Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#21 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@gorny77 ja mam z reguly prywatnych kierowcow i normalnie oni sie martwia. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#22 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:11 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ja myśle że za 2-3 km to dobra czekoladka (szwajcarska koniecznie !) w zupełności by wystarczyła.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#23 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@gorny77
Cytuj:
Mandat za przekroczenie o 2 km/h nie jest ucywilizowaniem, a skrajnym naciąganiem kierowców i świadczy tylko o tym, że świat zwariował czy zdebilniał

Swiadczy o tym, że naruszenie przepisów kończy się nieuchronnie karą. Ograniczenie prędkości wskazuje maksymalną dozwolona prędkość - i większość ludzi wie, co oznacza słowo maksymalna. A jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech płaci.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#24 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:28 

@boots nawet tu na forum jest spora tolerancja na to co piszesz, dlatego 2 km/h to po prostu skok na kasę
Góra
 PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#25 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@zapinio przerabiałem to :) przekroczenie o 3km/h
zapewne dostałeś 3 opcje do wyboru:
1. 90 euro (taryfa promocyjna) przy płatności do 35 dni od otrzymania zawiadomienia
2. ok 135 euro (taryfa normalna) płatność 35-70 dni
3. ok 420 euro przy płatności powyżej 70 dni :)
podane ceny i dni są orientacyjne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#26 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@gorny77
Nie tylko na forum, ale wśród polskich kierowców jest niestety spora tolerancja, jeśli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości. Ale jednak jeżdząc np. po Szwajcarii lub właśnie choćby po Francji ich poglądy nagle zmieniają się o 180 stopni. I wszyscy wiedzą, dlaczego...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#27 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
Nawiązując do tematu tolerancji prędkości, miałem okazję potestować w autach z grupy VAG (nowe polo, nowa fabia) oraz fordem focusem prędkość z deski rozdzielczej vs. pokazywaną na dwóch niezależnych GPS-sach. W każdym przypadku komputer pokładowy zawyżał 4-6 km/h rzeczywistą prędkość.
Jeżdżąc zagranicą ustawiam sobie spokojnie tempomat +2 km/h ponad dozwolony limit i nigdy żadnych mandatów nie miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#28 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Mandaty uwzględniają (powinny) błąd pomiary. Mandat za przekroczenie prędkości o 5km/h, oznacza rzeczywisty odczyt fotoradaru ~8km/h.
_________________
Don't be evil


Ostatnio edytowany przez Apocalipse 19 Paź 2018 11:47, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#29 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@jacakatowice
Cytuj:
Te 3 km na godzinę więcej, powoduje aż takie zagrożenie ?

Nikt tu nie pisze o zagrożeniu. To naruszenie przepisów, za które otrzymuje się karę pieniężną.

A dla kierowcy to jakaś różnica, czy będzie jechał jednak te 3 km/h wolniej?
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#30 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Corolla i Aygo zawyżają 6-7 km, sprawdzone laserem policyjnym (kumpel w drogówce).
Dlaczego w PL nie przestrzegam ograniczeń a na zachodzie zazwyczaj tak.
1. Nie dlatego, że mam kupla w policji.
2. w PL oznaczenia są zbyt częste i bardzo często bez sensu. Prosty, płaski odcinek drogi wśród pól i nagle ograniczenie do 70 km/h, nie ma odwołania, ani skrzyżowania... Lub dobra droga z zakrętem i ograniczenie do 40 km/h. Zakręt dobry, szeroki nie ostry, ładnie wyprofilowany, widoczny, dobra nawierzchnia. Spokojnie do pokonania 70 km/h jak nie 90 km/h. Więc, niestety, kierowcy uczą się, że oznaczeni w PL SĄ BZDURNE jak nigdzie indziej na świecie i uczą się je ignorować.
3. Jak w Armenii lub we Włoszech mam ograniczenie przed zakrętem do 40 km/h to zwalniam, bo nie raz przekonałem się, że zakręt jest na tyle niebezpieczny, że 50 km/h na tym to dużo, a 70 km/h to pewność wypadku.

MORAŁ
zanim w PL zacznie się egzekwować ograniczenia prędkości, trzeba zrobić przegląd zasadności oznakowania i dostosować je do rzeczywistości, a nie do stawiania znaków hurtowo, czy ma to sens (rzadko) czy nie ma (bardzo często)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#31 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:50 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Tak, bo możesz jechać 1 km wolniej niż wolno a pomiar wskaże że jechałeś 1 km za szybko. Dlatego to skok na kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#32 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:54 

boots napisał(a):
@jacakatowice
Cytuj:
Te 3 km na godzinę więcej, powoduje aż takie zagrożenie ?

Nikt tu nie pisze o zagrożeniu. To naruszenie przepisów, za które otrzymuje się karę pieniężną.

A dla kierowcy to jakaś różnica, czy będzie jechał jednak te 3 km/h wolniej?


Widziałeś kiedykolwiek na żywo prędkościomierz w samochodzie ?
Nie chodzi o elektroniczny ,wyświetlający cyfry , tylko tradycyjny ze wskazòwką.
Jak w czasie jazdy jesteś w stanie stwierdzić z dokładnością do 3 km/h z jaką predkością jedziesz, to jesteś kozak...
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#33 PostWysłany: 19 Paź 2018 11:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Rozwiązanie jest proste - jeździj 5-10 km/h wolniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#34 PostWysłany: 19 Paź 2018 12:11 

Najlepiej to nie jeździć po dzikich krajach jak Francja i tak też czynię. :mrgreen:
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#35 PostWysłany: 19 Paź 2018 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W krajach arabskich przesiadam sie na wielblada, jak na razie bez ograniczen. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#36 PostWysłany: 19 Paź 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@gorny77 niestety nie mogę znaleźć swojego mandatu bo bym tu wrzucił dlatego posilę się internetami. W 2016 roku dostałem mniej więcej coś takiego:
Załącznik:
manadat-dostarczony-do-PL1.jpg
manadat-dostarczony-do-PL1.jpg [ 148.95 KiB | Obejrzany 2754 razy ]

Co więcej auto było z wypożyczalni i jakieś 2 miesiące później dostałem wezwanie do zapłaty dodatkowo 35E wypożyczalni bo ta musiała udostępnić moje dane organom ścigania :/ no i kasę ściągnęli z kk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#37 PostWysłany: 19 Paź 2018 14:58 

Jak to rozumieć?

pojazd poddano kontroli, która wykazała 56 km/h

Odnotowana prędkość wynosi 51 km/h
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#38 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Wydaje mi się, że od zmierzonej prędkości odejmowane jest 5km/h co jest granicą błędu narzędzia pomiarowego i od tej wartości wystawiany jest mandat. Jakby radar złapał 54km/h to mandatu by nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#39 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wydaje mi się, że tak jak napisał @Apocalipse, tyle że z inną wartością "tolerancji".
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#40 PostWysłany: 19 Paź 2018 15:10 

error000 napisał(a):
Wydaje mi się, że od zmierzonej prędkości odejmowane jest 5km/h co jest granicą błędu narzędzia pomiarowego i od tej wartości wystawiany jest mandat. Jakby radar złapał 54km/h to mandatu by nie było.

Prawniczo nie ma czegoś takiego jak "wydaje mi się", ponadto nie ma tam nic i na miejscu osoby z screenu poczytałbym o okresie przedawnienia wykroczeń we Francji (w Polsce 12 miesięcy od dnia zdarzenia, chyba że jest ustalony sprawca i zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu wtedy 24 miesiące)


czyli jest tolerancja czy jej nie ma :D ;) :twisted:
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group