Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malediwy
#41 PostWysłany: 24 Lut 2012 22:54 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Witaj Banana, szczerze mówiąc bardzo czekałem na Twój powrót i parę "świeżych" informacji. Fajnie że sytuacja polityczna na Malediwach nie wpływa w żaden sposób na inne wyspy.
Czy będąc na Maafushi, miałeś może okazję być w pobliżu hotelu White Shell, bo muszę tam do jutra potwierdzić rezerwację albo anulować.
Rozmawiałem z BoaVista i White Shell, to chyba najlepszy wybór jeśli chce się mieszkać właściwie na plaży. Mam nadzieję, że przez ostatnie parę miesięcy nic się w tej kwedstii nie zmieniło... Widziałeś może ten hotelik?
A jak kwestia alkoholu, wydaje mi się że przed wyjazdem mówiłeś coś o testowaniu patentu na alko w butelce po wodzie. Czy uważasz że zda to egzamin, czy za duże ryzyko?
Pozdrawiam
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Malediwy
#42 PostWysłany: 25 Lut 2012 16:55 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 19
Witam, bylem w poblizu white shell i jest podobny do arena lodge z tym ze jest drozszy, ale jest rzeczywiscie przy samej plazy, choc jesli chodzi o maafushi spedzilismy na plazy tylko jeden dzien, glownie bralismy wycieczki, co do alkoholu to wzielismy tylko jedna butelke bacardi przelana do wody 0,7 i zalowalem ze nie wzialem jeszcze jednej butelki ;) a ryzyko chyba zadne a najgorszym wypadku Ci zabiora, tak mi sie przynajmniej wydaje, litwini z naszego hotelu mieli 5 butelek ale nie przelewali i im zabrali, tazke jak przelejesz bez problemu powinno przejsc ;)
Pozdrawiam
_________________
Banan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#43 PostWysłany: 25 Lut 2012 21:39 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Super, bardzo dziękuję za informację. Będziemy ryzykować.
A jeśli chodzi o white shell, jednak potwierdzam tą rezerwację, bo budzić się i zasypiać "prawie na plaży" bezcenne :-)))

Czyli rozumiem, że jeśli chodzi o organizację wycieczek, wyłącznie będę to mógł zrobić przez managment z naszego hotelu, prawda?

A czy jest jakieś miejsce/knajpka na Maafushi, którą polecasz szczególnie? O wyspach pisałeś, więc już zrobiłem stosowne notatki.

Pozdrawiam

M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#44 PostWysłany: 26 Lut 2012 22:22 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 19
Dokladnie tak jak BoaVista napisala, jest jeszcze jedna knajpa ale tam nie bylem, w Arena Lodge jest darmowy internet w pokojach :)
_________________
Banan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#45 PostWysłany: 27 Lut 2012 17:46 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Jesteśmy właśnie w Rehendi. Faktycznie-soki mają przepyszne, a i ceny naprawdę niewysokie. I internet jest-wolny bo wolny ale jest. Jeśli chodzi o alkohol to myśmy nic nie brali a mimo tego kobieta na lotnisku kazała nam otwierać butelki. Jadąc do Niemiec nie zdążyliśmy wypić jednej butelki wody więc daliśmy ją do bagażu głównego, szkoda wyrzucać. I mimo, że ta butelka nie była nawet otwarta to ta babka ją odkręciła i wąchała... Dziwne no ale cóż... Więc może jednak warto uważać. Dziś byliśmy na sexy beach, jutro wybieramy się do resortu Biyadhoo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#46 PostWysłany: 29 Lut 2012 20:40 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Myśmy im napisali, że nikt nie musi na nas czekać bo raczej sobie poradzimy. Ale i tak na lotnisku czekał przemiły gościu powiązany z hotelem i on nas wszędzie oprowadzał i bardzo ciekawie spędziliśmy z nim czas aż do godziny odpłynięcia promu. Wziął nas nawet do fajnej knajpki, siedzieliśmy tam z nim i duuuużo żartowaliśmy, opowiadał o Male i ich mieszkańcach :)
Dziś byliśmy na Biyadhoo, pięęęęęęknie! Jutro Picnic Island!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#47 PostWysłany: 02 Mar 2012 10:47 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 19
Moim zdaniem są kompletnie na wyrost, kraj jest bardzo bezpieczny, jedzenie woda bez problemu, aż byłem zdziwiony bo przeważnie w Azji trzeba mieć się na baczności a tu miłe zaskoczenie, ja osobiście byłem zaszczepiony na żółtaczkę już wcześniej, ale jakbym nie był to bym się nie szczepił specjalnie jadąc na Malediwy. Ale to jest tylko moje osobiste zdanie.
_________________
Banan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#48 PostWysłany: 02 Mar 2012 13:25 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Szczerze mówiąc też mi się tak wydaje. Dziekuję za Twoje zdanie. A jak inni?
Pozdrawiam M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#49 PostWysłany: 02 Mar 2012 19:01 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Ja na wszystko szczepiona byłam już wcześniej. Ale jeśli nie jesteś zaszczepiony to się nie przejmuj - tutaj jest czyściej niż w Polsce :P I faktycznie wodę (np. lód w sokach) można bez problemu pić i wg mnie żadna choroba tutaj nikomu nie grozi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#50 PostWysłany: 03 Mar 2012 09:40 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
OK. Dziękuję za info. Ja też byłem zaszczepiony na większość chorób przed wyjazdem do Indii, ale było to jakieś 11 lat temu i większość ważności szczepionek już mi się pokończyła....
Pozdrawiam M.
P.S. Byliście dziś na jakiejś wycieczce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#51 PostWysłany: 03 Mar 2012 18:07 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Byliśmy raz jeszcze na Picnic Island ale z Arena Lodge, co naszemu menagerowi ( z Rehendhi) bardzo się nie spodobało. Ale mają konkurencyjne ceny i wiele osób z tamtego GH jeździ na wycieczki, a z naszego GH nikt nie chciał dziś jechać (gdziekolwiek) więc wybraliśmy wycieczkę z Arena Lodge. I jutro prawdopodobnie(!) pojedziemy na Olhuveli z Arena z tamtymi ludźmi bo u nas jutro wszyscy prócz nas wracają do domów. Mam tylko nadzieje, że w Olhuveli nie są już maksymalnie zapchani turystami i że nas przyjmą - jutro rano będą tam dzwonić i się dowiemy.
I nie wiem o co chodziło ale jak dziś jacyś ludzie byli u nas na kolacji z Arena Lodge to spojrzeli na cennik, buchnęli śmiechem i wyszli. Może myśleli, że ceny są w dolarach bo naprawdę drogo nie ma u nas. Lub może u nich jest aż takie przebicie cenowe i mają o wiele taniej - dowiem się jutro jeśli pojedziemy z nimi na Olhuveli.
Jedno jest pewne - w Arena mają pyszne śniadania (naleśniki...). A ja od tygodnia jem 3 zimne tosty z dżemem truskawkowym(nie mają innego...). Dają również kiełbasy i jajko ale jestem wegetarianką. Więc od tygodnia jem 3 zimne tosty z dżemem na śniadanie. Dziś nawet na to śniadanie nie poszłam bo już nie umiem na to patrzeć. Móż mąż już na te kiełbaski też patrzeć nie może. A jak jeszcze mąż mi powiedział, że w Arena mają buffet, owoce, te naleśniki itp to się dopiero wkurzyłam :] Jedyny plus w Rehendhi to te soki ale... coraz więcej wlewają nam wody a mniej owoców...
to tyle mojego narzekania ;) pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#52 PostWysłany: 04 Mar 2012 10:35 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
@ Banan, Boavista
Ile wcześniej musze być na lotnisku? Odlot mam 11.30, prom jest o 7.30 i płynie prawie 2h (nie 1,5h...), później taxi, łódka na lotnisko itp. Czy tam potem też są jakieś kolejki, tak jak po przylocie? I czy jest jakaś opłata przy odlocie z Malediwów ( na necie znalazłam taką informację).
Ciągle się zastanawiam czy ryzykować i rano w dzień odlotu płynąć promem czy już dzień wcześniej popłynąć na Male i tam zostać na noc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#53 PostWysłany: 04 Mar 2012 14:55 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Super, dziękuję za te cenne informacje. Chyba czas najwyższy, żebym ja zaczął korespondować z obsługą White Shell :-) Zapytam o ceny wycieczek jakie oni oferują i porównamy na ile są atrakcyjni.
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#54 PostWysłany: 04 Mar 2012 21:57 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 19
Witam , co do tematu sniadan w Arena Lodge sa naprawde super i baaardzo duze, ja nie bylem w stanie zjesc wszytskiego, praktycznie codziennie to samo, pierw ich nalesniczki ze swietnym tunczykiem i cebulka( duzo) po chwili podane tosty kielbaski i jajko sadzone czasem platki z mlekiem i na koniec owoce, ze snaidan bylismy zachwyceni, mi soobiscie wystarczaly nalesniki z tunczykiem. snaidania byly wliczone w cene.
Co do cen to chyba sa podobne, kolacje mielsimyw formie bufetu( ryby itp) za 9$
_________________
Banan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#55 PostWysłany: 05 Mar 2012 16:43 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Witajcie,
mam mały kłopot. Napisałem do hotelu White Shell zapytanie odnośnie cen wycieczek organizowanych przez nich i wogóle info że przylatujemy i od wczorajszego poranka nie dostałem żadnej odpowiedzi od nich... Zastanawiam się, czy adres który znalazłem gdzieś w necie jest poprawny (niestety na stronie booking com.nie ma żadnego namiaru do hotelu).
Czy ktoś może korespondował z nimi? Ja pisałem na: whiteshell@maafushi.com
Plis o pomoc :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#56 PostWysłany: 05 Mar 2012 17:21 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
Witam,
adres jest poprawny
mam jeszcze numer telefonu jak potrzebujesz:
+960-7777947

to jest telefon z przed ponad roku - mam nadzieję że aktualny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#57 PostWysłany: 05 Mar 2012 17:31 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Dziękuję, poczekam jeszcze do jutra jak mi nie odpiszą będę dzwonił.

Pozdsrawiam M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#58 PostWysłany: 05 Mar 2012 18:22 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 96
Tak więc!
Nas wycieczka kosztowała niecałe 3500zł/osobę/9 dni. Z czego loty (i ubezpieczenie) to niecałe 1000zł/os., paliwo do Niemiec 330zł (też przeliczone na 1 osobę) i parking w Niemczech 120zł (także przeliczone na 1 osobę) reszta to hotel, wycieczki (prawie codziennie) i jedzenie. I nie żałowaliśmy na jedzenie, ja np codziennie piłam z 3 soki w Rehendi, shake'i mleczne itp. U nas dużym kosztem był ten dojazd do Niemiec no i także parking we Frankfurcie.

Co do Olhuveli - bardzo chciałam tam być ale niestety od tego tyg. zmienili zasady i żeby do niech wejść trzeba zapłacić wstęp (jakieś 30$/os.) + KONIECZNIE WYKUPIĆ OBIAD U NICH (ok 60$/os.). F**k off :]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#59 PostWysłany: 05 Mar 2012 18:23 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 14
Loty: 237
Kilometry: 376 439
Hej
Pytanie do tych co już byli.
Czy opłaca sie leciec z LTurem za 250 € i potem noclegi na własną rekę bukować np. w Whiteshell czy lepiej wykupić całą wycieczke za 1000 € za os?

Gdzie można znaleźć jakieś cennik w Whiteshell?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malediwy
#60 PostWysłany: 06 Mar 2012 11:25 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 30
Dumbo12, ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Bo z prostej kalkulacji wynika, że: samolot 250Euro, do tego dojazd do Niemiec, powrót i parking na lotnisku. Za najtańszy hotel z podatkami musisz wydać ok.400 USD, cxzyli jakieś 310 EURO, ale masz zapewnione tylko śniadania i o wszystko martwisz się sam, ale po zliczeniu wszystkich kosztów wydajesz łącznie jakieś 800 EURO, czyli 200 zostaje Ci w kieszeni. W drugiej opcji, płacisz 1000Euro, ale o nic się nie martwisz (mam nadzieję, że właśnie taką masz opcję), więc zależy co bardziej Cię kręci. Ja lubię porzygodę, więc wybrałbym opcję nr 1 :-)
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group