Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2013 18:00 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Z racji że ostatnio pojawiło się sporo ciekawych ofert na wyloty z lotniska Sztokholm Arlanda (ARN), a tanie linie (Wizz Air, Ryanair) lądują na lotnisku Sztokholm Skavsta (NYO) postanowiłem zebrać trochę informacji z sieci i umieścić je w jednym wątku.
Jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone informację proszę bardzo o zamieszczeniu ich w tym temacie.

Opcja 1) Shuttle bus + pociąg

Sztokholm Skavsta - Centrum Sztokholmu 139 SEK (+-67 PLN) Flygbussarna >>
+
Sztokholm centrum - Sztokholm Arlanda 260 SEK (+- 125 PLN) Arlandaexpress >>
lub
Sztokholm centrum - Arlanda Centralstation od 100 SEK (+-48 PLN) Koleje szwedzkie >>

Opcja 2) Komunikacja miejska + pociąg

Sztokholm Skavsta - Sztokholm centrum miasta >>
+
Sztokholm centrum - Arlanda Centralstation od 100 SEK (+-48 PLN) Koleje szwedzkie >>

Opcja 3) Sztokholm Skavsta --> Nyokoping --> Arlanda Centralstation

Sztokholm Skavsta --> Nyokoping (stacja kolejowa)

Cytuj:
Autobus miejski w jedną stronę dorośli 24SEK (ok 12zł), osoby mniej niż 20lat 12SEK. Nie jest imienny. Ważny jest zarówno w 515 jak i 715. Jeżdżą one dość często. Między lotniskiem a Nyköping są 3 przystanki.
Bilet ten kupowałem za gotówkę w niebieskiej budce, była ona obok przystanku w Nyköping. Aby tam dojść z pociągu należy się udać do przejścia podziemnego, a tam już pokaże nam się tabliczka z samolotem kierująca nas w lewą stronę. Po wyjściu mamy praktycznie pod nosem wspominaną niebieską budkę ;) Można także kupić bilet u kierowcy, ale płatność jedynie kartą kredytową. Z forum pamiętam że z MasterCard mogą być problemy, Visa podobno przechodziła bez problemu.
Kupiony bilet wkładamy do takiego śmiesznego zielonego kasownika który nam go porywa na kilka sekund i oddaje :) Kompletne zaskoczenie dla mnie ;) Bilet wygląda jak... papierowa karta do bankomatu ;)
Warto pomachać kierowcy żeby się zatrzymał na przystanku ;)
Czas przejazdu ok 10min.
Można też ten odcinek pokonać piechotą, jest to ok 7km wzdłuż głównych dróg przy których dosłownie nic nie ma. Autostopu nie próbowałem, ale podobno łatwo złapać.

+
Nyokoping dworzec kolejowy -- > Arlanda Centralstation od 170 SEK (+- 82 PLN) Koleje szwedzkie >>

Załącznik:
pociag.png
pociag.png [ 102.77 KiB | Obejrzany 24761 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Sie 2013 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Norwegian też jest tanią linią a lata na ARN ;)

// co nie zmienia faktu że fajne zestawienie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sie 2013 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Czyli liczymy minimum 200 zł RT.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2013 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Kapitalny post. Dzięki @JIK.
Jak będę się wybierał na bank skorzystam :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sie 2013 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Wymyśliłem jeszcze jeden sposób.
Wypożyczenie samochodu. Oddanie w innym miejscu niż odbiór.
Przy 4-5 osobach może się opłacić.
Mam tylko problem z Hertzem - na stronie normalnej mają odbiór w Skavscie i oddanie w Arlandzie, ale na tej podstronie Ryana już takiej opcji nie ma...
To dlatego że Ryan z ARN nie lata?
Przy okazji można w samochodzie się przespać ;).

Sprawdzając przez Ryana - odbiór w Skavście, oddanie np. w Goeteborgu - auto jest za 375zł (odbiór w piątek o 23. oddanie w sobotę o 13). + paliwo na ~150km przy spalaniu 5l i cenie 7zł/l = 52zł.
W sumie 5 osób 425zł => 85zł/os
4 osoby => 106zł.
Muszę tylko wymyślić jak to na ARN oddać ;)...

Jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2013 13:55 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
Zielony^ napisał(a):
Wymyśliłem jeszcze jeden sposób.
Wypożyczenie samochodu. Oddanie w innym miejscu niż odbiór.
Przy 4-5 osobach może się opłacić.
Muszę tylko wymyślić jak to na ARN oddać ;)...

Jakiś pomysł?


Ja mam wrażenie że to się już przy 2 osobach opłaca... A oddanie jest bardzo proste. Skorzystaj z jakiejś multiwyszukiwarki i tam są opcje wypożyczenia na Skavsta i oddania na Arlandzie. Nie trzeba szukać przez stronę Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2013 14:00 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Sądzę że trzeba zapłacic jeszcze opłatę za zdanie auta w innym miejscu. To się nazywa IC CHARGE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lip 2014 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W październiku rok temu mieliśmy w 4 osoby przesiadkę - lądowanie w Nykoping, wylot ze Skavsty.
Spory zapas czasowy.
Wyszliśmy przed lotnisko w NYO i próbowaliśmy łapać stopa(podchodziliśmy do kierowców którzy odwozili ludzi na lotnisko i z nimi gadaliśmy). Po max. 10 minutach siedzieliśmy już w aucie.
Sympatyczny (bodaj Serb) podrzucił nas na dworzec parę przystanków od centrum.
Za bilety do centrum zapłaciliśmy po jakieś 15-20zł (choć owy Serb mówił żeby biletów nie kupować, bo nawet jak nas złapią to podobno tylko z pociągu wysadzają... Jednak woleliśmy nie próbować i nie sprawdzać wysokości ewentualnych lokalnych mandatów).
Niestety z centrum (gdzie spędziliśmy cały dzień) do Skavsty już nie było się tak łatwo wydostać i Flygbusarnie musieliśmy zapłacić...

Ale jak ktoś ma jakiś zapas czasowy to spokojnie warto próbować tego stopa łapać. Może trafi się ktoś jadący na drugą stronę Sztokholmu i wysadzi gdzieś na wylotówce do Skavsty i uda się całość zrobić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Lip 2016 16:34 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy coś się zmieniło względem tego, co jest opisane w poście JIK-a?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Lip 2016 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Jest trochę więcej opcji niż te opisane w pierwszym poście. Można jechać na różne sposoby z przesiadkami pociągami i regionalnymi autobusami. Strona http://www.sj.se pokazuje te wszystkie formy transportu (wpisz w wyszukiwarkę miejsce startu i miejsce docelowe) i można przez internet kupić bilet łączony na całą podróż nawet z kilkoma przesiadkami.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Sty 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
Witam, to mój pierwszy post na forum.

Przydałaby mi się opinia kogoś doświadczonego i/lub kogoś kto jeździł/był na tych lotniskach.
Czy lądując z Gdańska o 7:05 w Nyoping, zdążę autobusem na pociąg o 8:00, a potem wysiadając na Arlandzie 9:41 na samolot do Kiruny o 10:40 ?
Na stacji Södertälje Syd byłoby 18min na przesiadkę, ale biorąc pod uwagę punktualność szwedzkich kolei o to się nie boję.
Najważniejsze raczej czy złapię autobus którym zdążę na pociąg w Nyoping o 8:00.
Czy ryzykowaliście/ryzykujecie czasem w taki sposób? Wystarczy przecież 45min opóźnienia W6 z Gdańska i wszystko bierze w łeb. Czy np. przy opóźnieniu 0,5h ratowałoby jeszcze taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2017 23:05 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czy ktoś podróżował w ostatnim czasie ze Skavsta do Arlandy (może pojawił się jakiś sposób w rozsądnej cenie)? Koszt biletów na pociąg to 415 Koron w jedną stronę co daje jakieś 400zł w obie strony więc średnio opłacalne...
Z góry dzięki!
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2017 09:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Myślę (nie praktykowałem), że da się za: 24 SEK (Skavsta-Nyköping: wątek [Sztokholm Skavsta] Dojazd z lotniska do centrum) + 95 SEK (Nyköping-Stockholm: wątek [Sztokholm Skavsta] Dojazd z lotniska do centrum) + 43 SEK (Stockholms Centralstation-Märsta-Arlanda), czyli 162 SEK w jedną stronę. Ile czasu to wszystko zajmie? Dużo, jak na mój gust :lol:

Ale jestem pewien, że zaraz ktoś Ci podpowie tańszą opcję, ewentualnie w jaki sposób na czymś przycwaniakować :?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2022 18:31 

Rejestracja: 22 Lip 2022
Posty: 4
Dobry wieczór.

Będę się transportował pomiędzy lotniskami. Znalazłem Flixbusa, problem polega na tym że będzie na miejscu 55 minut przed odlotem. Czy to dobre rozwiązanie?

Później mam Finnaira, podejrzewam że z terminalu 5 bo wyczytałem że tak lata. Flixbus zatrzymuje się przed terminalem 4. Nie mam bagażu do nadania, tylko podręczny. Zepnie się logistycznie wszystko w 55 minut logistycznie czyli trasa autobus - terminal - security - bramka, czy lepiej wybrać inną, droższą opcję transportu?

No i właśnie, jaką.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Kolego, terminale 4 i 5 sa obok siebie, to pare minut drogi. Mozesz przejsc droga za lotniskiem lub poruszac sie jak wiekszosc w srodku terminala.

Odnosnie pytania "czy 55 minut wystarczy?": miales kiedys sytuacje, w ktorej autobus nie przyjechal, byl opozniony, zlapal tzw. "gume"? Jezeli tak, to odpowiedz na pytanie wydaje sie oczywista.

Jezeli stac Cie na zakup kolejnego biletu w przypadku niepowodzenia, to 55 minut wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ludzie pisali tu o 2, a nawet 3-godzinnych kolejkach do kontroli bezpieczeństwa. Nie wiem, czy tak jest w dalszym ciągu.
Ale jeżeli tak, to przyjazd na lotnisko 55 minut przed odlotem jest obarczony bardzo dużym ryzykiem, a w zasadzie pewnością niezdążenia na kolejny lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z przystanku do terminala 5 na Arlandzie masz kilka minut piechotą. Jednak musisz wziąć pod uwagę, że obecnie bywają spore kolejki do kontroli bezpieczeństwa, a największe właśnie na T5. W ostatnią niedzielę momentami sięgały 45 minut
Możesz sprawdzać sytuację tutaj https://www.swedavia.com/arlanda/security-control/#gref najlepiej sprawdzić jak w dniu tygodnia i godzinach, w których planujesz być na lotnisku.
Osobiście uważam, że to tak czy siak jest duże ryzyko i sprawdziłbym inne, szybsze opcje transportu.

EDIT: jeszcze jedna opcja - z bagażem podręcznym możesz pójść na kontrolę bezpieczeństwa w terminalu 4. Tam lata tylko Ryanair i praktycznie nie ma kolejek. https://www.swedavia.com/arlanda/news/t ... open/#gref
Ale na T5 i tak trzeba się przedostać i to jest jakieś 10 minut do pierwszych bramek (biegiem szybciej :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:32 

Rejestracja: 22 Lip 2022
Posty: 4
To jaka jest obecnie alternatywa transportowa na rok 2022, bo posty poprzednie są dość stare. Mam 4.5 godziny czasu między lotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Moze to pytanie retoryczne, ale czy sprawdzales czy masz mozliwosc lotu do ARN bezposrednio w dniu lotu lub dzien wczesniej?

W poblizu lotniska jest tani (jak na tamtejsze warunki) aparthotel Forenom - lozko+lampka bez okna. Mam chyba jeszcze od nich kupon na 20%, moge Ci dac. 5 minut busem od nich trwa dojazd do lotniska.

Druga opcja to spanie na lotnisku, jakas mata z allegro i dobranoc. Lotnisko sprzyja dlugiemu koczowaniu, sprawdzilem organoleptycznie pare razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:49 

Rejestracja: 22 Lip 2022
Posty: 4
Może mam ale cały ambaras z transportem bierze sie z taniego biletu. Dlatego nie pytam o inne loty (bo zawsze jakieś są) a o transport i w tej materii liczę na podpowiedź. Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group