Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madera
#41 PostWysłany: 11 Lis 2022 17:25 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Dlaczego akurat to Pingo Doce polecasz w Funchal? Na mapie widzę dwa w centrum? To w Forum jest największe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Madera
#42 PostWysłany: 11 Lis 2022 18:51 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 85
W Pingo Doce w Centro Comercial Anadia są często ośmiorniczki i smaczne dania z kasztanami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#43 PostWysłany: 19 Lis 2022 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
abelincoln napisał(a):
Bardzo mogę polecić bar Muralha's w Canical - do odwiedzenia przy okazji pójścia na szlak na półwyspie świętego Wawrzyńca - polecony przez tubylca, jako miejsce które odwiedza często z rodziną. Bardzo świeże ryby i owoce morza, rozsądne ceny (w cenie są dodatki). Wystrój bardziej stołówkowy niż restauracyjny. Mają własny parking, a po drugiej stronie ulicy znajduje się kamienista plaża.

Mogę też polecić aplikację "the fork". Można znaleźć obniżkę 50% na całe menu do przyzwoitych restauracji.


No to 3 lata po Tobie, wpadłem tam aby zweryfikować. Jak dla mnie knajpa "dobrze, standard", czyli poprawnie.
Zrobie aktualizacje karty.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Aktualizacja menu
IMG_3592-2.jpg
IMG_3592-2.jpg [ 330.7 KiB | Obejrzany 1957 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#44 PostWysłany: 08 Mar 2023 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
prosze admina o przerzucenie wpisu do watku Madera

Jednodniowka :( to i doswiadczenia kulinarne nieco skape

Taberna do Petisco w Santa Cruz - polecam zdecydowanie , zasluzone opinie na tripadvisor
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... lands.html
zaden wyszukany wybor, byla naprzeciw naszego zakwaterowania

Kapitalna obsluga :D prowadzilismy z forumowiczem @wolworld nocne Polakow rozmowy
przyszedl wlasciciel chlopaki... chcemy juz zamykac, wezcie stolik, krzesla, alkohol, szklanki przed lokal i siedzcie ile chcecie :D

Pierwszy raz zajadalem sie marynowanym łubinem w sosie czosnkowym jako "podkladka" pod trunki - polecam
Poncha da Madeira hmmm dla milosnikow moje wrazenia takie sobie.
Zarcie bez zarzutu :)
Załącznik:
m1.jpg
m1.jpg [ 180.59 KiB | Obejrzany 1591 razy ]

Załącznik:
m2.jpg
m2.jpg [ 176.63 KiB | Obejrzany 1591 razy ]

Załącznik:
m3.jpg
m3.jpg [ 176.88 KiB | Obejrzany 1591 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#45 PostWysłany: 29 Mar 2023 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Portinho w Jardim de Mar to prawdziwy sztos. głównie ryby, ale wszystko warte spróbowania. W zasadzie mają ludzi cały dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#46 PostWysłany: 02 Kwi 2023 22:32 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Witam. Jest ktoś mi w stanie podać aktualne ceny np zwykłej restauracji? Obiadu itd? Chciałbym zobaczyć jak tk wygląda obecnie po ataku inflacji i przy świadomości ze zaraz się sezon zacznie. Chcę lecieć koncem maja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#47 PostWysłany: 02 Kwi 2023 22:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Możesz wejść na stronę internetową pierwszej lepszej restauracji i sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#48 PostWysłany: 03 Kwi 2023 16:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Dokładnie, jak wyżej. Madera jest przyjazna dla kieszeni i podniebienia.
Wokół Twojej miejscówki zobacz knajpy i opinie o nich na googlu lub trivago.
Do googla nie mam zastrzeżeń. Kilka miejscówek gastro wrzucałem tutaj na Forum.
Krótko, za ok. 50 € na dwie osoby z winem, zjesz godną kolację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#49 PostWysłany: 14 Kwi 2023 09:29 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 101
A Pipa - świetne krewetki, skałoczepy i ośmiornica.
Central Grill - zwracam uwagę na godziny otwarcia (z przerwą w ciągu dnia) w marcu 2022 o 15.10 już nas nie wpuścili, chociaż wg szyldu otwarte do 16.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#50 PostWysłany: 14 Kwi 2023 12:45 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 101
Central Grill - w marcu 2023 o 15.10 już nas nie wpuścili, chociaż wg szyldu otwarte do 16.00[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#51 PostWysłany: 15 Kwi 2023 23:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Polecam ten lokal. Niepozorny, wejście po schodach w dół na -1. Jedzenie dobre, ceny racjonalne, warto
https://goo.gl/maps/fsBzPWJvmeGrLizw8
A Bica R. Hospital Velho 17, 9060-129 Funchal, Portugalia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#52 PostWysłany: 16 Kwi 2023 07:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
czarodziejka_bj napisał(a):
A Pipa - świetne krewetki, skałoczepy i ośmiornica.
Central Grill - zwracam uwagę na godziny otwarcia (z przerwą w ciągu dnia) w marcu 2022 o 15.10 już nas nie wpuścili, chociaż wg szyldu otwarte do 16.00


Bo sjesta rzecz święta. Około 23.30 ludzie sami wychodzili, szanując pracę innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#53 PostWysłany: 31 Maj 2023 19:58 

Rejestracja: 31 Maj 2023
Posty: 1
W Funchal polecam miejscówkę: A Nova Celha R. Da Praia nº51, 9000-643 Funchal, Portugal
Przepyszna espada z bananem i marakują i dodatkami w cenie 9 euro
Do tego świeżo wyciskany sok pomarańczowy za 2,5 euro i poncha z dużym "kopem" w podobnej cenie :D
Nie polecam jedynie chodzenia w okolicach po godzinie 22 :P (przynajmniej w okresie poza sezonem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#54 PostWysłany: 29 Lis 2023 19:35 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
urszvla napisał(a):
Nie polecam jedynie chodzenia w okolicach po godzinie 22 :P (przynajmniej w okresie poza sezonem)


Dlaczego? Chodziliśmy po Funchal w bardzo różnych miejscach o bardzo różnych porach. Nigdy nas nic przykrego nie spotkało.

Przy okazji, wie ktoś, co będzie w Funchal otwarte w Wigilię, Boże Narodzenie, czy Sylwestra? Wiem, sporo miejsc robi posiedzenia za ogromne pieniądze (Royal Savoy ma propozycję 162€ por pessoa | 81€ por criança, to drugie to za dziecko). Nie, nie chodzi mi o pokazanie się, chodzi o to, gdzie wtedy można coś zjeść, bo sporo miejsc się zamyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#55 PostWysłany: 29 Lis 2023 20:12 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
urszvla napisał(a):
Nie polecam jedynie chodzenia w okolicach po godzinie 22 :P (przynajmniej w okresie poza sezonem)


Generalnie Madera jest wyjątkowo bezpieczną wyspą i ma najniższy wskaźnik przestępczości na mieszkańca w całej Europie, a nawet jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Poruszałam się sama po Funchal późnym wieczorem i czułam się bezpiecznie. Naturalnie, jak wszędzie należy zachować zwykłe środki ostrożności.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group