Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lis 2018 10:54 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
Ktoś się orientuje ? :
- chcę kupić lot z Szanghaju na Cebu z przesiadką w Shenzhen. Przesiadka 2:50 min. na jednym bilecie.
Do Shenzen lecimy China Southern a później Airasia
Przy rezerwacji widnieje taka informacja :

Przesiadka na ryzyko pasażera
Przeczytaj przed dokonaniem rezerwacji
Na tej trasie może być konieczne przejście odprawy przed każdym lotem.
Wiza tranzytowa może być wymagana podczas odprawy na lot przesiadkowy.
Odbierz i ponownie nadaj bagaż

Jak to wygląda? Wymagana jest wiza w takiej sytuacji? Zdążymy się przesiąść? Trzeba odebrać bagaż w Shenzhen czy leci od razu na Filipiny?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lis 2018 03:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 23 Lis 2018 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@|Neska1, w takim wypadku skontaktowalbym sie najpierw z liniami, aby uzyskac aktualne informacje. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2018 11:17 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
O co mam konkretnie pytać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2018 11:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Przez jaką stronę chcesz to kupić, bo wg. mnie to nie jest na jednym bilecie. Bardzo duże szanse, że nie zdążysz.

Na tej trasie może być konieczne przejście odprawy przed każdym lotem.
Odbierz i ponownie nadaj bagaż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2018 11:34 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 50
To jest przez kiwi. Dzwoniłem i wiem, że muszę wyjść i odebrać bagaż co wiąże się z koniecznością posiadania wizy. Moje pytanie: jak wygląda wyrobienie w Chinach wizy tranzytowej ile się z tym schodzi , ile kosztuje i czy potrzebuję zdjęcia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2018 11:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jak masz takie pytania, to lepiej kup z strony Cebu, lot prosto do Cebu z Szanghaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2018 11:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Kiwi sprzedaje 2 oddzielne bilety, dorzucając własną gwarancję na wypadek utraty przesiadki. Z opinii w internecie , i na naszym forum wynika, że ta gwarancja jest dość często iluzoryczna (brak możliwości kontaktu, wykręcanie się z pomocy gdy alternatywne loty są bardzo drogie, czy zrzucanie na pasażera winy że nie zdążył się przesiąść). Na pewno jest to lepsze niż kupno 2 oddzielnych biletów samodzielnie, niemniej nie pokładałbym bardzo dużych nadziei w pomoc ze strony Kiwi - lepiej wybrać bezpieczne przesiadki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lis 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
|Neska1 napisał(a):
O co mam konkretnie pytać ?

Zawsze pytasz o to, co Cie nurtuje, czego nie jestes pewny? :D

|Neska1 napisał(a):
Moje pytanie: jak wygląda wyrobienie w Chinach wizy tranzytowej

Shenzhen transit procedures. ;)
Kod:
III. International-to-international flight transfers

Upon arrival, international passengers holding valid visas go through an immigration check. After this, they head to the international luggage claim hall to collect their checked luggage and then go through a customs inspection. They then take an elevator to the departure terminal on Level 4 and check in at the check-in counter in Zone D. Passengers then enter the integrated international inspection zone on Level 3. After going through an inspection, they head toward the international departure lounge and wait to board their flight.
IV. Contact details

The telephone number for transfer service inquiries is 0755-23453756. The email address is szxzhongzh@csair.com (an English service is available via email).

Notice : As Shenzhen airport does not currently implement all visa exemption policies including 24-hour visa-free entry, all foreign nationals (excluding those from visa-exempt countries) must apply for a Chinese visa in advance if their flight transits in Shenzhen according to the Sixth Freedom Right, or if they enter China via a visa-free airport but their journey contains a domestic trip to Shenzhen.
https://global.csair.com/JO/GB/JTXX/FLUS/ZZFW/SZZZ/SZTP
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2018 17:01 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
SPLDER napisał(a):
Kiwi sprzedaje 2 oddzielne bilety, dorzucając własną gwarancję na wypadek utraty przesiadki. Z opinii w internecie , i na naszym forum wynika, że ta gwarancja jest dość często iluzoryczna (brak możliwości kontaktu, wykręcanie się z pomocy gdy alternatywne loty są bardzo drogie, czy zrzucanie na pasażera winy że nie zdążył się przesiąść). Na pewno jest to lepsze niż kupno 2 oddzielnych biletów samodzielnie, niemniej nie pokładałbym bardzo dużych nadziei w pomoc ze strony Kiwi - lepiej wybrać bezpieczne przesiadki.

Gwarancja polega na tym ze jesli pierwszy lot sie opozni i nie zdazysz na nastepny kiwi zalatwia nowy bilet, a nie ze masz prawie 3h na przesiadke i nie wyrabiasz sie

|Neska1 napisał(a):
To jest przez kiwi. Dzwoniłem i wiem, że muszę wyjść i odebrać bagaż co wiąże się z koniecznością posiadania wizy. Moje pytanie: jak wygląda wyrobienie w Chinach wizy tranzytowej ile się z tym schodzi , ile kosztuje i czy potrzebuję zdjęcia?

Mieszkasz w shanghaju, przylatujesz do shanghaju czy jestes w shanghaju tranzytem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lis 2018 20:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Gwarancja polega na tym ze jesli pierwszy lot sie opozni i nie zdazysz na nastepny kiwi zalatwia nowy bilet, a nie ze masz prawie 3h na przesiadke i nie wyrabiasz sie

To jest oczywiste - ale z tym załatwianiem różnie bywa sądząc po lekturze recenzji na trustpilot czy tripadvisor.
Niemniej zawsze taka gwarancja jest lepsza niż jej brak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Wrz 2020 08:32 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 708
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
okazuje się, że Kiwi robi jeszcze jedne numer; kupiłem dzisiaj przez nich bilet, podali mi numer rezerwacji linii lotniczej, ale nie mogę się przez niego zalogować na stronie linii; rozmawiałem z przedstawicielem linii i Pani powiedziała, że rezerwacja jest potwierdzona, ale Kiwi podał fałszywy, całkowicie wymyślony adres mailowy;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group