Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Madera
#1 PostWysłany: 13 Maj 2012 13:08 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Funchal - ulica Rua de Queimada de Cima (niedaleko głównego placu), nie pamiętam nazwy - restauracji jest kilka, chodzi o tą z niebieskimi stolikami. Przystępne ceny jak na Funchal (filet z espady, stek z tuńczyka ok 8 EUR), espetada 8,50. Piwo/Wino po 2 EUR. Olbrzymie porcje i świetna obsługa.

Sao Vicente - restauracja Caravela, przy promenadzie nadmorskiej. Espetada po 10 EUR jednak porcja jest okrutnie wielka, wytarcza w zupełności na 2 osoby

Ponta Delgada - wszystkie lokalne bary oferują Picado bądź lokalne steki za 5-6 EUR. Atmosfera nie do pobicia :)

Nie polecam restauracji przy promenadzie w Funchal nastawionych na turystów - bardzo drogo (porcja 12-15 EUR), małe porcje i kiepskie jedzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Madera
#2 PostWysłany: 26 Sty 2013 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Sorvali napisał(a):
Funchal - ulica Rua de Queimada de Cima (niedaleko głównego placu), nie pamiętam nazwy - restauracji jest kilka, chodzi o tą z niebieskimi stolikami. Przystępne ceny jak na Funchal (filet z espady, stek z tuńczyka ok 8 EUR), espetada 8,50. Piwo/Wino po 2 EUR. Olbrzymie porcje i świetna obsługa.


Lokal nazywa się Ponta Final, link na tripadvisor: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... lands.html

Na styczeń 2013 ceny nadal takie jak piszesz. Nam doliczono jeszcze 4 euro za nakrycie (2 osoby).
Co do wielkości porcji to do olbrzymich na pewno się nie zaliczają. Raczej w sam raz, a wg mnie mogły by być trochę większe. Za espade, tuńczyka i półlitrową sangrie zapłaciliśmy 25 euro.
Dla wybierających się na plaże w Funchal polecam sprawdzić menu dnia w niebieskiej knajpie przy promenadzie. Trafiliśmy espade za 4,90 euro. Porcja znacznie większa niż Ponte Final. Zamówiliśmy jedną porcję na dwie osoby i zupełnie wystarczyło. do tego dwa piwa i rachunek wyniósł jedynie 7,30 euro. I smakowało nam też bardziej niż w Ponte Final.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#3 PostWysłany: 19 Gru 2013 23:19 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Funchal, Centrum Handlowe Dolce Vita, restauracja w Pingo Doce, jedzenie na wagę - mięsa i ryby 10 EUR/kg, frytki i ryż 5 EUR/kg, zupa 1,5 EUR, piwo i wino cena sklepowa. Dwudaniowy obiad z piwem kosztował 8 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#4 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Również polecam restauracje Caravela w Sao Vincente - porcje naprawdę duże a ja lubię zjeść, pałasz niesamowity. Miejsce też bardzo fajne, można zjeść na tarasie z fajnym widokiem. Cena 11 euro

Polecam również buffet plaza w Funhal - 10,50 i jesz ile chcesz - chińszczyzna, sushi, owoce, ciasta, lody. Napoje dodatkowo płatne. Wszystko świeże ( przygotowują za szyba, można popatrzeć) i ciepłe. Dla głodnego po śniadaniu i całym dniu zwiedzania świetna sprawa. Po południu czynne od 18:30


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#5 PostWysłany: 16 Lis 2017 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Polecana restauracja Caravela w Sao Vincente zamknięta na 4ry spusty zatem nie wiem czy nie jest czynna tylko w sezonie.
Ja mogę polecić restaurację na plaży w Porto da Cruz. Tę bliżej basenów. Nie wygląda najlepiej ale zapewnia super widok na ocean i w oddali przylądek Sao Lourenco.
Stek z tuńczyka 8,5E, Smażone sardynki 8E. Dania podanne z frytkami i surówkami. Spora porcja i bardzo smaczna. Duże piwko 0,5l 1,5E
Polecam również pyszne skałoszczepy za 6E
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#6 PostWysłany: 18 Gru 2017 18:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wlasnie jestem na Maderze i musze powiedziec ze w Funchal przygotowania do swiat ida pelna parą. Wszystko jest pieknie ustrojone. Miasto noca wyglada cudnie.ImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Prosze o przeniesienie do popraenego watku. Jesli tu ma zostac to napisze ze w Funchal jest sezon na kasztany. Mozma je kupic gorace i pachnace na kazdym rogu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#7 PostWysłany: 18 Gru 2017 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A ja baardzo polecam restaurację "Taberna do Petisco"! Tanio i smacznie!

Kilka razy zdarzyło nam się tam wstąpić na kolację. Ceny naprawdę dobre, dużo informacji jest w tripadvisorze!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#8 PostWysłany: 18 Gru 2017 20:40 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
Koniecznie odwiedźcie w Funchal Bar Avo
Rua da Praia, 49A

Bardzo sympatyczny właściciel, dobre ceny. Warto!
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#9 PostWysłany: 19 Gru 2017 23:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ja polecam w Canical
Ristorante Bar Amarelo

Niezbyt drogo, a bardzo smacznie i klimatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#10 PostWysłany: 11 Lip 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Polecam lokal PanoramikOCEAN w Sao Vicente.
Bogaty bufet jesz ile chcesz za raczej nie spotykane na Maderze jedyne 5 Euro.

Załącznik:
Panoramik1a.jpg
Panoramik1a.jpg [ 270.81 KiB | Obejrzany 8942 razy ]

Załącznik:
Panoramik1.jpg
Panoramik1.jpg [ 252.88 KiB | Obejrzany 8942 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#11 PostWysłany: 11 Lip 2018 14:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie ma to jak się stołować w...Pingo Doce :lol: :lol: :lol: All for 9.90 ojro. Korzystałem . Bez zatrucia. Do tego beer lub wine w cenach ze sklepu. Cheap
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#12 PostWysłany: 11 Lip 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
danziger napisał(a):
Polecam lokal PanoramikOCEAN w Sao Vicente.
Bogaty bufet jesz ile chcesz za raczej nie spotykane na Maderze jedyne 5 Euro.


Bufet za tą cenę, to w ogóle rzadko spotykany :)
Gdyby ktoś znał takie cudo na Azorach, to będę wdzięczny za informację :)


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#13 PostWysłany: 11 Lip 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
HandSome napisał(a):
Nie ma to jak się stołować w...Pingo Doce :lol: :lol: :lol: All for 9.90 ojro. Korzystałem . Bez zatrucia. Do tego beer lub wine w cenach ze sklepu. Cheap

Ale akurat to nie jest dziwne, bo tam gdzie są knajpki w pingo to jest to bardzo popularne miejsce na lunch wśród Portugalczyków i żadnej ujmy nie ma, sam też nieraz jadam w pingo.

Swoją drogą jest jeszcze na Maderze knajpka w pingo na Rua Do Ribeirinho? Z tego co widzę na ich stronie to niby nie ma a była na pewno.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#14 PostWysłany: 11 Lip 2018 15:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Stołowałem się w dwóch Pingo Doce i czasami ,,menu,,bywało różne ale cena ta sama. Po 20.00 lub 21.00 wieczorem cena spadała o 50%. Nie korzystałem ale czytałem , że kolejki bywały przeokropne :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#15 PostWysłany: 11 Lip 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ale to była normalna knajpa z wyborem dań czy coś innego? Kiedyś na Ribeirinho była knajpa w sumie to bar z dużym wyborem jedzenia, ryby, mięso, ziemniaki, ryże, makarony, sałatki i wszystko zryczałtowaną cenę miało, do tego desery, napoje itd. Na Maderze nie byłem parę lat, ale w knajpach na kontynencie są gotowe zestawy dań, np łosoś z makaronem i nie ma możliwości skomponowania sobie samemu, że bierzesz np. kawałek rybska do tego wołowinę i pieczone ziemniaki.
Jak to teraz na Maderze funkcjonuje, gotowe zestawy czy możliwość skomponowania? Wg info ze strony pingo w ogóle nie ma na Maderze restauracji, stąd jestem zdziwiony trochę :roll:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#16 PostWysłany: 11 Lip 2018 15:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W Pingo Doce możesz stołować się od 9.00 czyli od otwarcia sklepu. Dania na gorąco i na zimno , bardzo zróżnicowane, sporo dań rybnych . Zmienne menu uzależnione od pory dnia. Sam sobie nabierasz co pragniesz na talerze lub do pojemników (jak na wynos) i do kasy na wagę. Pan lub pani która obsługuje dodatkowo ale bez innych kosztów pakuje w termo jak chcesz i płacisz za 1kg/9.90 ojro. Z uwagi , że miałem swietny apartament z kuchnią to brałem na wynos sporo mięsiwa i ryb i ewentualnie w póżniejszym terminie podgrzewałem tylko i przy butelkach alkoholu konsumowałem. Nie chciałem na miejscu straszyć tubylców ilościami pitego wina bo zaraz pewnie by zgadli , że jestem albo Polak albo Rosjanin :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#17 PostWysłany: 11 Lip 2018 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Czyli wygląda na to, że nic się nie zmieniło i dobrze :twisted:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#18 PostWysłany: 29 Paź 2018 22:24 

Rejestracja: 13 Wrz 2013
Posty: 5
Niedaleko starej destylarni w Porto da Cruz jest lokal Snack Bar A Pipa. Polecam, jedzenie jest fantastyczne i niedroge, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#19 PostWysłany: 31 Gru 2018 13:25 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Potwierdzam, że Caravela w Sao Vincente jest godna polecenia.

Super jedzenie, w dobrej cenie i z bardzo miłą obsługą znajdziecie w Jardim do Vale w miejscowości Ribeiro Frio (popularny start kilku levad). Za 2 główne dania (pstrąg oraz espetada) z dużą ilością dodatków oraz napoje zapłaciliśmy 30 EUR. Przeważnie mają też danie dnia z napojem za 10 EUR.

Avonw Funchal tez bardzo fajne. Taki bardziej tapas bar, ale smacznie i niedrogo. Wlasciciel mega sympatyczny. Kolekcjonuje szaliki pilkarskie. Ponoc mial najwieksza kolekcje w Europie, ale powodz z 2010 ja zniszczyla. Obecnie ja odbudowuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#20 PostWysłany: 04 Sty 2019 11:37 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
W Santa Cruz chyba najlepsze jedzenie dotąd. Tanio, za 10 € najadłem się do syta, a tuńczyk był wręcz wykwintny. Polecam knajpkę Taberna do Petisco !
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group