Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Maj 2014 03:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 15
Witam
Zastanawiam się czy przy przekraczaniu granicy UA-MD celnicy (po stronie mołdawskiej) nadal wbijają pieczatki do paszportu?
przekraczał ktoś z was mołdawską granicę w tym roku?

Ja wybieram się do Mołdawii w połowie lipca:)
Pozdro
L.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 25 Maj 2014 10:30 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Przekraczałem granicę ukraińsko - mołdawską na przejściu Mamałyga/Criva w czerwcu zeszłego roku i zarówno przy wyjeździe jak i wjeździe były wnijane pieczątki - przez Ukraińców i Mołdawian. Na samym przejściu możesz się spotkać z próbą wyłudzenia jakiejś niedużej łapówki. Ceny na bezcłówce bajkowe - litrowe wódki typu Nemiroff czy Kozacka Rada w cenie 2,90 Euro itp :) Jak jedziesz do Kiszyniowa to tylko do hotelu Kosmos - przeniesiesz się w czasie do lat 80-tych :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wukash lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Maj 2014 11:32 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
Jeśli jedziesz prosto do Moldawii, to wybijają, jeśli przez Prednistrowie (z Odesy przez Kuczurgan), to nie.
Nie polecam jechać przez Prednistrowie, de dacto to nie jest terytorium Moldawii, i zamiast straży granicznej stoją zwykli bandyci.
Góra
 Profil Relacje PM off
wukash lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2014 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 15
Dzięki za informacje, nie mam zamiaru jechać przez Prednistrowie wiem że "celnicy" jeśli tak ich można nazwać zwykle wyłudzają pieniądze od turystów.
@ Bartolko mam zamiar odwiedzić Kiszyniów - dobrze wiedzieć do którego hotelu sie udać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Maj 2014 11:53 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 13
Bez przesady. Trochę się to już w Naddniestrzu ucywilizowało i nie wyłudzają już tak tych łapówek. Problem tam jest taki, że można w nim przebywać tylko do 10 godzin. Nie można tylko wjeżdżać ze strony Ukrainy przez Naddniestrze do Mołdawii, bo wtedy nie dają pieczątki (Mołdawia nie uznaje granicy z Naddniestrzem) i jeśli chcesz wyjechać przez Rumunię to Cię pogranicznicy zatrzymają i możesz spory mandat dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:20 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 40
Loty: 12
Kilometry: 42 008
Kilka dni temu jechałem z Kiszyniowa do Odessy z kilkugodzinnym przystankiem w Tyraspolu. Tranzyt, 10h na pobyt, nie było żadnych problemów ani łapówek. Jedynie brak pieczątki wyjazdowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2015 12:04 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ja polecam krotka wyprawe z Kiszyniowa (Mołdawia) do Tiraspola (Naddniestrze) pociagiem.Tanio, wzglednie szybko (2 h) i bezpiecznie. Z tego co pamietam odjazd pociagu cos kolo 7.30.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2016 16:38 

Rejestracja: 27 Maj 2013
Posty: 9
do tych co byli- czyli jak najlepiej przedostać się z Kiszyniowa do Odessy i z powrotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@wiadromasz - najprościej i najszybciej busem. Czasami zamiast busa w typie Mercedesa Sprintera, puszczane są normalne autobusy na 45 osób. Z Kiszyniowa do Odessy - i w drugą stronę - jeździ kilka linii, zarówno przez Palancę (to ta dłuższa ale bezpieczniejsza trasa, z pominięciem Naddniestrza), jak i przez Naddniestrze. Ceny przejazdu „one way” są pomijalnie śmieszne, w okolicach 30PLN. Przykładowy i aktualny rozkład na trasie Odessa-Kiszyniów: TUTAJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2016 19:53 

Rejestracja: 27 Maj 2013
Posty: 9
w przypadku gdybym pojechał przez NadDniestrze, co muszę wiedzieć/zrobić?
(na pewno - nie dawać żadnych ubzduranych mandatów)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lip 2016 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@wukash Tak sa pieczatki.
Ponizej moje kwietniowe.
Nikt nie chcial kasy w Palance.
Jak jedziesz przez NadDniestrze to miej niskie nominaly usd.

Załączniki:
20160707_203734-1-1.jpg
20160707_203734-1-1.jpg [ 826.35 KiB | Obejrzany 12176 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lip 2016 14:22 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
OradeaOrbea napisał(a):
@wiadromasz - najprościej i najszybciej busem. Czasami zamiast busa w typie Mercedesa Sprintera, puszczane są normalne autobusy na 45 osób. Z Kiszyniowa do Odessy - i w drugą stronę - jeździ kilka linii, zarówno przez Palancę (to ta dłuższa ale bezpieczniejsza trasa, z pominięciem Naddniestrza), jak i przez Naddniestrze. Ceny przejazdu „one way” są pomijalnie śmieszne, w okolicach 30PLN. Przykładowy i aktualny rozkład na trasie Odessa-Kiszyniów: TUTAJ
z tego co widzę ten 1 bus o 7 nie kursuje przed Naddniestrze.
W Mołdawii po rosyjsku się dogadam ?
Warto tam jechać z Odessy na 1 dniówke jechać o 7 i wrócić .?
W tej wyszukiwarce nie mogę też znaleźć busa powrotnego do Odessy pomozesz?
Jak już dostane się do Mołdawii to jak potem dostac się do któryś z winnic ?
A nie ma moze pociągu z Odessy do Kiszynowa i z powrotem ?
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2016 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lip 2016 15:03 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Dogadasz się spokojnie po rosyjsku, warto jechać nawet na 1 dzień, jest tam specyficzny klimat, ostatni taki w Europie. Jak dojechać do winnic już było wielokrotnie na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Lip 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
kamil2227 napisał(a):
W Mołdawii po rosyjsku się dogadam ?
Tak ;)
kamil2227 napisał(a):
Warto tam jechać z Odessy na 1-dniówke jechać o 7 i wrócić
Tak / nie / zależy (od Ciebie). Tak, bo to zawsze nowe miejsce i nowe doświadczenie. Nie - ponieważ taki kilkugodzinny pobyt w Kiszyniowie (po odliczeniu czasu dojazdu i powrotu) pozwoli Ci tylko na przejście się po centrum stolicy. Zależy - bo przy odrobinie determinacji, można wcisnąć w taki szybki pobyt coś fajnego, na przykład Milestii Mici. Zajrzyj sobie TUTAJ. Generalnie, rekomenduję chociaż dwa dni, czyli jedną nockę na miejscu - znacznie Ci to zwiększy możliwości 8-)
kamil2227 napisał(a):
nie mogę też znaleźć busa powrotnego do Odessy pomozesz?
Busy jeżdzą co chwilę - z taką samą częstotliwością Z Kiszyniowa DO Odessy jak Z Odessy DO Kiszyniowa. Tym bym się nie przejmował...
kamil2227 napisał(a):
Jak już dostane się do Mołdawii to jak potem dostac się do któryś z winnic?
Do Milestii Mici marszrutka (to stosunkowo niedaleko od Kiszyniowa, poszukaj na forum, bo było to już opisywane), a tam pozostaje szukanie miejsca w samochodzie kogoś z gości - ponieważ zwiedzanie odbywa się pod ziemią, jeżdżąc samochodem po sztolniach ;). Odnośnie pociągu: zapomnij. Jedyny sensowny transport to busy/autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lip 2016 15:57 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Cytuj:
A nie ma moze pociągu z Odessy do Kiszynowa i spowrotem ?


Jest pociąg 1 dziennie.
Wyjazd z Kiszyniowa o 7 rano a z Odessy o 15, cena ok. 120 MDL, przejazd przez NadDniestrze,
Zawsze jezdzilem wagonem restauracyjnym, bo siedzienia to nie grzędy tylko obicia jak w Przewozach Regionalnych,
no i można piwko albo czaj wypić (tylko nie kiedy bandyci z Naddniestrza robią kontrole, bo wtedy grożą mandatem - czytaj łapówką).
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2016 16:52 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
w takim razie będę szukał takich kursów które nie jadą przez Naddniestrze, dziękuję

A czy na tej1 dzień wykupowac jakieś ubezpieczenie ? i gdzie najlepiej to zrobić ?
Myśle żeby coś takiego wykupić też na Ukrainie
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lip 2016 13:43 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
OradeaOrbea napisał(a):
kamil2227 napisał(a):
W Mołdawii po rosyjsku się dogadam ?
Tak ;)
kamil2227 napisał(a):
Warto tam jechać z Odessy na 1-dniówke jechać o 7 i wrócić
Tak / nie / zależy (od Ciebie). Tak, bo to zawsze nowe miejsce i nowe doświadczenie. Nie - ponieważ taki kilkugodzinny pobyt w Kiszyniowie (po odliczeniu czasu dojazdu i powrotu) pozwoli Ci tylko na przejście się po centrum stolicy. Zależy - bo przy odrobinie determinacji, można wcisnąć w taki szybki pobyt coś fajnego, na przykład Milestii Mici. Zajrzyj sobie TUTAJ. Generalnie, rekomenduję chociaż dwa dni, czyli jedną nockę na miejscu - znacznie Ci to zwiększy możliwości 8-)
kamil2227 napisał(a):
nie mogę też znaleźć busa powrotnego do Odessy pomozesz?
Busy jeżdzą co chwilę - z taką samą częstotliwością Z Kiszyniowa DO Odessy jak Z Odessy DO Kiszyniowa. Tym bym się nie przejmował...
kamil2227 napisał(a):
Jak już dostane się do Mołdawii to jak potem dostac się do któryś z winnic?
Do Milestii Mici marszrutka (to stosunkowo niedaleko od Kiszyniowa, poszukaj na forum, bo było to już opisywane), a tam pozostaje szukanie miejsca w samochodzie kogoś z gości - ponieważ zwiedzanie odbywa się pod ziemią, jeżdżąc samochodem po sztolniach ;). Odnośnie pociągu: zapomnij. Jedyny sensowny transport to busy/autobusy.



Powiesz mi w takim razie czy według Ciebie warto na 1 dzien do Moldawii jechać ?
jak oceniasz szanse ze znajde kogos z samochodem aby po winnicach pozwiedzać ?
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lip 2016 11:21, edytowano w sumie 1 raz
M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lip 2016 05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
kamil2227 napisał(a):
Powiesz mi w takim razie czy według Ciebie warto na 1 dzien do Moldawii jechać ? jak oceniasz szanse ze znajde kogos z samochodem aby po winnicach pozwiedzać ?

Mogę pisać za siebie. Ja bym się wybrał. Odnośnie Milestii Mici - tam zawsze przewodnicy jedną osobę gdzieś w samochód do innych wcisną, co najwyżej będzie to chwilę trwało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sie 2016 01:07 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Rozumiem, że jak wjadę do Mołdawi przez NadDniestrze to nie dostane pieczątki wjazdowej i jeżeli będę chciała wyjechać z Mołdawii, ale już nie przez Naddniestrze to będę miała problem :| Czy jest jakiś sposób na wybrnięcie z tej sytuacji bez problemów:?: Udać się gdzieś w Kiszyniowie do ambasady? Ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sie 2016 02:09 

@adler Jechałem w ten sposób rok temu i zmieniły się właśnie przepisy (podobno). Była zabawna gadka na granicy, ale bezproblemowo. Osobiście uważam, że nie ma możliwości, żeby obywatelowi Ewropejskiego Sojuza odmówiono wjazdu do Państwa Stowarzyszonego z tego powodu. Ale chcesz wiedzieć co mówi władza, pytaj tu:
embassy@moldova.pl lub varsovia@mfa.md albo telefon: (+48) 22 646 20 99
Góra
 PM off
adler lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group