Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2016 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pytanie nieco filozoficzne, ale mogę się wybrać niedrogo do Muskatu na 2 dni [przylot czwartek koło 23, wylot sobota koło 23], i teraz pytanie czy jest sens?

tytułem wstępu to często bywam w UAE i to nie będzie dla mnie raczej jakiś szok ani sensacja [tak mniemam, choć mogę się mylić] cały ten Muscat, nie zachwyca mnie jakoś bardzo świat arabski i koniecznie to ja nie musze tam jechać, ale, jeśli jest tam coś ciekawego to w sumie bardzo chętnie

a jesli tak to jak to zaplanować? i czy są w bezpośrednim pobliżu Muskatu jakieś ciekawe rzeczy czy nie za bardzo? w razie czego mógłbym wziąć samochód na 1 dzień [a jeśli okolice Muskatu są ciekawsze niż Muskat to i na 2]


z góry dzięki, pozdr
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Hej @rw30, generalnie jak masz możliwość odwiedzenia Omanu choćby na 2 dni, to bardzo polecam. Sens jest jak najbardziej, tym bardziej że często bywasz w ZEA, to pewnie i kilka takich dwudniowych wycieczek możesz zrobić.
Maskat, chociaż jest stolicą, nijak się ma do największych miast ZEA - jest dużo spokojniejszy, na pewno bardziej "arabski" i tradycyjny niż pełne nowoczesności Dubaj czy Abu Dhabi.

Co zobaczyć w ciągu 2 dni? Na pewno nie odpuszczaj Meczetu Sułtana Kabusa - warto zaplanować wycieczkę w godzinach porannych, kiedy to nie-muzułmanie mogą zwiedzić teren meczetu. Nocą też pięknie się prezentuje, ale tylko spoza murów będziesz mógł go obejrzeć.
Suki w Muttrah są niewątpliwą atrakcją jako jedne z najstarszych w arabskim świecie - na pewno warto odwiedzić, chociaż chcąc zrobić zakupy targowisko w Ruwi może być lepszą opcją. W Muttrah sporo jest jednodniowych turystów na wycieczkach z ZEA, więc handlarze już się trochę rozkręcili z nieco bardziej nachalną sprzedażą (ale wciąż nie jest to Maroko).
Muttrah jest na wybrzeżu, więc od razu można zwiedzić najbardziej reprezentatywną promenadę Maskatu - Corniche.
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o historii Omanu, polecam muzeum Bait al Zubair.

Co do okolicy Maskatu, mając do dyspozycji samochód i kilka godzin na dojazd, mógłbyś na przykład zrobić sobie wycieczkę do Nizwy , albo wieczorny wypad do Ras al Jinz do rezerwatu żółwi.

O Maskacie możesz poczytać co nieco na moim blogu - http://gdziesakasperki.pl/maskat/, choć i tak nie będziesz miał problemu z zagospodarowaniem dwóch dni w stolicy. Udanej wycieczki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2016 22:54 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Ja bym pomyślał o żółwiach w Raz al Jinz, a po drodze Bimah Sinkhole, Wadi Tiwi, Wadi Shab. Meczet w Muskacie również warto. Być może twierdza w Nakhl lub Al Rustak.

Tu trochę o Omanie: oman-i-zea-relacja,214,77387
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Biorac pod uwage temperatury w maju [na kiedy to planowalem wyjazd] w Omanie, stwierdzilem jednak ze poczekam na jakis termin jesienno - zimowy

Zwiedzanie w 40C to jednak srednia przyjemnosc.

Wyglada na to ze w Abu Dhabi bede w najlbizszych miesiacach przynajmniej kilka razy jeszcze, wiec jesli zahacze o listopad-grudzien-styczen, to wtedy sie wybiore.

thx & pozdr
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Cze 2016 08:18 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
[quote="rw30"]Biorac pod uwage temperatury w maju [na kiedy to planowalem wyjazd] w Omanie, stwierdzilem jednak ze poczekam na jakis termin jesienno - zimowy

Zwiedzanie w 40C to jednak srednia przyjemnosc.


W tamtym roku byliśmy 16października w rejonach Muscat
Temperatura 46stopni .Polecam miejscowość Yeti(30 km od stolicy) i fantastyczną plażę.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Lip 2016 10:43 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
gdanszczanka76 napisał(a):
Polecam miejscowość Yeti(30 km od stolicy) i fantastyczną plażę.

Yiti, a właściwie Hanshift, bo tak nazywa się wioska :).

Dwa dni to bardzo mało. W samym Muscacie w zasadzie kspr wszystko już polecił, co warte zobaczenia - promenada i souk w Muttrah (http://szymon.zdziabek.net/blog/2016/03 ... o-i-mirra/), Wielki Meczet (http://szymon.zdziabek.net/blog/2014/01 ... nd-mosque/). Jeżeli lubisz trochę zabawy w samochodzie i offroad (koniecznie AWD), to polecam Wadi Bani Awf. W nim jest też do przejścia Snake Canyon. Jadąc przez wadi na południe dotrzesz do drogi na Jabal Shams, najwyższy szczyt Omanu i robiący ogromne wrażenie kanion Wadi Ghul (ponad 2000 m wysokości). Warto też zajrzeć do 2 fortów - m. in. Bahla, który po renowacji został otwarty dopiero w 2013 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Lip 2016 08:48 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
loo .....lokalsi mówią Yiti i taka nazwa funkcjonuje na mapie.
Shangri La Barr Al Jissah Resort & Spa-Al Bandar hotel
który znajduje się w pobliżu ( ale nie koniecznie polecam z powodu ceny)
Jeden z najdalej położonych i trudnych w dojeździe miejsc,
za to tak pięknych i ustronnych.Można też znaleźć na plaży
żółwie składające jaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:12 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jakie miejsca polecilibyście odwiedzić w jeden dzień? Ląduję w Muskacie o 7:00 rano, kolejny lot mam o 21:00. To poniedziałek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
akurat Muscat można sobie sobie śmiało darować, nic tam praktycznie nie ma ciekawego
100 km od maista sa urocze dolinki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2017 16:55 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Arekkk napisał(a):
Jakie miejsca polecilibyście odwiedzić w jeden dzień? Ląduję w Muskacie o 7:00 rano, kolejny lot mam o 21:00. To poniedziałek.


Czyżbyś myślał, że nie anulują Zanzibaru? Mam nadzieję, że też będę się zastanawiał co robić cały dzień w Muskacie :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:16 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Jedź do Wadi Shab na stopa albo wynajętym autem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@‌miloszp‌ Mająć 14-godzinną przesiadkę raczej nie porywałbym się na wycieczkę do Wadi Shab, gdzie droga zajmuje około 2 godziny w jedną stronę. Odliczając kilka godzin na formalności imigracyjne, odprawę na kolejny lot, zorganizowanie transportu, zostałoby raptem kilka godzin na Wadi Shab. Da się zrobić oczywiście.

@‌Arekkk‌ - mi się Maskat podobał, w żadnym wypadku nie sądzę, że nie ma tam nic do obejrzenia, ale to już kwestia indywidualnych preferencji.
Na te kilkanaście godzin na pewno znajdziesz sporo inspiracji w tym wątku. Możesz też sprawdzić wpis o Maskacie na moim blogu - http://gdziesakasperki.pl/maskat/.

Moim zdaniem warto skoczyć choćby do Mattrah i przejść się nadmorską promenadą (Corniche). Stosunkowo blisko lotnisko jest Meczet Sułtana Kabusa, który można zwiedzić w godzinach porannych - też bardzo polecam. Jeśli faktycznie docelowo lecisz na Zanzibar, to może zainteresować Cię wizyta w jednym z miejskich muzeów, na przykład Bait al Zubair, gdzie poznasz trochę omańskich tradycji i historii m.in. związanej z Zanzibarem, który swego czasu należał do Sułtanatu Omanu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli 2 dni, to polecam Wadi Bani Khalid, ok. 200 km od Muscatu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Lut 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
becek napisał(a):
akurat Muscat można sobie sobie śmiało darować, nic tam praktycznie nie ma ciekawego
100 km od maista sa urocze dolinki

Musialam byc w innym miescie albo mam inna definicje niczego ;-)

Atrakcje opisane w sasiednim watku.
maskat,1146,71632
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Lut 2017 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
no. jedyna "atrakcja" to współczesny meczet
jak ktoś nigdy meczetu nie widział to się z tym zgodzę ;)
to taka atrakcja jak nasz PKiN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lut 2017 01:11 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Mikolaj2206 napisał(a):
Arekkk napisał(a):
Jakie miejsca polecilibyście odwiedzić w jeden dzień? Ląduję w Muskacie o 7:00 rano, kolejny lot mam o 21:00. To poniedziałek.


Czyżbyś myślał, że nie anulują Zanzibaru? Mam nadzieję, że też będę się zastanawiał co robić cały dzień w Muskacie :)

Zgadza się. Lubię arabskie kraje, miasta, więc pewnie raczej nie będę się zapuszczał na pustynie w tak krótkim czasie. Dzięki za wszelkie rady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:53 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Royal Opera House w Maskacie chyba nie była wspomniana. Jedyna opera na Półwyspie Arabskim. Warto zobaczyć wewnątrz. Wycieczki 8:30-14:30.

Wieczorem pięknie, bo kolorowo, podswietlony jest meczet Mohammeda Al Amina (Al Ameen). Nawet beckowi się podobał. Na tyle mu się podobał, że przeskoczył płot, ominął ochroniarza i wylądował na trzecim piętrze pobliskiej budowy, żeby go tylko sfotografować ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
z braku laku @‌Grzegorz40‌
korzystajcie z tej budowy dopóki można :lol:

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:00 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
kspr napisał(a):
@‌miloszp‌ Odliczając kilka godzin na formalności imigracyjne, odprawę na kolejny lot,

kilka godzin ? dostatnie wizy to 20 minut. W 14h spokojnie można pojechać do Wadi plus zwiedzić meczet, i przespacerować się corniche,
Przerobione w praktyce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2017 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jasne, pisałem, że się da, choć osobiście zostałbym w Maskacie, bo mi się tam wystarczająco podobało. Tyle. W te "kilka godzin" wliczałem czas potrzebny na odprawę na kolejny lot, zorganizowanie transportu do Wadi, itd.
Tak czy inaczej, opcje zostały przedstawione, zainteresowani sami ocenią czy znajdą wystarczająco atrakcji w Maskacie czy będą chcieli wybrać się na dalsze wycieczki ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group