Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Lip 2021 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@AguSS Jeżeli tylko bagaż podręczny i w miarę żwawym krokiem powędrujecie do kontroli to tak.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 13 Lip 2021 21:00 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
AguSS napisał(a):
MoonPatrol napisał(a):
Pomimo że samolot przyleciał o czasie a nie przed (na co liczyłem żeby mieć trochę większy zapas czasu) i mega kolejek do kontroli - ledwo co - ale dotarłem do Splitu na czas jak planowałem i to shuttle busem a nie taxi czy uberem. Bus 35 kun albo 5 euro, u kierowcy gotówką, czeka aż się cały zapełni. Do dworca w Splicie równe 30 minut w szczycie.

Jak długo zajęło Ci wyjście z lotniska? Jeśli samolot wyląduje planowo będziemy mieć równo 30 minut, by dostać się na przystanek (jedziemy w kierunku Trogiru), Realne?
Realne :)
Ja akurat przyleciałem 1 lipca kiedy było to największe zamieszanie po zmianie przepisów, byłem nieco przerażony bo dosłownie cała hala była wypełniona ludźmi, do każdego okienka stało z kilkadziesiąt osób a miałem ok. 50 minut do odjazdu autobusu ze Splitu do Bośni (z dworca przy przystani) i dałem radę :) Polecam skrajną kolejkę (po prawej stronie), poprosić parę ludzi przed tobą o przepuszczenie i wyrobisz się w 15 minut. Teraz w ogóle powinno iść dużo sprawniej więc będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 14 Lip 2021 22:16 

Rejestracja: 07 Sty 2014
Posty: 136
Jutro wracam z rodziną landrynka o 17:50, jaka jest obecnie sytuacja na lotnisku? Dwie godziny przed odlotem to optymalny czas, czy lepiej być wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 14 Lip 2021 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Dwie godziny wystarczą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oaza.dr lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 15 Lip 2021 08:03 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
w ostatni poniedziałek od wejścia do lotniska, nadanie wózka, kontrola bezpieczeństwa, paszportowa, do terminala odlotów zajęło ok 20 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 15 Lip 2021 23:18 

Rejestracja: 07 Sty 2014
Posty: 136
Poszłoby sprawnie tylko, nie chcieli nam wydrukować nawieszki na wózek dziecięcy na 1 godzinę i 45 minut przed odlotem, powiedzieli, że mamy podejść za 15 minut, a po 15 minutach kazali czekać jeszcze 5 co to za procedura? Kogoś to już spotkało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 29 Lip 2021 19:53 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Dzisiejszy przylot do Splitu - jakieś 30 minut czekania na kontroli paszportowej, mimo tego że byłem jednym z pierwszych wychodzących z samolotu z WRO, to przed nami trafił się KLM na benku i Ukrainian. "Nasza" graniczna sprawdzała tylko ID/paszporty, szczepienie jak ktoś miał w ręce to spoko, jak nie to nie dopytywała.
Po przejściu poszliśmy od razu na busa 37. Mimo że wg rozkładu byliśmy 6 min po odjeździe i 14 do następnego, to po 2 min podjechał autobus. Kupowanie biletów trochę trwało, ale cena wciąż 17 kun za osobę. Przejazd do Splitu na dworzec trwał ok 50 minut, korków nie było, ale trochę ludzi po drodze zgarniał. Jutro zrobię update w drugą stronę.

Update powrotny: z dworca w Splicie odjazd wg rozkładu, cena ta sama. Mimo mniejszego ruchu z uwagi na wczesną porę, bus i tak jechał te 50 minut. Na lotnisku nam poszło mega sprawnie - od wejścia do budynku do przejścia przez paszporty ok 15 minut. Baliśmy się, że może to zająć dłużej, z uwagi na poranną falę lotów, ale kolejki na security praktycznie żadnej, na paszportach trochę gorzej but still not bad.
Jedna uwaga - my byliśmy tylko z podręcznymi. Natomiast jeśli ktoś musi się odprawiać przy checkinach, to polecam być wcześniej niż godzinę przed, bo mają tu coś takiego jak check-iny dla wszystkich lotów bez podziału na linie/kierunki i kolejki były dosyć długie.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 08 Sie 2021 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Gdyby ktoś szukał bankomatu na lotnisku, to ja korzystałem z otpbanka - bez prowizji wypłacałem Kuny z karty Kantoru ALIOR - konto w HRK. Bankomaty są też w centrum SPLIT-u.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 08 Sie 2021 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Dokładnie, wszystkie pozostałe na lotnisku pobierały jakąś prowizję na lotnisku. Sprawdzane z kartą Revolut.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 09 Sie 2021 09:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Tak, zgadza się, w centrum Splitu, przy rynku bankomat pobrał 29 kun prowizji (nadal nie mogę tego przeżyć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 09 Sie 2021 10:21 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Gdyby jeszcze ktoś tak jak ja zastanawiał się czy lecąc z Warszawy do Splitu samolotem lądującym ok. 22 da się zdążyć na autobus do Trogiru to odpowiadam- zdecydowanie tak. Mimo, że z Warszawy wylecieliśmy z opóźnieniem ok. 10 minut, to w na lotnisku Split byliśmy i tak 10 minut przed czasie. O tej porze tylko 1 samolot wylądował, więc kontrola sprawna (od razu poszłam zgodnie ze wskazówkami do stanowiska max na prawo i byliśmy pierwsi :) ) Sprawdzali dowody i certyfikaty (testy). Przystanek znaleźliśmy bez problemu (oczywiście dzięki Waszym wskazówkom). Kierowca miał wydać ze 100hrk. Na przystanku byliśmy już jakiejś 15minut od odlotu, więc nawet mało brakowało, że byśmy na wcześniejszy autobus niż zakładałam zdążyli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Wrz 2021 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Na świeżo: shuttle bus z lotniska kosztuje 35 HRK i jedzie 25 min. W drugą stronę, z dworca autobusowego (Autobusni kolodvor) żadają już 40 HRK. Autobus miejski nr 37 za 17 HRK z lotniska wiadomo skąd jedzie. Na lotnisko rusza z dworca, który nazywa się Promet Split Sukoisan lub wpisując w nawigację Bus Terminal Sukoisan. To około 1,5 km od głównego dworca autobusowego, na który przyjeżdża shuttle bus.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 15 Cze 2022 19:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Dorzucę tylko świeże info z poniedziałku, że w autobusie miejskim nr 37 można było zapłacić 3 euro za przejazd. Do rozkładu jakoś bardzo bym się nie przywiązywał - na samym przystanku przy lotnisku staliśmy ok 10 minut, zanim wszyscy wsiedli i kupili bilety. Po drodze do Splitu była kontrola biletów.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 10 Paź 2022 00:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Cze 2022 17:01 

Rejestracja: 26 Cze 2022
Posty: 1
Mam dwa pytania z czego to drugie jest z tych bardziej retorycznych, ale może ktoś mi pomoże.
1. Poszukuję transportu dla 8 osób w sierpniu z lotniska w Spilicie do Okrug Gornji, może macie jakiś sprawdzony kontakt?
2. W zeszłym roku na tej trasie, na lotnisko wiózł nas żółty bus 8 osobowy, przemiły młody kierowca, na samochodzie było logo taxi (albo kostek do gry?) może ktoś kojarzy? Niestety nie wzięłam do niego żadnego namiaru, bo myślałam że go namierzę w necie ale niestety nie udało mi się (po wpisaniu w google miły pan taksówkarz z Trogiru niestety nic nie wyskakuje ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 26 Cze 2022 20:47 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@aganik W Trogirze i Splicie jest dużo taksówek, a ich kierowcy zazwyczaj są bardzo mili dla klientów. W ten sposób nic nie znajdziesz. Po przylocie jeśli pójdziecie na postój taksówek to z pewnością was tam zawiozą. Możecie też jechać komunikacją zbiorową. Najpierw na dworzec autobusowy w Trogirze i tam przesiadka na drugi autobus do Okruga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 26 Cze 2022 22:19 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Wieści sprzed tygodnia: autobus 37 nie jeździ zgodnie z rozkładem, ale jeździ. Po przylocie z Polski praktycznie nikt nie decydował się na taką opcję - 98% uległa taksówkarzom. Autobus do Trogiru kosztuje 13 kun. Kierowca miał wydać ze 100 kun.

Gdyby ktoś dotarł przed wylotem za wcześnie na lotnisko, polecam plażę Divulje obok Cable Park Split (5 minut spaceru). Ogromnym jej plusem są prysznice, można się odświeżyć przed podróżą :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 07 Lip 2022 19:32 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Czy ktoś leciał ostatnio do Splitu - jakie są kolejki do kontroli paszportowej i do kontroli bezpieczeństwa ?
Czy mają tam bramki biometryczne, bo nie wiem czy brać paszport.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 07 Lip 2022 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Kolejki zależą od liczby przylotów w danym momencie, bramek automatycznych nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 08 Sie 2022 19:41 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Do Splitu poza autobusem nr 37 jeździ jeszcze nr 2 (lekko inna trasa, zajeżdża m.in. do portu :) )

co do jazdy na lotnisko to nie polecam jechać na ostatnią chwilę :? ja ledwo zdążyłam, mimo że myślałam, że mam zapas czasu - okropne korki na riwierze kasztelańskiej
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Sie 2022 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
pazdziernikowy durnolot
15:40 - 17:15
22:35 - 23:55
robilem kiedys taka trase w nieco innych godzinach by kibicowac na ryneczku w Trogirze z @Japonka76 bialo-czerwonym na mistrzostwach

Pytanie dla osob ktore ostatnio odwiedzily Trogir
https://www.promet-split.hr/en/bus-line-37
zgodnie z tym rozkladem sa szanse na 90-120 minut na chlodne piwko na promenadzie i zamoczenie tylka w Adriatyku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group