Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#1001 PostWysłany: 03 Paź 2020 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@Turtelik

Robiłem test w PL, a póżniej jechałem autem do FRA. Jak masz pozytywny wynik to darmowe przebookowanie. Płatność za hotel na miejscu.

Bez przesady, że za całość. To nie jest wyspa lokalna. Ten pokój (sprawdź sobie na stronie) - romantic pool water villa w LUX* na booking kosztuje 1100 USD za dobę. Zatem 700 USD za dobę, to genialna okazja. Napisałem do nich, że widziałem taką i taką cenę i co mogą zaoferować w obecnych czasach. A później negocjowaliśmy. Płaciłem zaliczkę za hotel tylko, zwrotną na wypadek testu pozytywnego. Reszta płatności na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Malediwy
#1002 PostWysłany: 04 Paź 2020 04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Ledakar, warto dodac, ze byles w stanie negocjowac ze wzgledu na pandemie. I ze wzgledu na to, ze North Lux mial ponad 2 tygodnie kwarantanny w sierpniu, bo mieli pozytywnych i gosci i pracownikow. Wiec w chwili obecnej zalezy im na kasie i naginaja i przepisy i ceny, byle tylko miec klientow.

W normalnych czasach jesli do nich zadzwonisz i bedziesz chcial negocjowac, to bardzo grzecznie odesla cie do jednego z ich autoryzowanych agentow.

A Rosjan bylo duzo, bo Luxy (jak i wszystkie inne resorty na Malediwach) maja specjalne cenniki dla roznych rejonow, i dla Rosji zawsze sa super ceny.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1003 PostWysłany: 04 Paź 2020 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@2catstrooper Rozmawiałem z managerem i dyrektorem sprzedaży LUX na wyspie i przekazał, że NORTH i SOUTH to całkowicie niezależne hotele. Wiadomo pandemia = niższe ceny, ale warto zaznaczy, że wcale pustek nie było. Obłożenie hotelu spore, nawet bym powiedział, że bardzo duże jak na te czasy.

Zależy im na klientach, ale nie aż tak by sprzedaż np. domek na wodzie w all za 100 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1004 PostWysłany: 04 Paź 2020 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja mam rezerwację All inclusive przez booking na termin 23-30 grudnia w Riu Atoll za 380 USD za noc. Pokój przy plaży, nie domek na wodzie, ale szczerze mówiąc ta cena na ten termin wydaje mi się tak dobra, że głupio byłoby mi pisać do hotelu i pytać czy bezpośrednio dadzą za mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1005 PostWysłany: 04 Paź 2020 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Ledakar, wiem ze to niezalezne hotele, ale w tej samej sieci.
Oczywiscie, ze oblozenie duze, bo ceny obnizyli na maksa.
Wez tez pod uwage, ze byles poza sezonem. W sezonie, gdybys chcial negocjowac, to by cie wysmiali, grzeczenie, ale wysmiali. Troche wiem, jak to dziala, bo pracowalam dla lokalnego agenta w Male. ;)

Maginiak, jedziesz w szczycie sezonu, to dobra cena.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1006 PostWysłany: 04 Paź 2020 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@2catstrooper Pozwolę się grzecznie nie zgodzić. Będąc na miejscu ogarnalem rezerwacje na miejscu dla znajomego - tydzień w grudniu (to już chyba sezon?), cena ta sama jak u mnie 700 usd / doba w all inclusive - romantic pool Villa.

Zatem nie wyśmiali mnie. Czym to jest spowodowane? Pracowałaś w LUX*?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1007 PostWysłany: 04 Paź 2020 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
To tylko potwierdza jak bardzo im zalezy na kasie. Wiec sa w gorszej sytuacji finansowej niz udaja na zewnatrz.
I gratulacje, bo miales szczescie. Jednak takie sytuacje to wyjatki i opisywanie ich tutaj jako rzecz normalna to troche naiwne.

Sprobuj w sezonie poza pandemia, wtedy pogadamy ;)
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1008 PostWysłany: 08 Paź 2020 18:27 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
@2catstrooper, masz jakieś opinie nt Nika Island Resort & spa, Medhu-Uthuru Province?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1009 PostWysłany: 09 Paź 2020 05:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@kamilbee

Nika to przyjemny resort, ale do high-end to im daleko. Mowia o sobie, ze sa 5*, ale tak naprawde to taki wyzszy standard srednio-budzetowy.
Snorkeling byl taki sobie, bo maja duza lagune, wiec dobre dla dzieci. Ale niestety nie ma basenu (chyba jest tylko jeden maly w spa). Ja osobiscie jestem milosniczka basenow typu infinity, wiec to dla mnie duzy minus.
Beach villa (nie pamietam naszego numeru) byla bardzo przestronna, bardzo jasna, nie bylo duzo roslinnosci zaslaniajacej widok na ocean. Ale z czystoscia bylo kiepsko jak na resort, ktory uwaza sie za 5*.

Maja problemy z erozja plazy i kazdego ranka musieli dorzucac piasku.

Jedzenie niczego nie urywalo, bylo przecietne. Zalowali mi arbuza na sniadanie. Gelato mieli dobre. Ale to chyba resort z wloskim rodowodem, wiec gelato powinno byc dobre.
Wkurzyla mnie obsluga tak ogolnie, bo ostatniego dnia nachalnie czekali na koperty z napiwkami. W 5* resorcie tak sie nie powinni zachowywac.

Ogolnie, jak masz dobra cene, to wez. Ale zeby leciec na Malediwy, i tylko do Nika, to osobiscie uwazam, ze troche to sie mija z celem.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1010 PostWysłany: 09 Paź 2020 17:01 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
@2catstrooper, dzięki wielkie! Cena wydaje się być bardzo atrakcyjna bo za 9 nocy z pełnym wyżywieniem w water villa wychodzi lekko ponad 7k łącznie za 2 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1011 PostWysłany: 09 Paź 2020 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@kamilbee
A ile za seaplane dla dwoch osob na tam i z powrotem? Przed pandemia mieli bardzo wyimaginowane stawki rzedu 400 dolarow od osoby RT.
I pamietaj, seaplane nie lataja o zmroku i przy "zlej" pogodzie (czasem kilka chmurek i juz nie leca), wiec jesli masz przylot na Malediwy po 16:00 to juz tego samego dnia do resortu nie polecisz. I jesli masz wylot wczesnie rano, to najbezpieczniej jest przyleciec do Male dzien wczesniej, bo inaczej moze byc nieprzyjemnie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1012 PostWysłany: 09 Paź 2020 22:03 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 35
@2catstrooper, niestety ale loty są drogie i wychodzi 820$ za 2 osoby w dwie strony (6-15.11), w komentarzach znalazłem alternatywę speedboatu ale nie wiem czy one normalnie funkcjonują w czasach COVIDa.
Masz może do polecenia jakiś alternatywny hotel do 10k za 2 osoby za pobyt? To będzie postudencki wyjazd z dziewczyną, zależy nam głównie na snorkelingu i villi na wodzie. Awaryjnie mam jeszcze zabookowany Furaveri Island Resort and Spa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1013 PostWysłany: 10 Paź 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
Ja planuje wyjazd po 15 pazdzernika jak beda otwarte prywatne kwatery na wyspach lokalnych.
Na razie nie wiadomo czy wszystkie beda otwarte, czy tylko spelniajace odpowiednie warunki?
Martwi mnie obowiazek ubespieczenia, jak zostanie wprowadzony jak dla mnie moze kosztowac krocie
poniewaz jestem w wieku emeryta :D
Pozdr. Lech
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1014 PostWysłany: 10 Paź 2020 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@Lech100

Otwarte beda tylko na tych wyspach, ktore spelniaja wymagania od ministerstwa zdrowia i ministerstwa turystyki.
Ceny tego ubezpieczenia sa w artykulach podlinkowanych w innym watku. Ubezpieczenie drogie nie jest, a i bez obowiazkowego obowiazku dobrze je miec, bo covid to nie zarty.

Co mnie bardziej martwi to fakt, ze guesthousey maja sie otworzyc za 5 dni, ale nadal nie ma w pelni sprecyzowanych warunkow oprocz kilku ogolnikow. Zarzady indywidualnych wysp lokalnych sa odpowiedzialne za wprowadzenie lokalnych wytycznych. Moze byc tak, ze na jednej wyspie bedzie to bardzo powaznie traktowane, a na innej juz nie.

I fakt, ze Malediwy przedluzyly stan wyjatkowy o kolejny miesiac rowniez martwi.

@kamilbee wyslalam PW.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1015 PostWysłany: 10 Paź 2020 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
Dziekuje bardzo za odpowiedz, wystarczy teraz cierpliwie czekac.
Pozdrawiam Lech
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1016 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:58 

Rejestracja: 12 Paź 2020
Posty: 1
Czy orientujecie się, jakie są obostrzenia w powrocie z Malediwów do Polski?
Nie ma lotów bezpośrednich, ale co z powrotem przez Niemcy? Jest kwarantanna lub obowiązkowe testy?

Dziękuję z góry za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1017 PostWysłany: 12 Paź 2020 13:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1018 PostWysłany: 12 Paź 2020 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Może kogoś zainteresuje informacje o ubezpieczeniu turystycznym: https://en.sun.mv/63346
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1019 PostWysłany: 13 Paź 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
Cos sie rusza odnosnie pensionatow :D
Teraz czekac cierpliwie kiedy bedzie lista otwartych i
na wiecej informacji.
Pozdrawiam.
https://en.sun.mv/63400
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#1020 PostWysłany: 13 Paź 2020 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Taaaa...
Maja otwierac guesthousy w czwartek, ale dopiero w ubiegla niedziele ministerstwo przeprowadzilo compliance training dla operatorow obiektow. Wlasciciele guesthouse'ow bija sie glowami o sciany w tej chwili. Bo to wlasnie w niedziele dowiedzieli sie, ze musza zapewnic prysznice dla obslugi i inne tego typu rzeczy.
I jesli chodzi o dzienne wycieczki, to tez nieciekawie to widza, bo musza zapewnic social distancing. A na lodce na Malediwach bedzie z tym kiepsko. Juz sa glosy, ze dzienne wycieczki staly sie z tego powodu nieoplacalne.

Jesli ktos chce bukowac guesthouse na lokalnej wyspie, to blagam, wstrzymajcie sie z tym jakis miesiac czy dwa, dopoki nie bedzie jasne jak ta operacja wyglada w praktyce. Bo znajac higiene guesthouse'ow i ich pracownikow "od kuchni", osobiscie w tej chwili balabym sie cokolwiek rezerwowac na lokalnej wyspie. A ja lokalne wyspy kocham.

Biorac pod uwage jakie problemy mialy resorty (w pewnym momencie 30 resortow bylo w kwarantannie z powodu zarazen pracownikow), to mam obawy jak sytuacja sie rozwinie na lokalnych wyspach.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group