Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2010 12:11 

Rejestracja: 09 Lip 2010
Posty: 6
Witam,
proszę o opis jak dojechać najtaniej z lotniska do miasta?


Ostatnio edytowany przez mashacra 09 Lut 2015 21:35, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 31 Lip 2010 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z lotniska jeżdżą dwie linie metra, obie przejeżdżają bardzo blisko centrum miasta [stacje Xativa bądź Colon], linia nr 5 podjeżdża bardzo blisko plaży [z przesiadką na tramwaj na stacji maritim serreria]

mapka:
http://0.tqn.com/d/gospain/1/0/F/U/-/-/ ... _metro.jpg

[...] Roku: Nieaktualne dane
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 12 Paź 2015 19:13, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2010 21:37 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 1
Cześć
to może ja napisze coś więcej :)

[...] Roku: Wyciąłem nieaktualne dane.

Tu można wyznaczyć sobie trasę wystarczy wpisać z jakiej ulicy lub stacji chce się jechać, dokąd i kiedy:
http://www.metrovalencia.es/planificado ... 142#ruta:1

Taka mała rada. Półtora roku temu naziemnymi liniami można było jeździć na gapę. Kontrolerzy zawsze byli umundurowani i chodzili w 3 os + ochroniarz wiec łatwo było ich dostrzec i wysiąść. Przez rok jeździłem tak po dwa, cztery razy dziennie wraz kilkoma kolegami. W sumie to tylko jednego z nich złapali i kazali mu zapłacić równowartość 2 biletów (2euro) :D. Jakiś Hiszpan mówił mi że kontrolerzy sami decydują o wysokości kary i jak pierwszy raz cie łapią to dają małą karę (nie wiem czy to prawda). Z liniami podziemnymi już nie jest tak kolorowo bo są bramki i nie da się przejść bez biletu.


Ostatnio edytowany przez Roku, 12 Paź 2015 19:14, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2010 22:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dzięki Kross12 za info i witamy na forum :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2010 10:06 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Jak bylem w Walencji 3-5 pazdz 2010 to z lotniska mozna bylo dojechac metrem nr 3 lub 5 do Centrum Xativa lub dalej nr 5 do konca przystanek Neptu bardzo blisko plaży. Z tym ze bilet kosztowal 2,9 euro (lotnisko lezy w strefie B). W centrum miasta w metrze mozna bylo kupic bilety na 24 godz na komunikacje miejska (metro + autobusy) za 5,5 euro strefa A centrum miasta i plaza. Jednorazowy przejazd metrem kosztował 1,4 euro w strefie miejskiej A. Mozna tez kupic bilety 10-cio razowe co wychodzi taniej. Natomiast w strefie B 2,4euro. Strefa A i B tak jak na lotnisko kosztowala jak pisalem 2,9 euro. Uwaga jednak ze numery metra nie sa najwazniejsze bo np linia 5 ma rozwidlenia wiec trzba patrzyc na kierunki gdzie jedzie dany sklad mapka http://www.metrovalencia.es/planificado ... 142#ruta:1 , poza tym jadac linia 5 z lotniska na plaze za 2,9 euro, po drodze na stacji bodaj Martin Siere jest przesiadaka na tym samym bilecie i zmiana kierunku i jedzie sie dalej linia 5 ale juz powierzchnia do stacji koncowej Neptu w poblizu plazy. Mozana tez bylo kupic na lotnisku w informacji karty turystyczne 24 godz za 10 euro, 48 godz za 16 euro i 72 godz cos za 30 euro, karty te dawaly przejzdy darmowe metrem i autobusami oraz znizki na wejsciowki od kilkku do 50% np do bioparku takie zoo czy do tych obiektow futurystycznych w osuszonym korycie rzeki zamiast 32 euro na wszystko cos 26 euro z ta karta. Walencja jest piekna, wiele palm ladne stare oraz te futurystyczne budowle, cieple morze nawet w pazdzierniku, duza plaza. Wzdluz plazy w oddaleniu ok 300 metrow jedzie autobus lini 19, nim tez mozna podjechac pod te futurystyczne obiekty w osuszonym korycie rzeki, przesiadajac sie jeszcze na inne autobusy lub idac pieszo mozna dojechac do starowki. Hostel mozna miec nawet za ok 9-15euro. Filmy zdjecia z Valencji na http://www.youtube.com oraz http://maps.google.com/ i http://www.panoramio.com po wpisaniu Valence

Moje zdjecia jakby ktos chcial ogladnac
Valencia-1 (Spain) October 2010
1/2 http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 42565a73de
2/2 http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 1ec3cc6e9f


Ostatnio edytowany przez hol2 14 Paź 2011 02:19, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Paź 2010 15:54 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
A co z autobusami, czytałem, że spod lotniska do centrum też kursują za 1,05EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lis 2010 16:19 

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 5
TheArt napisał(a):
A co z autobusami, czytałem, że spod lotniska do centrum też kursują za 1,05EUR.


potwierdzam autobus (zolty) jezdzi za 1,50 Euro kursuje troche wczesniej niz metro w razie lotu o 6 rano. (Timetable: From 5,25 to 23,55.)
wiecej informacji: linia 150 http://server02.etmvalencia.es/web/gues ... osmetrobus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lis 2010 21:14 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Korzystałem z metra, które zawiozło mnie do samego morza ;).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Gru 2010 20:56 

Rejestracja: 12 Gru 2010
Posty: 24
Nocowałem w hotelu nad samym brzegiem morza i można było stamtąd bez przesiadki dojechać na lotnisko, co mnie bardzo ucieszyło.

A jeśli chodzi o Walencję, to jakoś nie przypadła mi do gustu i więcej bym tam nie pojechał. Portowe miasto, w którym dopiero od niedawna próbuje się coś zmieniać. Plus Walencji jest taki, że w styczniu jest tak około +20 stopni.

Ale Barcelona i tak 10x lepsza 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2011 23:25 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
W poniedziałek po 13 będę w Walencji. Na kolejny lot muszę czekać do wtorku do rana. Może ma ktoś pomysł, gdzie mógłbym zostawić 3 małe plecaki. Oczywiście najlepiej za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lip 2011 02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
za free to w krzakach mozesz zostawic

jest przechowalnia na lotnisku w valencii i na stacji kolejowej tez bodajze jest, nie pytaj mnie o szczegoly :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lip 2011 22:20 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czasem da się zostawić bagaż za free. Najlepszym przykładem jest Mediolan Bergamo, gdzie można zostawić go w szafce w sklepie Orio Center. Mam jeszcze jedno pytanie do znawców Walencji. Samolot na Maltę mam rano o 6 55. Czyli ok 6 muszę być na lotnisku. Czy jest jakaś możliwość dostania się na lotnisko komunikacją publiczną tak wcześnie rano? czy lepiej pojechać ostatnim metrem po 23? Dziękuję za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lip 2011 04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
aaa, taki motyw :mrgreen:

to nie wiem jak z wielkoscia szafeczek, ale do 21 mozesz sprobowac je przechowac w dowolnym sklepie mercadona badz consum - obie te sieci maja swoje sklepy w VLC co kilkaset metrow, wiec znajdziesz latwo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lip 2011 21:51 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
@JONASZ
dostaniesz się metrem, kursuje chyba od 5 rano, z Xàtiva jedzie się mniej niż pół godziny.
Stacja metra Aeroport jest praktycznie pod terminalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lip 2011 12:06 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. W Walencji chcę zobaczyć dwie rzeczy. Katedrę w centrum i wówczas wysiadam na stacji Xativa, oraz futurystyczny budynek przypominający operę w Sydney i według moich informacji powinienem korzystać ze stacji Alameda. Czy odległość pomiędzy tymi punktami jest duża? Chodzi mi o to czy do przejścia pieszo, czy trzeba jechać metrem? Czy moje informacje, jeżeli chodzi o stacje metra są właściwe? Dziękuję za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2011 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
JONASZ napisał(a):
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. W Walencji chcę zobaczyć dwie rzeczy. Katedrę w centrum i wówczas wysiadam na stacji Xativa, oraz futurystyczny budynek przypominający operę w Sydney i według moich informacji powinienem korzystać ze stacji Alameda. Czy odległość pomiędzy tymi punktami jest duża? Chodzi mi o to czy do przejścia pieszo, czy trzeba jechać metrem? Czy moje informacje, jeżeli chodzi o stacje metra są właściwe? Dziękuję za odpowiedz


do centrum faktycznie najlepiej z xativy podejsc, natomiast do futurystycznych budynkow (ciudad de ciencias y artes)- miasto nauki i sztuki )metro nie podjezdza (kiedys bedzie, bo linia juz jest w budowie, ale to kiedys ;) ) , najlepiej podjechac tam autobusem, z centrum na pewno cos tam jezdzi

btw katedra jak katedra, ale na plaza de virgen warto wpasc wieczorem, kapitalny klimat

ciudad de ciencia y arte podobnie wieczorem - jak jest podswietlone to kapitalnie wyglada
poza tym oceanarium jest zayebiste, warto wydac te 2 dychy na bilet i wejsc do srodka
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Lip 2011 18:46 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
JONASZ, to się da przejść, jeśli się nie mylę to coś w okolicach 40min-1h taki spacerek z centrum (słoneczko ładnie przygrzewa można śmiało iść ;-) ), do Miasta Sztuki i Nauki, z metra Xativa kieruj się na ulicę del Reino de Valencia, zobacz na google maps, i cały czas prosto jak dojdziesz do koryta starej Turii to już zobaczysz gdzie dalej iść, ewentualnie podjedź metrem do stacji Alameda i całą droge bedziesz szedł korytem Turii, a tam co chwile jakieś fajne parki, ławeczki, Pałac Muzyki, fontanny, Guliwer dla dzieci, naprawdę fajnie się idzie. Również polecam oceanarium, super, pokaz delfinów jeśli się nie mylę o 12 i o 16 ale to lepiej sprawdzić, a na starówkę tak jak kolega wcześniej pisał, wieczorkiem.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lip 2011 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czestotliwosc delfinkow zalezy chyba od pory roku, takze latem to jest conajmniej 4 albo 5 razy dziennie

a np zima 0

a co do spacerku mozna ale nie w lipcu czy w sierpniu jak jest +35, no ale co kto lubi ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 12 Paź 2015 19:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sie 2011 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kross12 napisał(a):
Cześć
to może ja napisze coś więcej :)

Lotnisko jest w strefie B wiec jak chcemy dostać się do centrum (strefa A) to kosz biletu w jedną stronę to 1,90€, a w dwie 3,30€
jak chcemy zwiedzać to warto kupić karnet na 10 przejazdów 6,55 € bo pojedynczy bilet to 1 €


update z ostatniego weekendu:

pojedynczy bilet: 1,40
bilet na 10 przejzazdow: 7.55
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Wrz 2011 19:01 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Cześć,

Pytanie kieruję do osób, które odwiedziły Walencję i chciałyby się podzielić informacjami, co według nich warto odwiedzić w tym mieście :-) Może lista obiektów/miejsc godnych uwagi podczas 1/2 dniowego pobytu w tym mieście ? Wybieram się z żoną na 1/2 dni i zastanawiamy się, co warto zobaczyć/poznać.

Czy można spać na lotnisku w Walencji ?

Pozdrawiam i dziękuje z góry,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group