Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Wrz 2011 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
pehape napisał(a):
Czy można spać na lotnisku w Walencji ?

na przylotach po prawej spokój i cisza, ławki wolne, wifi koło metra za free dosłownie "pare sekund drogi dalej", ogolnie bardzo ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#22 PostWysłany: 05 Wrz 2011 21:51 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ja spałem w odlotach na ostatnim piętrze. Spokojnie i cicho. Tapicerowane ławki z czterema miejscami do siedzenia, na których się wygodnie położysz. Jedynie załogi samolotów nad ranem zaczynają się tam plątać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Wrz 2011 09:27 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Dzięki za informację !

A jak z bezpieczeństwem spania na lotniskach ? Pierwszą nockę spędzę na lotnisku w Bergamo, a dwa dni później, kolejną w Walencji. Co zrobić z bagażem ? Można go schować do jakichś boxów ? Co Wy robicie z bagażem podręcznym ? :)

Jak się zabezpieczyć przed ewentualną utratą ?

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Sie 2012 02:10 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z tego co bylem ponownie w Walencju w sierpniu 2012 to lotnisko w Walencji jest otwarte noca, nie spalem tam ale miejsca jest dość. (Spalem w hostelach gdzie obsluguja Polki i Rumuni, bo Hiszpanie mlodzi - bezrobotni w 40% !!! wola zasilki, widzialem nawet kolejke ok 100 metrow po zasilki do urzedu ministerstwa).

Dojazd do centrum Walencji z lotnoska odbywa sie głownie metrem. Schodzi sie w dół z lotniska kupuje sie moze najlepiej bilet 10-cio przejazdowy za 10 euro (na nim pisze zona A, ale z tego co pytalem dwa razy i to dzilalo w automatach to ten bilet jest tez dobry na lotnisko ktore lezy juz w strefie B). Bo tak jednoprzejadowy bilet z lotniska do centrum kosztuje 3 euro.
Wsiada sie w zasadzie w pierwszy lepszy pociag metra z lotniska (linia 3 lub 5) i wysiada sie w centrum stacja metra Xativa, tam zaraz jest stacja kolejowa na gorze, oraz blisko do rynku pod ratusz i troszke dalej pod katedre.

Jesli ktoś chce jechac od razu na plaże (duza szeroka plaza piaskowa) to jedzie dalej do stacji Colon (na tym samym bilecie) przesiada sie na linie 5 co pisze na tablicy na peronie ze jedzie do stacji S.Martin (bo linia 5 ma rozwidlenia). Na stacji S.Martin wysiada sie z podziemnego metra na zaraz wchodzi sie do takiego tramwaju tez nr5 (przedluzenie naziemne metra) na tym samym bilecie i jedzie sie do konca do stacji Neptun, do pazy jest jakies 300-400 metrów.

Z powrotem podobnie na preonie stacji Neptu kasuje sie bilet zblizajac do czytnika, wsiada sie do lini 5 naziemnej, jedzie sie do stacji S.Martin podziemnej i wsiada sie na tym samym bilecie (nie kasujac juz go) metrem nr 5 co jedzie do Aeroport - pisze to na tablicy na peroniem bo linia 5 podziemna ma rozwidlenie i moze jechac gdzies na osiedla, bodaj Torrent). Lub mozna tez wsiasc pociag metra nr 5 jadacy na Torrent i jedzie sie do stacji Colon o tam sie wysiada i czeka na linie 5 lub 3 co jedzie do Aeroport lub centrum (pisze to na tablicy peronu).
Czas jazdy z tymi przesiadkami z Aeroport do plazy jest dlugi ok 40 minut do 1 godz. To metro jezdzi miejscami bardzo wolno i ma zakrety , zwlaszcza w czesci naziemnej (tramwajowej).

Pod futurystyczne budowle wystawowe i inne w Walencji co warto obejRZeć - nie ma metra, a bilet 10-cio przejazdowy nie obowiazuje na autobusy, wiec mozna wysiasc np na stacji metra Alameda (jest na osuszonym bylym korycie rzeki) dalej wsiasc w autobus np 95 i podjechac kilka przystanków pod te obiekty. Sa one widoczne wiec latwo zauwazyc kiedy nalezy wysiasc, cena biletu to cos ok 1,5 euro bodaj w jedna strone. Pieszo ze stacji metra Alameda tez sie da dojsc pod te obiekty ale zabierze to niecala godzine (z daleka z pod stacji Alameda widac troche te futurystyczne obiekty, ale zapewniam ze odleglosc jest znaczna, zwlaszcza z bagazem bedzie trudno. Bez bagazu mozna sie przespacerowac nawet po dnie wysuszonego koryta rzeki gdzie sa trasy spacerowe i rowerowe, za bodaj ok 10 euro mozna tez wypozyczyc rower.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Kwi 2014 14:33 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Czy jest ktoś wstanie mi potwierdzić ze takie połączenie istnieje i dojade na lotnisko wczesnie rano? Samolot mam o 7:10. Zadaje pytanie bo wszędzie jest napisane ze metro zaczyna jeździć o 5:30

Załączniki:
Screenshot_2014-04-24-13-24-02.png
Screenshot_2014-04-24-13-24-02.png [ 249.82 KiB | Obejrzany 9771 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Kwi 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W tygodniu metro zaczyna jeździć wcześniej w weekendy później, tu sprawdź po konkretnej dacie
http://www.metrovalencia.es/horarios.php
Pamiętaj, że stacja lotnisko oficjalnie znajduje się w kolejnej strefie biletowej.
Dla pewnośći zawsze warto jeszcze sprawdzić na rozkładzie papierowym na stacji, gdyż nie zawsze aktualizacje pojawiają się na bieżąco na stronie internetowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Wrz 2014 02:24 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Pod koniec sierpnia byłam w Walencji i sprawa z dojazdem na lotnisko wygląda następująco jeśli chodzi o metro.
Po lekturze powyższych postów byłam przekonana, że dojadę na lotnisko na bilecie 10 przejazdowym na strefę A. I tak było, aż do momentu dotarcia na lotnisko i próby przejścia przez bramki prowadzące ze stacji na lotnisko. Karta za nic nie chciała otworzyć bramki. Po kilku próbach podszedł do mnie pracownik metra mówiąc, że lotnisko jest w strefie D (tak tak...jakiś czas temu musieli chyba zmienić strefy, bo na starszych planach jest w B a na nowych w D) i wobec tego bilet jest nieważny. Musiałam zapłacić dodatkową opłatę ok. 3-3,5e i dopiero wtedy otworzono mi bramkę.
Jednoprzejazdowy bilet do strefy D kosztuje 3,90e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:02 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
niestety lotnisko już nie jest w strefie B. aktualnie to strefa D. koszt 1 biletu to 4e.
jeśli jedzie się w więcej osób płaca się kupić bilet 10 przejazdowy, wtedy nasz bilet kosztuje nas 2e z kawałkiem.

koszt taksówki do centrum to około 20-25e.
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Wrz 2014 19:25 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Proszę o pomoc. Ląduje w VLC chwilę przed północą. Czy jest jakaś racjonalna i tania możliwość dostania się do centrum?
Jakiś autobus np.?

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Paź 2014 20:58 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
JackD napisał(a):
Widziałem, że taksówki z centrum na lotnisko reklamują się że jadą za 7-10 euro więc może to opcja albo stop :) Busy 150 w niedziele nie jeżdżą, na metro za późno.


Proszę moderatora o usunięcie mojego powyższego postu, bo wprowadza w błąd. Nie wiem skąd mi wpisały te kwoty. Z centrum taksówka do Oceanarium to koszt 7-10 euro, natomiast z rynku na starym mieście taksówkarze reklamują się że na lotnisko dowiozą pasażerów od 14 euro (z bagażem pewnie więcej jak to w Hiszpanii ...). Na pewno jednak da się taniej niż 20-25 euro jak napisała koleżanka powyżej. Przynajmniej po sezonie.

Osobiście polecam z lotniska jechać autobusem 150. Jest znacznie taniej (1,05 euro), jak ktoś chce oszczędzić to w ten sposób będzie miał na dodatkową porcję Sangrii. Poza tym poza godzinami szczytu nie jedzie się wcale tak długo, a dodatkowy atut że zatrzymuje się na rondzie 200m od stacji metra Angel Guimerá, a stamtąd można przeskoczyć w inny numer autobusu i dotrzeć w miejsca gdzie metra jeszcze nie ma (90 do mariny, 95 do miasteczka sztuki i nauki czy trochę dalej w 27 do mercat central).

Uwaga, w metrze teraz są napisy że jak ktoś jedzie na lotnisko nie mając ważnego biletu na inną strefę to z automatu płaci karę 50 euro, więc chyba już tłumaczenie że się nie wiedziało nie przejdzie. Radzę uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Paź 2014 12:16 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Proszę o potwierdzenie ceny przejazdu autobusem linii 150. Nie mogę nigdzie znaleźć info na ten temat :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Gru 2014 17:16 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
@codriver
http://www.aena.es/csee/Satellite/Aerop ... 7554651138

wynika, że 1 bilet 1,45 e, ale w ubiegłym roku za bus do Mislaty płaciłam 2,5e
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Sty 2015 20:50 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak ok 5 rano dotrzeć na lotnisko z Holiday Inn express bonaire, tzn może być 5.30,bo Ryanair wylatuje 6.35.

No i pytanie czy bycie ok 5.45 wystarczy. lecę z podręcznym w środku tygodnia.

Dzięki za każde info.
Wiem ze taxi plus minus 15 euro. No i czy np samo lotnisko jest na tyle przyjazne ze od przylotu o 21 do tej 6 rano z 4latkiem można spokojnie i wygodnie się przespać??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Sty 2015 12:08 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
jezdzi metro ale zalezy skad chcesz dotrzec. jesli chcesz daj namiar na miejsce pobytu to podam Ci alternatywe do taxi.

Lotnisko jest w miare przyjemne, odbrawa powinna przebiec sprawnie chociaz pewnie o tej godzinie beda gora 2 punkty kontroli czynne.

Nigdy nie spalam na tym lotniksu ale jak tak sobie przypminam to chociazby na sofach w burger kingu mysle ze mozecie spokojnie przekimac.

ed.

link do rozkladu metra: http://www.metrovalencia.es/horarios.php
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Sty 2015 00:19 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Odprawa w Walencji przebiega sprawnie, więc nie trzeba się raczej stresować kolejkami, szczególnie o tej porze.
Byłem na tym lotnisku 5 razy w ubiegłym roku i wszystko szło jak należy.

Co do spania to się nie wypowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Sty 2015 15:17 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
jesion83 napisał(a):
No i czy np samo lotnisko jest na tyle przyjazne ze od przylotu o 21 do tej 6 rano z 4latkiem można spokojnie i wygodnie się przespać??


Nie wiem czy informacja jeszcze potrzebna, ale do spania polecam taką jakby antresole przy pomieszczeniach dla załóg. Z tego co pamiętam znajduje się ona na końcu hali odlotów. Można na nią wjechać windą lub wejść schodami. Jest tam kilka ławek, niestety raczej z tych twardych. Plusem jest to, że jest to na uboczu i prócz osób, które przypadkiem wjadą windą za wysoko (i od razu zjeżdżają w dół) nikt się tam nie kręci do mniej więcej 5, kiedy zaczynają chodzić załogi. W wakacje 2013 spaliśmy tam i był jeszcze tylko jeden chłopak.
Dokładniejszy opis lokalizacji znajdziesz zapewne tu http://www.sleepinginairports.net/list.asp?region=1&country=Spain&city=Valencia&terminal=VLC#.VL-mfy6tsy0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Sty 2015 15:19 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Każda informacja cenna, bo serio dojazd do hotelu i powrót po paru godzinach coraz bardziej wydaje się być bez sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Paź 2015 20:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Stacja Aeroport jest w strefie D. Bardzo wygodne dojście do lotniska, bo właściwie jest na lotnisku. Do centrum Walencji musimy kupić najdroższy bilet na strefy ABCD za 4.9e. Ewentualnie jeśli planujemy więcej podróży na tej trasie, lub jeśli jedziemy grupą, można kupić bilet 10 przejazdów za 21e. Bilet 10 przejazdów jest na okaziciela (odbijamy go na bramkach - wejściowych i wyjściowych) i może nim podróżować dowolna ilość osób (max 10 oczywiście) naraz. Nie ma sensu wydawać tych biletów ABCD na krótszych trasach, bilety na nie (te krótsze trasy) są tańsze.

Taniego autobusu potwierdzić nie mogę, nie korzystałem jednak jeśli ktoś chętny zaoszczędzić nieco euro i zajrzeć do taniego supermarketu, to podrzucam taki patent. Z lotniska wychodzimy w lewo, zasuwamy chodnikiem przez rondo i skręcamy w prawo na tym rondzie (mapka załączona: moment kluczowy to rozejście się drogi z lotniska na 3 drogi, my idziemy środkową, lewa idzie do góry, prawa - nieco dalej w dół). Kierujemy się następnie na hotel Ibis Budget Aeroport Walencja (skądinąd całkiem fajny) i od niego prosto już zasuwamy ok. 250 metrów do stacji Rosas, przedostatniej stacji przed lotniskiem. Stacja ta jest w strefie B i podstawowy bilet z niej do centrum kosztuje 3,1e. 1.8e różnicy. Dla 2 osób w dwie strony to już mamy ponad 7 euro oszczędności.

Droga o której mówię - z lotniska do stacji Rosas - ma niecały 1 km długości. Przez cały czas wiedzie chodnikiem lub poboczem (krótko), nie ma zagrożenia ze strony samochodów, jest uczęszczana przez miejscowych. Jedyny problem to konieczność przejścia przez małą zaporę do kolan, jednak w skali trudności nawet dla osób niedołężnych to jakieś 2/10. Dołączam zdjęcie (widać ją na ostatnim zdjęciu). Zaraz za stacją Rosas (jakieś 50 może 100 m) zlokalizowany jest tani supermarket Merkadona. Przy okazji możemy zaopatrzyć się w tanie napoje i jakieś przekąski, co kto lubi (polecam też niektóre perfumy - są całkiem tanie i niezłe, np Shakira za 10-12 e).

Bezpośrednio z centrum (Xativa) na stację Aeroport jeździ linia 3 oraz 5. Do Rosas (jeśli zdecydujecie się na mój patent) dojeżdza też linia 9, jednak tam odbija w inną stronę niż jadące na lotnisko 3 i 5.

Całą trasę wg mojego pomysłu rozrysowałem na mapce i dołączam zdjęcia (oczywiście to miniaturki i po kliknięciu otworzy się większe foto).

Image Image Image

Image Image

PS: Wspomniany hotel Ibis Budget Aeroport ma niezłe ceny (od 32 eu doba), można do niego na piechotę dojść z lotniska w 10 minut (albo mniej) i w 3 minuty do stacji Rosas. Na ulicy pomiędzy stacją Rosas a tym Ibisem znajduje się jeszcze jeden hotel, bodajże Travelodge, kilka sklepów (m.in azjatyckie markety z jedzonkiem), z czego najtańsza zdecydowanie jest Mercadona (taka ichnia Biedronka) oraz jakieś knajpy.
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 12 Paź 2015 20:36 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Mapka bardzo przydatna dla nocujących w Ibis Budget i w Travelodge. Sam spałem w tym drugim 3 tygodnie temu i na recepcji było ostre naciąganie każdego po kolei na zamówienie przez nich taksówki na lotnisko. Jak powiedziałem, że ja idę z buta, to powiedzieli, że się nie da, jestem głupi, itp. Nie miałem opracowanej tak dobrze trasy jak @Roku, ale bez problemu przeszedłem "na czuja" na przestrzał przez tą drogę - ruch o 6:30 był znikomy i zajęło mi to 5 minut.

Natomiast myślę, że jak ktoś nie nocuje w w/w miejscach, to spacer na stację Rosas lepiej zamienić na przejazd autobusem linii 150 spod samego terminala. Bilet kosztuje 1.45 EUR, przejazd trwa 40 minut do centrum Walencji. Autobusem jechałem sam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 24 Sty 2016 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Loty: 726
Kilometry: 982 767
Najtańszy dojazd do miasta to dalej żółty autobus MetroBus 150. Na lotnisku przystanek znajduje się pod kładką łączącą parking wielopoziomowy z terminalem; bilet 1,45 euro u kierowcy.
http://www.avmm.es/web/area-metropolita ... s-metrobus
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group