Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak zmienić terminal na Heathrow (LHR)

http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Wrz 2015 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
MrMan napisał(a):
Odprawa paszportowa zajmuje 30 minut jak i 120 minut. Zależy od kolejki. Wężyk potrafi być krótki jak i kosmiczny. Co zrobisz gdy będzie długi?

Heahtrow to "moje" lotnisko i nie widzialam tam nigdy kolejki dluzszej niz pol godziny, ale to przy mega kolejce wychodzace poza hale kontroli paszportowej. Mowie o kolejce dla obywatel EU i krajow pochodnych.

Najdluzej od wyladowania do wyjscia z lotniska zajelo mi mniej niz godzine. W tym bylo czekanie 15 minut na wolny gate po przylocie, przejscie na piechote z satelity B T5 i kolejka do paszportow. Bramki samoobslugowe byly zamkniete.


ja dla kontrastu byłem na LHR cały jeden raz, odlot i przylot lufhanzo. Wyjscie z lotniska zabralo sporo, ale nie jakos kosmicznie duzo. Dlugi lot z Singapuru - wydaje mi sie ze dlugie loty sie raczej nie spozniajo. Poza tym przylatujesz o 5 rano, pewnie nie ma kosmicznie duzo ludzi wtedy na lotnisku. 13 godzin na nastepny lot - OMFG. Na Twoim miejscu bym wzial ten lot, w razie fuckupu bierzesz taxe za ktora sredniej krajowej raczej nie zaplacisz.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#62 PostWysłany: 29 Paź 2015 21:35 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
cześć, widziałem, że kolega na 1 stronie pisał o krótkiej przesiadce na tym samym terminalu, ale może ktoś teraz miał podobne doświadczenia, albo doradzi coś nowego. To niech się wypowie :-)

Lecę AA (operated by BA) na jednym bilecie z JFK do PRG z przesiadką na LHR (ten sam terminal - 3). Na przesiadkę mam 1h10 min (przylatuję rano). Zdążę na kolejny lot (bo rozumiem, że znów przechodzę kontrole i inne pierdoły?)? Nie wiem czy kupować kolejny lot z Pragi do Polski, bo w razie gdybym nie zdążył, to przepadnie.

I co w przypadku, gdy nie zdążę? Linia zagwarantuje mi inne połączenie do Pragi (albo prosto do Warszawy, jeśli zgodziliby się przebukować)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 29 Paź 2015 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@maczup

Jeśli rano to na terminalu 3 nie powinno być wielkiego tłoku, więc powinieneś spokojnie zdążyć. Ale już półgodzinne opóźnienie może być problematyczne. O lot do Pragi nie ma co się martwić, jest na tym samym bilecie, więc wpakują Cię w następne możliwe połączenie, ale już lot z Pragi do Warszawy może przepaść.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 29 Paź 2015 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
AA (operated by BA) = Terminal 5. Jaki masz numer lotu?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 29 Paź 2015 22:28 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Aga_podrozniczka napisał(a):
AA (operated by BA) = Terminal 5. Jaki masz numer lotu?


AA 0100. Sprawdzałem i pokazuje, że lata na 3

edit: nie wiem czy to coś zmienia, ale to jednak nie jest operated by BA. Tak przynajmniej pokazuje strona aa.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Paź 2015 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
AA100 to jest na pewno lot AA i nie jest operated by BA, moze dotyczy to pozostalego segmentu. Takze bedziesz na T3 i powinienes spoko zdazyc na lot do Pragi.

Ten lot jest w miare punktualny, zobacz statystyki. http://www.flightradar24.com/data/flights/aa100/ Bede nim wracac za poltora tygodnia. Jak leciesz w pozniejszym terminie, to moge napisac jak poszlo i ile czasu zajelo wyjscie z samolotu do Flight Connections.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 29 Paź 2015 23:26 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Aga_podrozniczka napisał(a):
AA100 to jest na pewno lot AA i nie jest operated by BA, moze dotyczy to pozostalego segmentu. Takze bedziesz na T3 i powinienes spoko zdazyc na lot do Pragi.

Ten lot jest w miare punktualny, zobacz statystyki. http://www.flightradar24.com/data/flights/aa100/ Bede nim wracac za poltora tygodnia. Jak leciesz w pozniejszym terminie, to moge napisac jak poszlo i ile czasu zajelo wyjscie z samolotu do Flight Connections.


Oglądałem statystyki i zauważyłem też, że na rezerwacji robią godzinę zapasu na długich lotach. Niby ma lecieć siedem, a w statystykach jest sześć godzin. Skoro Pani Podróżniczka mówi, że zdążę, to zdążę. Bukuję więc PRG-WAW.
Nie będę mówił, kiedy lecę, bo się będziecie ze mnie śmiać. Ale chcę mieć już wszystko dopięte ;) Dlatego będę wdzięczny za info, jak poszło.
Dzięki za pomoc.

PS. Jak coś nie wyjdzie, to oddajesz mi za Pragę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 29 Paź 2015 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak nie jest to gleboka zima i mozliwosci zadym snieznych, to powinno byc ok. Wysle Ci wiadomosc jak wroce z NYC. Ja zawsze robie sobie przerwe 2-3h jak dokupuje dodatkowy bilet powrotny w innych liniach albo w oddzielnej rezerwacji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 30 Paź 2015 13:58 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jak nie jest to gleboka zima i mozliwosci zadym snieznych, to powinno byc ok. Wysle Ci wiadomosc jak wroce z NYC. Ja zawsze robie sobie przerwe 2-3h jak dokupuje dodatkowy bilet powrotny w innych liniach albo w oddzielnej rezerwacji.


W Pradze mam 2,5h przesiadki, więc jeśli zdążę w Londynie, to na spokojnie. Dzięki raz jeszcze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Paź 2015 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Pamietaj, że jak będziesz mieć mało casu na nastepny lot a utkniesz w jakieś kolejce, pokazuj boarding pass i dostaniesz kartkę Express Connection i puszczą Cię inną drogą. Dasz radę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 09 Lis 2015 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
@maczup

Update jak wygladala sytuacja na locie AA100. Wszyscy byli w samolocie, oprocz 4 pasazerow i jeden z nich mial torby w luku, wiec musieli je rozladowac. W czasie, gdy czekalismy na to, znalazlo sie troje pasazerow (byc moze z przesiadki), ale samolot i tak odlecial z godzinnym opoznieniem.

Do Londynu nadrobil, ale musial zrobic kolko i ostatecznie wyladowal z kilkunastominutowym opoznieniem. Wedlug Flight Radar o 06.27, ale z samolotu wysiadlam o 6.35. Jeszcze przed ladowaniem zaloga przesadzila na przod klasy ekonomicznej pasazerow z krotkimi polaczeniami. Przy wyjsciu z bramki byla obsluga AA, mieli tabliczke z informacja dla pasazerow przesiadajacych sie na kilka lotow, m.in. Praga i dawali im etykietki na Express Transfer czy cos takiego.

Mysle, ze w takiej sytuacji powinienes bez problemu zdazyc, bo widac, ze linia przyklada sie. Jak sprawdzisz Flight Radar, to w wiekszosci przypadkow samolot jest punktualny albo przed czasem. Terminal 3 nie jest bardzo duzy, aczkolwiek moze sie zdarzyc, ze lot do Pragi bedzie z bramki 24 i podwoza autobusem do samolotu, wtedy boarding zaczyna sie troche wczesniej niz normalnie. Wiem, ze loty do Wawy czasami sa z 24.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 09 Lis 2015 11:21 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Wielkie dzięki za pamięć i pomoc :-) Damy radę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:40 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 7
Nie wiem czy dobre miejsce ale zapytam tutaj :oops:

Wylatuje w środę z Gotheborga przez Londyn do Los Angeles

1. Jak lepiej się odprawić online 24h przed wylotem? czy na lotnisku w GOT mogę się odprawić już na cały lot do USA?

2. Przylatuję na terminal 5 i wylot do LA też mam z terminala 5 czy godzina czasu na przesiadkę mi wystarczy?

z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Mar 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
jak masz na 1 bilecie to od razu się Ciebie odprawią (bagaż też) do LAX.

znowu, jak masz na jednym bilecie... to się nie przejmuj :) inaczej by Ci nie sprzedali biletu

"godzina czasu" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adams555 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 04 Mar 2016 16:00 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 7
dzięki za szybkie info ;)

A jeszcze jedno pytanie bo lecę bez bagażu rejestrowanego (tylko podręczny) jeżeli chciałbym się odprawić na lotnisku w Goteborgu dopiero to muszę stać normalnie w kolejce do nadania bagażu i tam dostanę boarding pass czy jest jakaś opcja to ominąć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Mar 2016 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
no to internet :)

być może na lotnisku będzie oddzielne okienko dla "tylko bagaż podręczny" a jak nie to ładujesz do self i tam sobie drukujesz(odprawiasz się) albo kolejka "normalna".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adams555 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Przesiadka na Heathrow
#77 PostWysłany: 04 Sie 2016 09:35 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 1
Cześć. Mam pytanie o przesiadkę na Heathrow. Przesiadka odbywa się z terminala 3 również do 3. Pomiędzy lotami mam 1h 40 minut. Możecie mi powiedzieć jak to się odbywa, bo jestem całkowicie zielona, a lecę już w sobotę. Czy trzeba odbierać bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: heathrow t2 na t4
#78 PostWysłany: 07 Lut 2017 00:46 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 2
Hej,
lot tranzytowy DUBLIN (przy odlocie odprawiony bezpośrednio do miejsca przeznaczenia) Kuala Lumpur --- Perth
czy wiecie mniej więcej ile czasu potrzebuje na przedostanie się na LHR z Terminala 2 na Terminal 4?
Pozdrawiam , Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 06 Kwi 2017 17:36 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 3
Witam, muszę lecieć do NYC, skyscanner znalazł mi opcję WAW-LHR-JFK
w Londynie mam tylko GODZINĘ na przesiadkę, podana jest informacja że jest to "Połączenie na lotnisku".
Czy jest szansa że zdążę na ten lot czy mam szukać czegoś innego?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 06 Kwi 2017 17:42 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jestes w ramach jednego terminala (lot z WAW przylatuje na terminal 3 i American Airlines rowniez odlatuje z 3) wiec duza szansa, ze tak. Poza tym bym sie nie przejmowal bo loty do NYC masz praktycznie co godzine (BA i AA w ramach codeshare) wiec jakby co raczj przebukuja cie na jakis lot wkrotce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wiktor Wiciu Nagórka 1 lubi ten post.
Wiktor Wiciu Nagórka 1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group