Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#21 PostWysłany: 21 Sty 2014 01:03 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 11
Mieliśmy taka sytuacje że zmienialismy hotel dzien przed wylotem i nie potwierdzili ze nas odbiorą. Jak wychodzisz z terminala po lewej stronie jest recepcja i oni zadzwonili do "Hotelu" i po nas przyjechali. Więc jak widać jest szansa tego samego dnia zamowić łódź tylko z tego "hotelu" do ktorego zamierzacie przebywać. Jak bylismy na miejscu odrazu stawke mozna negocjować, przez booking ile sie da chca wyciagnac.

piotrulek napisał(a):
Tulsa napisał(a):
piotrulek napisał(a):
ds.skiba.
Mam pytanko wybieram się z żoną i10 latkiem na Maafushi.
Napisz coś o speedboat za 70Usd -jak załatwić.Przylatuję niestety w piątek i myślę o takim transferze a w hotelu podali cenę 165 USD

Przeczytaj,proszę,to,co wkleiłam wyżej,bo rzecz się tyczy właśnie Maafushi.


Czytam ,czytam i nie rozumiem bo z jednej strony wg .info jest, że szybka łódz wymaga wcześniejszej rezerwacji a Ty piszesz ,że nie ma problemu i może przypłynąc-czy tak? Chodzi mi o to potwierdzenie,że w porcie to załatwię.
daj znać proszę czy dobrze to zrozumiałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#22 PostWysłany: 21 Sty 2014 20:13 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 1
Witam

Udalo mi sie skorzystac z ostatniej promocji i lecimy 27.04 - 8.05 z przesiadka w Londynie w drodze powrotnej.
Wstepnie mam zarezerwowane 2 hotele na Mafushi (28.04-7.05) -pierwsze dwa dni w Mafushi Inn - reszta w White Shell Beach Inn, w tym drugim zabraklo dostepnosci w kilka godzin po kupieniu biletu lotniczego, dlatego 2 rezerwacje.
Cos mi mowi, ze bedzie nas spora grupa :)
Mam kilka pytan, ktorych nie udalo mi sie odnalezc na forum, mianowicie:
Gdy, otrzymuje potwierdzenie rezerwacji hotelu z booking.com, czy jest mozliwosc zaplaty z gory lacznie z tymi wszystkimi podatkami i dodatkowymi oplatami ?
Kontaktowalam sie bezposrednio z oba hotelami, podalam nr moich rezerwacji z booking.com i skierowalam zapytanie o cene ostateczna z podatkami i nie otrzymuje niestety odpowiedzi.
Jesli, ktos ma wylot (powrotny) 7.05 o 9.20 chetnie zrzucimy sie na motorowke.
Bo korzystajac z promu wyplywajacego o 7.30 na lot o w.w. godzinie pewnie nie ma szans sie zalapac.
Jesli chodzi o jakies wycieczki fakultatywne - czy wszystkie biura oferuja to samo, czy sa organizowane wyprawy na bardziej bezludne wyspy zamiast do resortow ?
Myslalam, tez czy moze nie polaczyc tego ze zwiedzaniem Sri Lanki dokupujac jakis tani lot (Male-Kolombo) w polowie pobytu i reszte dni spedzic tam, dolaczajac sie pozniej do lotu powrotnego, ktory mialam wykupiony na 7.05 przez Kolombo. Tylko czy oplaca sie w 10 dni, dzielic ten wyjazd, majac niewielkie doswiadczenie w podrozach na wlasna reke.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#23 PostWysłany: 21 Sty 2014 21:00 

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 39
nie ma takiej możliwości, że swój lot powrotny zaczniesz w Kolombo. Jeśli się nie stawisz w Male to cała twoja podróż powrotna jest anulowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#24 PostWysłany: 21 Sty 2014 21:18 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 1
Cześć,

ja lecę 5.03-18.03.br. Ktoś będzie w tym czasie tam?
Dużo wskazuje na to, że wylądujemy na Maafushi, ale chętnie zobaczyłabym inne wyspy, nie z lokalesami (możliwość kąpania się wszędzie w bikini oraz dostęp do alkoholu jednak kusi). Ktoś może coś polecić w przystępnych cenach, gdzie promem można dopłynąć z Male?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#25 PostWysłany: 22 Sty 2014 03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
my od 1 do 8 maja, mamy już plan i hotele
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#26 PostWysłany: 22 Sty 2014 10:22 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 4
przemos74 napisał(a):
my od 1 do 8 maja, mamy już plan i hotele



My 1-9 maja. Lecicie przez Colombo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#27 PostWysłany: 22 Sty 2014 11:09 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 42
palmofon napisał(a):
Cześć,

ja lecę 5.03-18.03.br. Ktoś będzie w tym czasie tam?
Dużo wskazuje na to, że wylądujemy na Maafushi, ale chętnie zobaczyłabym inne wyspy, nie z lokalesami (możliwość kąpania się wszędzie w bikini oraz dostęp do alkoholu jednak kusi). Ktoś może coś polecić w przystępnych cenach, gdzie promem można dopłynąć z Male?

Przylatujemy z Colombo do Male 7.03.Na maafushi będziemy od piatku 7.03 lub 8.03-11-03.
Może ktoś chętny na speedbota w piątek po południu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#28 PostWysłany: 22 Sty 2014 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
sonew napisał(a):
przemos74 napisał(a):
my od 1 do 8 maja, mamy już plan i hotele



My 1-9 maja. Lecicie przez Colombo?

Tak i przez Frankfurt. A Wy?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#29 PostWysłany: 22 Sty 2014 16:54 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 4
przemos74 napisał(a):
sonew napisał(a):
przemos74 napisał(a):
my od 1 do 8 maja, mamy już plan i hotele



My 1-9 maja. Lecicie przez Colombo?

Tak i przez Frankfurt. A Wy?





My tez. Lot 31 z wawy, 1-go maja jestesmy na miejscu(:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#30 PostWysłany: 22 Sty 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Dokładnie to samo, see you!
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#31 PostWysłany: 22 Sty 2014 19:16 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 3
Witam,
Chciałam zapytać się o ubezpieczenie zdrowotne na Malediwach i Sri Lance, jakie jest honorowane, czy ktoś może jakieś polecić z własnego doświadczenia? Zależałoby mi na tym jednak, żeby polisa/ubezpieczenie pokrywały koszty ewentualnego leczenia na miejscu a nie po powrocie do kraju.

Z góry dziękuje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#32 PostWysłany: 22 Sty 2014 22:06 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 4
przemos74 napisał(a):
Dokładnie to samo, see you!


A macie tez 9 godzin przesiadki w Colombo? Nie wiemy czy da sie tam cos zwiedzic bo to lotnisko chyba 30km od miasta..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#33 PostWysłany: 23 Sty 2014 07:03 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 3
A macie tez 9 godzin przesiadki w Colombo? Nie wiemy czy da sie tam cos zwiedzic bo to lotnisko chyba 30km od miasta..[/quote]

Lotnisko jest daleko od Colombo,bliżej macie Negombo, ale tak czy inaczej należy kupić wize 35$ na miejscu, 30$ drogą elektorniczną. Proponuje zapoznać się z wątkiem : Sri Lanka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#34 PostWysłany: 23 Sty 2014 07:34 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 33
no to z doświadczenia, kwiecień 2013 rok.

Wiza tranzytowa jest za free, do 2 dni. Oczywiście byli tacy co dali się skroić na 20$ od osoby przez urzędników państwowych :) Nieumiejętność czytania szkodzi.

My mieliśmy 9 godzin i choć byłem sceptycznie nastawiony to wzięliśmy taxi z lotniska ( taki van 6 osobowy chyba ) i w 5 osób gość zawiózł nas do Colombo i zrobił taki objazd po najważniejszych atrakcjach. Pełna kultura za 50 dolarów, po 10 na osobę. Potem jeszcze na jakieś dobre jedzenie nas zabrał do pewnie zaprzyjaźnionej knajpki ale było świetnie.

Co do Maffushi.. Spaliśmy w Arenie ale jakbym leciał raz jeszcze to wybrałbym chyba coś tańszego. Arena ogólnie OK, ale byłą tylko noclegownią. Śniadania codziennie te same ale uszło. Plusem duże obłożenie obiektu i łatwiejsza negocjacja cen. Na White Shell też patrzyliśmy, fajny obiekt, taki bardziej europejski, ale jak napisałem wyżej. Lepiej wydać kasę na wycieczki.

Ubezpieczenie braliśmy PZU, na chyba 500 czy 750 tyś zł kosztów leczenia i nie płaciliśmy jakoś strasznie dużo chyba, coś koło 200 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#35 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:43 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 1
Hej wszystkim
Mamy bilety na 22 kwietnia - 01 maja 2014
Warszawa, Rzym, Srilanka, Male / powrót przez Paryż.
Będziemy na Maafushi w hotelu holiday lodge :)
Jeśli ktoś ma podobny termin zapraszam do kontaktu:)
Pozdrawiam
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#36 PostWysłany: 23 Sty 2014 18:41 

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 9
Witam,
my (ja + przyszła żona:)) lecimy 1 października - 16 października z Warszawy.
Jak macie jakieś ciekawe pomysły jak najlepiej spędzić czas na wyspach to będę wdzięczny za info!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#37 PostWysłany: 23 Sty 2014 20:50 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 58
sonew napisał(a):
A byl ktos na innej wyspie niz Maafushi?? My sie wybieramy w maju i szukamy noclegu ale dylemat czy zarezerwowac resort czy cos tanszego i po resortach jedynie pojezdzic...


Byłam na Omadhoo:
http://celwpodrozy.blogspot.com/search/label/MALEDIWY
Polecam zapytać o ofertę przez: http://www.guesthouses-in-maldives.com/
Kontakt Raki Bench: contact@guesthouses-in-maldives.com
Teraz też lecę i właśnie z nim negocjuje ceny. Może dać zniżkę jeszcze od tego, co jest na stronie.
_________________
moje podróże: http://www.celwpodrozy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#38 PostWysłany: 23 Sty 2014 20:52 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 58
Lecimy 7-14.04. Będziemy na Maafushi w Arena Lodge. Chcielibyśmy popłynąć przynajmniej dwa razy do resortu. Ktoś chętny na taki wypad? Inne wycieczki też wchodza w grę. Kontakt: zellchen@gmail.com
_________________
moje podróże: http://www.celwpodrozy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#39 PostWysłany: 25 Sty 2014 14:49 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 177
zellchen napisał(a):
Lecimy 7-14.04. Będziemy na Maafushi w Arena Lodge. Chcielibyśmy popłynąć przynajmniej dwa razy do resortu. Ktoś chętny na taki wypad? Inne wycieczki też wchodza w grę. Kontakt: zellchen@gmail.com

Generalnie i tak bedziecie mogli płynać tylko z goscmi z Areny -bo kazdy GH organizuje wycieczki swoim gosciom i sa wielkie problemy ,żeby płynac z innego GH.Na poczatku zeszłego roku było to jeszcze mozliwe ale potem sie zmieniło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy 2014
#40 PostWysłany: 26 Sty 2014 22:35 

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 1
piotrulek napisał(a):
palmofon napisał(a):
Cześć,

ja lecę 5.03-18.03.br. Ktoś będzie w tym czasie tam?
Dużo wskazuje na to, że wylądujemy na Maafushi, ale chętnie zobaczyłabym inne wyspy, nie z lokalesami (możliwość kąpania się wszędzie w bikini oraz dostęp do alkoholu jednak kusi). Ktoś może coś polecić w przystępnych cenach, gdzie promem można dopłynąć z Male?

Przylatujemy z Colombo do Male 7.03.Na maafushi będziemy od piatku 7.03 lub 8.03-11-03.
Może ktoś chętny na speedbota w piątek po południu?


cześć!

ja będę na Maafushi 10.03-21.03, traktujemy wyspę jako bazę wypadową, bo jednak jest to jedna z tańszych opcji, jeśli chodzi o nocleg. wylot niestety jest w piątek, więc chętnie zrzucilibyśmy się z kimś na speedboat'a :)
tak samo chętnie kogoś poznamy, by razem popływać po wyspach/resortach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group