Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 24 Lip 2012 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Magaa napisał(a):
... i przesiasc sie na samolot na lotnisko...


wow, samolotem podwózka na lotnisko :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#82 PostWysłany: 26 Lip 2012 12:07 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 2
Mam pytanie czy jest jakas wypozyczalnia samochodow na lotnisku bruksela charleoi gdzie moge wypozyczyc samochodu bez karty kredtyowej i zaplacic depozyt ? Jesli nie to czy jest taka wypozyczalnia w Brukseli ? Z gory dzieki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 26 Lip 2012 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
Witam,

czy w cenę weekendowego biletu kolejowego na trasie Charleroi Sud - Bruksela - Charleroi Sud (10€) wliczony jest już przejazd autobusem CRL - Charleroi Sud - CRL czy taki bilet trzeba nabyć dodatkowo? Jeśli tak to jaka jest jego cena?
Czytałem trochę na ten temat ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Lip 2012 12:57 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@kemot Nie, do weekendowego autobus lotniskowy nie jest wliczony

A czy wie ktos moze jak wyglada kupowanie biletu return do Brukseli na autobus? Czy bede musial podac konkretna dzien i godzine powrotu, czy tylko dostane bilet iles tam wazny?
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Lip 2012 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
gulakov napisał(a):
@kemot Nie, do weekendowego autobus lotniskowy nie jest wliczony

A czy wie ktos moze jak wyglada kupowanie biletu return do Brukseli na autobus? Czy bede musial podac konkretna dzien i godzine powrotu, czy tylko dostane bilet iles tam wazny?


Musisz podać godzinę,
oni sugerują, że powinno być to na 3 godziny przed odlotem (40 min jazdy + 2h na lotnisko), ja mając wylot o 21:00 najczęściej łapię ten 19:30 i wystarcza (gdy lecę tylko z podręcznym).
Natomiast wiem, że czasem pozwalają pojechać +/- godzina od zakupionego biletu, ale nigdy tego nie testowałam, bo najczęściej kupuje bilet bezpośrednio u kierowcy (czego nie polecam w piątki, bo nie ma miejsc w autobusie z Bru).
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Lip 2012 13:38 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@sylwia_pl
dzieki, wlasnie bede w piatek popoludniu wracal z Brukseli, to tym bardziej Twoja uwaga sie przydala:)
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Lip 2012 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
gulakov napisał(a):
@sylwia_pl
dzieki, wlasnie bede w piatek popoludniu wracal z Brukseli, to tym bardziej Twoja uwaga sie przydala:)


to powiem tylko, że w piątek (20.07) był brany pod uwagę wcześniejszy lot o 17:45
autobus o 16:00 odjechał 10 min przed czasem (bo był pełen),
16:30 - kierowca zapowiedział, że odjedzie 10 min po czasie czyli 16:40 i że w pierwszej kolejności wpuszcza z kupionymi biletami (RT lub przed internet)

jeśli coś takiego Ci się przydarzy, pamiętaj że są dwa rozwiązania:
1) obok są pociągi, którymi dojedziesz do charleroi sud (ok 40 min) i stamtąd autobus (ok 20 min) do lotniska
2) często po drugiej stronie ulicy od autobusu stoją taksówkarze w busikach i za taką samą cenę, czyli 13€ od osoby przewożą na lotnisko (no ale czy akurat busiki są czy nie ma to kwestia szczęścia... więc jako pewnik tego nie można traktować)

P.S. ja dziś tam lecę ;)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Lip 2012 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
sylwia_pl napisał(a):
Magaa napisał(a):
... i przesiasc sie na samolot na lotnisko...


wow, samolotem podwózka na lotnisko :)


hehe, przejezyczenie ;)

Co do tych taksowek stajacych kolo przystanku - radze omijac z daleka :? Cena jest taka jak autobus... do czasu az nic sie nie dzieje. Pewnego pieknego deszczowego dnia na autostradzie byly 2 wypadki, autobusy utknely gdzies tam w drodze. Taxi od razu podwyzszyla cene do 20e od osoby, po pol h cena byla juz 25e...
Tak wiec w syt kryzysowych najlepszy jest pociag do Charleroi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 26 Lip 2012 19:30 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 46
gulakov napisał(a):
@kemot Nie, do weekendowego autobus lotniskowy nie jest wliczony

A czy wie ktos moze jak wyglada kupowanie biletu return do Brukseli na autobus? Czy bede musial podac konkretna dzien i godzine powrotu, czy tylko dostane bilet iles tam wazny?

Tak jak napisała sylwia_pl musisz podać konkretne godziny podróży. Ja wracałem do Charleroi godzinę później niż zadeklarowałem i nie było z tym problemu - oczywiście muszą być jakieś wolne miejsca;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Lip 2012 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
A czy waszym zdaniem jest sens wcześniejszego kupowania przez internet biletów na autobus Charleroi-Bruksela-Charleroi czy można to sobie odpuścić i kupić na miejscu bezpośrednio przed odjazdem?
Bo jeśli dobrze rozumiem to cena jest stała (22€ RT) niezależnie od tego jak i kiedy kupię, pytanie tylko czy na miejscu można trafić na pełny autobus i w związku z tym brak możliwości kupna biletu i przejazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 26 Lip 2012 20:09 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 46
Ja bym kupował na miejscu, autobus którym jechałem nie był pełny ani w jedną ani w drugą stronę. Jeżeli nawet.. to jeżdżą bardzo często - co godzinę lub co 40min o ile dobrze pamiętam;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Lip 2012 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
kemot napisał(a):
A czy waszym zdaniem jest sens wcześniejszego kupowania przez internet biletów na autobus Charleroi-Bruksela-Charleroi czy można to sobie odpuścić i kupić na miejscu bezpośrednio przed odjazdem?
Bo jeśli dobrze rozumiem to cena jest stała (22€ RT) niezależnie od tego jak i kiedy kupię, pytanie tylko czy na miejscu można trafić na pełny autobus i w związku z tym brak możliwości kupna biletu i przejazdu?


cena jest 13€ jeśli kupujesz w jedną stronę, 22€ za RT
jeśli nie kupisz od razu RT to płacisz 2x13€

co do pełnych autobusów to niestety piątki są newralgiczne, bo wszyscy wyjeżdżają na weekend do domów,
w niedziele, czy poniedziałki nigdy nie miałam problemów z miejscem, natomiast przykładowy piątek opisałam Ci powyżej
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Lip 2012 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
dżordż napisał(a):
Jeżeli nawet.. to jeżdżą bardzo często - co godzinę lub co 40min o ile dobrze pamiętam;)

Jezdza co pol h, lub co 20min w godzinach "szczytu". Rozklad jest na ich stronie. Od kiedy wprowadzili przejazdy 3x na godzine to nie ma juz takich problemow, mozna spokojnie kupic bilet na miejscu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Lip 2012 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Czy Go Pass 1 jest wazny w pociagach IC?

Z pozdrowieniami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Lip 2012 12:35 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
koncentrator napisał(a):
Czy Go Pass 1 jest wazny w pociagach IC?

Z pozdrowieniami!


W Belgii ten sam bilet jest ważny na wszystkie pociągi na danej trasie, za wyjątkiem tych z rezerwacją miejsc (np. Thalys, TGV, ICE) - dotyczy to zarówno IC, jak i EC.

Na krótkich dystansach standardowy bilet może być tańszy niż Go Pass 1 (6,50 EUR), powrotne bilety weekendowe mogą być tańsze nawet na "średnich", a dla starszych niż 26 lat istnieje Summer Deal za 7,50 EUR.

Apropos biletów na autobus Bruksela-Charleroi - jeśli lądujemy w Charleroi, bardziej opłaca się kupić bilet na miejscu (w "okienku") niż przez internet - możemy wtedy kupić bilet powrotny za 22 EUR, który jest "otwarty" - nie musimy podawać daty powrotu (przy zakupie przez internet zawsze musimy podać datę i godzinę).
Przy wyjeździe z Brukseli zawsze lepiej kupić bilet przez internet, bo u kierowcy można kupić jedynie bilet w jedną stronę za 13 EUR (plus mamy pierwszeństwo wejścia na pokład).

Standardowa taksówka Bruksela-Charleroi kosztuje 80 EUR, ja kiedyś pojechałem za 70. Nie polecam. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 28 Lip 2012 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Jak to jest z tymi biletami weekendowymi? W opisie jest podane, że:

"You can't get a "Via" with a Weekend ticket"

i dalej, że "Via" oznacza:

"If you'd like to break your journey in one of the stations on your route, or follow a specific itinerary, make this known when you buy your ticket. You will be given a "Via" ticket. This states the station where you would like to break your journey, as well as your departure and destination stations."

Ale da się kupić bilet weekendowy np. na trasie Charleroi - Gent a przecież wg rozkładu na takiej trasie jest konieczna przesiadka w Brukseli - nie ma połączeń bezpośrednich. To w końcu ta przesiadka to jest przerwa w podróży, czy nie? Może ja coś źle rozumiem...

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 28 Lip 2012 05:21 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
Hubik napisał(a):
Jak to jest z tymi biletami weekendowymi? W opisie jest podane, że:

"You can't get a "Via" with a Weekend ticket"

i dalej, że "Via" oznacza:

"If you'd like to break your journey in one of the stations on your route, or follow a specific itinerary, make this known when you buy your ticket. You will be given a "Via" ticket. This states the station where you would like to break your journey, as well as your departure and destination stations."

Ale da się kupić bilet weekendowy np. na trasie Charleroi - Gent a przecież wg rozkładu na takiej trasie jest konieczna przesiadka w Brukseli - nie ma połączeń bezpośrednich. To w końcu ta przesiadka to jest przerwa w podróży, czy nie? Może ja coś źle rozumiem...


W teorii powinno się jechać następnym pociągiem w danym kierunku, w praktyce można sobie zrobić przerwę na zwiedzanie w Brukseli i później jechać dalej. Dotyczy to każdej trasy, gdzie konieczna jest przesiadka.

Tu jednak taniej będzie kupić Summer Deal (2x7,50 EUR), bądź Go Pass 1 (2x6,50 EUR), o ile masz poniżej 26 lat.

Opcja "via" dotyczy generalnie jazdy przez miasto, które nie leży na najkrótszej trasie przejazdu i można o taki bilet poprosić w okienku. Oczywiście będzie droższy niż bilet standardowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Lip 2012 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
No to teraz wszystko jasne :) Ja będę podróżował tam kilka razy w październiku i listopadzie więc na Summer Deal się raczej nie załapię a na Go Pass 1 wiek już nie pozwala ;)

No ale ten weekendowy i tak ma atrakcyjną cenę bo w połączeniu z autobusem TEC z lotniska pod dworzec w Charleroi wyjdzie mi za podróż RT do Gent 22,40 EUR więc tylko 40 eurocentów więcej niż Shuttle Bus do Brukseli.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Hubik, 28 Lip 2012 14:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 28 Lip 2012 13:33 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
Jeśli planujesz więcej przejazdów, istnieje jeszcze Rail Pass na 10 przejazdów, ważny przez rok od zakupu (76 EUR - 7,60 EUR za przejazd, niezależnie od odległości).
Wpisujesz stację początkową i docelową, dzień tygodnia i datę - jeśli musisz się gdzieś przesiąść, to analogicznie możesz zrobić sobie przerwę na zwiedzanie (choć nie powinno się tego robić) - np. Charleroi-Ostenda/Blankenberge/Knokke, a po drodze możesz zwiedzić Brugię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 28 Lip 2012 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 129
Loty: 47
Kilometry: 58 916
Zobaczę ile tych wyjazdów będę miał - na razie 2 na pewno więc weekendowy bardziej się kalkuluje. Z dugiej strony przy tak długiej ważności tego Rial Pass'a można zaryzykować bo już po 4 podróży wyszło by taniej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group