Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#21 PostWysłany: 01 Paź 2013 12:06 

Rejestracja: 01 Paź 2013
Posty: 1
Hej,

Chcę kupić on line bilet Round trip na BUS z MP2 Do Marsylii.
Do wyboru jest tylko pierwsza data a godzina kursu wpada 5:10.

Czy to ma jakieś znaczenie ?
Czy kurs w tę i z powrotem musi się odbyć jednego dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#22 PostWysłany: 01 Paź 2013 18:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie ma to znaczenia, a przynajmniej nie miało w kwietniu. Wątpię więc, żeby cokolwiek zmieniło się w tej materii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Lut 2014 17:04 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 2
?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Lut 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Jechałem trzy dni temu. Z lotniska do centrum Marsylii można dojechać dwojako.

1. Autobus lotniskowy spod terminala do dworca kolejowego Marseille St Charles za 8 euro.
2. Darmowy autobus do dworca kolejowego Vitrolles MP i stamtąd pociąg na dworzec Marseille St Charles za 4.90 euro (bilety do kupienia w automacie na dworcu Vitrolles - UWAGA - automat przyjmuje tylko monety lub karty. Bilet po kupieniu trzeba skasować w kasowniku przy wejściu na peron.

Druga wersja dojazdu również komfortowa i nawet krótsza czasowo (no i różnica w cenie- jeśli to dla kogoś ważne)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#25 PostWysłany: 01 Mar 2014 12:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 29
Loty: 115
Kilometry: 291 158
Cześć,

Mam zamiar nocować w hotelu obok Rond-Point du Prado więc niby do metra mam 5min spacerem. Z tym, że wylot do Polski (Ryanair) mam o 6:50 więc planuję jechać na lotnisko autobusem o 5:30. Sprawdzam rozkład jazdy metra i pierwsze jest o 5:01. Coś czuję, że się nie wyrobię na ten autobus. Czy ktoś kto już ten temat przerabiał może coś poradzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#26 PostWysłany: 01 Mar 2014 12:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No cóż, to tylko 5 przystanków metra, jeżeli będziesz miał obcykane co i jak to powinieneś zdążyć na autobus. Ja bym się martwił raczej o samolot, autobus na lotnisko trochę jedzie, w razie jakichkolwiek opóźnień na trasie, bądź problemów na lotnisku to właśnie tam może pojawić się problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#27 PostWysłany: 01 Mar 2014 12:52 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 29
Loty: 115
Kilometry: 291 158
No właśnie. A jak wygląda sprawa z taksówkami, droga zabawa? Może lepiej w takim razie zabukować hotel bliżej dworca, żeby dało się dojść pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#28 PostWysłany: 01 Mar 2014 13:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No ale jest jakiś autobus na lotnisko przed 5:30? Wtedy rezerwacja hotelu blisko dworca lub taxi mogą mieć sens. Powtarzam: jeżeli nic się nie wydarzy (awaria, strajk, cokolwiek) to metro dowiezie Cię, żebyś zdążył na autobus. I tym autobusem o 5:30 powinieneś zdążyć na samolot do Wwy, po prostu zostaje mało czasu na jakikolwiek bufor bezpieczeństwa.

Ja sam nie leciałem z/do Warszawy będąc w Marsylii, godziny odlotu miałem "normalne", więc nie pomogę już bardziej w temacie porannego rajdu na lotnisko :) Natomiast taksówka na samo lotnisko z pewnością będzie droga: odległość (wg google 27 km, pora (przed 6 rano) no i wyjazd do innej miejscowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#29 PostWysłany: 20 Maj 2014 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mam pytanko, może ktoś odpowie, jutro wylot do Marsylii o 9.50 i ktoś może odpowiedziec na szybko czy jest co robić na lotnisku 2h?
Lądowanie jest o 12:30 i o 15 jest bus dalej i zastanawia mnie czy jest co robic tam przz 2-2,5 h. Może niedaleko jakies centrum handlowe jak w Bergamo, Czy jednak człowiek wynudzi się tam przez ten okres?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#30 PostWysłany: 27 Maj 2014 01:42 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Lotnisko jest kawałek od miasta, szczerze mówiąc nie wiem czy jest tam cokolwiek ciekawego do zobaczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#31 PostWysłany: 27 Wrz 2014 18:36 

Rejestracja: 27 Wrz 2014
Posty: 3
Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem i z gory dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedz. ;)

Mam problem w pewnym sensie "odwrotny" do wiekszosci zadawanych w tym temacie pytan.
Mianowicie potrzebuje dostac sie z centrum Marsylii na lotnisko.
Wstepnie zdecydowalem na na skorzystanie z aerobusow wyjezdzajacych ze stacji st. Charles.
Mam dosyc ograniczona ilosc czasu (przyplywam promem o 7.30, wylot o 10:20), wiec pierwsze pytanie:
Czy lepiej skorzystac z tych aerobusow czy moze z tej kolejki?
Kolejne moje pytanie jest nastepujace: Skad konkretnie odjezdzaja busy jadace na lotnisko i po czym je poznam?
Najlepiej jakby ktos mi wskazal miejsce na google maps, albo pokazal jakas mapke dostepna w internecie (przegladajac samemu znalazlem tylko mapke lotniska z zaznaczonym miejscem postoju busow)

Pozdrawiam,
Kacper
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#32 PostWysłany: 27 Wrz 2014 20:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Autobusy odjeżdżają, jeżeli dobrze pamiętam, z tyłu dworca St. Charles.

Co będzie lepszym środkiem transportu? Porównaj czas przejazdu kolejki i autobusu, Ty w sumie nie masz aż tak wiele czasu, biorąc pod uwagę, że dworzec znajduje się kawałek od Marsylii, a sam autobus też trochę jedzie. I na pewno jest bardziej podatny na korki niż kolejka.

Pytanie też, czy podróżujesz z bagażem rejestrowanym czy tylko z podręcznym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#33 PostWysłany: 27 Wrz 2014 22:12 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Na dworcu St. Charles przechodzisz po prostu do części autobusowej (zaraz za ostatnim peronem dla pociągów, mniej więcej na wysokości Mc Donaldsa). Shuttle busy zajmują dwa pierwsze miejsca parkingowe :) Busy i ich trasa wyglądają tak



Autobus jedzie na wysokość Hall 1 ale zatrzymuje się też przy MP2. Kierowca pyta czy ktoś chce zatrzymać się na LOW COST. Według mnie lepiej busem, mniejszy problem. W kiosku nawet nie sprzedają już biletów na pociągi (są tylko maszyny w których można placić tylko kartą) i zdecydowana większość ludzi jeździ busami.

Nie martw się zdążysz, większość drogi to autostrada. Malo miejsca żeby stać w korkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#34 PostWysłany: 28 Wrz 2014 18:03 

Rejestracja: 27 Wrz 2014
Posty: 3
Dziekuje za szybka odpowiedz.
Jesli dobrze rozumiem, to te perony autobusowe sa mniej wiecej w tym miejscu:
https://www.google.pl/maps/place/43%C2% ... :0x0?hl=pl

Czy gdzies obok tego miejsca postoju autobusow na dworcu mozna nabyc bilety? (Jesli nie, to moze w ramach oszczednosci czasu zamowie je przez internet bo widzialem taka opcje)
Ogolnie to chyba korkow nie powinienem sie bac, gdyz cala "akcja" zaplanowana jest na niedziele ;)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#35 PostWysłany: 09 Paź 2014 05:04 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
a ja dzis wlasnie wrocilem z Marsylii (co prawda do UK ale co to za roznica ;) ) i polecam polaczenie kolejowo-busikowe, jest szybko, wygodnie, bez korkow :P klimka chodzi w wagonie (wczoraj bylo kolo 23-24C i slonce prazylo) wiec przyjemna atmosfera podrozy. pociag jedzie doslownie 15 minut (+5 minut tym smiesznym shuttle-busem). a propos busa ze stacji (bilet na pociag na stacji St Charles trzeba kupic do Vitrolles Aeroport Marseille, kosztuje obecnie 4,90 euracza albo...o tym pozniej) to jesli go jakims cudem nie ma po przyjezdzie pociagu to po nacisnieciu magicznego przycisku ktory sie znajduje na stanowisku odjazdu - bus przyjezdza na wezwanie :evil: serio - jest takie "call bus", w jakich godzniach to dziala - nie sprawdzilem, jechalem w godzinach popoludniowych dnia roboczego i bus po prostu czekal na pasazerow (bylo ich ze mna 4 osoby)

no ale do rzeczy - skoro to forum budzetowe i nawiazujac do tematu o spaniu w domkach w Norwegii za free :mrgreen: to mala podpowiedz z mojej strony: wydaje mi sie ze na tym 15minutowym odcinku (2 stacje po drodze) kanary jeszcze nie zaczynaja sprawdzac biletow - robia to pozniej :D wiec cala podroz na lotnisko mozna odbyc za free :lol: babka, ktora byla kierowca tego busika na moje pytanie po angielsku czy to wlasnie jest ten slynny shuttle-train (wg oficjalnej strony lotniska) odpowiedziala tylko: aerport :P i o zaden bilet nie pytala :roll:

no ale jak cos to 4.90 euracza i cala podroz trwa 30 minut maksymalnie - busik podjezdza pod mp2 - odloty ryanaira.

-- 09 Paź 2014 05:08 --

awesome! napisał(a):
Dziekuje za szybka odpowiedz.
Jesli dobrze rozumiem, to te perony autobusowe sa mniej wiecej w tym miejscu:
https://www.google.pl/maps/place/43%C2% ... :0x0?hl=pl

Czy gdzies obok tego miejsca postoju autobusow na dworcu mozna nabyc bilety? (Jesli nie, to moze w ramach oszczednosci czasu zamowie je przez internet bo widzialem taka opcje)
Ogolnie to chyba korkow nie powinienem sie bac, gdyz cala "akcja" zaplanowana jest na niedziele ;)

Pozdrawiam


acha, no i dla Ciebie - rozklad jazdy w niedziele:




08h50 Marseille (Saint Charles)

09h09 Vitrolles Aéroport Station


Train (879612)


Duration : 00h19

Price : 4,90 €
A shuttle Airport Train departs to the airport after each train arrival (journey time: 5 min)


09h06 Marseille (Saint Charles)

09h21 Vitrolles Aéroport Station


Train (17704)


Duration : 00h15

Price : 4,90 €
A shuttle Airport Train departs to the airport after each train arrival (journey time: 5 min)

i z obu zdazasz na samolot o 10.20 - mp2 jest malutkie naprawde :mrgreen:

-- 09 Paź 2014 05:14 --

ten shuttle-train to moze oni w planach maja dopiero ?? moze slyszal cos ktos ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#36 PostWysłany: 09 Paź 2014 09:46 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No fajnie, moim zdaniem spanie na placu zabaw w Norwegii i jazda bez biletu we Francji to taki sam poziom robienia obciachu, ale o ile spanie nie wyrządza nikomu żadnej "szkody" to jednak chciałbym, żeby taki autobus jeszcze pojeździł. Dlatego wszystkie "sztuczki" związane z niekasowaniem biletu uważam za robienie wiochy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#37 PostWysłany: 09 Paź 2014 20:18 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
No fajnie, moim zdaniem spanie na placu zabaw w Norwegii i jazda bez biletu we Francji to taki sam poziom robienia obciachu, ale o ile spanie nie wyrządza nikomu żadnej "szkody" to jednak chciałbym, żeby taki autobus jeszcze pojeździł. Dlatego wszystkie "sztuczki" związane z niekasowaniem biletu uważam za robienie wiochy.


ja mialem bilet wiec nie do mnie te wycieczki. ten bus na pewno bedzie jezdzil, o to sie nie boj - jest to tak deficytowa opcja ze ktos na pewno do tego doplaca a kase za bilet bierze SNCF. a ze nikt mi sie po drodze o bilet nie pytal - opisalem co sam zaobserwowalem :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MARSYLIA MP2
#38 PostWysłany: 09 Paź 2014 23:17 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
radzio666 napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
No fajnie, moim zdaniem spanie na placu zabaw w Norwegii i jazda bez biletu we Francji to taki sam poziom robienia obciachu, ale o ile spanie nie wyrządza nikomu żadnej "szkody" to jednak chciałbym, żeby taki autobus jeszcze pojeździł. Dlatego wszystkie "sztuczki" związane z niekasowaniem biletu uważam za robienie wiochy.


ja mialem bilet wiec nie do mnie te wycieczki. ten bus na pewno bedzie jezdzil, o to sie nie boj - jest to tak deficytowa opcja ze ktos na pewno do tego doplaca a kase za bilet bierze SNCF. a ze nikt mi sie po drodze o bilet nie pytal - opisalem co sam zaobserwowalem :mrgreen:

Wycieczki nie były do nikogo personalnie, ale byli już tutaj tacy, którzy dzielili się "trikami" na których trasach konduktor nie zdąży sprawdzić biletów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Lut 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
Ostatnio korzystałem z usług tego przewoźnika navettemarseilleaeroport.com
Koszt podróży w dwie strony 13,10 € i wydaje mi się, że nie ma się co kwapić kawał drogi na pociąg o 3 € tańszy, tutaj mamy busa pod nosem do samego centrum. Można kupić bilet przez internet i nie trzeba go oczywiście użyć w ciągu jednego dnia ja jechałem z opcją piątek a powrót w nd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Maj 2015 16:13 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Przylot o 23:55, zatem pozostaje tylko taxi albo nocka na lotnisku???
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group