Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mumbaj - Goa
#1 PostWysłany: 24 Cze 2013 21:39 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Transakcja dzisiaj rozliczona, wygląda na to że Francuzi zadowolili się tymi 253 EUR, więc powoli można zacząć planować. :)
Gdyby ktoś chciał się podzielić przygotowaniami przed podróżą i wrażeniami po powrocie to proszę o wpisy.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 29 Kwi 2014 22:14, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 24 Cze 2013 21:57 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Cześć i czołem :D lecimy 10-25.10, póki co konkretnych planów brak, ale na pewno jakąś część wyjazdu przeznaczymy na plażing w okolicach Goa. Wizę planujemy załatwiać we wrześniu. Mam nadzieję, że styknie czasu ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Cze 2013 22:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Proszę by wątek ten był poświęcony planowaniu pobytu na miejscu/przygotowaniom a nie wymianie informacji o tym kto kiedy leci -> tego typu posty będą kasowane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Cze 2013 09:49 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 21
Sprawdziłem dzisiaj z ciekawości bagaże na lot,
W swissie oczywiście jak w normalnej lini 2x23kg, natomiast zadziwiające jest pierwsze połączenie Jetem
http://www.jetairways.com/en/us/baggage ... ances.aspx - 15kg

Natomiast na stronie o partnerach
http://www.jetairways.com/EN/US/Baggage ... lines.aspx
Z dopiskiem :/
Note: If separate tickets are issued for routes within India with international connections, the baggage allowance shown on the domestic ticket will apply to routes within India on Jet Airways and JetKonnect flights.

Więc niestety na powrót pozostaje 15kg, cena za dodatkowy kg 250INR.
Jeżeli jestem w błędzie to proszę o poprawienie mnie, ponieważ dowiedzenie się o tym przy odprawie nie jest najmilsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Cze 2013 10:31 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Jestś w błądzie (choć 100% pewności nie mam):

Interline Journeys
For tickets including flights with other airlines than SWISS, the following rule applies according to the IATA resolution 302:

As a general rule the above free baggage allowances apply when SWISS operates the geographically longest or most significant stretch of the journey. Should this most significant stretch of the route be operated by another airline, its baggage provisions (allowance and charges) may also apply on SWISS flights or to SWISS flight numbers. Also, the free baggage allowance may change if you interrupt your trip or if you’re holding separate tickets for one journey. Your applicable free baggage allowance is shown on your electronic ticket
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Cze 2013 10:36 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Od 2011 r. istnieje coś takiego jak zasada Głównego Przewoźnika w przypadku różnych limitów bagażu.
Wtedy geograficznie najdłuższy lub najważniejszy odcinek trasy musi być uwzględniony także przez inne linie lotnicze, także te, na których odbywa się część łączonego lotu, a przepisy tego przewoźnika mogą mieć również zastosowanie w odniesieniu do ich rejsów.

Nie wiem tylko czy Jet Airways respektuje tę zasadę... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Cze 2013 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Ja ze strony swiss pobrałem dokumenty podróży i przy bagażu mam informacje:

Załączniki:
Note0002.jpg
Note0002.jpg [ 122.88 KiB | Obejrzany 4662 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Cze 2013 10:48 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
No to wszystko jasne. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2013 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
GOI - BOM 2 sztuki bagażu podręcznego są ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Cze 2013 11:00 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
To dobrze- będzie można dodatkową zgrzewkę piwa zabrać z Goa, bo w Mumbaju ponoć nie podają, a tam aż 7 godzin postoju. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Cze 2013 17:37 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 50
Jeśli chodzi o plany, to z moją połówką planujemy ( może komuś się przydać ... ) :

9.10 - Przylot 22:00 Mumbai -> 23.00 zakwaterowanie w Residency Fort Hotel 3*
10.10 - zwiedzanie miasta, wyspa Elephanta
11.10 - wymeldowanie, cd zwiedzania Mumbaiu, ok godz. 19:00 pociąg na GOA ( 2 bilety 2os dorosłe - 1AC first class = 240zł ... rezerwacja www.cleartrip.com )
12.10 - szukanie zakwaterowania na South Goa
12.10-20.10 South Goa, North Goa
20.10-25.10 South Goa - Palolem Beach
25.10 - wymeldowanie i opuszczenie Palolem, udanie się w stronę lotniska na Goa. Oczywiście lądowanie w Mumbaiu, tam 7h przerwy i wracamy do PL

Plan oczywiście żyje swoim życiem i aktualnie zastanawiam się na wciśniecie gdzieś przed GOA :
Zamiast pociągu GOA, pociąg do Delhi ( Express 15h ) - 1AC first class, 2bilety 2os dorosłe = 400zł
12.10 przyjazd do Delhi, zwiedzanie stolicy
13.10 przejazd pociągiem ( 2h ) do Agra, zwiedzanie Taj Mahal i innych "zabytków" miasta. Powrót nocą do Delhi
14.10. wymeldowanie Delhi, wieczorem pociąg Mumbai/GOA ew. lot bezpośredni na GOA

Troszkę pierwszy tydzień wymaga zaangażowania w zwiedzanie, lecz późniejszy pobyt na GOA będzie dużo bardziej docenionym odpoczynkiem po bieganiu i prawdziwych Indiach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2013 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Cześć.
Jadę w II połowie września.

Mam problem przy wniosku wizowym. We wniosku należy wpisać "Reference name in India", w przykładzie jest podany hotel.
Nie mam jeszcze zabukowanego hotelu więc jak sądzę wypełnienie wniosku w tej chwili nie jest możliwe, prawda?

Oczywiście nie wykluczam noclegów w hotelu, ale na tym etapie nie zaplanowałem jeszcze całej podróży a nie chcę przesiedzieć całego czasu tylko w Bombaju czy w Goi. Oprócz hoteli biorę pod uwagę nocleg na Couchsurfingu w celu doświadczenia tamtejszego życia.

Koleje pytanie:
Czyli nie muszę podawać miejsca zameldowania na cały czas podróży? Wystarczy, że we wniosku podam pierwszy lepszy hotel, który zarezerwuję, np. na jedną noc?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, wszelkie sugestie czy porady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Cze 2013 23:10 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Wpisz sobie jakikolwiek hotel w Indiach zerkajac do przewodnika.
Troche informacji z zeszlego roku:
http://mrowisko.wordpress.com/2012/09/1 ... ndie-2012/
http://mrowisko.wordpress.com/2012/09/0 ... ndie-2012/
Za pare dni bedziemy znowu w Bombaju :)

Delhi bym pominela.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Cze 2013 11:35 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 50
Ktoś poradzi, czy warto z Mumbai, bądź GOA jechać pociągiem w stronę Delhi bądź Agry, aby zobaczyć wszystkie miejsca warte obejrzenia, a następnie wracać do GOA ?

Na samą podróż człowiek traci parę dni, niestety ale nie chciałbym, aby Indie przerodziły się w ciągły bieg. Czy jednak pozostać na południu i spokojnie zaliczyć Mumbai, Goa, Hampi i może coś extra.

Druga sprawa, to czy, aby wypożyczyć skuter na South Goa, należy mieć prawo jazdy na motor międzynarodowe ? Pytam bo w Polsce posiadam kat. B i nie wiem czy samo to prawo jazdy wystarczy, czy jednak trzeba wyrabiać międzynarodowe ( no i oczywiście czy będzie to miało sens bez kat. na motor )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Cze 2013 16:29 

Rejestracja: 28 Mar 2013
Posty: 15
Osobiscie kompletnie odpuszczam sobie Goa - nie tylko dlatego, ze plazowanie nie dla mnie, ale tez pogoda moze nie byc "plażowa". No, ale kto co lubi. Ja na ten wrzesien wybieram Rajastan i/lub Ladakh. Do Delhi tez pewnie wpadniemy, ale wlasnie zeby uniknac tych godzin w pociagu czy busie to ostatni odcinek Delhi-Goa zrobimy juz samolotem (w tej chwili ~270zl). Mysle, ze to sensowna opcja jak nie ma sie kilku miesiecy urlopu.

Na skuter w ogole prawka przeciez nie potrzeba.
A jak sie ostatnio dowiedzialem motor mozna bez problemu dostac na zwykle polskie prawko kat.B (choc oczywiscie warto umiec jezdzic motorem ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Cze 2013 00:17 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Nam udało się wcisnąć tylko 8 dni pobytu w połowie września. Pierwszy raz w Indiach i lecimy do Delhi. Na razie myślimy o 5 dniach na "Złoty trójkąt" i końcówka Goa.
W Indiach są chyba 74 lotniska i 7 przewoźników latających lokalnie (IndiGo, Jet Airways, Air India, SpiceJet, GoAir, Jet Airways i JetKonnect). Wszyscy oferują co najmniej 15 kg bagażu w cenie. Nie wiem, kiedy u nich jest dołek cenowy, czy podobnie jak FR, W6?
Raczej nie wracalibyśmy do Delhi, tylko lecieli np. z Jaipur (teraz za ok. 200 PLN/os.). Ew. pociąg na wybrzeże traktowalibyśmy jako atrakcję, a nie sposób na oszczędzanie i gubienie noclegu, ale może ten łyk egzotyki załatwimy wcześniej krótszą trasą nawet w niższej klasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2013 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Czy ktokolwiek zakupił także ubezpieczenie podczas rezerwacji w serwisie http://www.ebookers.fr/

W mailu jest numer ubezpieczenia. Klikam na warunki ubezpieczenia, bo zastanawiam się co ono obejmuje. Google tłumaczy to po swojemu więc pytam bo może ktoś się orientuje co należy z tym zrobić? Czy wydrukować coś czy jak? Co to za ubezpieczenie, czy w ogóle przydane jeśli chodzi o jakieś leczenie powypadkowe, czy jest wystarczające czy nie? No i co wziąć ze sobą w taki trip - czy po prostu wydruk rezerwacji czy jak :PP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Cze 2013 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
gmak napisał(a):
Nam udało się wcisnąć tylko 8 dni pobytu w połowie września. Pierwszy raz w Indiach i lecimy do Delhi. Na razie myślimy o 5 dniach na "Złoty trójkąt" i końcówka Goa.
W Indiach są chyba 74 lotniska i 7 przewoźników latających lokalnie (IndiGo, Jet Airways, Air India, SpiceJet, GoAir, Jet Airways i JetKonnect). Wszyscy oferują co najmniej 15 kg bagażu w cenie. Nie wiem, kiedy u nich jest dołek cenowy, czy podobnie jak FR, W6?
Raczej nie wracalibyśmy do Delhi, tylko lecieli np. z Jaipur (teraz za ok. 200 PLN/os.). Ew. pociąg na wybrzeże traktowalibyśmy jako atrakcję, a nie sposób na oszczędzanie i gubienie noclegu, ale może ten łyk egzotyki załatwimy wcześniej krótszą trasą nawet w niższej klasie.



Hej

Polecam indyjskie pociagi i podroz nimi, to przygoda sama w sobie :)
Kupno biletu, to pierwsze schody, potem podroz.... no ja jak pierwszego szczura biegajacego miedzy moimi nogami zoabczylam, to piszczalam na caly pociag. Potem mi bylo obojetne, co lata, co fruwa a co mi skacze ;)
Nie zapomnijcie przywiazac lancuchami swoich plecakow ;)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Lip 2013 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Antia napisał(a):
Kupno biletu, to pierwsze schody, potem podroz.... no ja jak pierwszego szczura biegajacego miedzy moimi nogami zoabczylam, to piszczalam na caly pociag. Potem mi bylo obojetne, co lata, co fruwa a co mi skacze ;)
Nie zapomnijcie przywiazac lancuchami swoich plecakow ;)


Chyba nie można generalizować i tworzyć obraz pociągów indyjskich ze szczurami :) My też podróżowaliśmy długimi trasami w klasie sleeper i krótkimi też, wszędzie było czysto. Poza tym tylko nieliczni używali tych sławnych łańcuchów, my ani razu. Wokół pociągów w Indiach tworzy się chyba dużo mitów :) Faktycznie wyzwaniem jest rozgryzienie klas i kupowanie biletów, ale potem to już sama przyjemność :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Lip 2013 10:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
eee.. nie zgodzę się:)

w pociągach spędziłem dużo czasu bo jako że jest to najtańszy sposób tak właśnie podróżowałem przez miesiąc po Indiach - i słowa czysty w odniesieniu do pociągu nigdy bym nie wymówił ;) super punktualny (na kilku tysiącach kilometrów 15min miał spóźnienia), bardzo tani, niezapomniany jak najbardziej - ale nie czysty ;)
jest mega gorąco i mega tłoczno, w nocy nie można otwierać okien bo chodzą żołnierze i karzą dla bezpieczeństwa podróżnych je zamykać by nikt nie wszedł/nie chwycił nic z dachu, dolne leżanki w dzień zamieniają się w siedzenio-stoliki na których indianie rozkładają swoje "czyste" nogi, jedzenie i wszystko inne (z kolei na górnych jest żar nie do wytrzymania - ciężki wybór;), toalety pływają w niechystościach, są dostępne w większości w wariancie azjatyckim, ludzi jest tyle że czasami trudno się dobić - wtedy można zobaczyć jak ja sytuację gdy dziecko załatwia swoje potrzeby na gazetę na środku korytarza; gazeta została wyrzucona oknem, ale wróciła kolejnym :D szczury to standard ale w sumie z tego wszystkiego najmniej przeszkadzają ;)

lecz mimo to mam zamiar wrócić do Indii - lecz nie dlatego że mają czyste pociągi:PP

edit
doczytałem w drugim wątku że podróżowałaś na południe od BOM - to zmienia całkowicie postać rzeczy - Indii północnych z południowymi nie można porównywać - oczywiście południowe są wręcz sterylne w porównaniu z północnymi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group