Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta
#21 PostWysłany: 04 Lut 2015 19:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Hm, smak Kinnie znałem od lat z Włoch, gdzie występuje jako Chino. Pierwszym razem wydawało się okropne, potem stałem się wielbicielem. Gdy więc w przewodniku przeczytałem o Kinnie jako maltańskim skarbie narodowym, miałem nadzieję, że to to i się nie zawiodłem. Niestety obleśne koncerny próbują to zawłaszczyć i na Malcie można już kupić fantę o tym smaku. Za to kinnie można kupić w Polsce: www.kinnie.pl Właśnie dostałem pod choinkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Malta
#22 PostWysłany: 05 Lut 2015 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Oj Coca cola od dawna produkuje "podróbkę" Kinnie kiedyś nazywała się Krest, ale nigdy nie będzie tak popularna jak Kinnie :) Dla ciekawych od jakiegoś roku można kupić Kinnie w Polsce.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#23 PostWysłany: 07 Lut 2015 19:44 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
W marketach na Malcie , sprzedają podróbkę Kinni pod markami własnymi. Dużo tańsze od oryginału, ale smak jednak inny. Gorszy. Chyba składniki jakieś oszukane. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#24 PostWysłany: 08 Lut 2015 20:10 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
powiem szczerze że nie bardzo rozumiem tę fascynację Kinnie
nie ukrywam że lecąc na Maltę też byłem na niego napalony bo w każdym przewodniku pisali że to wyjątkowy napój z czerwonych pomarańczy niespotykany nigdzie indziej więc trzeba koniecznie spróbować
w rzeczywistości okazało się, że ten cudowny napój to woda + duża ilość cukru + duża ilość chemii
obok czerwonych pomarańczy to mogło co najwyżej stać w magazynie...
kiedyś to faktycznie mógł być skarb narodowy gdy robiono go ze składników naturalnych czyli z wody, pomarańczy i ziół ale nazywanie produkowanego dzisiaj Kinnie skarbem narodowym i czymś wyjątkowym to jakieś totalne nieporozumienie
ot nieco inna fanta i tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#25 PostWysłany: 09 Lut 2015 14:52 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
Mi tam nie smakowało jak na początku spróbowałem, teraz piję tylko to :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#26 PostWysłany: 12 Lut 2015 20:17 

Rejestracja: 12 Lut 2015
Posty: 1
Witam. Jestem tu pierwszy raz, więc z góry przepraszam za brak obycia :?: No i pytanie na początek: wybieram się na Maltę na Wielkanoc i zastanawiam się czy w sobotę i poniedziałek będą otwarte jakieś sklepy z jedzeniem? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#27 PostWysłany: 12 Lut 2015 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
W poniedziałek na pewno. Maltańczycy nie obchodzą drugiego dnia świąt wielkanocnych, zresztą podobnie jest z Bożym narodzeniem. W sobotę nie wiem. Wydaje mi się, że powinno coś się znaleźć. Na pewno Wielki piątek jest w tradycji maltańskiej bardzo ważnym świętem i w piątek może być krucho ze sklepami.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#28 PostWysłany: 22 Lut 2015 14:51 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
ahdar napisał(a):
Nikt jeszcze nie polecił Kinnie? :) Ja uwielbiam, choć niektórym nie przypada do gustu. Kinnie to gazowany napój o słodko-gorzkim smaku, taka maltańska alternatywa dla coli.

mi kompletnie nie smakował :P
chociaz mozna spróbować :)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#29 PostWysłany: 17 Mar 2015 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Podrzucam jeszcze jedną miejscówę dla osób, które będą przebywały w okolicach Gżira - Silmea. Na mapie zaznaczyłem orientacyjne miejsce, bo nie pamiętam dokładnej lokalizacji. Sklep w stylu piekarni, w którym można kupić kawałki pizzy za 0,8 Euro, makaron ze zdjęcia wyżej za 1,3 Euro lub pudło ryżu z jakimś sosem pomidorowym i zapiekanym serem za 1,3 Euro i wiele wiele różnych rzeczy za świetną cenę :D

Załącznik:
Silema.JPG
Silema.JPG [ 57.74 KiB | Obejrzany 8193 razy ]

Załącznik:
20150216_184158.jpg
20150216_184158.jpg [ 26.81 KiB | Obejrzany 8193 razy ]
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#30 PostWysłany: 17 Mar 2015 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Zgaduje, że chodzi o pastizzerie, takich miejsc jest pełno, po kilka w każdej miejscowości. Oprócz pizzy polecam pastizzi z ricottą, z groszkiem tez może być, ale z ricotta moim zdaniem lepsze.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#31 PostWysłany: 17 Mar 2015 19:39 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 24 852
Tak jest - z ricottą najlepsze, z groszkiem mi nie smakowały (może dla tego, że nie lubię po prostu groszku :P), oczywiście z najlepszej pastizzeri na całej Malcie, czyli z Mdiny :D Wystarczy zjeść 4 i ma się już naprawdę dosyć z przejedzenia. Nawet Makłowicz kręcił w niej swój program. Dla mnie odkryciem była Ftira przy porcie w Marsaxlokk, ogromna porcja nadziana pastą ze zmielonej papryki, tuńczyka, cebuli, fasoli itd, z dodatkiem warzyw i czipsów za jakieś śmieszne pieniądze, bodajże 2E, w cenie widok na port i stacjonujące tam luzzu :D

Załącznik:
P1190824.jpg
P1190824.jpg [ 211.39 KiB | Obejrzany 8133 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#32 PostWysłany: 17 Mar 2015 20:31 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
W ogrodach S.Anton - smacznie i tanio.

Załączniki:
2056722_P1160659[1].jpg
2056722_P1160659[1].jpg [ 66.2 KiB | Obejrzany 8103 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#33 PostWysłany: 18 Mar 2015 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
My na niezła Ftirę też z tuńczykiem trafiliśmy w Dingli w jakimś lokalnym barze. Niestety nie pamiętam gdzie to było dokładnie. Na pewno w knajpce było pełno zdjęć i innych rzeczy związanych z Dingli Swallows FC.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#34 PostWysłany: 26 Kwi 2015 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
to ja na świeżo polecam dwie knajpy w centrum Valletty :

-Luciano Restaurant Valletta naprzeciwko St.John's Sco-Cathedra : dobra lokalizacja , przystępne cenny

- Museum cafe, Valletta : pyszne jedzenie, dużo lokalnych, niskie cenny, czynne chyba tylko do 17
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#35 PostWysłany: 24 Maj 2015 21:26 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 41
Ja śmiało mogę polecić Fontanella w Mdinie (na murach obronnych).
Super widoki, pyszne ciasta i znośne ceny (pizza 7-8 e, ciasto 2,8e, herbatka 1,5e) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
TadekNow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#36 PostWysłany: 28 Maj 2015 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
A mi się udało zaliczyć festiwal truskawek i mam ich chyba dość na dobry rok ;) Strasznie dużo ludzi tam było ale impreza ciekawa. Powiem wam tylko, że uważam, iż w szczycie sezonu w Polsce truskawki są smaczniejsze.

-- 28 Maj 2015 10:30 --

A jeszcze co do Mdiny: polecam odwiedzać (łącznie z posiłkiem) tylko i wyłącznie późnym wieczorem. Robi się wtedy naprawdę cichym miastem. W ciągu dnia pełno turystów i nie czuć klimatu tego miejsca. Wewnątrz Mdiny są co najmniej trzy restauracje godne polecenia.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#37 PostWysłany: 22 Sie 2015 19:39 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Ta zapiekanka z makaronu rurki na zdjęciach powyżej nazywa się "timpana".

Ponieważ małe pastizzi są wszędzie identyczne, więc podejrzewam, że mogą pochodzić z jakiejś produkcji przemysłowej, a tylko wypiekane są na miejscu. Aktualna typowa cena to 0,30-0,35, ale w Valettcie na Republiki było dużo drożej.

W te upały dzięki takim przekąskom popijanym Kinnie byliśmy w stanie przetrwać od śniadania hotelowego do późnego wieczora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#38 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 109
Polecam knajpkę The Three Sisters w Marsaxlokk. Zestaw dla dwóch osób za 19 euro, nie do przejedzenia. Przystawki są ogromne - wielka misa zupy albo makaron mogłyby spokojnie robić za danie główne.
Ryby pyszne, mule jeszcze lepsze. Miła obsługa.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Tak wygląda wejście do knajpy.
IMG_3493.JPG
IMG_3493.JPG [ 62.77 KiB | Obejrzany 7156 razy ]
IMG_3470.JPG
IMG_3470.JPG [ 153.03 KiB | Obejrzany 7156 razy ]
IMG_3471.JPG
IMG_3471.JPG [ 175.15 KiB | Obejrzany 7156 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 lubi ten post.
bartekjamajka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#39 PostWysłany: 17 Paź 2015 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
midnight_visitor napisał(a):
Polecam knajpkę The Three Sisters w Marsaxlokk. Zestaw dla dwóch osób za 19 euro, nie do przejedzenia. Przystawki są ogromne - wielka misa zupy albo makaron mogłyby spokojnie robić za danie główne.
Ryby pyszne, mule jeszcze lepsze. Miła obsługa.



dzięki za info-będę na Malcie niedługo więc napewno wybiorę się do tej knajpki, którą tak zachwalasz :-)
PS. te zdjęcia robione były teraz?padało tam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#40 PostWysłany: 17 Paź 2015 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 109
Zdjęcia są z tego tygodnia. Nie padało, pogoda była piękna (ponad 30 stopni), ale akurat tego dnia były spore fale i zalewały nabrzeże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group