Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 634 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 21 Kwi 2013 12:10 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 23
Właśnie wróciliśmy z Maafushi. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Kilka refleksji, najpierw te negatywne, potem pozytywne :-):

- Na Maafushi faktycznie dużo śmieci na plaży, przyczyna jest bardzo prosta: Male wyrzuca wszystkie śmieci do morza, i śmiecie przy sprzyjającym wietrze trafiają na bliżej położone wyspy. Jadąc promem do Male mieliśmy "przyjemność" trafić na te dryfujące śmiecie, pewnie w nocy wyrzucone z takiej specjalnej barki przycumowanej blisko ferry terminal w Male. Widok był okropny - ile sięgnie wzrok pływały różnorodne śmiecie - kartony, puszki, butelki. Właśnie te butelki (szklane) dryfują sobie do Maafushi i fala rozbija je o rafy przy brzegu. Stąd na plaży (przy samej wodzie) są codziennie znajdowane kawałki bitego szkła - zbierane codziennie, ale polecam chodzić w specjalnych butach.

- niski poziom obsługi cechuje nie tylko Maafushi, w resortach jest to samo - za wyższą cenę obsługa jest również lepsza w porównaniu do Maafushi ale niewystarczająca jak na swoją cenę

- gwiazdki hotelowe/resortowe - dzielimy na 2 dla otrzymania pojęcia o jakości

Teraz o zaletach:

- piękny cudowny ciepły ocean i biały piasek, rafy z bogatą fauną

- czystość i bezpieczne otoczenie - nie ma kradzieży/chorób żołądkowych lub tropikalnych, GH są dobrze sprzątane i oferują przyzwoitej jakości pościel/ręczniki

- można trafić na życzliwych mieszkańców Maafushi/Male (ale my kilka razy trafiliśmy na nieuczciwych i nieżyczliwych, więc nie gloryfikujmy tej cechy)

Konkretnie n.t. wycieczek z Maafushi - nie polecam: Kondooma, polecam: Fihalhohi, nocne łowienie ryb, przejazdkę skuterem po okolicznych wyspach. Jeżeli ktoś chce spędzić czas w resortach to polecam dobrze policzyć czy to się opłaci (jechać na Maafishi i potem brać wycieczki, licząc około 100-130$ za wejście plus dojazd), tym osobom polecę brać od razu pobyt n.p. na Fihalhohi czy poszukać promocji w innym podobnie cenowo resorcie.

Dla tych którzy chcą niedrogo i fajnie wypocząć na Maafushi (z kilkoma wycieczkami dla urozmaicenia) ze wszystkich GH i hoteli na Maafusi mogę polecić tylko te (w tej kolejności):

1. Kaani Beach - TYLKO POKOJE Z WIDOKIEM NA MORZE, przyzwoity nowy hotelik, na 2* europejskie, jest przy plaży i ma dobrą restaurację
2. Stingray - jest kilka kroków od plaży i ma niezapomniany malediwski "klimat" , również ma dobrą restauracyjkę
3. Isle Beach - jest najtańszy (i co za tym idzie ma nie najlepszą obsługę), jest 3 min od plaży ale nie ma restauracji

White Shell jest również OK, ma własną plażę i dobrą kuchnię, ale moim zdaniem cena/jakość już nie jest taka dobra jak dla tych GH powyżej.

Reszta GH jest usytuowana kilkanaście min od plaży a lokalne uliczki nie są fajnym miejscem na spacer.

W Male skuszone opisami z tego forum odwiedziliśmy bazarek z owocami. NIE jest warty tego czasu, moim zdaniem, nie polecam. Może dla osoby która nigdy nie była na żadnym bazarku w subtropikalnej-tropikalnej zonie klimatycznej będzie to ciekawe, ale jeżeli byliście już w Azji/Afryce to nie marnujcie czasu na Male. Na Malediwach jedzenie jest importowane, bazarek ma kilka rzędów i oferuje kokosy, banany, mango i papaje, trochę sałat i warzyw i nic więcej.

W razie konkretnych pytań służę pomocą. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#602 PostWysłany: 21 Kwi 2013 15:08 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 177
Dlaczego Kandomy nie polecasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 22 Kwi 2013 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
hej

Na hotelowym fejsie pojawilo sie zdjecie z planem Maafushi, wiec wrzucam dla potomnych, coby sie w kolko nie dopytywali, gdzie lezy ktory pensjonat.

Załącznik:
Maafushi.jpg
Maafushi.jpg [ 89.31 KiB | Obejrzany 1337 razy ]
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#604 PostWysłany: 29 Kwi 2013 12:27 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
sluchajcie potrzebuje waszej pomocy. Lecimy w lipcu na malediwy i rozmawialam mailowo z wlascicielem Venturo o noclegu na 5 nocy (druga polowa lipca). zarezerwowalam nocleg za 70USD/noc na dwie osoby (sniadanie i obiadkolacja). Jakie jest prawdopodobienstwo ze bede miala ten pokoj jak przylece? czy lepiej bookowac przez agode czy booking? lepiej zaplacic bookujac przez booking czy placiliscie przy odlocie? wole oszczedzic sobie stres zwiazany z tym ze przylece a pokoju nie bedzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 30 Kwi 2013 09:08 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 10
agata.szerlag tydzień temu wróciłam, nocowałam w Venturo. Rezerwowałam pokój mailowo również w cenie 70 $ (śniadania i kolacje). Na miejscu okazało się, że jest problem z pokojem, Ahmed (manager) bardzo nas przepraszał i zaproponował nocleg w swoim domu :) Zapewniał nas, że to tylko na trzy noce i że będziemy mieli "special servis". Ponieważ byliśmy bardzo zmęczeni i nie chciało nam się chodzić po wyspie i szukać noclegu, zgodziliśmy się. Nie żałujemy. Dostaliśmy pokoik z łazienką, dodatkowym plusem jak dla mnie była możliwość zobaczenia jak mieszkają miejscowi :) Po 3 nocach przenieśli nas do GH. Wszyscy tam są zakręceni i trzeba po kilka razy o coś prosić, ale chyba taka ich natura. Generalnie jestem zadowolona, Venturo ma najtańsze wycieczki, a dla swoich gości daje dodatkowe rabaty. Myślę, że w lipcu będzie spokojniej i pokój powinien na ciebie czekać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 30 Kwi 2013 09:20 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
monas dzieki bardzo za odpowiedz! czyli najlepiej ustalic mailowo z wlascicilem guesthoussu jak chcemy przyjechac i nic nie placic. i dopiero po przylocie jak nie bedzie miejsca w hotelu oni musza sie o nas zatroszczyc (przeciez chodzi o ich kase). fajnie. dzieki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 01 Maj 2013 10:06 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 8
Potwierdzam slowa Monas :) czyzby to Ty Aniu? My tez wrocilismy tydzien temu i mieszkalismy w Venturo. U nas nie bylo problemow z noclegiem (12 nocy) a rezerowalismy droga e-mailowa. Malo tego, jak my bylismy w hotelu to przyjechala rodzina z Polski ktora bookowala przez Agode i okazalo sie ze w ogole nie zauwazyli ich rezerwacji. W ramach rekompensaty dorzucili im obiadokolacje, co juz jest w cenie dla tych rezerwujacych mailowo. Ahmed co prawda ulokowal ich w swoim domu wiec wszystko zakonczylo sie dobrze, ale dalo mi to do zrozumienia ze lepiej ogarniaja temat rezerwacji droga mailowa niz przez Agode :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 02 Maj 2013 07:18 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
sluchajcie macie aktualny email do venturo? pislam z wlascicielem venturo pod koniec marca, ale zmienil nam sie termin przylotu o kilka dni i jego email nie funkcjonuje. dostaje wiadomosc zwortna... potrzebnuje sie z nim skontaktowac a formularz na stronie tez nie dziala. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 02 Maj 2013 09:02 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 10
Tak to ja :):) jedyny jaki posiadam to info@venturomaldives.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 02 Maj 2013 09:15 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 85
no wlasnie ten email nie funkcjonuje.... wysylalam 7maily z roznych kont mailowych i zawsze dostaje wiadomosc zwrotna..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 04 Maj 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
czy na malediwach potrzebna jest wiza ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 05 Maj 2013 07:23 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 47
My wypelnialismy tylko taka karte pobytu. Dostaje sie juz na lotnisku w Male. Po 17 dotarlismy do Kaani. Weszlismy do pokoju i zaczelo lac. Kolo 22 jeszcze padalo i grzmialo. Dzis jest pochmurno i wietrznie. Mielismy pokoj przez agode. Mial byc z widokiem na miasto, a na miejscu dostalismy z balkonem i widokiem na plaze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 05 Maj 2013 09:33 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 134
W sekretnej ofercie na Bookingu pojawiła się oferta tanich noclegów(pierwsze dwa tygodnie maja)Może ktoś skorzysta...:) 63 zł za dobę ze śniadaniem.
link
http://www.booking.com/hotel/mv/maafush ... 650a1ea0X1

Przyda się???? :)
w zamian może ktoś znajdzie korzystną cenę na czerwiec????(lecimy 03-12.06)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 05 Maj 2013 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
lahcimmm2 napisał(a):
czy na malediwach potrzebna jest wiza ?


Dostajesz ja po przylocie na lotnisku w Male.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 07 Maj 2013 19:32 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 58
Wrzucę i tu.
Zapraszam na relację z Malediwów, wyspa Omadhoo. Jeśli ktoś się zastanawiał nad zakupem biletu i nie kupił, niech żałuje:) Przepiękne miejsce! Koszt całej wyprawy to ok. 3500zł.
Tu relacja z drogi:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/04 ... ecimy.html

Tu relacja z Male:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/04 ... wiata.html

Bezludne wyspy:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/04 ... wyspy.html

Życie mieszkańców Omadhoo:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/04 ... adhoo.html

Plaża i rośliność na Omadhoo:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/05 ... sonca.html

Kwaterka:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/05 ... terka.html

A tu zebrałam informacje z poszukiwań kwaterki, a mianowicie na jakie wyspy lokalne można jechać i jakie są tam ceny:
http://celwpodrozy.blogspot.com/2013/04 ... zliwe.html

Pewnie dorzucę jeszcze relację ze stolicy atolu i może coś z drogi powrotnej.
_________________
moje podróże: http://www.celwpodrozy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 14 Maj 2013 06:43 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 15
Od niedzieli mieszkam w Arena Lodge gdyby nie pogoda to wszystko byłoby super :( Pokoje fajne schludne dobra klima, lazienki dostateczne no i co najwazniejsze wygodne łóżka. Internet nie za mocny ale lepsze to niz wogole. Na sniadanie zawsze jajka i parowki, do tego tosty i nalesniki wiec szalu nie ma, na kolacje troche lepiej bo i rybka i jakis makaron z miesem, wiec tragedii nie ma przezyc sie da :) Pogoda niezaciekawa, mylalem ze bedzie troche lepsza w nocy sa straszne burze i wichujry w ciagu dnia cieplo ale slonce za chmurami, trzeba sie ratowac wycieczkami do resortow bo na dzikie wyspy nie ma sensu przy takiej pogodzie niestety, wczoraj byłem w Kandooma resort i całkiem fajny, ceny drinkow jak i jedzenia przystepne wyspa tez niczego sobie fajne jest to ze przy tych wszystkich atrakcjach był basen. Te 100$ które trzeba płacić za wejsce a nastepnie sie je ma do wykorzystania jest jak najbardziej do wydania, chociaz ja przy koncowce dnia juz sie meczyłem ale dałem rade :) Nawet musiałem jeszcze do placic bo zle obliczyłem, ale było warto 8-) Dzisiaj jade na Picinc Island wiec wieczorem napisze co i jak :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 20 Maj 2013 19:26 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 18
Wróciliśmy z Maafushi 16-tego maja w Arena Lodge Sky spędziliśmy 7 noclegów- nie mamy żadnych zastrzeżeń co do pokoju
i wyżywienia oraz obsługi. Fakultety były organizowane, ceny za motorówkę można było negocjować.
Chciałam bardzo podziękować wszystkim forumowiczom za relacje, gdyż z Waszych opisów można było wyłapać coś dla siebie i zaplanować swój pobyt, szczególnie dziękuję KLEE 1983 oraz JAGODZIE i GRZEGORZOWI za szczegółowe fotorelacje.

Wszystkim, którzy czekają na swój wyjazd życzę miłych wrażeń ;)
Naprawdę warto było skorzystać z promocji Emirates , to co było moim marzeniem od lat stało się już niezapomnianym wspomnieniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 22 Maj 2013 13:02 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 2
Nasz samolot ląduje w Male o 8.35. Czy jest szansa żeby zdążyć na prom, który odpływa z Vilingili Ferry Terminal o 10?
Ile czasu zajęło wam dotarcie- od wyjścia z samolotu do przystani promowej? Liczę też na wasze wskazówki ułatwiające dotarcie tam :) n.p. słyszałam że można tam dopłynąć łódką - a nie przedzierać się przez miasto...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 22 Maj 2013 13:35 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 22
Laszlo napisał(a):
Nasz samolot ląduje w Male o 8.35. Czy jest szansa żeby zdążyć na prom, który odpływa z Vilingili Ferry Terminal o 10?
Ile czasu zajęło wam dotarcie- od wyjścia z samolotu do przystani promowej? Liczę też na wasze wskazówki ułatwiające dotarcie tam :) n.p. słyszałam że można tam dopłynąć łódką - a nie przedzierać się przez miasto...


Jest szansa- my zdążyliśmy- ale w ostatniej chwili przed odpłynieciem promu.
Nasz samolot był trochę spóźniony i pojawiły sie jakieś problemy z otwarciem drzwi na lotnisku co zajęło dodatkowo 10 min.
Najdłużej czekaliśmy na bagaż- potem juz poszło szybko.
My płyneliśmy promem a potem taksówka do portu docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 22 Maj 2013 14:07 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Można się załapać na ten o 10tej, szanse oceniam wysoko, ale z samolotu polecam wtedy wyjść jakoś na początku, bo potem tworzą się kolejki do odprawy paszportowej.

Mi się nie chce stać w samolocie, więc często czekam i wychodzę na końcu. Możecie też dostać bagaż na końcu i nie zdążyć, ale nie ma się tym co przejmować. Weźcie taksówkę za 2, max 3$ i bagaże zostawcie na promie. Nie powiem, żeby w Male było jakoś bardzo przyjemnie, ale można się przyzwyczaić, popróbować czegoś na targu owocowym, coś zjeść, kokosa wypić. Nie ma tragedii:-)

W Male są niższe ceny pamiątek niż na Maafushi. Jak znajdę chwilę to wrzucę na bloga co za ile kupowałem. Znalazłem tani sklep (coś a'la hurtownia herbaty). Sporo taniej niż w sklepach z pamiątkami (nawet po targowaniu się, a w tym sklepie bez) i fajny prezent uważam:-)
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 634 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group