Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 637 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 18 Paź 2022 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Bedzie troche slodko i troche gorzko.
Za mna debiut na lotnisku GDN. Rewelacyjne rozwiazanie zerkasz na podloge i czerwona linia prowadzi do dworca PKP, kolejny kolor autobus, kolejny wyjscie do miasta - proste i doskonale rozwiazanie.
Bezproblemowe przejscie w razie sniegu, deszczu by komfortowo skorzystac z pociagu. Salonik dla piwowarow mozna powiedziec absolutny nr 1 w kraju.

Teraz troche goryczy. Zwłaszcza na podstawie obserwacji m.in. Szwedow i o dziwo bardzo duzej grupy Hiszpanow z ktorymi lecialem z Goteborga do Gdanska.
Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o $$. Nie rozumiem dlaczego pociag z lotniska nie jezdzi bezposrednio do Gdanska Gł.
To troche tak jakby wsiadajac w Balicach dojezdzalo sie do Krakow Bronowice, a tam przesiadaj sie do pociagu do Kraków Głowny zgadujac ktory peron.
Druga sprawa w miniony weekend byla awaria/remont trakcji. Pociagi odjezdzaly wylacznie z jednego peronu. Czesc byla opozniona, czesc skasowana, w miedzyaczasie przyjezdzal inny pociag ktory nakladal sie z czasem odjazdu pierwonego pociagu plus opoznienie. Jeden kompletny chaos. Do tego w weekend nastepuje zmiana rozkladu jazdy. Kazdy z kierunkow rozklad na odrebnej kartce ma to swoje plusy i minusy.
Dwa rozklady na dni robocze i wolne w jedna strone dwa rozklady w druga strone plus identyczny komplet na kolejny dzien. Mina turystow bezcenna :D

Z saloniku patrzac na cala inwestycje kolejowa w okolicy lotniska wyglada na naprawde solidna i kosztowna, az dziw bierze, ze nie ma studenta ktory udziela informacji na miejscu, pomaga zakupic bilety, lub by juz byc najbardziej poprawnym politycznie kilku obywateli Ukrainy ktorzy posluguja sie jez. polskim/obcym ktorzy by pomagali przylatujacym.

Ogolnie lotnisko rewelacja :) czekam na kolejna wizyte
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#622 PostWysłany: 18 Paź 2022 10:17 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@correos kiedyś pociągi pkm jadące przez lotnisko jechały z dworca głównego. Od dłuższego czasu jest remont w tamtych okolicach, więc trzeba jeszcze trochę poczekać na powrót pkmki na główny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 18 Paź 2022 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@correos ciekawe uwagi i tu się zgadzam.
W związku z trwającym remontem trakcji na przystanku PKM Lotnisko gdzie pociągi w obu kierunkach (a właściwie w 3 ;) ) odjeżdżają z jednego peronu należałoby "postawić" tam 1-2 osoby w kamizelkach PKM, które informowałyby zagubionych turystów co i jak. Siedziba PKM mieści się na przystanku Matarnia czyli (aktualnie) 1 przystanek od lotniska ;)

Sam byłem świadkiem wielu pomyłek podróżnych, którzy odkrywali, że jadą w stronę przeciwną niż chcieli :(
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 18 Paź 2022 11:37 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Niestety temat kolejki na GDN był zawsze słaby. Nie wiem jak teraz wygląda kwestia z remontem, bo już dawno tam nie byłem ale nawet przed remontem był problem, aby dojechać z/na lotnisko z Gdyni czy Sopotu. Tylko wybrane (bardzo niewiele) składy jeździły bezpośrednio, reszta z przesiadką we Wrzeszczu, który nigdy nie był dobrze oznakowany. Szczerze powiem to nie wiem dlaczego na lotnisku można było nakleić na podłodze naklejki kierujące w odpowiednie miejsca, a na dworcu już zupełnie zapomniano o pasażerach, często niewładających polskim. Wygląda to trochę tak, że wszyscy się chwalą, że jest kolejka na lotnisko, a w praktyce nie jest to tak cudowne rozwiązanie jak mogłoby się wydawać. W szczególnosci mogłoby się tak wydawać pasażerom zagranicznym, którzy na hasło "kolejka, czyli prawie metro na lotnisko" zapewnie wyobrażają sobie to zupełnie inaczej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 18 Paź 2022 15:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Fakt, dojazd z/do Gdyni to porażka. Pociągi jeżdżą rzadko. A jak się "późno", czyli jakoś po 20-ej przyleci, to już bez szans bezpośrednio, tylko dookoła przez Wrzeszcz, co pod względem czasowym mija się z celem.
Jakiś czas temu miałem też przypadek, że pociąg z Gdyni po prostu nie pojechał. Najpierw była informacja o 10-minutowym opóźnieniu, a potem rozpłynął się w eterze. Gdyby ktoś jechał na styk, to miałby duży problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#626 PostWysłany: 01 Lis 2022 01:15 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Albo ja na stare lata zbetoniałem, albo za długo żyłem za komuny, gdzie o takich udogodnieniach jak panowie w kamizelkach można było pomarzyć, więc trochę śmieszą mnie takie sugestie, bo i tych panów w kamizelkach uważałem za coś dziwnego, a jak się pojedzie na Zachód, gdzie rozpieszczonym dobrobytem masom trzeba wszystko pokazać palcem, to panowie w kamizelkach potrafią wkurzyć, bo z reguły mają klapki na oczach (czego boleśnie doświadczyłem w Norwegii, bo oni słabo znali kraj i alternatywne opcje, a o skokach narciarskich nie słyszeli). Kursowanie pociągów do Gdańska Głównego obecnie rozpirzyłoby logistykę na głównej linii - po remoncie być może. A Szwedzi to cywilizowany naród - ich przesiadki nie bolą.
Natomiast z Gdyni czy Sopotu faktycznie za rzadko. Będąc zimą w Jelitkowie chciałem się przejechać turystycznie do Gdyni przez lotnisko i czas podróży wyszedł mi na pół dnia. Słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 01 Lis 2022 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pisałem o tej kolejce nie raz. To taki niby detal, ale porusza szerszy problem skomunikowania lotniska, w niektórych godzinach odcięte zupelnie. Tym bardziej że sporo lotów startuje o 6 tej rano.
Jako ciekawostkę, podczas nocki z czwartku na piątek, nie dość że przywiało kilka samolotów extra bo w Wwie mgła była, to jeszcze był próbny alarm, z gatunku "proszę nie wychodzić, to tylko test". Fajnie, tylko się syrenka zacięła i dobrą chwilę trwało zanim wyłączyli. O spaniu można było zapomnieć...
No i wstyd dla Avis. Chyba jedyna wypożyczalnia która mam w pompie większość przylatujących, patrząc na godziny pracy. Brawo wy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 21 Lip 2023 19:52 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Czy bilety na komunikację miejską są podzielone na autobus, trolejbus itp? Bo tak jest np w moBILET, dzwoniłem do nich ale nic nie wiedzą, na stronie "Gdańska" nie ma takiego podziału.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 21 Lip 2023 20:06 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Trolejbusem przez Gdańsku raczej nie pojeździsz.
Ale na autobusy i tramwaje bilet jest jeden.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 21 Lip 2023 20:06 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski

Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#631 PostWysłany: 26 Lut 2024 01:44 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Z centrum Gdyni jak najłatwiej się dostać na lotnisko? Transportem publicznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 26 Lut 2024 02:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Najlatwiej PKM
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#633 PostWysłany: 27 Lut 2024 13:40 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Rozklad PKM znajdę w internecie.nie mogę teraz sprawdzić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 27 Lut 2024 13:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@77kylo To jest pytanie, czy stwierdzenie? Jeżeli pytanie, to tak, rozkład możesz znaleźć w internecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#635 PostWysłany: 27 Lut 2024 16:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jednym z niewielu rozkładów, jakie w Polsce można zawsze znaleźć i to z 99%*) pewnością, są rozkłady kolejowe.

*) - 99%,bo raz mi się zdarzyło, że pociąg nie przyjechał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 27 Lut 2024 19:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja też raz miałem tak, że nie przyjechał pociąg z Gdyni na lotnisko i musiałem czekać na kolejny. Na szczęście miałem zapas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 28 Lut 2024 13:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
U mnie było bardziej skomplikowane. Po prostu PR odwoływało pociągi na odcinku Opoczno - Tomaszów Maz., zastępując je autobusem, żeby przerzucić szynobus na linię sezonową do Spały. Tylko zapomnieli o tym poinformować. Widziałem, że jedzie jakiś autobus, ale skąd miałem wiedzieć co to (w lesie, na stacji Bratków). I na infoliniach też nic nie wiedzieli, a z braku zasięgu internetu nie dało się nic zrobić z biletami. No to przyjechał po mnie brat samochodem (z Warszawy) i poprosiłem o zwrot kosztów, za paliwo i flaszkę dla kierowcy. Odpisali, że bez rachunków nie mogą, ale że to jedyny pociąg, oddadzą w drodze wyjątku za bilet i paliwo. A trzeba było, jak cywilizowany szlachcic, pojechać taksówką i miałbym rachunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 637 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group