maroko i egiptu. blee...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 09 Kwi 2014 16:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
śledź napisał(a):
Oczywiście alkohol bardzo drogi i kiepski jakościowo

drogie np. 5 euro/kufel piwo i slabe. bez sensu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 09 Kwi 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
Jeśli ja miałbym porównywać Bułgarię i Ukrainę, jeśli chodzi o regiony z basenu Morza Czarnego to uważam, że Bułgaria jest tańsza. No chyba, że mówimy o Słonecznym Brzegu, czy Warnie. Ale byłem w Bułgarii w Rawdzie niedaleko Nessebaru, a na Ukrainie w krymskim Koktebelu. Koktebel był zdecydowanie droższy pod każdym względem!
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Kwi 2014 18:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
No właśnie, byłeś na Krymie ;) Czyli najdroższe z możliwych miejsc - w takiej Odessie np jest porównywalnie albo i taniej niż w Bułgarii.. ale trudno się dziwić, miejsce jest niestety bardzo przereklamowane (Bułgaria wypada o niebo lepiej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 09 Kwi 2014 21:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Dla mnie z krajów azjatyckich najtańszy jak dotąd był Wietnam, z europejskich Albania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 09 Kwi 2014 22:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Washington napisał(a):
No właśnie, byłeś na Krymie ;)

no wlasnie, kolega byl na krymie. moje gratulacje.
krym jest na mojej liscie od kilkunastu lat, i zawsze cos wypadalo.
a teraz to sobie moge pomarzyc. eh....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 20 Kwi 2014 22:39 

Rejestracja: 20 Kwi 2014
Posty: 1
Witajcie!
Ja pytanie o najtańsze państwo do podróży uszczegółowię i proszę o porady:
1. Pobyt 3-6 miesięczny podczas naszej zimy/wiosny
2. W ciepłym kraju
3. Rodzina 8-mio osobowa ( 6 dzieci od 1 do 11 lat)
4. W związku z tym dojazd samochodem bądź dolot tanimi liniami i kraj w miarę cywilizowany.
Czy możliwe jest zamknięcie się w kosztach 2500 zł/ miesiąc z dojazdami?
Co byście polecali?
Pozdrawiam
Szymon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 21 Kwi 2014 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
SzymonS napisał(a):
Czy możliwe jest zamknięcie się w kosztach 2500 zł/ miesiąc z dojazdami?
Co byście polecali?
Pozdrawiam
Szymon


2500 zł na miesiąc na osobę czy na wszystkich?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 21 Kwi 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
SzymonS napisał(a):
Witajcie!
Ja pytanie o najtańsze państwo do podróży uszczegółowię i proszę o porady:
1. Pobyt 3-6 miesięczny podczas naszej zimy/wiosny
2. W ciepłym kraju
3. Rodzina 8-mio osobowa ( 6 dzieci od 1 do 11 lat)
4. W związku z tym dojazd samochodem bądź dolot tanimi liniami i kraj w miarę cywilizowany.
Czy możliwe jest zamknięcie się w kosztach 2500 zł/ miesiąc z dojazdami?
Co byście polecali?
Pozdrawiam
Szymon


Może pomyślcie nad wyspami kanaryjskimi. Dojazd jakieś 500 zł / osoba, apartament z kuchnią na miesiąc pewnie ze 600 Euro, jedzenie w Lidlu czy Mercadonie w cenach podobnych do naszych.
Całość (na 3 miesiące) wyjdzie przy takiej ilości osób jakieś 15000, ale to tylko 625 zł / osoba / miesiąc.
Bo samochodem aż tak daleko nie zajedziecie, a ciepło jest daleko od nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 21 Kwi 2014 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Ja polecam Gruzję.
Bilety spokojnie można dostać poniżej 400 PLN w sezonie. Domek/pokoje w niedalekiej odległości Batumi to też kwestia ok 2000-2500 zł ze śniadaniami/m-c choć wszystko jest kwestią negocjacji. Ceny w retstauracjach/sklepach niższe jak w Polsce. Myślę że trzy miesiące dla 8 osób ( w tym infant) spokojnie poniżej 16000 PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 21 Kwi 2014 17:23 

Tylko, że kolega pytał o ciepły kraj na zimowy pobyt.Gruzja nim nie jest.Byłem w lutym 2013 i było tylko ciut cieplej niż u nas.
Ale kraj jak najbardziej godny odwiedzin. Polecam tym co jeszcze nie byli.
Te warunki spełniają Kanary. Zwłaszcza na Lanzarote i Fuercie są tanie noclegi zimą. A reszta cen podobna do naszych
Góra
 PM off  
      
#136 PostWysłany: 21 Kwi 2014 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Byłem w tym roku w Gruzji - w Batumi. Skoro mówisz że nie jest ciepłym krajem to dziwne że w batumi było wtedy 22-24 stopnie :)

Chcę Ci przytoczyć słowa lokersów - jak w Grudniu mieli ujemą temperaturę (-2) i spadł śnieg to cały region był sparaliżowany.

Gruzja to kraj wielu skrajności więc radzę być ostrożnym w formułowaniu zdań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 21 Kwi 2014 17:31 

W jakim miesiącu byłeś ? Podczas mojego pobytu było 12-14 stopni.Przez tydzień 2 dni mocno lało.
Góra
 PM off  
      
#138 PostWysłany: 21 Kwi 2014 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
luty 2014 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 21 Kwi 2014 17:38 

No to może miałem pecha rok wcześniej o tej samej porze :P Nie twierdzę, że była jakaś straszna zima, ale trzeba było chodzić w kurtce.Krótki rękaw odpadał.
A Kanarach biegasz sobie na "krótko" cały rok :D
Góra
 PM off  
      
#140 PostWysłany: 21 Kwi 2014 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Poprostu twierdzę że Gruzja nie jest tylko trochę cieplejsza od Polski. Jest znacznie cieplejsza.

Podczas mojego wyjazdu wogóle nie zakładaliśmy kurtek - jedynie bluza z wieczora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group