Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2010 15:33 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Autobusem Shuttle Bus (Z lotniska CRL do Brukseli - Gare du Midi lub na odwrót). Czas przejazdu trwa około 40-55 min (zależy od warunków pogodowych i ew. korków)
aktulizacja. 17.06.2013
15 czerwca2013 r. linię z Charleroi do Brukseli przejęła inna firma i koszt to:
w kasie, automacie i u kierowcy 17€ OW, 34€ RT
on -line (na stronie http://www.brussels-city-shuttle.com/#/ )14€ OW, 28€ RT, dzieci do lat dwóch 5€ OW

Autobusem komunikacji miejskiej za 2,5 euro (w jedną stronę) do dworca kolejowego w Charleroi. Autobus jeździ od 4 rano do 20:30. Z Charleroi do Brukseli pociągiem 8,6 euro (w jedną stronę).Info o tym połączeniu i opcja kupna biletu łączonego tu: http://www.b-rail.be/nat/E/tarifs/ticke ... /index.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Asia1982 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 26 Sty 2010 14:12 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 13
Loty: 80
Kilometry: 173 167
Warto zauważyć, że za tę cenę można dotrzeć nie tylko do Brukseli ale do każdego miasta w Belgii, przynajmniej tak tam piszą. Więc w przypadku stopovera można chyba zobaczyć sobie powiedzmy ciekawszą jak mi się zdaje Brugię
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2010 15:04 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Marcin świetna sprawa nie wypatrzyłem tego. Bilet na pociąg z Charleroi do dowolnego miasta w Belgii kosztuj do 11 euro w jedną stronę i do 22 euro powrotny.

Brugię na pewno warto, super ją zareklamował film "In Bruges"



Pociąg z Charleroi do Brugii kursuje co 30 minut od 5 rano do 23, jedzie 2 h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2010 21:52 

Potwierdzam. Byłem ostatnio w Charleroi. Przy przystanku autobusowym stoją automaty, w których za 11 euro w jedną stronę można kupić bilet do dowolnego belgijskiego miasta ze stacją kolejową. Świetna sprawa, szczególnie, że pociągi belgijskie są nieporównywalnie lepsze od naszych. Ich częstotliwość kursowania też jest zadowalająca. Te 11 euro za bilet na pociąg + bus jest bardzo niską ceną, jak na Belgię.
Góra
 PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Kwi 2010 14:47 

Rejestracja: 23 Kwi 2010
Posty: 1
Witam, ktos sie orinetuje jak jest z robieniem postojow. Jesli chce w drodze z Bruges (powrotnej) odwiedzic na kilka godzin Bruksele. Mogę to zrobic na jednym bilecie? Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2010 15:39 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Niestety 2 bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2010 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
At Charleroi airport there are two ticket dispensers where you can buy a single or a return ticket (return on the same day) valid for "any Belgian destination" for a maximum amount of 19,40 EUR* single in 2nd class and 30,00 EUR* single in 1st class. This ticket covers a journey in a TEC bus (from the airport to Charleroi-Sud station) and a train journey (from Charleroi-Sud to any station in Belgium).
* Prices valid from 1st February 2010

Zmieniły sie ceny?
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Maj 2010 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Cytuj:
Zmieniły sie ceny?


Niestety się zmieniły, ale jest jeszcze szansa, którą odkryłem przed chwilą. Istnieją weekendowe bilety, CHARLEROI-SUD - BRUGES ("Discounted return ticket for travel from Friday night from 7 PM until Sunday night") za 20.20 €, czyli 10.10 € w jedną stronę. Dochodzi oczywiście koszt dojazdu lotnisko - Charleroi, autobus TEC to OW fare: 2.7 EUR.

http://www.charleroi-airport.com/en/pas ... index.html - dojazd z lotniska
http://sefora.b-rail.be/sefora/Sefora/b ... t&langue=3 - wyszukiwarka cen kolei belgijskich
http://www.b-rail.be/nat/E/tarifs/ticke ... /index.php - info o bilecie

Wychodzi na to, że jednak odwiedzę Brugię zamiast Brukseli, po przylocie z Krakowa w piątek wieczorem nocleg koło lotniska, a z rana autobus do Charleroi, a potem pociąg do Brugii (z rozkładu wynika, że z przesiadką w Brukseli albo w Lille). I powrót w niedzielę.

BTW, drobna sugestia do admina - może można by rozdzielić wątki dojazdu do Brukseli od dojazdu do Brugii?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Cze 2010 01:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 13
Zbanowany
Zakupiłem właśnie przez sieć bilet Charleroi Airport-Antwerpen (autobus +pociąg) za 16,30euro. Info sprawdzone a reszta to kaczka dziennikarska.Jedyną opcją wyżyłowania ceny jest bilet weekendowy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Cze 2010 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Oprócz biletu weekendowego jest jeszcze jedna tania opcja do 26 roku życia (weszła w życie od 1.06.2010), czyli Go Pass 1:

http://www.b-rail.be/nat/F/tarifs/ticke ... /index.php (tłumaczenie)

Za 6.5 EUR bilet OW skąd i gdzie się tylko chce :) Czyli przy podróży weekendowej z lotniska do Brugii:
- jeśli wiek >= 26, to 2.7 EUR OW na Charleroi Sud, a stamtąd bilet weekendowy 20.20 EUR RT
- jeśli wiek < 26, to Go Pass 1 (kupowany tylko przez internet wcześniej) wg opisu wyżej, 6.5 EUR OW

Btw, dla korzystających z SNCB są też zniżki w niektórych hotelach w sieci Accor Hotels: http://www.b-rail.be/nat/apps/accor/index.php?lang=E
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Cze 2010 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
A ta cena 6,50 euro jest niezależna od miejsca, w którym się przesiadam?
Bo teoretycznie mogę kupić bilet Charleroi South-Aeroport -> Brugge za 6,50 ale żadnych szczegółów trasy mi to nie wyświetla... Jak z przesiadkami, czy jest tutaj dowolność?
I czy autobus Charleroi South->Charleroi Sud można przejechać pociągiem? A może autobus jeżdżący na tej trasie też jest wliczony w cenę biletu?
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Cze 2010 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
senderos44 napisał(a):
A ta cena 6,50 euro jest niezależna od miejsca, w którym się przesiadam?
Bo teoretycznie mogę kupić bilet Charleroi South-Aeroport -> Brugge za 6,50 ale żadnych szczegółów trasy mi to nie wyświetla... Jak z przesiadkami, czy jest tutaj dowolność?
I czy autobus Charleroi South->Charleroi Sud można przejechać pociągiem? A może autobus jeżdżący na tej trasie też jest wliczony w cenę biletu?


Nie ma pociągu z lotniska, rozumiem, że są to bilety łączone i ważne niezależnie od stacji przesiadkowej. Zresztą właśnie kupiłem 2 x Go Pass 1 i 1 x Weekend Ticket, dziś lecę do Charleroi, a jutro jadę do Brugii.

Ciekawa sprawa jest natomiast z TEC. Wczoraj pochodziłem po ich stronie, autobus lotnisko - stacja kolejowa (linia A) przejeżdża wg ichniej strony przez 2 strefy, więc wg cennika bilet OW powinien kosztować 1,40 €, info tutaj: http://www.infotec.be/index.aspx?PageId ... 6838307612 Trochę to nie współgra z wcześniejszymi informacjami o 2,5 bądź 2.7 €. No ale to już zobaczę na miejscu. Link do wyliczenia liczby stref: http://www.infotec.be/index.aspx?PageId ... 4939119062
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Cze 2010 09:42 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Byłem w Charleroi we wtorek, do biletu TEC jest doliczona Airport Fee.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Cze 2010 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Kamil napisał(a):
Byłem w Charleroi we wtorek, do biletu TEC jest doliczona Airport Fee.

Dzięki, teraz już wszystko w miarę jasne. A nie wiesz może, czy jest to po prostu dodatkowy % naliczany za kupno biletu na lotnisku, czy też po prostu za wysiadkę na przystanku GOSSELIES Airport cena jest wyższa?

Btw, w drugim wypadku hiper-oszczędni (albo nocujący w Etap Hotel ;) ) mogą jechać linią 68 z przystanku GOSSELIES J. Mermoz.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Cze 2010 10:04 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Tego nie wiem. Na bilecie jest: ticket price X + airport fee Y = total Z
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Cze 2010 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ok, wróciłem. Co do mojego ostatniego pytania - kurs z/na lotnisko autobusem A zawsze kosztuje 2.70 EUR niezależnie od miejsca kupienia biletu (kierowca/bilet z automatu na lotnisku). Blisko Charleroi Airport przejeżdżają też linie 67 i 68, minusem jest dojście pod terminal - wzdłuż ostatniego odcinka drogi nie ma chodnika.

Co do wcześniejszych wątpliwości odnośnie kolei - miejsca przesiadek nie mają wpływu na cenę biletu ani zastosowanie promocyjnych taryf. Biletu weekendowego nie da się kupić do samego lotniska, taryfę Go Pass za to już tak.

Taka mała uwaga dla spóźnialskich - do kontroli bezpieczeństwa były dość spore kolejki, więc lepiej nie należy planować dojazdu na styk.
No i niestety w strefie bezcłowej ceny charakterystycznych piw belgijskich (chociażby trapistów) są nawet wyższe od tych w knajpach, więc się zupełnie nie opłaca ich tam kupować :(
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Cze 2010 23:57 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
shagrat skoro byłeś kilka dni temu i jesteś na bieżąco, to może napiszesz krótko zwięźle jak najtaniej dojechać do Brugii z CRL? taki sprawdzony przepis...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Cze 2010 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
tai napisał(a):
shagrat skoro byłeś kilka dni temu i jesteś na bieżąco, to może napiszesz krótko zwięźle jak najtaniej dojechać do Brugii z CRL? taki sprawdzony przepis...

ale wszystko już masz podane parę postów wyżej, wpierw dojazd autobusem na dworzec w Charleroi, a potem koleją - warto kupić odpowiedni bilet przez net wg najlepszej taryfy dostosowanej do daty podróży - belgijskie koleje mają taką wyszukiwarkę.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Cze 2010 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
shagrat napisał(a):
Co do wcześniejszych wątpliwości odnośnie kolei - miejsca przesiadek nie mają wpływu na cenę biletu ani zastosowanie promocyjnych taryf. Biletu weekendowego nie da się kupić do samego lotniska, taryfę Go Pass za to już tak.


Do samego lotniska? Mi kierowca autobusu nie chciał uznać PayPassa i musiałem kupić bilet na autobus.
Jeszcze odnośnie przesiadek: mając bilet Charleroi-Bruges w drodze powrotnej zrobiłem sobie 2godzinny przystanek w Brukseli. Bez problemu z późniejszą kontrolą więc wydaję mi się, że mało kto sprawdza przy przesiedliśmy się od razu czy też nie.
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2010 11:25 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Aktualizacja informacji : Bilet na autobus TEC do Charleroi kosztuje 2,7 euro w jedną, 5,4 w dwie strony.
Jest tez oferta za 19,9 euro bilet na autobus TEC + bilet kolejowy do DOWOLNEGO miasta w Belgii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group