Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 5 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza), wyjazd spod wyjścia z tunelu przy dworcu PKS), droga powrotna podobna - start spod wjazdu na bazar w Medyce.
Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki, aktualna cena 130 UAH płatne u kierowcy wyłącznie gotówką, które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum, część jedzie dalej, np. do miejsca zwanego Skrynia (dom towarowy naprzeciw głównego dworca kolejowego), a część jeszcze dalej.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie ~30 UAH, chociaż są to często te same marszrutki, co spod granicy (inne jadą przez Mościska np. z Sambora, Dobromila, czy Truskawca). Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 646 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lwów - dojazd
#1 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:11 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Witam
mam kilka pytań odnośnie dojazdu z Przemyśla do Lwowa. Jak dotąd nie poruszano tego tematu na forum, przynajmniej nic nie znalazłem aktualnego.
Moje wątpliwości:
- podobno kolo dworca w Przemyślu odchodzą busy do Medyki (jaka obecnie jest ich cena?), w jakich godzinach są odjazdy i czy jeżdżą w soboty i niedziele?
- w jakich godzinach odjeżdżają marszrutki do i z Lwowa i jak to wygląda w soboty i niedziele i ile kosztuja?
- czy w obecnej sytuacji wszystko pracuje normalnie , przejście i marszrutki?
- mam zamiar dojechać do Przemyśla samochodem i zostawić go gdzieś w pobliżu dworca i potem dojechać do Lwowa busami - czy to dobry pomysł? czy może przy przejściu jest parking ?
Z góry dziękuje za pomoc


Ostatnio edytowany przez Roku 27 Kwi 2017 10:41, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#2 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:14 

Cena busa 2 zł. Jeżdżą po zapełnieniu cały czas.
Przy dworcu jest parking.
Marszrutki są b.często. Cena jakaś śmieszna. Nie pamiętam dokładnie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#3 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:19 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
bylem jakis rok temu 50 hrywien do lwowa ale nie pamietam czy placilem za 2 osoby czy za 1 jeszcze jesdza pksy na granice studencki 2.50 ale z innej ulicy niz dworzec , bylem na zakupach miesiac temu to przescie na granicy takie jak zawsze

-- 09 Lip 2014 20:20 --

z jakiego miasta bedziesz jechał ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#4 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Dojazd do Lwowa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#5 PostWysłany: 09 Lip 2014 21:45 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Dzięki za linka.

A w obecnej sytuacji wszystko chodzi normalnie?
Kurcze chciałbym wybrać się w niedziele i nie wiem czy marszrutki chodzą normalnie czy może w ogóle nie jeżdżą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#6 PostWysłany: 09 Lip 2014 22:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
W niedzielę marszrutki jak najbardziej jeżdżą. Może raptem kilka kursów mniej niż w inny dzień, ale i tak dłużej niż 30 minut na pewno nie będziesz czekał (oczywiście z wyjątkiem wczesnego rana, czy późnego wieczora).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#7 PostWysłany: 12 Lip 2014 17:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
lasan82 napisał(a):
Witam
[...]
czy może przy przejściu jest parking ?

Tak tylko informacyjnie podam, że przy samym przejściu jest duży parking, stałem tam kiedyś, niestety nie pamiętam cen.
Ale sam wolałbym zostawić auto w Przemyślu, jakoś wydaje się bezpieczniej, bo atmosfera na tym przejściu jest wszędzie taka szemrana ;)

Marszrutki jeżdżą cały rok, codziennie, byłem kiedyś w ichniejsze święta wielkanocne i też jeździły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#8 PostWysłany: 14 Lip 2014 15:45 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No bez przesady. Kilka razy zostawialiśmy samochód na parkingu przy przejściu w Medyce. Nawet po ok. tydzień stał i nic złego się nie działo. Oczywiście mówię o parkingu strzeżonym, a nie przy Biedronce :)
Co do busów na Medykę - niestety w niedzielę pierwszy kurs to dopiero koło 8 startuje.
Godzin odjazdów sztywnych nie ma, ale jak już pisano - bus odjeżdża gdy się zapełni, co zwłaszcza w niedzielę rano zajmuje trochę.
Z Szegini pierwsza marszrutka jest jakoś przed 8 rano http://s23.postimg.org/5razwcbrv/Rozklad_jazdy.jpg
Ta o 5 z hakiem nie jechała jak kiedyś się na nią nastawiliśmy, więc może być niepewna.
Koszt to 26 hr. Czas jazdy 2-2,5h ( w zalezności od sprawnej wymiany pasażerów po wsiach i trasy marszrutki, oraz sytuacji na drogach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#9 PostWysłany: 14 Lip 2014 16:15 

Rejestracja: 14 Lip 2014
Posty: 1
Loty: 9
Kilometry: 23 875
Mój przejazd z Medyki na granicę i Szegini - Lwów miał miejsce w październiku i wówczas za ukraińską marszrutkę płaciłem 23 hrywny. Owe marszrutki odjeżdżają z lokalnej "pętli" (ok. 300 metrów za przejściem granicznym po lewej stronie). Czas jazdy? W zależności od opcji około 1,5 - 2 h (ze Lwowa na granicę jechałem chyba jakimś ekspresem, bo nie zatrzymywał się w większości wsi, tak jak to miało miejsce, gdy jechałem do Lwowa). Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#10 PostWysłany: 14 Lip 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 39
Jechałem w przedostatni weekend z Lwowa do Medyki. Cena 26 Hrywien za osobę, kursy idą często, bo ruch jest spory.
We Lwowie polecam odwiedzić kawiarnię "Kopalnia kawy", "Fabrykę czekolady" i knajpę "Sado maso" :-)
_________________
http://perney.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#11 PostWysłany: 24 Lip 2014 13:07 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 7
LudekP - czy to znaczy, że jest tam bezpiecznie? Można lecieć z lotniska we Lwowie gdzieś dalej? Powiem szczerze, że byłam bardzo pozytywnie nastawiona, ale tyle ludzi mnie zaczęło straszyć, że mnie ustrzelą na granicy że zaczęłam szukać informacji czy warto ryzykować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#12 PostWysłany: 24 Lip 2014 13:12 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie obawiaj się niczego, ta część Ukrainy jest bezpieczna. Ja sam lecę we wrześniu z Kijowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#13 PostWysłany: 24 Lip 2014 13:29 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 7
Dziękuję, skoro Lwów jest bezpieczny to polecę stamtąd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#14 PostWysłany: 24 Lip 2014 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Byłem w weekend we Lwowie i w Kijowe. Potwierdzam, Lwów jest bezpieczny i w żaden sposób nie widać, że na drugim końcu kraju toczy się wojna. Nawet pokonałem pieszo, w środku nocy, trasę z lotniska do centrum i nic złego mnie nie spotkało, chociaż nie polecam powtarzania tego wyczynu osobom, które nie lubią chodzić nocą po obcycyh terenach ;) Wkurzyłem się na taksówkarzy, bo chcieli ode mnie nawet 150 hrywien mimo, że z centrum na lotnisko dojechałem taksówką za nieco ponad 40 hrywien... Stwierdziłem, że w takim razie nie zarobią na mnie wcale... Dodam jeszcze, że w Kijowie na lotnisku spotkalem premiera Jaceniuka - siadł sobie wśród ludzi bez żadnej ochrony, zatem on też raczej uważa, że jest bezpiecznie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#15 PostWysłany: 24 Lip 2014 14:13 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Dodam do osób z Wawy, Lublina...do Przemyśla jezdzi PKS Przemyśl i bilety online np Lbn-Przemyśl od 5pln. :) Potem Medyka, marszrutka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#16 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:07 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 112
Loty: 5
Kilometry: 2 493
ja poluje na albatros busa ale bardzo długo nie puszczaja biletow po 1zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#17 PostWysłany: 10 Sie 2014 14:10 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Mam pytanie. Marszrutki ze Lwowa do Szegini odjeżdżają spod głównego dworca kolejowego czy dworca Stryjskiego? Kiedyś był to dworzec kolejowy lecz nie byłem tam 4 lata a słyszałem o możliwości zmian. Dziękuje za odpowiedź.

Dobra ustaliłem dalej jest dworzec kolejowy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#18 PostWysłany: 11 Sie 2014 16:32 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
krystoferson112 napisał(a):
Mam pytanie. Marszrutki ze Lwowa do Szegini odjeżdżają spod głównego dworca kolejowego czy dworca Stryjskiego? Kiedyś był to dworzec kolejowy lecz nie byłem tam 4 lata a słyszałem o możliwości zmian. Dziękuje za odpowiedź.

Dobra ustaliłem dalej jest dworzec kolejowy!

potwierdzam, dalej spod dworca kolejowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#19 PostWysłany: 11 Sie 2014 17:32 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Ale ze Stryjskiego na pewno też, bo jechałem. Bezpośrednio do Przemyśla też tam są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#20 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
może ktoś na mapie pokazać różnicę pomiędzy stryjskim a głównym dworcem kolejowym? Dworzec kolejowy można znaleźć łatwo, ale tego Stryjskiego ja osobiście nie jestem w stanie, a najprawdopodobniej będę stamtąd podróżował. Z góry dzięki za info.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 646 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group