Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
walerek napisał(a):
informacje praktyczne.
Po wejściu do hali przelotów test na Covid-19 przeprowadza się wieloetapowo. Pracownicy przekazują sobie turystów po zorientowaniu się do jakiej grupy ich przydzielić. Na posadzce naklejone są informacje w konkretnych kolorach , co jest bardzo przydatne w jakim kierunku należy się udać. Pierwsza wyrywkowa kontrola to zorientowanie się czy posiadamy już potwierdzony negatywny test. Jeżeli nie - przejmuje nas kolejna z zapytaniem czy rejestrowalismy się w ich badaniu. Niestety nie otrzymałem hasła podczas rejestracji, co też nie jest problemem. Po zalogowaniu się na ich tablecie przekazują nas już do badania. Jeszcze tylko krótka rejestracja i wchodzimy do małych boksów w kontenerach na zewnątrz terminalu. Badanie polega na pobraniu materiału z nosa i gardła. To pierwsze nie jest przyjemne, lekko bolesne. Otrzymujemy potwierdzenie pobrania próbki.
Informacja o wyniku testu do 12h na mailu. Dzieci do 11 lat nie podlegają obowiazkowemu testowi. Test oczywiście bezpłatny. Zgłoszenie również rozdawanie w samolocie. Całość od odebrania bagażu nie trwała więcej niż 10 minut co miało związek z tym, że wychodzilismy jako jedni z pierwszych. Bardzo przyjazna obsługa. Na wyspie póki co bardzo mało turystów. Stan na 6.07.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2020 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Jak donosi FB Facts Azores, na Maderze obowiązkowa kwarantanna ma obowiązywać do końca czerwca. Potem, mają być reguły analogiczne do tych planowanych azorskich, czyli do wyboru: 1) dokonany przed przylotem negatywny test na wirusa, albo 2) takiż test po przylocie na Maderę, albo 3) kwarantanna bez testu, albo 4) powrót do domu, przy czym jest już ponoć ustalone, że koszt testu z punktu 2) wyniesie 150 €, a ponosić go będzie badana osoba.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7834545081

Jeśli zrobią tak, jak planują na Azorach, że test trzeba będzie powtarzać co ileś dni, to kupy się to nie trzyma :(
My mamy lecieć na Azory, ale jeśli tam też trzeba będzie płacić samemu 150 € za każdy test, to taki wyjazd będzie zbyt kosztowny.

Edi: tu jeszcze artykuł o zniesieniu kwarantanny:

https://www.theportugalnews.com/news/ma ... july/54190
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 20 Maj 2020 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@tropikey
Cytuj:
: 1) dokonany przed przylotem negatywny test na wirusa

Znasz formalne wymagania do tego testu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2020 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Na rzeczonym Fact Azores piszą (w odniesieniu do Azorów, ale na Maderze będzie pewnie podobnie):

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2020 09:00 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy ja dobrze rozumiem ? Lece na Azory na 7 dni z ważnym testem , ale po 5 dniach pobytu musze robić na miejscu następny test? Komedia,,,,Mam Maderę na koniec wrzesnia , nadzieja , że do tego czasu się opamiętają . Azory może nie , ale turystykę na Maderze to zabije . Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z właścicielem obiektu do którego mam jechać , powiedział mi , że wszystko ma być otwarte od sierpnia -bez żadnych zaświacczen , badań. No chyba że rząd da im jakąś meeega super dobrą tarczę finansową to wtedy ich bół będzie mniejszy....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2020 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Niestety, takie są zapowiedzi. Ja jeszcze trochę poczekam, może pojawią się bardziej precyzyjne, a najlepiej oficjalne komunikaty, to może przerzucę ten wyjazd azorski na wrzesień. Jeśli się nic nie wyjaśni, będę musiał zrezygnować, bo wygląda na to, że na same testy musiałbym zapłacić przy 2 osobach 600 € :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Maj 2020 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 397
Kilometry: 660 781
srebrny
A wymóg testowania po kilkunastu dniach pobytu już jest całkowicie absurdalny. Wynik pozytywny w takim przypadku oznaczałby, że turysta zakaził się na miejscu. Więc idąc tym tropem należałoby testować co dwa tygodnie wszystkich mieszkańców Azorów, na ich koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Maj 2020 09:25 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@tropikey na kiedy masz teraz te Azory? Myslisz ,że do września zmienia te przepisy? Ja mam na koniec wrzesnia Maderę , mógłbym w tej chwili zmienić na ostatni termin w kalendarzu easyjeta czyli na koniec kwietnia 2021 za darmo , ale nie bardzo mi to pasuje , wolałbym zostać przy tym wrześniu. Pytanie czy Madera w chwili obecnej pójdzie w ślady Azorów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Maj 2020 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Na Azorach mamy być od 9 do 20.07, więc mamy jeszcze pewien zapas czasowy, by podejmować decyzje. Problemy mogą być z lotami, bo mamy osobno lot do LIS Lufthansą, a do tego liniami azorskimi LIS-PIX-CVU-FLW-LIS. Obawiam się, że jeśli chcielibyśmy przerzucić to na wrzesień, to im później będziemy się decydować, tym gorzej będzie z dostępnością miejsc, bo takich chętnych na tek okres (zwłaszcza w LH) będzie pewnie całkiem sporo. A do tego wszystkiego, nie wiadomo nawet, czy i kiedy LH przywróci loty z GDN do FRA lub MUC :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Maj 2020 11:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W Portugalii kontynentalnej też planiują takie wymogi? Czytałem na stronie Madery na fb , że rzad w Lizbonie może zakazać takich "super" pomysłów gubernatorom na Azorach i na Maderze..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2020 12:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3556
złoty
Wszyscy się mądrzą i prześcigają w pomysłach jak to bezpiecznie ściągnąć turystów. Niestety mogą sobie zafundować kryzys na całego, ale jak się obudzą to już będzie za późno bo ludzie planują wakacje z wyprzedzeniem, a na wyspy trudno spontaniczne autem skoczyć, więc ludzie pojadą w inne miejsce. Mają szansę odzyskać turystów tylko idąc tropem Włoch. Otwarcie bez kwarantanny i testów. Może zmierzą temperaturę na lotnisku i tyle. Poza tym pewnie będzie regulacja wspólna dla UE, wiec dadzą sobie spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2020 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
samaki9 napisał(a):
W Portugalii kontynentalnej też planiują takie wymogi? Czytałem na stronie Madery na fb , że rzad w Lizbonie może zakazać takich "super" pomysłów gubernatorom na Azorach i na Maderze..
O ile mi wiadomo (np. https://www.express.co.uk/travel/articl ... es-Madeira), to te szczególne rozwiązania chcą wprowadzić tylko regiony autonomiczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2020 15:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dla mnie osobiscie najgorsze co jest to brak jasnej informacji. Niechby zamknięcie potrwało nawet dłuzej - do końca lipca , sierpnia , września, czy jak to by ustalili, ale żeby było to jasno powiedziane i ogłoszone na długo przed co i jak konkretnie , a nie na za pięć dwunasta. I to najlepiej dla całej Unii , a nie każdy robi jak chce.
Tak jak napisał @greg1291 na Maderę , ani na Azory nikt nie wskoczy sobie spontaniczne w auto i pojedzie na weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2020 22:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
Oczywiście rozumiem Waszą perspektywę, ale muszę trochę bronić władze Azorów i Madery. Problem w tym, że nie wiadomo, jak w lecie będzie wyglądała sytuacja. Teraz wszyscy chcieliby otwierać granice i to zapowiadają, ale jeżeli tendencja się odwróci i poluzowanie obostrzeń doprowadzi do wzrostu liczby zachorowań, to w ciągu kilku dni możemy mieć powtórkę z marca i falę ponownych zamknięć granic. Nawet jeżeli teraz ogłosimy, że zasady dla całej UE w lecie będą wyglądały tak czy tak, to cały czas będzie spore ryzyko, że trzeba będzie je szybko zmieniać.
Azory i Madera ze względu na wyspiarskie położenie mają ten plus, że uniknęli dużej ilości zarażeń, na część wysp (Flores, Corvo, Santa Maria) wirus w ogóle nie dotarł, a na innych sytuacja już jest opanowana. Nie ma się czego dziwić, że boją się to stracić, gdyby teraz ogłosili, że otwierają się na wszystkich i bez żadnej weryfikacji. Docelowo wymóg zrobienia testu może być sensowny, pod warunkiem, że będzie tańszy - 150 euro to cena zaporowa, ale już np. 20 euro chyba dla nikogo z turystów nie byłoby problemem. Testy z biegiem czasu będą tanieć, więc być może już niedługo problem się rozwiąże.
Inna sprawa, że do momentu, w którym będzie powszechnie dostępna szczepionka albo lekarstwo, to planowanie każdej podróży będzie obarczone ryzykiem. Obawiam się, że w najbliższych miesiącach w miarę bezpieczne może być spontaniczne kupienie biletu na Azory na tydzień naprzód, ale na pewno nie z wyprzedzeniem 2 czy 3 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2020 23:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Oczywiście , że masz rację tylko wiesz , my tutaj kupujemy raczej bilety wówczas gdy są dobre ceny , a nie wtedy kiedy nam się zachce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Maj 2020 00:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
Wiem, ja też mam zwyczaj kupowania biletów, jak są dobre ceny :)

Ale do końca tej hecy z Covidem obawiam się, że są trzy opcje:
1) kupuję, jak jest dobra cena tydzień przed wylotem, a sytuacja jest w miarę dobra (opcja w miarę bezpieczna),
2) kupuję, jak jest dobra cena, na tych samych zasadach jak przed pandemią, czyli czasem ze sporym wyprzedzeniem (ta opcja przypomina grę w ruletkę - albo polecę, albo będę się bujał z voucherem albo dobijaniem się o refund),
3) na razie odpuszczam latanie i przerzucam się chwilowo na wyjazdy samochodowe tam, dokąd się da (opcja najbardziej bezpieczna).

Ja na razie wybieram opcję 3, pewnie niedługo zacznę mocno rozważać 1. Ale jeżeli ktoś teraz chciałby kupować bilety w opcji nr 2, to nie ma się co zżymać, że w drugiej połowie maja nie wiesz, jakie będą zasady w lipcu, bo sytuacja jest naprawdę dynamiczna. A dmuchanie na zimno jest uzasadnione zwłaszcza w miejscu, które ma tyle do wygrania (nawet całkowite uniknięcie pandemii), co odizolowane wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Maj 2020 15:30 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy obowiązek posiadania obowiązkowych testów jest już na 100% uchwalony? Rozmawiałem dzisiaj z 3 osobami z Madery, wszyscy o tym słyszeli, ale każdy powiedział również to, że to jest niepotwierdzona propozycja lokalnego rządu.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 01 Cze 2020 11:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Maj 2020 17:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wg mnie to są tylko typowo polityczno-biznesowe gierki lokalnego rządu, który jest przecież ponoć autonomiczny. Straszą ...bo taką prowadza grę ale w gruncie rzeczy chodzi tylko o kasę jaką chcą uzyskac od rządu Portugalii. Jak dostaną lub jeszcze ugrają cos więcej to zaraz zdejmą wszelkie restrykcje dla turystów. Polityka niestety :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2020 18:00 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Oby tak było , ale zobacz w jakiej sytuacji stawia to ludzi jak np @tropikey ,który ma wylot na początku lipca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Maj 2020 20:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Wiem, że niektórzy mają już bilety (kupowane pewnie lata świetlne temu) i stąd mają dylemat, ale szczerze mówiąc to nie liczyłbym specjalnie na wyjazdy w czerwcu czy lipcu - po pierwsze nawet nie wiadomo, jak będzie wyglądać u nas sytuacja z wyjazdem, a zwłaszcza potem powrotem, a po drugie reguły wjazdu tam są niejasne, zmienne i pewnie takie pozostaną przez kilka kolejnych tygodni, o ile nie miesięcy. Nie wiem, czy jest sens się tam "pchać" w tych warunkach, nawet jeśli formalnie będzie to wykonalne.

Na Azorach większość ludzi jednak nie żyje bezpośrednio głównie z turystyki, tworzą dość małe i hermetyczne społeczności (zwłaszcza na mniejszych wyspach) i jak łatwo się domyśleć, nie chcą aby wirus do nich trafił (tam, gdzie do tej pory nie dotarł) lub ponownie trafił. Lokalne władze więc muszą kombinować tak, aby uspokoić mieszkańców wysp i dać im możliwie duże gwarancje bezpieczeństwa. Stąd te pomysły z częstymi testami itp. Rozmawiałem kilka dni temu ze znajomą z Corvo, i tam np. zdecydowana większość tej malutkiej społeczności absolutnie nie chce żadnych turystów na wyspie w najbliższych miesiącach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Maj 2020 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
A ta znajoma z Corvo, to przypadkiem nie ktoś z prowadzących pensjonat, np. Guest House Comodoro? Mamy tam rezerwację na 2 noce. Miałem zamiar napisać tam wkrótce, ale jeśli to z nią konwersowałeś, to sprawa jest już raczej jasna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 341 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group