Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#81 PostWysłany: 05 Kwi 2012 10:33 

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 3
Przeczytałem cały wątek i już wiem, że na Malediwy polecę ;) Nie sądziłem, że tak tanio można złożyć wycieczkę w to miejsce.
Dzięki wielkie! :D

Tak na marginesie. Widać, że pracownicy biur podróży też nas czytają (lub może sami wpadli na pomysł organizacji takiej wycieczki)...

http://travel.groupon.pl/d-4651645-Malediwy-Maafushi

Szkoda, że nic nie piszą o warunkach na wyspie.. Mam nadzieję, że ktoś nie pomyśli sobie, że wykupuje wycieczkę do "raju".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
 Temat postu: Re: Malediwy
#82 PostWysłany: 13 Maj 2012 23:20 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
Witam wszystkich

jestem juz z powrotem z Malediwow ... bylo cudowni i mimo ze objechalem juz dobry kawalek swiata nigdzie nie spedzilem urlopu jak na Malediwach.
Zatrzymalem sie na Maafushi , informacje mialem tylko i wylacznie z tego postu a bylo ich az za duzo :) wszystkich ludzi oprowadzalem prawie po okolicy, tlumaczylem jak wycieczki zorganizowac i jak na wyspe sie dostac :) i wszyscy sie dziwili skad ja wszystko wiem :)

W kazdym razie pensjonat island cottage byl bardziej niz w porzadku. Sama wyspa tak jak w poscie moze rajem na ziemi nie byla jednakze luz ludzi tam mieszkajacych ich spokoj zycia udzielil sie i mi takze wypoczynek fantastyczny. W 9 dni zaliczylem wszystkie atrakcje po koleji tak jak w poscie pisali juz przedemna.
Jakby co tylko sprawdzilem ze rafa wokol Maafushi jest i to calkiem niezla .. mozna spotkac plaszczki i rekiny (osobiscie widzialem). Polecam nurkowac z polnocnej czesci wyspy tylko trzeba sie wypuscic dosc daleko od brzegu i koniecznie w pletwach gdyz prad jest dosc silny.

koszty:
lot 1300 zl plus 30 000 mil liniami condor z frankfurtu
lot gdansk frankfurt 15000 mil plus 700 zl (bo za pozno zdecydowalem sie leciec samolotem gdyz poczatkowy plan byl jechac samochodem i dlatego tak drogo)
hotel dla dwoch osob plus sniadanka 1700 zl 8 dni island cottage (nowiutki hotelik oddany w 2012 czysciutko obsluga super malo pokoji wszystko dla gosci i nie ma rzeczy ktorej wlasciclei nie mogl by zorganizowac)
kolacje 30 zl do 40 zl dziennie w restouracji rehendi inn (dla 2 osob !)

jedyny blad jaki popelnilem to bylo zabranie EURO i wymienianie ich na lokalna walute (zgodnie z zaleceniem jednego z uzytkownikow forum)
nie dosc ze na wyspie byl bardzo slaby kurs wymiany w porownaniu do stolicy to jeszcze wszysyc sie krzywia na lokalna walute !
szczegolnie oplaty za wycieczki i wstepy do resortow ... lokalna waluta byla nie mile widziana i wszyscy oczekiwali dolarow ..
takze dla podrozujacych polecam zabierac tylko dolary i ewentualnie na lotnisku lub w male (najlepszy kurs) wymienic troche na lokalne wydatki

Wszystkim ktorzy utworzyli tego posta chcialbym serdecznie podziekowac za pomysl i podsuniecie drogi realizacji najwspanialszych jak dotad wakacji mojegoi zycia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#83 PostWysłany: 28 Maj 2012 06:44 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
Tak mi sie spodobalo ze wracam :)
moze nie dzis ale wracam na pewno ...
znalazlem super relacje w internecie z pobytu na Gan Island calosc podobnie jak na Maafushi ale wyspa jest bardziej na poludnie (trzeba lokalnymi liniami poleciec) hotel equator village. Duza ich zaleta jest ze maja szkole nurkowa pod nosem co dodatkowo uatrakcyjnia dla mnie wyjazd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#84 PostWysłany: 02 Cze 2012 20:08 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 2
Witam,
wybieram sie na Malediwy w pazdzierniku. czy warto np 7 dni spedzic na Maafushi a 7 np na Gan Island? co o tym myslicie?
pozdrawiam i bede wdzieczna za kazde cenne wskazowki

aha - chyba mi umknela informacja na temat wizy - czy potrzebujemy wykupic wize?czy kpuje sie ja na lotnisku na Male?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#85 PostWysłany: 02 Cze 2012 20:44 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
Witam

ja serdecznie polecam taki plan. Tylko do kosztow musisz doliczyc przelot male gan mniej wiecej 330 usd osoba lub opcja bardziej ciekawa poszukac w porcie kogos kto akurat z towarem jedzie w tamte rejony i moze ciebie podrzucic :)

Wizy nie potrzeba , jedynie pamietaj zero alkoholu w bagazu bo przeszukuja dokladnie i wszystko ci zabiora.

Co do pensjonatu proponowanego przez kolege boa vista to polecam ... ze wzgledu na lokalizacje jednakze wielkoscia zblizony jest juz do malego hoteliku i traci urok miejscowego gh. Tylko ze 5 maja nie wygladali oni jakby mieli konczyc .. jeszcze nie byly wybudowane wszystkie pietra !! takze cos szybko im idzie skoro otwarcie 15 czerwca :) chyba ze przyszlego roku mieli na mysli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#86 PostWysłany: 02 Cze 2012 23:45 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
BoaVista a planujesz wybrać się do tego znajomego może? jeśli tak to kiedy?
Jakiej narodowości jest twój znajomy? :)
Dzięki !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#87 PostWysłany: 02 Cze 2012 23:47 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
No i gdzie ma cennik na stronie bo nie umiem znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#88 PostWysłany: 03 Cze 2012 09:15 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 2
ja tez nigdzie na stronie kolegi BoaVisty nie moge sie doszukac cennika...

@ lukas00 - tzn ze nie mozna ze soba przywiezc nawet tego co sie kupilo np w samolocie? wszystko zabiora?nie ma jakiegos malego limitu na osobe? ;)

jeszcze mam jedno pytanie co do noclegow na Male - gdzie najlepiej sie zatrzymac na 1 noc zaraz po przylocie? macie jakies sprawdzone miejscowki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#89 PostWysłany: 04 Cze 2012 13:11 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Ceny na początek wg mnie świetne :) nie całe 90$ za dwójkę z podatkami i śniadaniem :)
Być może skorzystam kiedyś, kiedyś, jak marzenia zaczną się spełniać tzn. jak portfel zrobi się grubszy :D

Ps. Dobrą cenę np. na styczeń na Maafushi też mają w Summer Villa Guest House ,
ale nie wiem jak tam z organizacją wycieczek itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#90 PostWysłany: 29 Lip 2012 15:54 

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 29
Przepraszam że odgrzewam kotleta, ale jakim cudem udało się znaleźć bilet za 1300zł w obie strony? To jest normalne połączenie rejsowe czy takie promocyjne? Ja po intensywnym szukaniu znalazłem za 650euro w obie strony!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#91 PostWysłany: 29 Lip 2012 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
www.ltur.com trzeba sprawdzać ceny biletów, są to tzw. last minute można kupić bardzo tanie bilety :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#92 PostWysłany: 29 Lip 2012 22:11 

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 29
Hmmm...widocznie teraz nie sezon na takie wojaże. LTur nawet w zakładce Super Last Minute nie ma nic w powalajacej cenie... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#93 PostWysłany: 02 Lis 2012 00:02 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Hej wszystkich,
Jedyne co nasuwa mi się na język po przeczytaniu całego wątku MALEDIWY - to KUPA w Majtach z radości że tam polecę :)

Po kolei...
1) kupiliśmy lot z Paryża na Sri Lankę na 3 tygodnie
2) ostatni tydzień naszych wojaży i tułania się po kraju chcemy spędzić na Malediwach
3) planujemy też popełnić tam małżeństwo :)
4) PYTANIE do Was moi drodzy, czy ktoś z Was jest w stanie dowiedzieć się jak wyglądają kwestie formalne cywilnej uroczystości.
Nie isteresują Nas drogie 5***** hotele, marzymy o ślubie na uboczy przy asyście np. barmana i kucharza.. :)
Czy oni mogą Nam coś takiego zorganizować, no i wiadomo pytanie, gdzie, jak i za ile taka zabawa?
Czy będzie to ślub honorowany przez Nasz Urząd Stanu Cywilnego...?
BoaVista w szczególności kieruję do Ciebie moją prośbę, gdyż będziesz miała info z pierwszej ręki :)


UWAGA !!!
CZasu mamy nie wiele bo lecimy 11 grudnia, a na Malediwach spędzimy akurat święta Bożego Narodzenia ( 24-29 grudnia )

Proszę Was o wsparcie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#94 PostWysłany: 02 Lis 2012 10:54 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Uuuuuu... właśnie pojawił się Nam problem logistyczny.
Lecimy na Sri Lankę w termin 11-30.12.2012 r.

Malediwami planowaliśmy zakończyć Nasz pobyt, ale agoda.pl pokazuje że w terminie jaki Nas interesuje tj. 24-29.12.2012 nie ma wolnych miejsc ani w:
-Arena Lodge
-Stingray beach Inn
-Island cottage
-White Shells

Zastanawiam się, czy agoda.pl pokazuje stany faktyczne, napisałam do nich wszystkich prywatnego maila i czekamy. Zależy mi na czasie, gdyż musze zabukować lot z Colombo do Malu...

Możecie podać jakieś inne fajne, tanie zakwaterowanie na Maafushi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#95 PostWysłany: 02 Lis 2012 12:26 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
@kasiakrotoszyn
hotel Arena Lodge i White Shells jest dostępny na http://www.venere.com w podanym przez Ciebie terminie. Nie wiem jak ma się cena do tej na agodzie.
Zobacz też to: https://www.airbnb.pl/rooms/531218
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#96 PostWysłany: 02 Lis 2012 14:24 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Czapla DZIĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘKI za pomoc.
Stingray odpisali że nie mają pokoju w tym terminie.
Ale udało mi się klepnąć rezerwację w ARENA LODGE :) Mamy to :)

Mega radość...
Teraz może ktoś ze ślubową kwestią ktoś pomoże..."?"

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#97 PostWysłany: 03 Lis 2012 11:18 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Hej,
Przylatujemy na Male 23.12.2012 ok godz. 21:00
Musimy się tam drzemnąć. Możecie polecić jakiś niedrogi hostel lub guest house na Male, musimy spać gdyż ferry jest dopiero następnego dnia.
Bede wdzieczna za info.
Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#98 PostWysłany: 03 Lis 2012 14:10 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 1
witam wszystkich

powiedzcie mi, jak i gdzie wy znajdujecie ceny za lot w obie strony na Malediwy oscylujace wokol 250E? wchodzilam na wspomniany wczesniej kikukrotnie ltour, i super last minute widzialam tylko ponad 600 e;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#99 PostWysłany: 03 Lis 2012 19:44 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 16
Widocznie nie ma żadnej dobrej oferty... Jak pisano na początku tego wątku, czasem znalezienie takiego lotu to kwestia żmudnego klikania kilkadziesiąt razy dziennie przez kilkanaście dni ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#100 PostWysłany: 05 Lis 2012 09:09 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 30
Sri LANKA 12.12. - 18.12 - SZUKAM KOMPANÓW
typ: szukam chętnych na wyprawę
Witajcie,
Szukamy ekipy ( max 4 osób ), które są zainteresowane wspólnym zwiedzaniem kraju. Im więcej osób tym tańszy bus/tuk tuk.
Termin: 12.12.2012 - 18.12 ( tydzień objazdu )
Cena za dobę: 65$ ( w tym kierowca/przewodni, autko i paliwo ) do tego dochodzi spanie w hostelach i guest housach i jedzonko, trzeba opłacić też kierowcę, ale to są naprawdę groszowe sprawy.
Podsumowując - jeśli będzie 6 osób - wychodzi po 11$ za dzień
Póki co mam zarezerwowanego kierowcę do środy i mam nadzieję że do tego czasu uda się znaleźć resztę ekipy.
My jesteśmy we dwójkę - młodzi, aktywni, trochę szaleni

Plan podróży też już jest. Przedstawiam poniżej co po trasie:
- Pinnawela
- Sigiriya
- Dambulla cave
- Kitulgalla rafting
- Kandy - maybe?
- Polonnaruwa
- Buwara - Eliya
- Ella - maybe?
- Some waterfall example Nuwaraeliya - maybe?
- Horton Plains
- Yala park (Which parks better: Udawalawe and Yala park?)
- Galle
- Unawatuna
- Ride the train to the south
- Mine sapphires - Ratnapura gem mine

Chętne osoby proszę piszcie na maila: kasiakrotoszyn@o2.pl

Pozdr
Kasia i Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group