Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 05 Gru 2020 18:28 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Na Polskiej infolinii siedzi Pani z Ukrainy, średnio mówi po Polsku i wydaje mi się, że dlatego ma jedną odpowiedź na wszystko ;)

Kupowałem ostatnio lot z Warszawy do Zurychu i zauważyłem, że w Grudniu codziennie lata lot LX 1353, poza jedną datą 19 Grudnia, kiedy to jest jeszcze wcześniejszy LX 1343. Sprawdziłem i ostatnio poleciał około miesiąc temu, a później już nie jest zaplanowany.

Nie wiem czy to dobry temat, oraz nie znam się na rozkładach linii lotniczych, ale zaciekawiło mnie, czemu akurat w ten dzień rzucili taki dodatkowy nieregularny lot?
Może ktoś się orientuje :D

Btw, dodatkowe pytanie, czy jeśli zmieszcze się w regulaminowych kilogramach, to czy mogę nadać 2 bagaże rejstrowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 06 Gru 2020 02:15 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Ten rejs jest wrzucony w system, bo właśnie 19 grudnia, w sobote, rusza kilka transkontynentalnych rejsów dowożących do/z regionów, gdzie mnóstwo klienteli leci na święta, ot cała tajemnica. Podobne dodatkowe rejsy na świecie uruchamiają Air New Zealand, Turkish Airlines czy też LATAM.

Bagaży dwóch nie możesz nadać, masz mieć jedną walizkę do określonej ilości kg.
Góra
 Profil Relacje PM off
kalorymetr lubi ten post.
kalorymetr uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 05 Mar 2021 10:17 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
A ja pochwalę obsługę polskiej infolinii. Tematem rozmowy była nieakceptowalna dla mnie zmiana lotów.
Dodzwoniłem się za trzecim razem i miałem przyjemność porozmawiać z P. Pawłem.
Po 15 minutach zostały mi zmienione loty na te, które zaproponowałem. Łącznie ze zmianą lotniska wylotu.
Oryginalnie było: DUS - ZRH - GDN i GDN - ZRH - DUS (wszystko LX).
Po zmianie: CGN - MUC - GDN (LH) i GDN - DUS (EW).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 22 Mar 2021 15:01 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Hej, jakiś czas temu dostałem powiadomienie (od pośrednika), że mój lot został skasowany i mam zaakceptować zmiany (dolot z AMS do ZRH na lot międzykontynentalny). Zastanawiałem się nad tym czy to akceptować czy nie i między czasie widzę, że SWISS wyrzucił z mojej rezerwacji ten jeden odcinek (pierwotnie skasowany) i teraz zamiast zaczynać z AMS zaczynam z ZRH. Po skasowaniu pierwotnego lotu, miałem tam normalnie wpisany inny lot z AMS do ZRH. Teraz nie ma nic. Czy jest się czym przejmować i interweniować czy czekać? Niezbyt mi się spieszy do akceptacji czegokolwiek bo jeszcze nie wiem przy przez COVID polecę czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 22 Mar 2021 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@lukas124 nic nie klikaj, nic nie akceptuj - na ta chwile mozesz zmienic swoja rezerwacje na dowolny termin w przyszlosci bez oplat, niezaleznie od ceny nowego polaczenia. Jesli zaakceptujesz nowe polaczenie to stracisz ta opcje. Skontaktuj sie tylko z posrednikiem i powiedz im zeby nic nie ruszali w tej rezerwacji (ani nie anulowali).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas124 uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 16 Maj 2021 15:12 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Taka ciekawostka w kwestii zmian w rozkładzie Swissa - moje rezerwacje zostały skasowane, bo nie kliknąłem nic w mailu z informacją o zmianach.

Dostałem w lutym maila o zmianie lipcowego lotu - tradycyjnie to olałem i uznałem, że zajmę się tym na kilka tygodni przed wylotem, gdy będę pewny, co chcę z nim zrobić.
Na dole maila co prawda była informacja o terminie decyzji i "possible cancellation", ale nie uznałem tego za coś, czym należałoby się przejmować.
Cytuj:
Please choose one of the above options or contact our Service Center by Monday 15 March 2021 for all other changes or questions to avoid possible cancellation of your current booking.

Ostatnio postanowiłem sobie zajrzeć co tam słychać w rezerwacji, a tu taki komunikat:
Załącznik:
obraz_2021-05-16_151133.png
obraz_2021-05-16_151133.png [ 11.54 KiB | Obejrzany 3733 razy ]

Pieniędzy nie oddali, więc domyślam się, że gdy zadzwonię/pójdę do biura, to bilet przywrócą, ale przez internet już nic zrobić z nim nie mogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 16 Maj 2021 20:05 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
-- 16 Maj 2021 18:29 --

Dokładnie taka sama sytuacja jest w Lufthansie, sam kiedyś nie kliknąłem w opcje w mailu ( jest tam tez podany termin) i moja rezerwacja została anulowana. Kilka dni temu zadzwoniłem i bez problemu przywrócili. Gdybym chciał zwrotu, wygląda iż bez telefonu by się nie obeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 19 Sie 2021 22:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Być może przydatna dla niektórych informacja od znajomych, którzy kilka dni temu lecieli LX via ZRH. Przy boardingu w ZRH na kolejny lot skrupulatna kontrola bagaży podręcznych pod kątem wymiarów i przede wszystkim wagi. W przypadku przekroczenia limitów - opłata. Procedura losowa, nie dotyczy każdego lotu. Wcześniej w WAW nikt niczego nie sprawdzał ani przy odprawie, ani wejściu na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 20 Sie 2021 18:34 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
To samo w Genewie. Pasażerom statusowym i tym lecącym w biznesie nie sprawdzali. Przerobione na GVA-ATH, dużo kłótni i opóźnienie przez większość negujących działania agentów handlingowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Sie 2021 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Potwierdzam. W ZRH na locie krajowym trzepali, że aż stojak trzeszczał. Wyłapywali wzrokowo przed boardingiem i zapraszali do pomiaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 20 Sie 2021 22:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Najwyraźniej chcą sobie odbić trochę strat z pandemii.
To już nawet Ryanair rzadko się czepia.
Kolejny etap schodzenia linii tradycyjnych na poziom LCC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 29 Sie 2021 19:24 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Swiss dodał formularz pozwalający na wrzucenie dokumentów covidowych przed odprawą i tym samym możliwość wygenerowania karty pokładowej online, bez konieczności wizyty w okienku.
W moim przypadku za pierwszym razem nie załapało, ale za drugim razem przeszło.
https://www.swiss.com/ch/en/customer-su ... ent-check/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 29 Sie 2021 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Sudoku napisał(a):
Najwyraźniej chcą sobie odbić trochę strat z pandemii.
To już nawet Ryanair rzadko się czepia.
Kolejny etap schodzenia linii tradycyjnych na poziom LCC.


Dokladnie tak.
Kilka lat temu miałem podobny przypadek chyba na TXL. Wkurzyłem sie i po doplacie napisałem reklamacje. Po 48h voucher na bodajze 50CHF na mailu.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 17 Paź 2021 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Niby na poladzie Swiss oficjalnie obowiazuja FFP2, FFP3, KN95 oraz N95 i Pani z infoline specjalnie pouczyla, gdy robilem upgrade do Business ok. 2 tyg. temu, ale na trasie ZRH-VIE pasazerowie nie przestrzegali, a nawet jedna osoba z personelu pokladowego miala zwykla, chirurgiczna maske. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 18 Paź 2021 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Bo nie ma obowiązku fpp2.
Latam cały czas grupą Lufthansy i nie można mieć materiałowych i przyłbic oraz maseczek z zaworami.
zwykłe chirurgiczne jak najbardziej. I sam byłem świadkiem jak dawali pasażerowi przy wejściu do samolotu taką chirurgiczną bo miał materiałową.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 18 Paź 2021 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Tym pasażerem mogłem być ja ;) A tak z innej beczki ostatnio Swiss mocno mnie zaskoczył jak na trasie GVA-FNC oprócz obecnego standardu czyli buteleczki z wodą i czekoladki podał przekąskę i to na gorąco (taka mała pizza), niby trasa nieco dłuższa od klasycznej Europy ale jednak byłem przekonany, że serwis będzie taki sam. Dla równowagi linia matka na porównywalnej trasie FNC-FRA miała serwis dokładnie taki jak na Europie czyli woda+czekoladka i na tym koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 18 Paź 2021 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Swiss ma inny katering niz Lufthansa. Na przyklad na trasach europejskich w C oferuja cieply posilek, podczas gdy LH tylko zimna przekaske.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 18 Paź 2021 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
turczy napisał(a):
Bo nie ma obowiązku fpp2.

Dzis znow rozmawialem z infolinia Swiss i Pani powiedziala, ze obowiazuja FFP lub N95. Zapytalem czy to jest oficjalnie na strionie Swiss, ale otrzymalem odpowiedz, ze tylko u nich w systemie i maja obowiazek powiadamac. Jednak tak jak pisalem wczesniej, to nie jest przestrzegane, ale lepiej miec.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 18 Paź 2021 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie śmiałbym kwestionować informacji od @p.wl, bo zna się na rzeczy, ale gdy miałem okazję ostatni raz lecieć w europejskiej C LH (lipiec 2020), jedzenie było jak najbardziej ciepłe :)
Niewykluczone, że się coś zmieniło od tamtej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 18 Paź 2021 16:34 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Leciałem n razy Lufthansą, Swissem i Austrianem w tym sezonie wakacyjnym. Nikt nie pilnuje czy to chirurgiczna czy FFP, ma być jedna z tych i tyle. Jak na pokład wchodzi się w materiałowej to dają za darmo opakowaną w plastik jednorazową chirurgiczną. Zarówno LH jak i LX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group