Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 01 Lut 2018 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zaplac taka karta jaka masz i po problemie. Nawet jak wyjdzie mininalnie drozej to przynajmniej masz pewnie. Nie ma sie co stresowac jakims busem, na wakacje w koncu lecisz :) A jak zacznie wychodzic duzo drozej to biez taxi, do Bugibba eCabs wedlug formularza wychodzi 24 EUR.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#562 PostWysłany: 01 Lut 2018 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@Monika Marmuźniak
Zawsze możesz wynając na 1 noc nocleg w Gudji, około 400 m od lotniska. Z rana możesz spokojnie jechać busem. Na airbnb ostatnio pojawiło się kilka ofert noclegów, obok lotniska od maltańczyka Leo. Spałem tam z żoną i wszystko było OK.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 01 Lut 2018 18:02 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 7
Ostatecznie wybieram transfer przez Shuttle Direct. Mam tylko problem z wypełnieniem formularza. Chcą tam numer lotu. A jak rozumiem numer lotu nadawany jest dopiero po odprawie? Lecę Ryanairem i odprawa online otwarta jest na trzy dni przed. Dobrze rozumiem, że transfer bookuję po odprawie online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 01 Lut 2018 18:53 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nr lotu masz podany od razu w rezerwacji, możesz też sprawdzić na stronie przewoźnika.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 01 Lut 2018 19:52 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 7
-- 01 Lut 2018 19:39 --

Rezerwowałam przez Lucky2Go i jedyne numeropodobne to numer biletu. To to?

-- 01 Lut 2018 19:52 --

Chyba znalazłam - czterocyfrowy numerek, zaraz pod nazwą linii lotniczych i nad klasą. Nie mniej jednak wpisując nr rezerwacji na Ryanair nie ma nic takiego. Tłumaczę to sobie, że to wina pośrednika i chyba nic niepokojącego się nie dzieje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 01 Lut 2018 20:27 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Musisz przed cyferkami wstawić FR :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 01 Lut 2018 20:34 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 7
Wciąż nie pokazuje, że jest rezerwacja na taki lot... To czas na panikę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 01 Lut 2018 20:39 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
A Ty chcesz znaleźć lot, czy rezerwację? Rezerwację znajdujesz po kodzie rezerwacji (6 liter i cyfr) a lot po FR (cztery cyfry).
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 15 Lut 2018 16:16 

Rejestracja: 01 Maj 2013
Posty: 29
Loty: 52
Kilometry: 58 250
Właśnie wróciliśmy z Malty i zostały nam 3 karty na komunikacje miejską (jedna kosztowała 15euro). Poruszaliśmy się z nią z lotniska i po wyspie oraz na GOZO. Na każdej pozostały 4 przejazdy, więc w sumie 12. Chętnych do odkupienia za symboliczną kwotę prosze o priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 08 Mar 2018 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Lądujemy o 21:00, noclegi mamy w Sliemie, blisko przystani promowej. W teorii najłatwiejsze rozwiązanie to autobus X2, ale jest dopiero o 22:00. Czy rozwiązanie X4 do Valletty (planowo 21:36 z lotniska), kawałek na nogach i przepłynięcie promem do Sliemy wyjdzie szybciej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 08 Mar 2018 18:41 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Możesz X4 do Valletty i tam przesiadka, na któryś z autobusów z numerów: Routes 13-16

Te promy też miałyby sens (fajny spacer wieczorem po Vallettcie), ale z rozkładu wynika, że nie kursują o tej porze zimą http://www.vallettaferryservices.com/schedule.pdf . Poza tym latem musiałbyś spacerować po stolicy Malty do godziny 23.30 . Na prom o 22 nie ma szans żebyś zdążył.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#572 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:55 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
To uwaga odnośnie transportu na Malcie, ale w przypadku przejazdu na lotnisko może spowodować dodatkowe nerwy, jeśli ktoś zaplanowałby to na ostatnią chwilę, więc umieszczam tutaj. Należy pamiętać, że:
1. Autobus może nie przyjechać
2. Godziny odjazdu z przystanku nie pokrywają się z godzina podanymi na stronie www (dotyczy zwłaszcza kursów porannych, poza tym nawet jak się pokrywają to patrz punkt 1). Teoretycznie na www są aktualniejsze
3. Autobus może nie zatrzymać się na przystanku lub kierowca zgodzi się wpuścić 1-2 osoby
4. Autobus może zmienić trasę
5. Autobus prawie na pewno się spóźni
6. Wyznaczanie trasy przez ich aplikację oraz google.maps może na dany dzień nie działać
7. Kierowca w trakcie jazdy zrobi sobie przerwę i wyjdzie z autobusu na 5-10 min. pogadać.
8. Autobus nie zatrzyma się pomimo wcześniejszego wciśnięcia 'stop'
9. Dodatkowo jak będzie próbował dyskutować ze zdenerwowanym kierowcą, może nie uznać Twojej racji słowami 'f**k off' :)

Wszystkie powyższe zaobserwowane/doświadczone w ub. tygodniu. Mój ulubiony p. 9 - Brytyjczycy podczas wysiadania próbowali Pani kierowcy zwrócić uwagę, że nie zatrzymała się na wcześniejszym przystanku po wciśnięciu dzwonka. Ta stwierdziła, że zrobili to za późno i użyła wymienionej wyżej sentencji :). Dojazd z Gziry na lotnisko zajął mi 1.5 h (trafiony punktami 1, 3, 5, 6, 7 - oczywiście na p. 6 byłem już przygotowany bo zaobserwowałem we wcześniejsze dni:))
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#573 PostWysłany: 19 Mar 2018 21:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Brzmi jak o komunikacji na Malcie. Gdyby jednak spojrzeć na to przewrotnie, to:
punkty 1, 4, 8 - mogą się zdarzyć praktycznie wszędzie, gdzie działa komunikacja publiczna;
punkty 3, 7 - w sumie dość typowe dla komunikacji w południowych krajach, zwłaszcza regionach turystycznych;
punkty 2, 6 - odkąd przewoźnika przejęli Hiszpanie, wyraźnie nie radzą sobie z rozkładami jazdy i ich publikacją, choć jest o niebo lepiej niż 2 lata temu;
punkt 5 - to zależy, bo o ile spóźnienie z zasady nie jest winą przewoźnika, o tyle większym problemem jest jazda przed czasem, a mi się na Malcie i Gozo zdarzało, że potrafili i 15 minut wcześniej (nawet z pętli ruszyć);
punkt 9 - mocne. Czyli są jeszcze miejsca na świecie, gdzie kierowca nie musi w majtki robić, że jak na pasażera krzywo spojrzy, to będzie się tłumaczył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 25 Mar 2018 23:13 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Witam,

Mam przylot na Maltę po godzinie 22 (poniedziałek). Mój host z airbnb proponuje mi transfer z lotniska do Mellieħy za 25E. 3 dorosłych + dwójka dzieci + wózek i bagaże. Myślicie że się opłaca? Po szybkich rachunkach wychodzi mi że tak, ale chciałbym się upewnić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 25 Mar 2018 23:35 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Nie masz się nad czym zastanawiać. Do Melliehy z lotniska jest ok. 25 kilometrów i ok. 40 minut jazdy. Za 25e 3+2 osoby i o tej porze to dobra cena. Ważne, ze wy i dzieci zmęczone podróżą i póżną godziną, zostaniecie zawiezieni pod drzwi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raven uważa post za pomocny.
 
      
#576 PostWysłany: 04 Kwi 2018 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
obibok napisał(a):
punkt 9 - mocne. Czyli są jeszcze miejsca na świecie, gdzie kierowca nie musi w majtki robić, że jak na pasażera krzywo spojrzy, to będzie się tłumaczył.


Mi się to strasznie podobało na Malcie, że kierowcy nie dawali sobie w kaszę dmuchać pasażerom. Też miałem przygodę jak wracałem z Gozo. Autobus cały zapchany i ktoś usilnie co chwila wciskał stop, dosłownie co pół minuty. Co zrobił kierowca? Z każdym naciśnięciem stopa on naciskał ostro hamulec. XD Ktoś stop - on po heblach. W końcu nie wytrzymał, zatrzymał się na środku drogi i zaczął się drzeć, że "We have an idiot on board, stop this or I will not go any further!". No i tak postaliśmy, w końcu ruszył i w autobusie spokój jak ręką odjął. XD

A weź w naszym kraju niech kierowca zwróci uwagę pasażerowi zaraz janusze będą "hurr durr jak to tak, klient nasz pan!"
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#577 PostWysłany: 04 Kwi 2018 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Pomiędzy nie daniem sobie w kaszę dmuchać czy nawet krzywym spojrzeniem a pospolitym chamstwem typu "f... off" to jednak dość spora różnica jest.
Mi się dla odmiany strasznie nie podobało, że zachowywali się jak gburowate buraki nie zatrzymując się na przystankach i lekceważąc czekających, pomimo że w środku było jeszcze naprawdę mnóstwo miejsca. Z taką postawą kierowca - gburowaty "pan życia i śmierci" to się dotąd tylko na Ukrainie spotkałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#578 PostWysłany: 07 Cze 2018 17:11 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Szukam dojazdu z lotniska w okolice hotelu Europa w Silemie. O ile trasa linii X2 przebiega przy samym hotelu:
https://www.publictransport.com.mt/en/route/X2
o tyle już w tabelce z przystankami trasa kończy się wcześniej, na przystanku San Giljan. Na tymże San Giljan rozpoczyna się trasa na lotnisko, wiodąca obok hotelu. Czyli dojechać dalej pewnie mogę, ale wiąże się to zapewne z koniecznością zakupu nowego biletu? Orientuje się ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 07 Cze 2018 17:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@sylwestrus jeśli pojedziesz X2, to nie będziesz musiał kupować kolejnego biletu - autobus robi pętlę (jak spojrzysz w rozkład to zobaczysz, że przyjazd na San Giljan jest identyczny jak godzina odjazdu na lotnisko). Natomiast bilety jednorazowe są ważne przez 2 godziny i pozwalają na przesiadki. W twoim przypadku polecam akurat przejazd łączony, bo sam ćwiczyłem to zadanie (tzn. dojazd z lotniska do hotelu w Sliemie) w marcu. X2 ma trasę mocno okrężną i jeździ raz na godzinę. Bierz X4 do dworca autobusowego w Valletcie (czy to właściwa odmiana :?: ) i tam przesiądź się w 13,14 lub 16 (prawdopodobnie przystanek najbliżej twojego hotelu to Chalet). Powinno być szybciej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
Nikt uważa post za pomocny.
 
      
#580 PostWysłany: 07 Cze 2018 18:24 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Faktycznie, strasznie się x2 kręci. Nawet sam przewoźnik odradza x2 (napisałem do nich maila):

Kindly note that there is no direct route from Malta International Airport to Ghadir bus stop in Sliema .

An alternative way is to take Route 71., last stop: Valletta.

From Valletta take Route 21, 13 or 14.

Furthermore more kindly note that a ticket is valid for 2hours.

We suggest that you buy a travel card from one of our ticket booths.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group