Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2014 21:45 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Szukam taniej wypożyczalni na Maderze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2014 22:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Jak wypożyczałem najtaniej wychodziło Bravacar (akurat przez pośrednika, z kodem zniżkowym, ale tak czy inaczej ceny mają najniższe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lip 2014 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Ostatnio szukałem auta na Maderze na połowę września na 3 dni. Oczywiście najtaniej wychodzi Bravacar, kwestia tylko pośrednika. Przeszukałem wielu i najtaniej wyszło mi przez http://www.carhireengine.co.uk
Za 3 dni, odbiór Funchal, zwrot lotnisko wyszło 46,40€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Lip 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 49
Loty: 77
Kilometry: 160 859
Rodavante Car Rentals - co ciekawe czasem taniej wychodzi zamówić przez Economycarrentals.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lip 2014 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Ja pożyczałem w madpoint. Najtaniej mieli z odbiorem z lotniska a oddaniem w porcie o 7 rano. Na 5 dni 150 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
pawelyop napisał(a):
Ostatnio szukałem auta na Maderze na połowę września na 3 dni. Oczywiście najtaniej wychodzi Bravacar, kwestia tylko pośrednika. Przeszukałem wielu i najtaniej wyszło mi przez http://www.carhireengine.co.uk
Za 3 dni, odbiór Funchal, zwrot lotnisko wyszło 46,40€.

Wróciłem :D
Wypożyczalnię Bravacar mogę polecić. Auta mają kilkuletnie, ale z moją Pandą 2011 nie było problemu.
Po drodze przebiła mi się opona, po kontakcie z wypożyczalnią dostałem namiary na najbliższego wulkanizatora, 5€ i po sprawie.
Przy odbiorze, jak i przy oddaniu auta zbytnio stan wizualny nie był sprawdzany, choć przy odbiorze upomniałem się żeby zaznaczyć rysy/wgniecienia. Jak oddawałem auto jedyne co było sprawdzone to czy zgadza się ilość paliwa, gdyż zgodnie z umową miałem zwrócić z taką samą ilością jaka była na początku.

Karta kredytowa została jedynie spisana, a nie została na niej zablokowana żadna kwota.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja w styczniu wypożyczałem auto w Sixt (+ kupon promocyjny z AirBerlin). I to była najtańsza opcja. Auto rezerwowałem na miesiąc przed przylotem. Więc pewnie czas jaki dzieli wynajem od rezerwacji też jest nie bez kozery. Za 3 dni płaciłem 16,75 euro za dzień, w opcji zwrotu z pełnym bakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2014 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
@pawelyop

Czy miałeś wykupione dodatkowe ubezpieczenie? Zakładam, że nie jeśli karta została spisana.
Czy te 5€ to cały koszt wymiany?
Czy wiesz ile kosztuje u nich ubezpieczenie znoszące udział własny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Gru 2014 14:04 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Ja rezerwowałam w Bravacar za pośrednictwem holidayautos.com. Również jak poprzednicy nie miałam żadnych kłopotów z wypożyczeniem, wszystko sprawnie i profesjonalnie załatwione. Na karcie zablokowali mi kasę, ale przy zwrocie blokada natychmiastowo była zdjęta. Przy oddaniu samochodu w ogóle nie sprawdzili. @Mordek ubezpieczenie dodatkowe możesz spr. też na holidayautos.
Dodam jeszcze, że na voucherze było Ford Fiesta or similar i dostałam Fiata Punto, który stanowi większość ich taboru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Gru 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
mordek napisał(a):
@pawelyop

Czy miałeś wykupione dodatkowe ubezpieczenie? Zakładam, że nie jeśli karta została spisana.
Czy te 5€ to cały koszt wymiany?
Czy wiesz ile kosztuje u nich ubezpieczenie znoszące udział własny?

1) Dodatkowe ubezpieczenie wykupiłem (72zł za 3 dni). Karta w wypożyczalni została spisana, ale nic nie zostało zablokowane.
2) 5€ to całkowity koszt klejenia. Z ubezpieczenia kasę otrzymałem po powrocie bez problemu, potrzebna była fakturka od wulkanizatora.
Gdyby ktoś potrzebował: http://www.vulcanizadora25deabril.com/vulcanizadora.aspx#,
Ja byłem w tym zakładzie dokładnie: GPS: 32.656449,-16.964416
3) Zniesienie wkładu własnego od 6€/dzień http://www.bravacar.com.pt/english/html/terms.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Gru 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 112
Loty: 11
Kilometry: 17 045
w kwietniu korzystaliśmy poprzez rentalcars.com z wypożyczalni BravaCar 6 dób za 370 zł. Samochód (Clio) nie pierwszej młodości ale na dwie osoby dawał radę.
_________________
Image

Relacje:
berlin-londyn-madera-lizbona-londyn-poznan-majowka-2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lip 2015 13:11 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 2
Loty: 21
Kilometry: 32 230
Wypożyczałam samochód kilka dni temu (lipiec 2015) w Insularcar (siedziba w Funchal), dwa dni/80 EUR bez blokady na karcie kredytowej, możliwa płatność gotówką. Przywieźli i odebrali auto do wybranego przeze mnie miejsca. Nie czepiają się, nie chcą na siłę znaleźć nowych zarysowań itp., szybko, miło i sympatycznie. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lip 2015 07:06 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
Spotkał się ktoś z sytuacją, że wynajem na jeden dzień jest tańszy niż na dwa?
Przykład wynajem pon-wt -10zł wt-śr- 10zł, a pon-śr 40zł?
jeśli zarezerwuje na poszczególne dni osobno będę musiał wracać z autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lip 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dzagodzianka.

W madpoint zwrot auta polegał na podstawieniu auta pod wypożyczalnie ( 7 rano), ciepniecie kluczyków pod dywanik i zamknięcie drzwi na klamkę (byle nie blokować bo jak się łatwo dostanie pracownik). Też nie patrzyli na rysy bo delikatnie porysowałem zderzak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:30 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
Mam pytanie zwłaszcza do tych, którzy wypożyczali w Bravacars. Czy skrupulatnie sprawdzają dokumenty? Pytam dlatego że na prawie jazdy mam inny adres niż w dowodzie i nie wiem czy się mogą do tego przyczepić? Jakie były Wasze doświadczenia?
Dzięki i pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
W Bravacar są dość wyluzowani, więc obstawiam że nie będą się czepiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2015 13:33 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
Zrobiłem rezerwację przez http://www.carhireengine.co.uk i tam w dokumentach wymagają wydrukowanego wyciągu z banku i opłaconego rachunku żeby potwierdzić adres. Nie chce mi się wierzyć że naprawdę sprawdzają takie pierdolety. Sprawdzali Wam to kiedyś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Paź 2015 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2013
Posty: 35
Loty: 46
Kilometry: 93 433
Kilka dni temu wróciłam z Madery i chciałabym polecić miejscową wypożyczalnię Funchal Car Hire http://www.funchalcarhire.net/. Kilkanaście razy przeglądałam oferty różnych wypożyczalni, sieciówek i pośredników i dzięki Fly4free trafiłam właśnie na Funchal Car Hire. Wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów. Karta kredytowa nie jest wymagana! Ani żadna kaucja :) Rezerwujemy auto za pośrednictwem ich strony internetowej, po zaakceptowaniu ceny i potwierdzeniu na adres maila przychodzi rezerwacja, aby ją potwierdzić, należy zapłacić 15 % wartości za pośrednictwem PayPala. Samochód z segmentu A na 3 dni (1 października godz. 9 - 4 października godz. 9) z pełnym ubezpieczeniem, w tym od uszkodzenia szyb i opon, kosztował 87,50 euro. To najtańsza oferta, jaką udało mi się znaleźć. Samochód jest podstawiany przez pracownika wypożyczalni pod hotel. O 9 rano pojawił się sympatyczny pan i podstawił nam Fiata Punto (2012r. silnik 1.2 i trochę zajechane sprzęgło) zamiast Pandy. Szybkie oględziny samochodu, informacja od pana, że mamy pół baku paliwa i musimy oddać auto z podobną ilością (more or less:) spisanie danych z prawa jazdy i podpisanie umowy. Ostatniego dnia auto zostawiamy pod hotelem a kluczyki w recepcji. Punto dawało radę, chociaż na ostrych zakrętach przy dużym nachyleniu kilka razy musiałam je piłować na jedynce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fast.fwd uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Paź 2015 21:37 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Tez się mogę wypowiedzieć bo w niedziele wrocililismy z wyspy, początkowo nie planowaliśmy 'posiadania' samochodu bo mieliśmy być tydzień, ostatecznie zostaliśmy na dwa :-) będąc juz na miejscu skorzystaliśmy przez neta z bravacar, samochód od niedzieli do soboty kosztował nas 87E, wada tej firmy jest to, ze nie ma swojej kanciapy na lotnisku, ani swojego parkingu. A znając punktualność lokalesow można się spodziewać nerwówki, tak tez było, gdy juz okazało się ze firma nie ma boxu na terminalu, trzeba czekać na osobę z firmy z napisałem bravacar :-) pózniej samochód zamówiony na 12 okazał się nieosiągalny, odwieziono nas do hotelu i obiecano dostarczyć na 16 pod hotel, z 16 zrobiła się 19 :-) samochód był ale bez dokumentów które mieli dowieźć na następny dzień na 10, jak się domyślacie o 10 nic nie było :-) poza tym juz było wszystko ok, dostaliśmy półrocznego forda Ka, który miał jakieś gadżety typu funkcja startstop, automatyczny ręczny itp itd. W ramach rekompensaty dostaliśmy pół zbiornika gratis. Kredytowke spisali, dane z prawka także. Oddawanie samochodu to juz bajka, tylko zerknięcie na wskaźnik paliwa i pytanie o policję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Paź 2015 09:30 

Rejestracja: 22 Kwi 2015
Posty: 33
Loty: 36
Kilometry: 121 523
pepe83 napisał(a):
Zrobiłem rezerwację przez http://www.carhireengine.co.uk i tam w dokumentach wymagają wydrukowanego wyciągu z banku i opłaconego rachunku żeby potwierdzić adres. Nie chce mi się wierzyć że naprawdę sprawdzają takie pierdolety. Sprawdzali Wam to kiedyś?


No więc jestem już po wypożyczeniu auta za pośrednictwem http://www.carhireengine.co.uk. Na miejscu nie chcieli żadnych rachunków potwierdzających zamieszkanie - to chyba brytyjski wynalazek w zastępstwie dowodu osobistego.
Biuro Bravacar w Funchal trochę na uboczu i trzeba sobie zrobić mały spacer z centrum. Po raz drugi już w Portugalii nie zdążyłem na czas i załapałem się na przerwę obiadową (12.30-14.30), ale tego dnia auto nie było mi pilnie potrzebne więc spokojnie wróciłem po obiedzie. W wypożyczalni formalności trwały chwilę. Dostaliśmy Hyundaia i10, trochę obitego z przodu ale w pełni sprawnego. W Bravacar powiedzieli nam że samochód możemy oddać w naszym hotelu w Garajau bez żadnej dopłaty i tak też zrobiliśmy. Za 6 dni zapłaciliśmy 89,7 EUR. Póki co bezproblemowo więc mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 399 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group