Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Londyn za 69zł :-)
#1 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 4
Jeśli zdecydowałeś się ni z gruchy ni z pietruchy na swój pierwszy wypad do Londynu to ten tekst jest sprawozdaniem z takiej właśnie wyprawy. Dowiesz się z niego jak dotrzeć i przetrwać 3 dni w obcym mieście położonym ok 1500km w linii prostej od naszej stolicy. Właściwie to dowiesz się z niego jak jak to zrobiłem ...ile błędów popełniłem i ile pieniędzy wydałem zupełnie niepotrzebnie.:-) Pierwsza rzecz, rezerwacja biletów. To co jest najdziwniejsze w tej całej podróży to ...ceny .:-) Za 69zł bilet do Londynu? Niemożliwe...taka właśnie była moja pierwsza reakcja. Rezerwacji biletów dokonałem poprzez stronę http://www.ryanair.com/pl . To strona tanich linii lotniczych Ryanair. Obsługa strony i formularza jest stosunkowo prosta i nie będę ich szczegółowo omawiał natomiast wskażę kilka punktów, które mogą okazać się przydatne. Pierwsza rzecz o której warto wspomnieć to miejsce wylotu i przylotu. Lotniska rozmieszczone są stosunkowo daleko od miast. W przypadku Warszawy jest to Modlin, a w przypadku Londynu Stansted. Obie te miejscowości to ok 50km do centrum. Krótko mówiąc dochodzi kwestia dojazdu oraz ewentualnego parkowania samochodu. Wiąże się to z czasem i oczywiście wydatkami. (...)

Jest film :



Ostatnio edytowany przez Kański, 13 Wrz 2014 10:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
waran3 napisał(a):
Pierwsza rzecz, rezerwacja biletów. To co jest najdziwniejsze w tej całej podróży to ...ceny .:-) Za 69zł bilet do Londynu? Niemożliwe...taka właśnie była moja pierwsza reakcja.

Na tym forum to pierwsza reakcja na cenę 69 PLN RT to pewnie byłoby.
>Londyn za 69 PLN w dwie strony
>Co tak drogo?

albo
>O popatrz, fajne bilety do Londynu za 7 dyszek
>7 dyszek do Londynu? Daj spokój ja za tyle latam do Japonii
:D
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Wrz 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Nie zniechęcaj go... ;-) Kiedy ciąg dalszy?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Wirecki1 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2014 00:27 

haha jak na osobe co mieszka w Londynie to niezle sie usmialem ogladajac ten film..

jedyne co moge powiedziec po obejrzeniu filmu to to ze widac ze poraz pierwszy byles poza Polska, ale od czegos trzeba zaczac! udanych dalszych podrozy!

ps taki film moglem puscic rodzicom jak pierwszy raz wpadali mnie odwiedzic :)
Góra
 PM off
olir1987 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Wrz 2014 01:01 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
fajne, powinno się podkleić dla tych którzy jadą tam pierwszy raz
czekam na taki raport chociażby z Pragi ;)

mam nadzieję że córka załapie bakcyla :D

i pozdro dla seniora!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Wrz 2014 02:29 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 36
pozdrowienia dla slicznej corki!! :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Wrz 2014 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
waran3: Opowiadasz w filmie o tej wycieczce do Londynu jakbyś poleciał promem kosmicznym na inna planetę :D Hahahaha.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Wrz 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Bo to w sumie jest jakby relacja z dziewiczej wyprawy w nieznane :)
Osobiście jestem zwolennikiem szczegółowych relacji i można powiedzieć, że ta mnie całkowicie usatysfakcjonowała, może nawet, aż za bardzo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Wrz 2014 12:39 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
W jakiej konfiguracji spaliście w hotelu. Pytam serio.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Wrz 2014 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
He, he każda konfiguracja jest w zasadzie moralnie nie do przyjęcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2014 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Macieqx napisał(a):
waran3 napisał(a):
Pierwsza rzecz, rezerwacja biletów. To co jest najdziwniejsze w tej całej podróży to ...ceny .:-) Za 69zł bilet do Londynu? Niemożliwe...taka właśnie była moja pierwsza reakcja.

Na tym forum to pierwsza reakcja na cenę 69 PLN RT to pewnie byłoby.
>Londyn za 69 PLN w dwie strony
>Co tak drogo?

albo
>O popatrz, fajne bilety do Londynu za 7 dyszek
>7 dyszek do Londynu? Daj spokój ja za tyle latam do Japonii
:D


jakby to było 69 RT z noclegiem to poleciałoby i na główną ;)

relacja fajna chociaż niektóre sytuacje nieaktualne (płatności debetówkami w FR, bagaż), same WMI też nie takie straszne :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
maczala1 napisał(a):
He, he każda konfiguracja jest w zasadzie moralnie nie do przyjęcia :)


Co kto lubi :D
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Moim zdaniem pomimo, że w filmie większość informacji dla ludzi którzy już trochę polatali jest bardziej niż oczywista to jest on jak najbardziej ciekawy i przydatny.
Wszystko wytłumaczone, tak że chyba bardziej się nie da i będzie to doskonały link do wklejania tym wszystkim, którzy minutę po zalogowaniu się na forum zamiast przeczytać informacje tutaj dostępne zadają milion pytań takich jak:

- 'a gdzie kupić bilety na Rajaner?'
- 'a jaką kartą się płaci?'
- 'a czy ta cena na stronie Rajaner jest ostateczna?'
- 'a ile minut przed odlotem muszę być na lotnisku?'
- 'a czy mój bagaż może być o 2cm większy?'
- ... ... ...
- ... ... ...

Może do nich bardziej niż słowo pisane (które na dodatek trzeba samodzielnie wyszukać) przemówi filmik ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
Chłopie pół godzinny filmik z 3-dniowego wypadu? ciekawe ile będzie trwał jak polecisz gdzieś na dwa tygodnie :) musisz trochę selekcjonować informacje, które chcesz przekazać:) - takie przynajmniej jest moje zdanie. Powodzenie w tworzeniu
Góra
 Profil Relacje PM off
olir1987 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:15 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
Zazdroszczę tej pasji, ekscytacji, ja już tak nie umiem przeżywać podróży, jak sobie przypominam to było wspaniałe uczucie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wirecki1 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Wrz 2014 15:28 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Kiedy do mnie przyjeżdża rodzina czy znajomi, to oczywiście jedziemy do Londynu. Zwiedzamy go za dnia i czekamy do wieczora, by pokazał swoje drugie oblicze :D . I właśnie relacji z wieczornego spaceru po Londynie mi zabrakło. A jest co podziwiać, bo oświetlone budynki i mosty mają swój urok i są bardzo ładne. Zabrakło mi też jednego z obowiązkowych punktów wycieczki - reklamy na Piccadilly. Oczywiście w nocy :) .
Według mnie pokazana wycieczka jest niepełna - mając 3 dni w Londynie można spokojnie zwiedzić miasto i zobaczyć większość z atrakcji, także w nocy.
Następnym razem polecam wieczorny spacer po mieście - nie będziecie zawiedzeni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Wrz 2014 19:35 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
pozytywna relacja :D !
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Wrz 2014 23:56 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Nie wiem skąd tyle sarkazmu w tym poście....A jeszcze bardziej dziwi mnie taka ilość "lajków"....
Tak tak, bierzemy to na wesoło, a ja stary już jestem i nie znam się na żartach....
ELBE ma rację z tym promem ;)

Macieqx napisał(a):
waran3 napisał(a):
Pierwsza rzecz, rezerwacja biletów. To co jest najdziwniejsze w tej całej podróży to ...ceny .:-) Za 69zł bilet do Londynu? Niemożliwe...taka właśnie była moja pierwsza reakcja.

Na tym forum to pierwsza reakcja na cenę 69 PLN RT to pewnie byłoby.
>Londyn za 69 PLN w dwie strony
>Co tak drogo?

albo
>O popatrz, fajne bilety do Londynu za 7 dyszek
>7 dyszek do Londynu? Daj spokój ja za tyle latam do Japonii
:D

Macieqx napisał(a):
Wolne żarty polecieć OW za 900 PLN to trzeba mieć szczęście i tyle.


Macieqx napisał(a):
Chciałem się podzielić z Wami moim sposobem na bezbolesne zebranie środków na wypady weekendowe - proszę się tylko nie śmiać (...) Oczywiście bywały momenty, że wydawałem je - ludziom na ulicy, bezdomnym czy kolędnikom. Ale suma summarum w ciągu roku bez - w zasadzie - żadnych wyrzeczeń uzbierało się - uwaga - 4500 zł. Przed wyjazdem trzeba było je jedynie posortować nominałami i zanieść do banku. Tam odstać przed kasą dobre 15 minut, po czym wizyta w bankomacie i można liczyć papierki. Kwota ta w zupełnosci wystarcza na kilka (może nawet kilkanaście) tripów w ciągu roku.

Jeżeli ktoś z Was ma swoje patenty niech się podzieli :) Może wyjdzie z tego quasi poradnik.

Tak na szybko wychodzi co tydzień do Japonii.... zazdroszczę....

W wątku paryz-tokio-niemcy-356-euro,232,55359

Macieqx napisał(a):
Potwierdzam, na podany przez Skrzata termin - na expedii 378e


Jak widzę Tokio still za siedem dyszek.... ups...
bez odbioru...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Wrz 2014 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Dobry poradnik dla nowicjuszy , moja koleżanka mogłaby skorzystać :mrgreen: , kiedyś tłumaczyłem jej zakup na Wizz ale po 15min dałem sobie spokój...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2014 08:26 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Moim zdaniem trochę za dużo czytania z ekranu, jak już czytasz, a nie mówisz wprost do kamery, to lepiej wyglądałoby, gdyby to było na innym tle, np. zdjęć lub filmów, a nie Twojej facjaty. ;)
Ale to taka mała rada na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group