Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2881 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 145  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 30 Wrz 2020 22:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
A co radzicie: iść w 2021 na tej samej trasie - czy mogę zmienić na dowolną "podobną", np. na inną wyspę kanaryjską?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#802 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:01 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Tjw1978 napisał(a):
Ja mam inne pytanie. Czy 30 minut na przesiadkę we Frankfurcie to wystarczający czas? Będzie bagaż rejestrowany.
To jest poniżej mct, nie powinni takiego biletu sprzedać. W Monachium taka przesiadka mogłaby się udać, we Frankfurcie raczej bez szans.

@sanchopan
W normalnych okolicznościach byłoby to wyłącznie zmartwienie LH, ale w dobie Covid przy pociętej siatce połączeń może to oznaczać nocleg i stratę dnia.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 30 Wrz 2020 23:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
#803 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@sanchopan
Nie do końca tak :)

Jeśli dziś podasz termin nowej rezerwacji na tej samej trasie (liczy się punkt docelowy), to masz to za darmo.

Jeśli chcesz natomiast zmienić trasę, punkt docelowy i zamiast na Fuertę lecieć np. do Londynu, to wtedy zawieszasz bilet (Open Ticket) i do 31 stycznia 2021 musisz Lufthansę poinformować gdzie i kiedy lecisz, a sam lot musi być zakończony do 31 grudnia 2021. W tym wypadku może być konieczna dopłata, bo nie możesz przecież zmienić Fuerty na Singapur w cenie, którą uiściłeś pierwotnie.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#804 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:04 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Wydaje mi się że chciałbyś zmienić wyspę :)
to może zapytaj LH, nic nie tracisz
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#805 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3393
Loty: 413
Kilometry: 711 300
platynowy
Nie wpusciliiby Cię na KRK-MUC bo nie leciałeś MUC-FUE
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#806 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
No tak, racja.
Czyli wnioskuję, że mogę zmienić ewentualnie KRK na KTW czy WRO (w miarę możliwości) oraz bez znaczenia czy przez MUC czy FRA (na przykład) - ale MUSZĘ lecieć na FUE, jeśli dobrze rozumiem?
Przy czym mogę lecieć przez cały przyszły rok, jeśli dobrze zrozumiałem :)

No nic dzięki wielkie, bo mi się ciśnienie podniosło - od początku 2020 czekam na ten lot, kupiony za 1780 zł czyli super cenę za 5 osób RT (plus ok. 200 zł w milach) a tutaj kaszana. Dlatego dopytuję o zmiany, bo za tę cenę niczego podobne w LH raczej nie kupię. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#807 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
...no ale w MUC bym zapytał: "gdzie mój lot na FUE" po przylocie, bo mam 1 bilet?
Taki żarcik. :mrgreen:

EDIT:
No więc tak - zadzwoniłem ws. zakrzywienia czasoprzestrzeni i podróży do prze/przyszłości i mogę KRK-MUC-FUE zamienić bezpłatnie na podróż z KTW, KRK, WRO, WAW na Fuertę, Lanzarote, Teneryfę i Gran Canarię w ciągu 1 roku od daty pierwotnej rezerwacji (tzn. miałem wylot 28 listopada 2020, to nowy musi być do 27 listopada 2021) - a zdecydować się mam najpóźniej do końca stycznia 2021.
Pani mówiła, że wiele osób dzisiaj w tej sprawie dzwoni, ale szans na Fuertę w podobnym (zimowym) terminie nie ma, bo to co było, to tylko jakieś z dziwnymi przesiadkami rodzaju 18 godzin.
A jakbym chciał zwrot kasy, to 2-3 miesiące czekania - jednak ja nie chcę, bo jak pisałem wcześniej za bilety dałem niewiele ponad 400 zł RT/osoba. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#808 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1182
złoty
@sanchopan ja mam podobna sytuację jak Ty. Też dostałem dziś maila od LH z podobnymi zmianami (zagięcie czasoprzestrzeni) ;)
w sumie to się nawet trochę cieszę, bo będzie okazja do zmian :)

@Tjw1978 gdzieś ostatnio mi mignęło, że w FRA minimalny czas na przesiadkę to 50 minut... ktoś tu na forum to wrzucił najprawdopodobniej...


Ostatnio edytowany przez tarman, 30 Wrz 2020 23:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#809 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Najlepiej po prostu zadzwonić na infolinię.
Ja jeszcze poczekam do połowy października, bo jednak chciałbym zamienić Kraków na Wrocław.
I o ile KRK-FRA jest 7.00-8.40. O tyle WRO-FRA jest 7.35-9.00, a lot FRA-LPA startuje 9.30.
I tu jest mój dylemat, bo ostatecznie chyba bym zmienił na WRO, ale z wylotem dzień wcześniej.

Tu ciekawostkowo - kolega który ma przylot do FRA o 8.55 z Poznania, ma przesiadkę na LPA o 9.30 i ma 35 minut, więc niby mało czasu, ale jednak taka zmiana wprowadzona.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#810 PostWysłany: 30 Wrz 2020 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
O widzę, że nie jestem jedyna, która dostała dziś takiego maila od Lufy :lol:
Miałam TFS przez FRA, najpierw wczoraj zmienili mi FRA na MUC, a dziś też taka akcja ;) No cóż trzeba dzwonić, nie ma innej opcji. W każdym razie do zobaczenia 28.11 w KRK/FRA/MUC albo gdzieś :lol: Bo ja raczej nie rozpatruje zmiany na 2021, za dużo urlopu mi zostało w tym roku :P
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#811 PostWysłany: 01 Paź 2020 10:06 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1356
srebrny
Tjw1978 napisał(a):
Ja mam inne pytanie. Czy 30 minut na przesiadkę we Frankfurcie to wystarczający czas? Będzie bagaż rejestrowany.

miałam 40 min na przesiadkę, tak mi sprzedali bilet ale ledwo zdążyłam.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#812 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
No więc tak - zadzwoniłem ws. zakrzywienia czasoprzestrzeni i podróży do prze/przyszłości i mogę KRK-MUC-FUE zamienić bezpłatnie na podróż z KTW, KRK, WRO, WAW na Fuertę, Lanzarote, Teneryfę i Gran Canarię w ciągu 1 roku od daty pierwotnej rezerwacji (tzn. miałem wylot 28 listopada 2020, to nowy musi być do 27 listopada 2021) - a zdecydować się mam najpóźniej do końca stycznia 2021.
Pani mówiła, że wiele osób dzisiaj w tej sprawie dzwoni, ale szans na Fuertę w podobnym (zimowym) terminie nie ma, bo to co było, to tylko jakieś z dziwnymi przesiadkami rodzaju 18 godzin.
A jakbym chciał zwrot kasy, to 2-3 miesiące czekania - jednak ja nie chcę, bo jak pisałem wcześniej za bilety dałem niewiele ponad 400 zł RT/osoba. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#813 PostWysłany: 01 Paź 2020 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja dziś przeszukałam wszystkie możliwe połączenia *A z WAW, WRO, POZ, KTW i KRK do TFS od 25-28/11 i nie ma żadnego, żeby dostać się tam w 1 dzień, każde połączenie obecnie to nocleg we FRA lub MUC :(
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#814 PostWysłany: 01 Paź 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Pierwsza próba 25.11. z WAW i widzę mnóstwo jednodniowych połączeń *A z dwiema przesiadkami przez FRA/MUC/ZRH i LIS. Fakt, że łącznie ponad 10h podróży ale jednak wylot rano i lądowanie na Kanarach wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#815 PostWysłany: 01 Paź 2020 20:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Ja raczej rozważę wszystkie scenariusze (czytaj: 4 Wyspy Kanaryjskie - może poza La Palmą, bo jest za daleko) i posunę się do lata z rezerwacją. Niestety latem tam wieje bardzo mocno, ale doszedłem do wniosku, że na razie to albo lecieć "dziś bilet - jutro wylot" albo dać sobie spokój. Rok się kończyć będzie niedługo i jestem zmęczony tymi ciągłymi zmianami, jak widać niektórymi tak bezsensownymi, że ręce opadają.
Osobiście uważam, że - mimo wszystko - jak na na aktualne warunki covidowe i podejście różnych linii do klienta, to i tak to nie jest zła a nawet jest dobra propozycja. W końcu mogę nie tylko zmienić wyspę i mam 4 do wyboru, ale także lotnisko w Polsce w razie potrzeby. :)
A zimą to może się uda jak jakaś oferta wyskoczy w Wizzie czy Ryanie - choć ze względu na saldo wolałbym w landrynce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#816 PostWysłany: 02 Paź 2020 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
kemot napisał(a):
Pierwsza próba 25.11. z WAW i widzę mnóstwo jednodniowych połączeń *A z dwiema przesiadkami przez FRA/MUC/ZRH i LIS. Fakt, że łącznie ponad 10h podróży ale jednak wylot rano i lądowanie na Kanarach wieczorem.


No niee, bez przesady, 2przesiadki to mogę lecieć do Azji, a nie na Kanary, gdzie bezpośrednio leci się 5h ;) No i TAP odpada, bo skoro napisałam, że z *A to zależy mi na odcinkach. Fakt, nie zaznaczyłam tego na początku, mea culpa. Tym samym zostają jedynie 2dniowe doloty z noclegiem po drodze, ale 1 przesiadką.

Ja chyba będę próbowała lecieć w tym roku, do końca listopada trochę czasu jest, a każdy tydzień praktycznie jest inny jeśli chodzi o ograniczenia w Europie. Spróbuję natomiast wydłużyć sobie ten pobyt, bo kupując wybierałam wersję najtańszą, a z chęcią bym została na dłuzej :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#817 PostWysłany: 02 Paź 2020 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Ale jeżeli 2 przesiadki odpadają to znaczy, że liczysz maksymalnie na 4 odcinki do statusu które w dalszym ciągu możesz mieć lecąc z dwiema przesiadkami przez LIS, wystarczy że na odcinkach FRA/MUC/ZRH-LIS i powrót wybierzesz rejsy LH/LX a nie TP.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#818 PostWysłany: 06 Paź 2020 21:53 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1794
niebieski
Możecie pomoc z tymi klasami rezerwacyjnymi w LH: w jedna stronę mam K a w drugą T - ma to jakis wpływ na moją podróż? Bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#819 PostWysłany: 06 Paź 2020 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
To jaką masz klasę rezerwacyjną nie rozstrzyga o tym czy masz bagaż, możesz mieć K z bagażem i K bez bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#820 PostWysłany: 09 Paź 2020 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Nie jest to może informacja o priorytetowym znaczeniu dla pasażerów z Polski, ale warto odnotować, że LH zamyka na amen swoje saloniki na 5 niemieckich lotniskach:

https://travel-dealz.de/news/lufthansa- ... t-lounges/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2881 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 145  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group