Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 637 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Mar 2012 18:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Mam samolot o 6.10 w sobotę. Mogę być na Gdańsk Główny o 4.30 lub na Wrzeszczu o 4.49

Jest jakaś szansa na dojazd komunikacją miejską, czy raczej tylko taksówka? Jeśli taksówka, to chyba z Wrzeszcza najbliżej? Jakie orientacyjne koszty w sobotę rano?

Dziękuję dobrej duszy z Trójmiasta za ew. odpowiedź :mrgreen:

Tak, tak, wiem że mam mało czasu na dojazd do lotniska. :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 21 Mar 2012 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Linia 110 jedzie na lotnisko jednak ze względu na mało czasu myślę że powinieneś wziąść taxówkę, pierwszy 110 jedzie 4:51, więc 2 minuty to za mało. Czas przejazdu autobusu to 33 minuty.

http://www.trojmiasto.pl/TSD-Skorpion-o35575.html

skorpion jest najtańszy ;)
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Mar 2012 10:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Czy - a propo taksówek - bardziej opłaca się jechać z Wrzeszcza? Tzn czy różnica w km i cenie jest wyraźna? Na mapie jest sporo bliżej z Wrzeszcza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Mar 2012 11:18 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
@Maris83
Szkoda, że miałeś mało czasu, kierowca nie ma prawa odmówić wydania paragonu. Trzeba było spisać numer boczny i złożyć skargę do korporacji taksówkarskiej. Poza tym US by się tym pewnie też zainteresował. Facet ewidentnie za dużo wziął nic dziwnego, że nie dał paragonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Mar 2012 14:56 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Zawsze w jakimkolwiek mieście w Polsce nie dajcie się tak nabrać. Wystarczy powiedzieć, że spisujesz numery i dzwonić na korporację albo policję, zazwyczaj odpuszczają. Lub umawiasz się z drajwerem bez licznika ale ustalacie cenę z góry, odliczoną kwotę najlepiej wtedy mieć. W Gdańsku złotówy to cwaniaki, należy mieć się na baczności.

Bardziej opłaca się z dworca Wrzeszcz. Cena powinna wynosić około 24zł.
Z Dworca Głównego cena około 32zł.
Polecam Skorpion Taxi.(2zł/km bez opłaty za wejście).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Mar 2012 22:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
5 rano w sobotę i cena Taxi Skorpion z Gdańsk Wrzeszcz na dworzec lotniczy Rębiechowo - 24 zł. Taxi zamówione telefonicznie 8h wcześniej przed wyjazdem pociągiem. Dzięki za skierowanie na Skorpiona i polecam wszystkim. http://www.tsdskorpion.eu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Kwi 2012 18:45 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 19
Witam, a ja mam pytanko do miejscowych (przepraszam z gory za brak polskich znakow).

Przylatuje o 13:45 na lotnisko a o 23:30 mam PB z dw. glownego pks (btw czy to ten na 3 Maja 12?). Bedzie troche czasu i chcialbym zwiedzic wtedy Gdansk. Problem jest taki, ze mam duzy bagaz i chcialbym go gdzies zostawic. Jak to najlepiej logistycznie rozwiazac? Mozna gdzies na pks zostawic bagaz? Czy ogolnie z lotniska na pks moge dojechac bezposrednio czy do pkp najpierw trzeba by i tam sie dopiero przesiasc? Rozpracowuje strone ztm.gda.pl i widze na schemacie komunikacyjnym ze na 3 Maja nie jezdzi nawet zaden autobus..

Dzieki z gory za propozycje rozwiazania sprawy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Kwi 2012 18:48 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
dworzec główny PKP i dworzec PKS są obok siebie, połączone przejściem - tunelem
na dworcu PKP są skrytki na bagaż i chyba przechowalnia bagażu
jak dotrzesz z lotniska na dworzec PKP (linia 210) to spokojnie możesz zostawić bagaż i iść zwiedzać
z dworca PKP na PKS jest kilka minut drogi :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Kwi 2012 20:09 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 19
Dzieki wielkie za pomoc krymek!

Wlasnie znalazlem ze PKP i PKS sa obok siebie :)
Ooo to fajnie, zostawie sobie bagaz i smigam dalej na miasto.

Jeszcze raz thx za te info krymek.
Pozdrowionka!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Kwi 2012 21:01 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Pamiętaj aby zastosować się do rady Krymka i skorzystać ze skrytek bagażowych na dworcu pkp a nie pks (bo tam też są)! Dworzec pks zamykają o 22:30 i nie mógłbyś potem odebrać bagażu.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Kwi 2012 20:49 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 19
Dziekuje bardzo Olenka za rade, znajac zycie znalazlbym te na pks a potem sie zdziwil ze nie moge odebrac bagazu..

Bagaz typowo turystyczny, troche ciuchow i tyle, choc i pewnie plecak ze starym laptopem i dyskiem twardym zostawie by byc calkowicie wolnym wiec przyjrze sie tez tej przechowalni jak mowisz Robin.

Dzieki Wam raz jeszcze za pomoc! Jutro sprawdzimy to w praniu 8-)

--// późniejszy EDIT //--

przy wyjściu z lotniska na autobusy kierować się na przystanek w lewo nie w prawo (już tam nie stają) choć jak niedługo otworzą nowy terminal i to chyba ma się pozmieniać
bilet ulgowy kosztuje 1,6zł, ważny na całej trasie autobusu
czas dojazdu lotnisko do pkp ok 30-40 minut w godzinach (po)południowych
koszt szafki na plecak na dworcu pkp 12zł / 24h
koszt depozytu za jeden, dowolnej wielkości bagaż to minimum 6,25zł, też chyba na 24h (4zł + 2,25minimalne ubezpieczenie na kwotę 650zł) ; uwaga depozyt otwarty tak poczekalnia i szafki na dworcu pks - tylko do 22.
dworzec pkp zamykany od 1 do 3
toalety na pkp 2,5zł , w MCdonaldzie (tym dworcowym) ich nie ma :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Kwi 2012 20:35 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 32
Ja przyjezdzam na PKS w niedziele na okolo 4 w Gdansku (wylot 7:45) i pytanie, bo moze zdaze na N3 (jest o 4:00) lub 210 5:06, z tego co czytam to podejrzewam ze zdaze idealnie.
Natomiast pytanie czy sa jeszcze inne opcje (zeby np. nie czekac godzine na ten 210) dostania sie na lotnisko (poza taxi) moze cos z PKS?Ii gdzie mniej wiecej sie kierowac z PKSu w kierunku przystanku, z ktorego odjezdzaja te autobusy (czy jest to ten sam przystanek dla N3 i 210)? Mozliwe ze bede mial malo czasu, by wyrobic sie na N3 i sobie kulturalnie poczekac juz na lotnisku. Jeszcze jak pytam - to jak z biletami - mozna kupic u kierowcy? I rozumiem przystanek docelowy to Port Lotniczy ;) czy sa lepsze kombinacje by sie dostac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Kwi 2012 22:02 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 22
orientuje się ktoś może jak jest z przechowalnią lub szafkami w Gdyni Głównej ? podobno tam był dworzec remontowany i nowa przechowalnia miała być w podziemiach. Czy już działa i w jakich cenach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Kwi 2012 23:53 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Wcześniej poruszany był dojazd do Gdańska. A jakie jest połączenie z sopotem? Trzeba jechać do Gdańska i stąd transport do Sopotu czy są inne formy dotarcia z lotniska (bus, scorpion itp)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Maj 2012 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
takie pytanie czy na jednym bilecie mogę jeździc po trojmiescie zarowno autobusami jak i SKM??
i drugie pytanie dot. tramwaju wodnego, czy wiecie moze czy ta cena tutaj http://www.ztm.gda.pl/hmvc/index.php/si ... iecejk/986 podana jest za podroz w jedna czy dwie strony ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Maj 2012 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
ok 24 godzinny a jezeli chodzi o jednorazowe i czasowe ? jak to jest zorganizowane w 3miescie, na zasadzie gdansk ma swoje bilety, sopot swoje i dodatkowo wspolne bilety sprzedawane oddzielnie ?
dzieki Ci za odpowiedzi
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Maj 2012 10:12 

Rejestracja: 04 Kwi 2012
Posty: 5
są jeszcze bilety metropolitalne :) zajrzyj tutaj: http://www.mzkzg.org/?subpage=pod&art=15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Maj 2012 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
kurcze, szkoda że nie dogadali sie pomiedzy sobą (chociaz wiem ze byłoby to bardzo trudne) na stworzenie jednej strefy - o ile sie nie myje tak jest na gornym sląsku (jak cos poprawcie mnie).

i tak jeszcze przy biletach 24 h metropolitalnych mam dwie opcje:
1) kolejowo-komunalny dwóch organizatorów
obowiązuje w pociągach Przewoźników Kolejowych
(SKM, PR) oraz w pojazdach:
ZTM w Gdańsku albo ZKM w Gdyni albo MZK Wejherowo

2) kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów
obowiązuje w pociągach Przewoźników Kolejowych
(SKM, PR) oraz w pojazdach ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo

rozumiem, że one są jakos zaznaczane strefa na ktorej zaczynam podróz i jak chce jezdzic po sopocie, gdansku, gdyni i SKM to zostaje mi wariant tylko 2 ??

ps. swoja droga Sopot nalezy do ktorego ZTMu ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Maj 2012 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
może inaczej i tak będzie latwiej :)
planuje podróż
1) z lotniska autobusem 110 do pkp Wrzeszcz, tam SKM do sopotu, powrot do Gdanska SKM i ew. komunikacja miejska w gdansku - jak polecalibyście mi bilet w tym przypadku ?
2) pkp gdansk - sopot - gdynia - powrot do gdanska - i co wybrac tutaj ?

dziekuje wam za pomoc !
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Maj 2012 11:27 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 376
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
suszek napisał(a):
1) z lotniska autobusem 110 do pkp Wrzeszcz, tam SKM do sopotu, powrot do Gdanska SKM i ew. komunikacja miejska w gdansku - jak polecalibyście mi bilet w tym przypadku ?

opcja a) bilety jednorazowe SKM i ZTM Gdańsk (wg taryfy normalnej): 3,00 + 3,60 + 3,60 = 10,2 + 3 zł za każdy autobus (tramwaj w Gdańsku)
opcja b) bilet 24h: SKM + ZTM Gdańsk = 17 zł

suszek napisał(a):
2) pkp gdansk - sopot - gdynia - powrot do gdanska - i co wybrac tutaj ?

opcja a) bilety jednorazowe SKM (wg taryfy normalnej): 3,60 + 3,60 + 5,40 = 12,60
opcja b) bilet 24h: SKM + autobusy jednej firmy: Gdańsk lub Gdynia = 17 zł

Bilety 24h są ważne na SKM i Przewozy Regionalne, czyli na trasie Gdańsk - Gdynia możesz jeździć kolejami "szybkimi", które zatrzymują się: Gdańsk, Wrzeszcz, Oliwa, Sopot, Gdynia.

Jadąc biletem jednorazowym SKM nie można robić przerw w podróży, czyli kupić za 5,40 - z Gdańska do Gdyni i wysiąść na na parę godzin w Sopocie i pojechać dalej.
Bardzo nie zalecam podróżowania SKM bez biletu: kontrole są częste a kontrolerzy nieustępliwi.


Ostatnio edytowany przez turecky, 07 Maj 2012 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 637 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group