Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 24 Cze 2019 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
zgodnie z aktualną tabelą https://www.miles-and-more.com/content/dam/mmg/pdf/Praemientabelle_EN_NEU_0419.pdf jest to dokładnie tyle, ile jest potrzebne do RTW w F. Jakimi liniami, dokąd i w jaki sposób znaleźć, to niestety temat rzeka. Nie sądzę, by ktoś zadał sobie tyle trudu, by spróbować wyłożyć Ci to na tacy. Po sobie wiem, ile czasu zajęło ogarnięcie tych spraw, a i tak wcale nie jestem biegły. Nie ma chyba innej drogi, jak przeczytać dział (nie tylko ten wątek) :shock: Trochę tego jest, ale z drugiej strony, zapewniam Cię, że poszukiwania są jednym z najprzyjemniejszych etapów w tej zabawie, zwłaszcza gdy są owocne :lol:
Na pewno znajdziesz tu wiele pomocnych głosów, tylko musisz zadać bardziej konkretne pytania, ale wcześniej niestety musi być trochę odrabiania "pracy domowej" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#542 PostWysłany: 25 Cze 2019 06:18 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 8
-- 25 Cze 2019 06:15 --

Dziękuję bardzo:) Ogólne kwestie znam. Chciałbym przeczytać od bardziej doświadczonych...jaką trasę możliwą by wybrali w F RTW . Jakie linie są do ustrzelenia? i szuka się tego na jakiejś wyszukiwarce jednej czy dzwonic raczej do Biura Obslugi M&M? Dziękuję za każdą sugestię:) Miłego dnia

-- 25 Cze 2019 06:18 --

i jeszcze jedno...Możecie spokojnie działać obecnie na swoim koncie miles and more? Bo mam z tym problem.. i...zauwazylem też, ze M&M chce już więcej mil na RTW w F. Było do niedawna chyba 480000 mil..Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 25 Cze 2019 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Na każde z tych pytań są już odpowiedzi I dyskusje na forum, a o tym, że za RTW w F jest teraz 500.000 mil napisałem nawet w poprzednim wpisie, czego najwyraźniej nie przeczytałeś, skoro piszesz, że sam to gdzieś zauważyłeś. Z odrobienia zadania domowego dostajesz zatem jedynkę ;)
Jest jednak sezon ogórkowy, nic się nie dzieje, więc w skrócie:
1) połączeń za mile szukasz na stronie M&M, ale nie pokazuje ona wszystkich możliwości, więc trzeba wspierać się innymi narzędziami, np. awardfinder (nakładka do Chrome), strona United Airlines, a do zarezerwowania konkretnych lotów, lepiej skorzystać z infolinii M&M,
2) co do linii i tras w F dostępnych za mile M&M, to nie chcę się wymądrzać, bo sam jeszcze nie korzystałem, ale wielokrotnie się przymierzałem. Na pewno szukałbym połączeń LH i SQ, NH, może też TG lub OZ, ale dużo zależy od trasy i samolotu,
3) o złym działaniu strony M&M też jest na forum. U mnie akurat działa OK.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#544 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Po pierwsze IMO nie opłaca się robić RTW w stawce RTW - lepiej samemu stworzyć składak w oparciu o kilka biletów za mile na krótszych odcinkach - dlaczego? Bo wyjdzie generalnie taniej milowo a i tak całej (ciekawszej) trasy nie jesteś w stanie zrobić w F w *A więc siłą rzeczy niektóre odcinki będą w C albo nawet w Y, w zależności od dostępności , po drugie będzie ciężko stworzyć fajną trasę RTW w oparciu w głównie F z dużym wyprzedzeniem - niektóre linie udostępniają miejsca w F na samym początku (11-9 miesięcy przed), inne dopiero dużo bliżej daty danego wylotu (kilka tygodni) - łatwiej więc sobie składać to manualnie. Po trzecie podatki za RTW manualnie złożone powinny być wyraźnie niższe, przy użyciu kilku uniwersalnych reguł programu, niż w opcji RTW.
@tropikey: OZ już formalnie nie ma klasy F, podobnie jak parę miesięcy temu MH - zrezygnowali z niej na rzecz C "suite" :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#545 PostWysłany: 25 Cze 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Trzeba pamiętać, że w przypadku RTW w całości za punkty trzeba poruszać się wg schematu - zawsze w tym samym kierunku (na wschód lub zachód) i nie można się cofać. Więc dla przykładu: jeżeli lecimy do Japonii, to nie można się cofnąć do Chin lub Singapuru.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#546 PostWysłany: 25 Cze 2019 11:42 

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 8
Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Jeśli zatem mam trase składaną , nie według zasad pełnego RTW, to mogę się cofać? np. z Australii do Japonii a potem USA , Ameryka Południowa i Europa.... To pomysle o złożeniu czego takiego. Szkoda mi np. palic mile na dwa loty , np. Lufthansa do Usa w F i z powrotem. a Swissem np. do Sing i z powrotem ...bo to już spalone 420000 mil. Chciałbym sprobowac choć trochę NH i raz jeszcze np...TH.. czyli najlepsze byłoby takie autorskie RTW ...:) Dziękuję za porady. a o 500000 ,mil dowiedziałem się właśnie wczoraj od Ciebie:) dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#547 PostWysłany: 26 Cze 2019 05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Trevisano napisał(a):
Szkoda mi np. palic mile na dwa loty , np. Lufthansa do Usa w F i z powrotem. a Swissem np. do Sing i z powrotem ...bo to już spalone 420000 mil. Chciałbym sprobowac choć trochę NH i raz jeszcze np...TH

FRA-BKK-SIN za 111,000 mil OW w F TG
SIN-NRT za 35,000 OW w C SQ
NRT-JFK za 111,000 mil OW w F NH
JFK-ZRH/FRA-WAW za 91,000 mil OW w F LX/LH

348,000 mil - nie wiem jak dostępności, ale to już Twoje zadanie domowe do odrobienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 04 Lip 2019 13:54 

Rejestracja: 04 Lip 2019
Posty: 2
Po ostatnich zmianach w mBanku wygląda na to, że nie opłaca się już trzymać karty kredytowej skoro ma być bezwarunkowo płatna rocznie i to nie mało.
Z tego powodu muszę na coś zużyć mile które zbierałem wiele lat. Kiedyś sobie wyobrażałem, że będę miał możliwość wyjazdu gdzieś daleko na długi okres, bo skoro lot jest długi i zajmuje sporo czasu to pasowałoby pojechac na jakieś 3 tygodnie, ale widzę że z wielkich planów nic nie będzie. Pozostaje wydać co się da i zamknąć kartę.
Jak zacząłem wyszukiwać na stronie M&M gdzie by tu polecieć to zaskoczyło mnie jak dużo trzeba dopłacić. Liczyłem że dopłaty to będzie kilkadziesiąt do kilkuset zł, a widzę 1500 lub nawet więcej.

Proszę doradźcie na co wydać 87000 mil aby nie przepadły. Mogę jechać między 29 stycznia a 9 lutego ale raczej nie na cały ten okres.
Wylot: KRK
Kierunek: Wydaje się, że daleka podróż gdzie nie ma normalnie tanich lotów ma większy sens niż lokalna.
Chciałbym też wydać na wycieczkę jak najmniej pięniedzy. Czyli minimalne dopłaty do biletów, brak lub tanie wizy itp.
Warunki pogodowe: znośna pogoda, czyli temperatura powyżej 0, żeby nie była to jakaś pora deszczowa itp.

Ciężko się coś szuka jak kryterium jest wykorzystanie punktów i najniższe koszty i znam jedynie miejsce wylotu i datę.

Gdyby nie była to zima to zainteresował mnie Nur Sułtan, dopłata nieduża ale tam będzie jeszcze gorzej niż w Polsce. Ciekawy pomysł ale nie na tą porę roku.

Gdyby była inna sensowna opcja wydania tych punktów bez konieczności wyjazdu lub utrzymania ich ważności na długo to też by mnie to urządzało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 04 Lip 2019 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Spokojnie znajdziesz duzo ofert za to... najmilszy poniedzialek azja usa to wydatek ok 35k mil plus 500pln . Znajdzkesz tez Waw zanzibar RT za 40k mil plus doplaty jakies 300pln wiec starczy ci spokojnie na 2 bilety w economy .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 04 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@JohnDoe Poza tym masz jeszcze rok na zbieranie - opłaty wchodzą w życie dopiero od sierpnia 2020.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 10 Lip 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Załącznik:
22409km.PNG
22409km.PNG [ 72.22 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

Załącznik:
1.png
1.png [ 40.01 KiB | Obejrzany 1780 razy ]


Wrzucam raczej jako ciekawostkę. Najdłuższa trasa jaką udało mi się znaleźć w tej stawce milowej - 22409 km.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#552 PostWysłany: 11 Lip 2019 03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@J.1 W zależności od tego jak liczysz te kilometry to tak naprawdę jest ich więcej, bo ADD-EZE ma stop techniczny w GRU, więc PER-SIN-ADD-GRU-EZE wychodzi w okolicach 22,809 km.

Twoja trasa w odwrotnym kierunku przez ZRH "wyrabia" więcej km w tej samej stawce milowej:
Załącznik:
scrn184.png
scrn184.png [ 78.01 KiB | Obejrzany 1677 razy ]
25,503 km

No i najdłuższa trasa jaką znalazłam: CA 908 ma stop techniczny w Madrycie, więc jest to GRU-MAD-PEK-SIN-PER
Załącznik:
scrn183.png
scrn183.png [ 74.33 KiB | Obejrzany 1677 razy ]
25,952 km (25,947 km liczone bez międzylądowania w Madrycie).
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#553 PostWysłany: 11 Lip 2019 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie przebiję Koleżeństwa stawką milową, lecz podrzucam do rozważenia przelot na trasie LHR - HND (a ze względu na dopłaty pewnie lepiej odwrotnie) na pokładzie B777 NH z nową kabiną. F i C wyglądają znakomicie, a dostępne są już od 2. sierpnia:

https://mainlymiles.com/2019/07/11/ana- ... ass-seats/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#554 PostWysłany: 11 Lip 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hej hej, pytanie laika - czy jest gdzies możliwosć wybrania multicity aby te wstawki powyżej zarezzerwowac z tygodniowymi stopami?
dzieki!
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 11 Lip 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Tylko przez infolinię


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#556 PostWysłany: 11 Lip 2019 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No nie wiem... Jeśli to będzie lot one way, to te tygodniowe przerwy nie przejdą (o ile się nie mylę). Maksymalnie 24 h. Dopiero przy locie RT dopuszczalne są stopovery.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 11 Lip 2019 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Nie ma szans na to o co kolega zapytał przy zachowaniu stawki milowej ze screenów.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#558 PostWysłany: 25 Lip 2019 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Czy istnieje jakiś algorytm lub sposób postępowania przy korzystaniu z cash&miles? Na pierwszy rzut opcja okazuje się jednym z najgorszych sposobów na wydanie mil. Przykładowo wybierając połączenie za 2400pln, dodanie nawet 30k mil obniży cenę zaledwie o jakieś 2-3 stówki. Stąd moje pytanie, czy istnieją promocje/sytuacje, w których warto z tego skorzystać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 25 Lip 2019 21:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
nie znam takich sytuacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 26 Lip 2019 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
A to nie jest stała stawka € 100 = 30,000 mil jak w przypadku World Shop i kart podarunkowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group