Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sie 2016 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Może nie znaleźliście ;)
Szczegóły dotarcia do Tyraspola i Bender:
Naddniestrze - dojazd z Odessy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 30 Sie 2016 23:36 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Kiedy wyjeżdżałem z Kiszyniowa do Czerniowiec na Ukrainie celnik czepił się mnie i pytał jak wjechałem do Mołdawii. Po wytłumaczeniu, że jechałem z Odessy przez Tyraspol puścił mnie, więc to raczej formalność, którą muszą odbębnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Cze 2017 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 6
Loty: 44
Kilometry: 77 262
Witam.
Dla udających się do Mołdawii, jest podana informacja że należy mieć min 150 dolarów. Jak to w praktyce wygląda na granicy, czy straż graniczna sprawdza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Cze 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Mnie nikt nie sprawdzal ani nie pytal
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Cze 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
4 razy w ciągu ostatniego roku - ani razu żadnego pytania o kasę.
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
MichałKr lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 26 Cze 2017 13:43 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 10
Na granicy UKR-MOŁ nikt nie pyta się o kasę. Dla mołdawskiego celnika najważniejsze było czy kupiłem winietkę na samochód. Oczywiście nie miałem, dlatego wskazał palcem budkę i kazał dokonać zakupu. Na granicy tylko moje auto. Drogi naprawdę są masakryczne więc pieniądze z winietek idą na pewno na coś innego:) Granica MOŁ-RUM celnik rumuński pytał o alkohol i czy wwożę ponad 10tys euro... Chyba chciał mnie pomęczyć za ostatnią porażkę ich drużyny:) Wcześniej zaś celnik mołdawski sprawdzał moją winietkę- trzeba więc ją trzymać aż do opuszczenia kraju!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Lip 2017 15:35 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Mam zamiar przejechać z Ukrainy przez Mołdawię i dalej do Rumunii. Czy da się bezpiecznie i skutecznie przekroczyć granicę przez Naddniestrze i później nie mieć z tego tytułu problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Lip 2017 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
@justii bez problemu, a czego się obawiasz? Gdybys jechał na Krym to mógłby być problem z wjazdem na Ukrainę albo będąc w Karabachu do Azerbejdżanu
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Lip 2018 08:06 

Rejestracja: 18 Lip 2018
Posty: 1
justii napisał(a):
Mam zamiar przejechać z Ukrainy przez Mołdawię i dalej do Rumunii. Czy da się bezpiecznie i skutecznie przekroczyć granicę przez Naddniestrze i później nie mieć z tego tytułu problemów?



Mam pytanie, przejechałaś normalnie swoim samochodem przez Nadniestrze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Maj 2023 13:43 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Moze komus sie przyda.
Wjazd do Nadniestrza wynajetym w KIV autem - Sixt/Hertz. Wypozyczalnia pobiera 20.00 EUR oplaty za papier potrzebny do przekroczenia granicy.
Przejezdzalam w Dubasari, powrot w Bender. Jedna noc w Tyraspolu.
Wjazd zajal ok 45 min. Nie bylo duzej kolejki. Pytanie na ile i po co, czy kogos znam w Nadniestrzu, gdzie sie zatrzymam. Adres hotelu jest drukowany na karteczce razem z data i godzina do ktorej mamy pozwolenie na pobyt.
Nastepnie sprawdzili mi bagaz i kazali jechac do Customs. Tam trzeba bylo wykupic winiete.
Koszt na wjazd do 7 dni to 5 EUR. Platnosc tylko gotowka. Tu czekalam najdluzej bo mu troche zajeto wstukanie wszystkiego w komputer i wydrukowanie winiety i potwierdzenia oplaty.
Przyjmuja EUR, USD, moldawskie Lei, ichniejsze ruble, ukrainskie hrywny i rosyjskie ruble.
Wyjazd z Nadniestrza expresowy, tylko popatrzyli w paszport a Moldawski pogranicznik nawet go nie otworzyl jak zobaczyl ze z Polski.
W Tyraspolu parkowac mozna wszedzie za darmo, nie widzialam nigdzie parkometrow czy innych panow parkingowych
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Wrz 2023 14:02 

Rejestracja: 03 Maj 2023
Posty: 3
Witam,

w zeszłym tygodniu będąc w Rumunii postanowiłem wjechać do Mołdawii, tak o, żeby poprostu "zaliczyć" najbliższe miasteczko przygraniczne - Cahul. Przekraczałem granicę od Oancea, droga jest tam w miarę dobra jak na lokalne warunki (wąska, kręta, pełno tirów w kolejce ale da się przejechać), natomiast nie polecam wjazdu od strony Giurgiulesti, droga ta jest tragiczna z potężnymi wybojami w drodze.

Sama granica OK, celnicy po obu stronach byli raczej mili, natomiast jeden rumuński celnik przy mnie jednemu Ukraińcowi na pytanie o to, gdzie może kupić winietę do MD odpowiedział jak psu "maybe in China". W opiniach na googlu dużo tam wpisów, że chca łapówki, że się wzajemnie sprawdzają, utrudniają życie, przetrzymują itp ale to widać ich tam lokalne "rozgrywki" między RO,MD i UA. Co ciekawe spytałem Rumuna czy można owoce/ warzywa wwieźć z powrotem (chodziło mi o winogrona głównie, odpowiedział, że no problem ( z BY/UA nawet pomidora czy śliwki nie można wwieźć) - widocznie mają tam dużo luźniejsze podejście

Winieta MD - 4 euro - można zapłacić ale nie monetami (chcieli banknot 5e, resztę wydali w mołdawskiej walucie), ewentualnie był tam też terminal.

Czas- bardzo sprawnie - może po 30-40 minut na obie strony.

Duty free - na powrocie można zajechać do Duty Free, najtańsze fajki po 1.8e, wódeczka po 6e (spodziewałem się tańszej jak w BY/UA po 2-3e), wina Cricova od 2.6 euro wzwyż

samo miasteczko zwyczajne jak małe miasteczka na UA/BY, czyste, trochę zapomniane, jest jakaś pizzeria, sklepy, parki
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group