Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Sty 2012 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
nie jest to do końca reprezentatywne, ale może kogoś zachęci do spróbowania:

z lotniska CRL do Brukseli złapałem stopa w minutę - pytając pierwszych napotkanych ludzi wsiadających do samochodu czy by mnie nie podwieźli (nawet gdyby ktoś nie znał języka, to przecież po lądowaniu Wizzaira z Warszawy 2/3 na parkingu to będą Polacy :)

Z powrotem natomiast, już w 3 osoby, dojechaliśmy za 6,5 euro (z dowolnego miejsca w Belgii taka cena! poniżej 26 roku życia) do stacji Gare de Courcelles-Motte‎, stanęlismy przy stacji benzynowej (500m od stacji w stronę lotniska) z kartką z napisem AIRPORT i po 2 minutach mieliśmy podwózkę na lotnisko. także zachęcam do próbowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#62 PostWysłany: 17 Sty 2012 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
luxyfer napisał(a):
Z powrotem natomiast, już w 3 osoby, dojechaliśmy za 6,5 euro (z dowolnego miejsca w Belgii taka cena! poniżej 26 roku życia) do stacji Gare de Courcelles-Motte‎


Ja dodam tylko, ze jesli mowisz o Go-Pass1 to bilety sa dostepne tylko przez internet, placi sie kredytowka, a nastepnie trzeba wydrukowac .pdf . Bilet wazny na dowolny pociag (oprocz Thalyssa) na danej trasie w danym dniu dla osob ponizej 26 lat. Ja juz jestem za stara ale moze komus sie przyda;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Sty 2012 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Magaa napisał(a):
luxyfer napisał(a):
Z powrotem natomiast, już w 3 osoby, dojechaliśmy za 6,5 euro (z dowolnego miejsca w Belgii taka cena! poniżej 26 roku życia) do stacji Gare de Courcelles-Motte‎


Ja dodam tylko, ze jesli mowisz o Go-Pass1 to bilety sa dostepne tylko przez internet, placi sie kredytowka, a nastepnie trzeba wydrukowac .pdf . Bilet wazny na dowolny pociag (oprocz Thalyssa) na danej trasie w danym dniu dla osob ponizej 26 lat. Ja juz jestem za stara ale moze komus sie przyda;)

Dokładnie ten bilet, co więcej - nie tylko na dowolny pociąg, a całkiem na dowolną trasę, nawet jeśli jedziemy z trzema przesiadkami - ważny dopóki jedziemy w kierunku miejsca przeznaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Lut 2012 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Ja wychodze z zalozenia ze zawsze warto cos zwiedzic ;)
Proponuje dojazd z lotniska do dworca Charleroi Sud, a nastepnie weekend ticket na pociag (wazny do 24h w nd, 50% zwyklej ceny). Ja polecam Bruggie, tylko z Charleroi to juz kawalek i mozesz sie nie wyrobic. Podobno dosyc ladne jest Namur, ale jeszcze tam sama nie dotarlam. Generalnie radze sie ruszyc gdziekolwiek, nawet zostac w Charleroi i isc na frytki i piwo, byle nie siedziec na tym nudnym lotnisku gdzie nawet nie ma kiosku z napojami...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Lut 2012 21:19 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
A czy w samym Charleroi jest co robić? Mam przesiadkę w CRL (przylot po 21, a wylot następnego dnia po 14) i zastanawiam się, czy fatygować się do miasta, czy zawinąć się gdzieś na lotnisku i przekimać.

Będę wdzięczny za sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Lut 2012 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Potrzebuję się dostać z Charleroi w najbliższą sobotę do Lille we Francji? Jestem studentem <26 :) Czy ktoś zna tani sposób??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 06 Mar 2012 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Jak będziecie się chcieli dostać gdzieś z lotniska do brukseli, francji polecam sprawdzić automat z biletami przed wejściem :)
W ubiegły weekend chciałem jechać do lille we francji i teoretycznie za przejazd autobusem miejskim miałem zapłacić 3 euro plus 20,40 za pociąg (ze zniżką studencką). Sprawdziłem w automacie i był tam bilet łączony (bez zniżki, bo takiej opcji nie było) za 18,60 euro całość. W dodatku ważny przez cały dzień:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 14 Mar 2012 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
[marzec 2012 news] zmieniły się godziny odjazdu autobusów na trasie Charleroi - Bruksela i z powrotem

aktualne godziny odjazdów najlepiej sprawdzać tu http://www.voyages-lelan.be/xml/page.html
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Mar 2012 15:49 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 47
Witajcie, potrzebujemy dostać się do Brukseli z lotniska, jest nas trójka(studenci). Z uwagi na fakt, że moją ideą podróżowania(myślę, że jest to idea większości ludzi na tym forum ;p) jest przede wszystkim low cost. Chciałbym sie dowiedzieć, czy istnieje możliwość dotarcia do centrum w tańszy sposób niż shuffle busem. Znalazłem opcję dostania się do Charleoi za bodajże 2,70 E i stamtąd chciałbym pojechać pociągiem do Bru. Orientujecie się jaki byłby to koszt?(bilety studenckie, o ile takowe są)
Pozdrawiam
PS. Wystarczy mi jakiś dobry link, o ile ktoś byłby na tyle pomocny :)
PS2. http://www.b-rail.be/nat/N/
To stronka bgp(belgijskie koleje państwowe ;p) tak? Znalazłem pewien rodzaj biletu, za 6,50 E(Czy jezeli jestem studentem to mogę go kupic? Czy będzie uznawany w Belgii?)
_________________
marcinerbel90@gmail.com


Ostatnio edytowany przez Fred1990, 21 Mar 2012 16:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Mar 2012 16:02 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Fred, sprawdź proszę pierwszy post w tym temacie. Kamil napisał jakie są możliwości dotarcia do Brukseli i podał też łączoną tańszą podróż właśnie autobus do Charleroi i pociąg do Brukseli. Jest tam również link do strony. Czyli jednym słowem, warto czasami zajrzeć na piersze posty, zanim zada sie pytanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Mar 2012 16:09 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 47
Ok, dzieki, ale wlasnie znalazłem info, ze możliwe byłoby kupienie tego biletu za 6,50 Euro ze zniżką studencką, prawda to?

Ok, znalazłem info o Go Pass 1 i faktycznie rozumiem o co chodzi. Bilet ważny cały dzień na określoną destynacje. Jedyne czego nie mogę znaleźć, to kiedy dojezdzają busy z lotniska w Charleoi na dworzec kolejowy..
_________________
marcinerbel90@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Maj 2012 19:42 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 3
czy ktos może podpowiedzieć jak dalej przemieścić się w Brukseli gdy już dojedziemy Autobusem http://www.voyages-lelan.be do przystanku TGV przy ulicy Rue de France. Czy jakimś autobusem dostanę się do centrum ? jeśli tak gdzie go szukać dodam, że hotel mam przy ulicy Rue Royale. wystaczy, że dostanę się na grande place to dalej już chyba sobie poradzę z gory dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Maj 2012 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
thymothy2 napisał(a):
czy ktos może podpowiedzieć jak dalej przemieścić się w Brukseli gdy już dojedziemy Autobusem http://www.voyages-lelan.be do przystanku TGV przy ulicy Rue de France. Czy jakimś autobusem dostanę się do centrum ? jeśli tak gdzie go szukać dodam, że hotel mam przy ulicy Rue Royale. wystaczy, że dostanę się na grande place to dalej już chyba sobie poradzę z gory dziękuję za pomoc.


Zarówno autobus z charleroi jak i TGV zatrzymują się na Gare du midi (przy rue de france), więc nie musisz nigdzie specjalnie przemieszczać.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Maj 2012 23:09 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 3
właśnie o to mi chodzi jak przemiescic sie z Gare du midi do grande place bo to chyba dobre 5-6 km
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 25 Maj 2012 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
thymothy2 napisał(a):
właśnie o to mi chodzi jak przemiescic sie z Gare du midi do grande place bo to chyba dobre 5-6 km

Ok, sorki mój błąd.

łatwiej jak byś podał nazwę hotelu niż ulicy. Podejrzewam, że dla Ciebie najwygodniej będzie wysiąść na stacji Parc (przy Rue Royale)
tu masz mapkę metra myślę, że bez problemu zobaczysz połączenie między Gare du Midi a Parc.
Image
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 25 Maj 2012 23:54 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 3
serdecznie dziekuje za pomoc musze wysiac na przystanu botanique bede mial znacznie blizej do hotelu. jeszcze raz dziekuje. p.s. jaki jest koszt biletu w metrze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 26 Maj 2012 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
thymothy2 napisał(a):
serdecznie dziekuje za pomoc musze wysiac na przystanu botanique bede mial znacznie blizej do hotelu. jeszcze raz dziekuje. p.s. jaki jest koszt biletu w metrze ?


bilet na:
1 przejazd: 1,80€
5 przejazdów: 7,50€
10 przejazdów 13€

bilety można kupić w wielu miejscach, m in w kioskach na stacjach, te jednak wieczorem mogą być zamknięte
wówczas pozostaje automat na bilety - te akceptują tylko monety i karty (więc banknoty prosto z bankomatu są bezużyteczne ;) )
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Cze 2012 18:32 

Rejestracja: 22 Kwi 2010
Posty: 40
Mam nastepujace pytanie. Przed chwila oglosili, ze samolot relacji WAW-CRL ma 3,5h opoznienia, przez co wyladuje na Charleroi nie o 20:30, a o polnocy. Ostatni bus na Midi odchodzi o 23:30, a ostatni bus z lotniska na dworzec kolejowy Charleroi odjezdza jakos po 20. Jak w takim przypadku dostac sie do Brukseli?

EDIT:
Jaki bylby mniej wiecej koszt taksowki? Wyzszy czy nizszy niz doba w Etapie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Lip 2012 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
Siema !

Mam pytanie ! Jak najtaniej dostać sie z Brukseli na lotnisko w Charleroi ? Interesuje mnie tylko bilet w 1 stronę. Dokładna data do 27. lipa, czym później tym lepiej :) Bo samolot mam dopiero o 8 rano 28go, lecz planuję się przekimać jeszcze na lotnisku.

Z góry dzięki podróżnicy !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 24 Lip 2012 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Autobus ze stacji Midi to 13e w 1 str. Mozesz zamiast tego pojechac pociagiem do Charleroi z dowolnego dworca w Brukseli (albo nawet Belgii) i przesiasc sie na samolot na lotnisko. Cena pociagu to 6.5e dla osob ponizej 26 lat lub 7.5e tzw summer ticket. Nie pamietam dokladnie ceny autobusu, ale cos ok 3e
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group