Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malta
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:22 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
knajpy nie polece, ale warto spróbować miejscowych 'pastizzi' (o ile nie pokrecilem juz nazwy).
0.25 - 0.30€, najesc sie nie najesz pewnie nawet pięcioma takimi, ale chodzi o to, by spróbować :)

ps. oczywiscie nie proponuje tego jako calodzienny posiłek tak jak niektorzy tutaj.. ;-)
(autor: Blackall)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Malta
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2011 23:55 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
ja moge polecic pizze w kawalkach na wynos :) Tania i duza i dobra cena od 0,80e w Msida miasteczko pomiedy Valetta a Sliema przy przystanku autobusowym i porcie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2011 18:46 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
http://www.google.com/mapmaker?ll=35.89 ... utput=html

albo inaczej 35.894671,14.491018 :)

0,80e pizza w kawalkach z oliwkami, 1e pizza z parowka i jajkiem, a 2,5 kosztowala 1/4 duzej pizzy z roznymi dodatkami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#4 PostWysłany: 28 Kwi 2012 22:29 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Polecam Marsaxlokk, chyba jedyne miejsce na Malcie gdzie można zjeść rybę. 6,5 lub 7,5 Euro za przystawkę/rybę z frytkami/lampkę wina. Najlepsze pastizzi jadłem w Rabacie niedaleko głównego przystanku autobusowego i parkingu. Trzeba uważać na angielskie żarcie, ja się przejechałem pierwszego dnia :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#5 PostWysłany: 03 Maj 2012 13:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 59
Loty: 71
Kilometry: 143 644
jeżeli chodzi o małe pizze na wynos to takie same, praktycznie w tych samych cenach są dostępne na całej Malcie, osobiście jadłem je wielokrotnie w różnych miastach (Valetta, Mosta, Luqa, Rabat, St. Julian's). Osobiście mogę polecić normalną pizzerię w St. Julian's, gdzie kupując jedną pizzę, drugą dostaje się gratis(tak było w kwietniu 2012). Ta informacja nie jest nigdzie napisana, a cena 8-9 euro za pizzę może trochę odstraszyć, ale wystarczy zapytać przesympatyczną barmankę o pizzę gratis, a wtedy nie będziemy płacić. Polecam Frutti di mare z taką ilością specjałów morskich, że tworzyły duży kopiec na pizzy. Pizzerię dość łatwo zlokalizować. Mianowicie w głównej zatoce stojąc przy odwróconym napisie "LOVE" przechodzimy na drugą stronę ulicy w kierunku MC Donalda i kierujemy się pod górę w prawo ok. 50m. Pizzeria ma duży szyld w kolorze pomarańczowym, ale niestety nazwy nie pamiętam. Za 6 pizz dla 6 osób zapłaciliśmy ok. 25 euro, czyli ok. 100 zł. Kilkanaście zł na osobę, a można zjeść naprawdę dużą i smaczną pizzę. Polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#6 PostWysłany: 06 Sie 2013 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Jesli ktos z was bedzie w Bugibba to polecam restauracje Villa Mare - pyszne jedzenie, baaardzo sympatyczna obsluga, dobre ceny i swietny morski wystroj. Knajpa miesci sie na glownym placu w sercu Bugibby ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez orchidea04, 29 Wrz 2013 18:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#7 PostWysłany: 06 Sie 2013 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 88
orchidea04 napisał(a):
Jesli ktos z was bedzie w Bugibba to polecam restauracje Villa Mar - pyszne jedzenie, baaardzo sympatyczna obsluga, dobre ceny i swietny morski wystroj. Knajpa miesci sie na glownym placu w sercu Bugibby ;)

Jeszcze coś godnego polecenia?
Mam "noclegownię" właśnie w Bugibbie i już za miesiąc wypróbuję Twoją knajpkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#8 PostWysłany: 06 Sie 2013 09:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja polecam Harmony Kiosk, na nabrzeżu kawałek za plażą w kierunku Qawry (bardzo blisko dworca autobusowego). Świetny klimat (zwłaszcza wieczorem) tworzą kolorowe lampki na krzewach i drzewkach i można zapalić shishę (7 euro). Dodatkowo czasem przychodzi tam gość z sową na łańcuszku, która siedzi sobie na drzewie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#9 PostWysłany: 06 Sie 2013 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
floydpinkk napisał(a):
Jeszcze coś godnego polecenia?
Mam "noclegownię" właśnie w Bugibbie i już za miesiąc wypróbuję Twoją knajpkę :)


Jesli lubisz ryby i owoce morza to Paulus - nowa restauracja, rozkrecaja sie, maja pyszne ryby i codziennie swierze. Miesci sie na przeciwko 'portu', bardziej w strone St. Paul's Bay. Namiastka Marsaxlokk ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2014 17:56 

Rejestracja: 04 Lip 2013
Posty: 12
W Bugibbie jest restauracja prowadzona przez Polaka, nazywa się Woodstock, można zjeść typowe polskie żarcie, schabowe, placki ziemniaczane,

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Malta.html

Czytałam o niej dobre opinie, ale niestety nie miałam czasu, żeby tam wpaść.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2014 19:38 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Byłem tam, właściciel to młody chłopak, bardzo sympatyczny.

Wysłane z mojego CUBOT X6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Również miałem okazję tam być, znalazłem ją niestety ostatniego dnia pobytu jednak zdążyłem poznać właściciela.
Świetna atmosfera, polecam :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#13 PostWysłany: 06 Paź 2014 17:22 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
Niekoniecznie najtaniej ale na pewno smacznie

- Scruples - 34 George Borg Olivier Street, St Julian's - królik, owoce morza
- Piccolo Padre - 194/5 Main Street, St Julian's - pizza
- Bistrot - Balluta Bay, St Julian's - świeże ryby, śniadania
- Bar Native - St Rita Street, Paceville - Mojito :twisted:
- Angelica - 134 Archbishop Street , Valetta - królik, kiełbaski
- Il-Kartell - Marsalforn - zupa rybna
- The Premier - 21 Constitution Street, Mosta - pastizzeria
- Mr. Maxims Giovanni - 184 The Strand, Gzira - pastizzeria
- Chequers - The Strand, Sliema - mega naleśnikarnia


zdecydowanie nie polecam:
- The Cliffs - Dingli
- Zeppi's - Balluta Bay, St Julian's
- Hugo's Terrace - Paceville
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#14 PostWysłany: 07 Lis 2014 00:28 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@Fiki:
- Piccolo Padre - 194/5 Main Street, St Julian's - pizza ; fajny lokal maja parking do 3h w LeMeridien oplacony ale co do jedzenia to poprostu dobrze nic specjalnego. Polsko jezyczna kelnerka tam pracuje.

@orchidea04:
-Villa Mare - tak tutaj sie zgadzam, krolik byl super bralismy tego w sosie.
Odwiedzilismy po Villa Mare lodziarnie 'Con Gusto Gelato Naturale' i faktycznie kule lodowa dostalem ktora smakowala wysmienicie bezproszkowo.

*******

- W Marsaxlokk 'Carrubia' tutaj mozna powiedziec ze jedzenia jest duzo ale niekoniecznie polecalbym ta knajpe, jedlismy raz pizze z kurczakiem i ta byla bardzo dobra nastepnego razu rybe i byla taka sobie przy placeniu karta odwiedzilem w budynku pomieszczenie i widzialam jak bardzo rodzinna to restauracja (czytaj nieposprzatana kuchnia i bar).

- Ir Rokna Restaurant and Pizzeria w Saint Julian's tutaj pizza byla zdecydowanie lepsza niz w Piccolo Padre
Góra
 Profil Relacje PM off
bbartekk2 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#15 PostWysłany: 07 Lis 2014 01:42 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Saint Paul' bay, Bugibba, Island of Malta, Malta
W Angelos mają dobrą pizzę w przystępnej cenie, a do tego zawsze działające wifi ;)
http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g608948-d4132386-Reviews-Angelo_s_pub_and_diner-Bugibba_Island_of_Malta.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#16 PostWysłany: 07 Lis 2014 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
A jesli ktos chce zjesc smacznie i lowcostowo i do tego do syta, polecam cos takiego:

Image

W wersjach "w ciescie" i "zapiekane w serze". Jest to zapiekany makaron z groszkiem i miesem mielonym, sos gesty. Jedna porcja to wiecej niz zmiesci sie makaronu na talerzu, a kosztuje to 1,60 euro np. na srodku Tourist Street w Bugibbie w sklepiku gdzie mozna kupic pastizzi. W Victorii tez mozna bylo to dostac przy dworcu autobusowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odp: Malta
#17 PostWysłany: 07 Lis 2014 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Takie zapiekanki są do znalezienia na całej Malcie, w większości smaczne i sycące, ale cały czas na poziomie fast food.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#18 PostWysłany: 11 Sty 2015 15:21 

orchidea04 napisał(a):
Jesli ktos z was bedzie w Bugibba to polecam restauracje Villa Mare - pyszne jedzenie, baaardzo sympatyczna obsluga, dobre ceny i swietny morski wystroj. Knajpa miesci sie na glownym placu w sercu Bugibby ;)

Villa Mare wywiesiła białą flagę. :mrgreen:
Knajpa zlikwidowana. Lokal czeka na nowego najemcę.
Marsaxlokk ,poza "targową" niedzielą nabiera trochę uroku.
Jest pustawo, spokojnie. Prawie wszystkie knajpy "rybne" dla turystów zamknięte.
Jedną z nielicznych, czynną była " Centro Laburista" przy porcie.
Pełno miejscowych jadło i piło. I to byľa dobra rekomendacja.
Duża micha gęstej, treściwej i smacznej zupy rybnej 3€ . Zestaw 2 duże steki z ryby podobnej do tuńczyka + małże + kalmary + ziemniaki lub frytki + surówka + gratisowe "czekadełko" bruschieta 8,9 € . Porcja ogromna. Braliśmy dodatkowy pusty talerz i dzieliliśmy na 2 osoby, bo ciężko przejeść.
Nie ma jej w internecie i na tripadwisorach.
Góra
 PM off
tokajka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#19 PostWysłany: 15 Sty 2015 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
W Villa Mare byłem w maju i nie przypadła nam do gustu. Lepiej w Bugibbie wyjść z placu w stronę ulicy i w prawo jakieś 50 metrów mieści się Vinnies Restaurant. Żarcie i obsługa doskonała. Ceny raczej takie jak wszędzie. Stek z tuńczyka 15,50 EUR, królik 14,50 EUR, swordfish 14,50 EUR, burger z frytkami 8-9 EUR. Porcje bardzo duże a na start jeszcze bagietki z pastami rybnymi. W maju znowu tam wracam :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#20 PostWysłany: 04 Lut 2015 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Nikt jeszcze nie polecił Kinnie? :) Ja uwielbiam, choć niektórym nie przypada do gustu. Kinnie to gazowany napój o słodko-gorzkim smaku, taka maltańska alternatywa dla coli.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group