Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2011 08:33 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 77
WITAM

Czy ktoś orientuje sie jak dojechac z lotniska MARSYLIA MP2 do centrum miasta i czy to droga zabawa??

z gory dziekuje


Ostatnio edytowany przez mashacra, 09 Sty 2015 22:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#2 PostWysłany: 06 Paź 2011 10:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tu są wszystkie inforrmacje:

http://www.mrsairport.com/eng/acces/acces_train+bus.jsp

Autobus 8,50 EUR, pociąg 4,70 EUR. Ceny w jedną stronę.

Jeśli planujesz udać się gdzieś indziej, to nie musisz nawet jechać do Marsylii, bo z lotniska masz połączenia zarówno kolejowe, jak i autobusowe do wielu innych miast.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#3 PostWysłany: 01 Mar 2013 20:02 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś testował połączenie w ostatnim czasie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2013 02:10 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 10
tak, byliśmy dopiero co w Marsylii
jeżeli chodzi o dojazd z/na lotnisko:
1. pociąg - 4,80 euro, jedzie ok. 15-20 min., ale stacja jest oddalona od lotniska - sprzed terminali jeżdżą specjalne busy łączące lotnisko ze stacją (zgrane z pociągami), jak się wysiądzie z busu to trzeba skasować bilet w żółtym kasowniku przed wejściem na peron, uwaga: nie ma możliwości dojazdu na samolot o 7 rano w niedzielę, dlatego z powrotem jechaliśmy aerobusem
2. aerobus - 8 euro, jedzie 25 minut, co ważne: na lotnisko kursuje od 4.30 co 20 minut (w późniejszych godzinach co 15 minut), jadąc kursem o 5.30 można akurat wyrobić się na lot do Warszawy o 7
przystanek aerobusu na lotnisko to zwykle stanowiska 13-15, bilety można kupić tylko w kasie na dworcu tuż obok stanowisk, ale uwaga - rano w niedzielę kiosk otwierał się tylko na chwilę przed odjazdem, więc trzeba upilnować

I pociąg, i aerobus dojeżdżają na główny dworzec kolejowy St. Charles (metro jest 3 poziomy poniżej).
Bilety można kupić w kiosku i automatach (o ile nie są akurat zepsute) za terminalem mp1 (kilka minut od "taniego" terminalu mp2) - są drogowskazy, nie sposób się zgubić. Na zwykłym terminalu jest również informacja turystyczna, można dostać ulotkę z rozkładami pociągów i mapę Marsylii (wraz z wieloma ciekawymi informacjami) oraz broszurkę The Essentials - bardzo przydatne.
Tutaj można sprawdzić wszystkie rozkłady pociągowe i autobusowe z/na lotnisko:
http://www.marseille-airport.com/access ... -or-by-bus


a tu kilka innych praktycznych info z naszej wyprawy:
http://fly4free.pl/forum/prowansja-mars ... 13&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
Beniasty lubi ten post.
Beniasty uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2013 08:12 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Jutro lecę, więc dziękuję za świeżutkie info! Czy ten bus z terminala na stacje kolejowa jest bezpłatny? Czy z biletem na pociąg?
I czy ten bilet mogę kupić już na terminalu, na którym lądujemy? Z góry dziękuję za odp. E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2013 08:39 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 10
bilet kolejowy uprawnia do przejazdu łączonego bus+pociąg
nie wiem, czy bilet można kupić na terminalu mp2, my kupiliśmy w tym kiosku (uwaga na sprzedającego - "przez pomyłkę" sprzedał mojemu bratu dużo droższy bilet na aerobus)
jak się wyjdzie z terminala mp2 trzeba iść na prawo kilka minut, mija się wysuniętą część terminala mp1 (hall 1) i idąc dalej wzdłuż tego terminala (jego cofniętej w głąb części) jeszcze kilka metrów i trafia się na ten kiosk
do stacji można iść piechotą, ale to jest niezły kawałek i to ulicą, która wije się pod górę
nie wiem, czy są po drodze jakieś strzałki, więc to ryzykowne
najlepiej jechać tym busikiem (przystanek ma na pasie 2 tuż przed kioskiem), odjazdy są zgrane z rozkładem pociągów
wydaje mi się, że na stacji kolejowej nie było możliwości kupienia biletu (choć nie dam sobie ręki uciąć, czy nie ma tam jakiegoś automatu), ale w każdym razie bilet radzę nabyć w kiosku (lub jeżeli automaty obok kiosku będą czynne, to w nich)
pamiętaj o skasowaniu biletu na stacji (żółty kasownik po prawej)
miłej wycieczki!
Ps. bardzo polecam 3 miejscowości: Cassis, Arles i Aix-en-Provence, te 2 pierwsze to moim zdaniem obowiązkowo dla każdego, ale w dobrą pogodę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2013 15:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Bylem dzisiaj na lotnisku mp2 i polecam kupic bilet RT na autobus. Kosztuje 13,50e i dostaje sie dodatkowo bilet na transport publiczny. Nie wiem jak dokladnie dziala, bo duzo z niego nie korzystalem, ale otworzyl bramke do metra zarowno w niedziele, gdy go kupilem, jak i dzisiaj rano :) autobus z lotniska jezdzi bodajze co 20 minut, czas przejazdu 25 min :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2013 08:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2013
Posty: 1
gdzie mam szukać przystanku z którego odjeżdża autobus z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#9 PostWysłany: 17 Kwi 2013 09:06 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 10
napisałam wyżej:
"jak się wyjdzie z terminala mp2 trzeba iść na prawo kilka minut, mija się wysuniętą część terminala mp1 (hall 1) i idąc dalej wzdłuż tego terminala (jego cofniętej w głąb części) jeszcze kilka metrów i trafia się na ten kiosk"
wszędzie są drogowskazy, więc nie ma możliwości, żeby się zgubić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#10 PostWysłany: 17 Kwi 2013 10:00 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Fajne informacje, dzieki, wlasnie wybieram sie na festiwal filmowy do Cannes via MP2. Moze ktos sie orientuje jak znalezc promocje na bilety kolejowe-bo link ze strony pokazuje, ze do Cannes wyjdzie 32 Euro w jedna strone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#11 PostWysłany: 11 Cze 2013 20:07 

Rejestracja: 25 Paź 2011
Posty: 17
a powiedzcie mi proszę ile czasu mniej więcej trwa podróż z lotniska do centrum Marsylii pociągiem (musimy dostać się na dworzec kolejowy ponieważ jedziemy w dalszą podróż i nie wiem jak zgrać pociągi z samolotem :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#12 PostWysłany: 11 Cze 2013 20:22 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Parę postów wyżej masz odpowiedź.

atlantis0 napisał(a):
1. pociąg - 4,80 euro, jedzie ok. 15-20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#13 PostWysłany: 13 Cze 2013 13:54 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Inna sprawa, że autobus też dojeżdża na dworzec kolejowy. Z tego co pamiętam jedzie chyba pół godziny i kosztuje około 8 euro, więc mniej się opłaca, ale zawsze jest dodatkową opcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#14 PostWysłany: 30 Cze 2013 22:35 

Rejestracja: 07 Paź 2012
Posty: 12
Kochani,

tak czytam te wasze posty, ponieważ w środę lecę do Marsylii ale nietstey to tylko przesiadka bo docelowo do Madrytu, ale myślę że warto byłoby zobaczyć Marsylie tym bardziej że mam około 8h czasu wolnego miedzy przesiadkami. Krótko reasumując lepiej jechac pociągiem, ponieważ chyba wychodzi taniej, prawda? z jakim kosztem musze się liczyć biorąc pod uwagę komunikację miejską? Chciałąbym pojechać do Portu morze zobaczyć Vieux Point i może starówkę...

czy może powinnam zostać na lotnisku? jestem tam w ogole free wi-fi spot?

Bardzo proszę o cenne rady, za każdą bardzo dziękuję!

Gosia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#15 PostWysłany: 01 Lip 2013 14:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Pociągiem nie jechałem, jeśli kupisz autobus RT zapłacisz około 13 eur. Do tego masz wliczony bilet dzienny na komunikację miejską, więc dojedziesz wszędzie gdzie chcesz metrem. Marsylia (przynajmniej jej centrum) nie jest duża, warto zobaczyć stary port, wzgórze notre dame, dworzec. Szczegóły opisane w temacie o mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#16 PostWysłany: 01 Lip 2013 23:05 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 10
Loty: 15
Kilometry: 16 170
ciacho_majonez odpowiedział właściwie prawie na wszystko, od siebie dodam, że warto zobaczyć Marsylie. Byłem tam praktycznie jeden dzień i stwierdzam, że 8 godzin starczy Ci na najważniejsze atrakcje.
Na lotnisku jest darmowe wi-fi, ale chyba na 30 minut, nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#17 PostWysłany: 01 Lip 2013 23:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
ciacho_majonez napisał(a):
Pociągiem nie jechałem, jeśli kupisz autobus RT zapłacisz około 13 eur. Do tego masz wliczony bilet dzienny na komunikację miejską, więc dojedziesz wszędzie gdzie chcesz metrem. Marsylia (przynajmniej jej centrum) nie jest duża, warto zobaczyć stary port, wzgórze notre dame, dworzec. Szczegóły opisane w temacie o mieście.



Na pewno? Mi pan od autobusu mówił, że działa 60 minut na komunikację miejską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#18 PostWysłany: 03 Lip 2013 19:39 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Do weryfikacji w takim razie, mnie na metro działał nawet dzień później (przy czym nie był to pierwszy raz, gdy skorzystałem z tego biletu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#19 PostWysłany: 11 Wrz 2013 13:21 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 17
Czy lotnisko jest czynne w nocy i mozna tam sie przespac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#20 PostWysłany: 11 Wrz 2013 14:00 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
http://www.sleepinginairports.net/europ ... jBbGsZ_P2s


Otwarte 24h, jest net za free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group