Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#941 PostWysłany: 25 Lip 2020 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@emkarc

Kaani Beach hotel jest w porzadku, ale bajeruja z tymi "sea view" pokojami. Wiem, bo bylismy tam przez tydzien w grudniu 2019. Mielismy "sea view" pokoj i zadengo sea nie zobaczysz, bo wszystko palmy zaslaniaja. Za to zobaczysz lokalne zycie nocne, bo zaraz pod oknami odbywaja sie imprezy (bezalkoholowe oczywiscie). No i zobaczysz palmy. I smieci. Mnostwo smieci.

Ale hotel jest wygodny, czysty i ladnie urzadzony. Internet bedzie dzialal, ale nie licz na to pod koniec miesiaca, bo im sie limit skonczy i tyle. Ale taka sytuacja to akurat typowa na Malediwach. Kupcie wlasna karte SIM.

Co jest tam lepsze niz w innych gueshouse'ach to funkcjonujaca telewizja satelitarna z kanalami, ktore pokazuja bardziej interesujace rzeczy niz transmisja na zywo z Mekki.

Sniadania - okropne. Byly tak okropne, ze nawet dziecko, ktore kocha parowki i nalesniki w koncu sie zbuntowalo, wiec pozwolono nam chodzic na sniadania do Kaani Grand.

Za to maja dobre ceny wycieczek.. Zignoruj ich oficjalny cennik. Mozna sie targowac. Mysmy kupily wszystkie wycieczki u nich (jedna osoba dorosla + dziecko) dostalysmy w sumie 50% znizki za calosc. Wiec sie oplacalo. Do tego maja wlasna lodke i powrot na lotnisko byl dla nas gratis, bo wszystko inne u nich tez kupilysmy. I troche wycieczek juz na Maafushi zaliczylam, wiec moge szczerze powiedziec, ze ich przewodnicy i "obsluga" wycieczkowa byla pierwsza klasa.

Jesli mialabym wrocic na Maafushi (a na pewno wroce, bo choc nie jest to moja ulubiona wyspa, to jest tania i wygodna w obsludze) wzielabym hotel po drugiej stronie wyspy, moze Velana Blu. Standard i ceny podobne do Kaani Beach. Przejscie przez wyspe zajmuje jakies 10 minut, wiec to nie problem, ale jest duzo ciszej i przyjemniej.

Jesli planujecie wycieczki do resortow, to ostroznie tutaj, bo moze nic z tego nie byc. Z tego co widze, to wiele resortow juz teraz mowi agentom, ze jak sie wyspy lokalne otworza, to nie beda przyjmowac dziennych wycieczkowicow z lokalnych wysp. A jesli beda przyjmowac, to tylko w ograniczonych miejscach (typu basen i bar). Oczywiscie, wiele moze sie zmienic do przyszlego roku, ale warto to miec na uwadze.

Tak, Maafushi to malo malediwska wyspa, ale na pierwszy raz na Malediwach to w sam raz. Wycieczki sa tanie i fajne, infrastruktura dla turystow juz jest, blisko Male jesli w razie naglego przypadku trzeba z wyspy sie ewakuowac.

Jesli chcecie cos bardziej malediwskiego, to z calego serca polecam Ukulhas. Przepiekna plaza bikini, super guesthousey, ciut inna mentalnosc niz Maafushi. Ale motorowka swoje bedzie kosztowac, niestety.

Jesli chcecie cos jeszcze bardziej malediwskiego, to warto wybrac sie do South Ari atolu. Sa motorowki, ktore tam kursuja, byly nawet w piatek, o ile dobrze pamietam. To tak malediwsko, ze juz bardziej byc nie moze. Ale nadal wygodnie i przyjaznie dla turystow.

A jesli chcecie blizej Male, gdzie mozna dostac sie promem, to warto spojrzec na polnocna czesc atolu Male (Maafushi jest w poludniowej czesci).

Podumowanie - Maafushi nie jest takim zlym wyborem. Na wyspie bedziecie rano i wieczorem, w dzien na wycieczkach. Jest gdzie jesc, sa sklepiki, jest transport, lokalne biznesy wiedza czego oczekuja turysci.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Malediwy
#942 PostWysłany: 25 Lip 2020 10:43 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 7
lovenz, 2catstrooper dziękuję Wam za odpowiedzi. Trochę się zmartwiłam z tymi resortami, a fakt, jest to dość prawdopodobne, że wstępu nie będzie ;/. W takim razie nie wiem, chyba poszukam jeszcze czegoś co nie będzie resortem, ale będzie spokojniejsze niż Maafushi.

Kaani Beach mam z tym niepewnym "sea view" i śniadaniami zarezerwowane za ok 620 USD na 8 nocy (2 os) i szukając innych hoteli na tej wyspie z choć częściowym widokiem na morze w tej cenie narazie nic nie znalazłam. Podoba mi Arena Beach Hotel, ale cenowo dużo drożej.

Zauważyłam też, że nie we wszystkich serwisach są dodane do ceny wszystkie podatki i to jest mylące. Wiem że jest 12% , 10% i 3 USD za osobę za noc. Często widzę, że jest podany tylko 12% i green tax 3 USD, wówczas trzeba doliczyć te 10% tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#943 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@emkarc

Podatki sa takie: 12% VAT, 10 lub 8 procent service charge (w zaleznosci od miejsca) i te nieszczesne 3 dolary za noc od osoby.
Choc sa glosy, zeby pozbyc sie tego service charge tymczasowo, zeby turysci wiecej pieniedzy wydawali.

Tutaj jak wyglada "sea view" widok z Kaani Beach Hotel.

Załączniki:
kaani-beach-hotel.jpg
kaani-beach-hotel.jpg [ 667.24 KiB | Obejrzany 1517 razy ]
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#944 PostWysłany: 28 Lip 2020 18:34 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 7
Po namysłach zdecydowaliśmy się na zmianę wyspy, przynajmniej narazie taka jest koncepcja :). 4 dni na Thulusdhoo I 4 na Dhiffushi . Transfer po 4 dniach promem, bezpośrednio z wyspy na wyspę. Myślę, że jeżeli nie będzie możliwości wizyt w resortach z powodu COVID to te wyspy są na tyle urocze, że nie powinnismy żałować. Mam nadzieję.
Może ktoś z Was wie czy z Dhiffushi w piątek znajdziemy jakiś transport na lotnisko? Na stronie https://www.atolltransfer.com/ znalazłam informacje, że jest speedboat w piątek 2x dziennie. Czy można ufać temu rozkładowi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#945 PostWysłany: 29 Lip 2020 05:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Plan jest dobry. Ale czy wykonalny?

Jednym z wymagan do otwarcia lokalnych wysp dla turystow jest to, ze trzeba bedzie siedziec na jednej wyspie i ze trzeba miec zapewniony transport z/na lotnisko.

Rzad nie chce aby turysci biegali sobie po wyspach luzem i nie chce zeby uzywali lokalnych promow. Malediwy maja bardzo ambitny plan przetestowania kazdego mieszkanca kraju (obywateli i mieszkajacych tam legalnie cudzoziemcow) i w razie pozytywnego wyniku testu odizolowanie ich w nowej, swiezo wybudowanej kwarantannie w atolu Addu na poludniu kraju. (Tak przy okazji, to widzialam na stronie glownej deal do Addu wlasnie, co za durny pomysl!)

A skoro do kraju mozna wjechac bez testu i bez kwarantanny, to rzad chce zminimalizowac ryzyko zarazenia mieszkancow od potencjalnie chorego turysty. Stad te ograniczenia. I ja je rozumiem, bo powiedzmy, ze opieka medyczna w tym kraju pozostawia wiele do zyczenia, tak delikatnie mowiac. Wiec stawiaja na prewencje.

Zanim cokolwiek zabukujesz, skontaktuj sie z kilkoma guesthouse'ami odnosnie transportu. I jesli trzy z nich dadza ci taka sama odpowiedz, to znaczy, ze najprawdopodobniej ta odpowiedz jest wlasciwa. Wtedy bedziesz mogla zaczac planowanie.
Czy rozklad z Atoll Transfer bedzie aktualny po pandemii? Tylko lokalesi moga ci na to odpowiedziec.

Diffushi to bardzo fajna wyspa. Bardzo duzo Polakow tam przyjezdza, bo mieszka tam Polka, ktora prowadzi razem z lokalnym mezem guesthouse. Chyba Ohana sie ten guesthouse nazywa. Nie wiem, nie zatrzymalam sie u niej.

Thulusdhoo ma nieco inna atmosfere niz reszta Malediwow, bo to bardzo surfingowa wyspa. To jedno z nielicznych miejsc w calym kraju, gdzie mozna surfowac. Wiec i vibe jest taki bardziej surferski.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#946 PostWysłany: 29 Lip 2020 09:59 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 7
Bardzo dziękuję Ci za post, faktycznie na tą chwilę jest wymagane pozostanie na jednej wyspie i raczej mój plan musi być zmieniony. Trudno powiedzieć czy coś się zmieni do lutego, ale wolę nie ryzykować. Zostaniemy cały pobyt na Dhiffushi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#947 PostWysłany: 05 Sie 2020 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Nie wiem czy w dobrym miejscu, ale spróbuje. We wrześniu wybieram się na Malediwy na 7 dni z żoną i dzieckiem. Świętujemy rocznicę i roczek dziecka, dlatego celujemy tylko w wyspę resortową. Byłem juz w wielu miejscach z lazurową wodą - Bahamy, Polinezja, Aitutiaki etc., dlatego szukam resortu, który leży na jak najładniejszym atolu. Celuje raczej w 5* albo dobre 4*. Na pewno chcemy domek na wodzie, bo nigdy nie nocowaliśmy w czymś takim i jak już zaoszczędziłem kasę, nie wydałem na wiele innych wyjazdów, to teraz czemu nie spełnić tego marzenia przy okazji podwójnego świętowania.

Po przejrzeniu wszystkich możliwych opcji mieszczących się w budżecie około 13k za 7 dni udało mi się stworzyć short-listę hoteli które biorę pod uwagę, to znaczy:
- Kandima Maledives - domek na wodzie z jacuzzi w all inclusive - 13k
- Robinson Club Noonu - domek na wodzie z basenem w all inclusive - 11,5k
- Sun Siyam Olhuvelii - domek na wodzie z basenem w all inclusive - 10,5k
- Lux* South Ari Atol - domek na wodzie romantic z basenem ze śniadaniami - 12k

Ostatni hotel to faworyt, ale tylko same śniadania, bo i tak trzeba coś innego zjeść i drinka się napić, a w tych resortach tanio nie jest. Pytanie czy ktoś z Was był z którymś z tych hoteli i może coś więcej powiedzieć, niż jest pięknie? Chodzi mi o to, że jak wydawać taką kasę to tak by juz być zadowolonym.

Będę wdzięczny za wskazówki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#948 PostWysłany: 06 Sie 2020 04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Skresl z listy Olhuveli - nie jest w ladnym atolu.
Skresl Kandima - to masowka dla imprezowiczow.

Robinson Club Noonu to swietny wybor, tylko ze daleko od Male.
Lux South Ari to wyspa marzenie. South Ari Atol to jeden z moich ulubionych.

W tym samym atolu masz rowniez nowiutki Radisson Blu, ktory rowniez wyglada wspaniale. Jest na mojej liscie.

Jedyny problem to to, ze z malym dzieckiem moga byc problemy z domkiem na wodzie. Wiele resortow na to nie pozwala ze wzgledu na bezpieczenstwo.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#949 PostWysłany: 06 Sie 2020 07:34 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
ledakar napisał(a):

Po przejrzeniu wszystkich możliwych opcji mieszczących się w budżecie około 13k za 7 dni udało mi się stworzyć short-listę hoteli które biorę pod uwagę, to znaczy:
- Kandima Maledives - domek na wodzie z jacuzzi w all inclusive - 13k
- Robinson Club Noonu - domek na wodzie z basenem w all inclusive - 11,5k
- Sun Siyam Olhuvelii - domek na wodzie z basenem w all inclusive - 10,5k
- Lux* South Ari Atol - domek na wodzie romantic z basenem ze śniadaniami - 12k



Z czystej ciekawości, bo ja też marzę o domkach na wodzie, przynajmniej na 1-2 noce z uwagi na budżet - skąd takie atrakcyjne ceny?
Patrząc na bookingu te miejsca, to te kwoty się zgadzają, ale licząc za osobę :-) Może nie umiem szukać, mam taką nadzieję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#950 PostWysłany: 06 Sie 2020 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@2catstrooper Dzięki za wskazówki, przejrzę jeszcze Radisson Blu. P.S. To jest ten? http://www.booking.com/Share-w237LR

@malisz Takich noclegów nie bookuje się przez Booking. Znalazłem te ceny co powyżej na innych portalach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#951 PostWysłany: 06 Sie 2020 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
ledakar napisał(a):
@2catstrooper Dzięki za wskazówki, przejrzę jeszcze Radisson Blu. P.S. To jest ten? http://www.booking.com/Share-w237LR

@malisz Takich noclegów nie bookuje się przez Booking. Znalazłem te ceny co powyżej na innych portalach :)


Zdradź tajemnicę na jakich, bo w listopadzie chcieliśmy na tydzień na podróż poślubną (Tajlandia się pewnie nie otworzy xD), więc chętnie zainteresujemy się alternatywą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#952 PostWysłany: 13 Sie 2020 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
ledakar napisał(a):
@2catstrooper Dzięki za wskazówki, przejrzę jeszcze Radisson Blu. P.S. To jest ten? http://www.booking.com/Share-w237LR


Moge dac Ci znac, bede tam za pare dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#953 PostWysłany: 16 Sie 2020 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Mam pytanie, który atol byłby dobry na podróż w połowie listopada? Może polecacie/znacie jakieś hotele? Na razie wyczytałam, że generalnie tylko płn część jest polecana w tym okresie jako z "dobrą" pogodą... niestety urlop z powodu wirusa został przeniesiony z marca na listopad :S
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#954 PostWysłany: 17 Sie 2020 05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@Turtelik

W polowie listopada nie ma znaczenia w ktorej czesc kraju sie zatrzymasz. W polowie grudnia moze byc roznica (ale tez nie zawsze), ale w listopadzie nie.
Wybierz resort, ktory ci odpowiada i nie przejmuj sie czy to poludnie czy polnoc kraju.

Nieoficjalnie mowi sie, ze wyspy lokalne beda zamkniete do konca roku, wiec pozostaja ci wyspy wczasowe.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#955 PostWysłany: 17 Sie 2020 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Dziękuję @2catstrooper - mam kilka na oku, więc napiszę do nich czy są "wyspą resertową" i czy przyjmują gości. No i zobaczymy, jak się to dalej będzie ukladało.

A jako to jest z pogodą? Da się przeżyć w listopadzie? Ktoś może był? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#956 PostWysłany: 17 Sie 2020 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Byłem na początku grudnia i pogoda była super, wiec tym bym się nie przejmował, jeśli nurkujesz polecam atole południowe choć są droższe między innymi z powodu dojazdu
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#957 PostWysłany: 17 Sie 2020 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@Turtelik

No przeciez pisalam jak jest z pogoda.
To nadal pora monsunowa i moze, ale nie musi, wiac i padac. Ale nie ma sensu sie tym przejmowac, bo na jednej wyspie moze padac non stop przez 4 dni, a na drugiej wyspie, 30 kilometrow dalej, moze swiecic slonce w tym samym czasie.

Ja w listopadzie szczescia nie mialam, ale akurat w listopadzie bylam tylko raz.

Ktore miejsca masz na oku?
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#958 PostWysłany: 17 Sie 2020 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Rozumie, dzięki :)

Na razie bardzo orientacyjnie (tj. zapisałam sobie linki) to:

- Bandos Maldives
- Paradise Island Resort & Spa
- Malahini Kuda Bandos Resort
- Royal Island Resort & Spa

(one wszystkie są chyba w północnych regionie Male, no ale jeśli się nie przejmować lokalizacją to rozszerze o południe też :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#959 PostWysłany: 17 Sie 2020 20:17 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
Był ktoś w Thulhagiri Island Resort & Spa Maldives (North Male' Atoll)? Mam lot na początku listopada i zastanawiam się czy to dobry wybór?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#960 PostWysłany: 17 Sie 2020 21:44 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 7
Zaczęłam się zastanawiać czy wogole uda się wylecieć.... nawet w lutym.

Nie mamy bezpośredniego lotu do Małe tylko z przesiadką w Turcji. Wiem, że do lutego kawał czasu, ale czy może ktoś wie jak jest traktowany taki lot? Zakazu lotów do Turcji narazie chyba nie ma, ale do Republiki Nalediwow jest. Czy gdyby wylot był teraz to wypuścili by nas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group