Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#101 PostWysłany: 31 Mar 2015 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Chociażby Peniche, Nazare, i poza wybrzeżem Alcobaça, Batalha, Leiria
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Lizbona
#102 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:28 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 9
No tak do 100km właśnie planowałem, więc Peniche pasuje.

A orientuje się ktoś czy na Berlenga Grande można jakoś po taniości Ci dostać? Widoki boskie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#103 PostWysłany: 31 Mar 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Jeżeli interesuje Cię coś poza klifami, to niedaleko Setubal jest Parque Natural da Arrabida z zatoką, w której bardzo często (nawet z brzegu), można zaobserwować jedną z największych, żyjących w tej okolicy, kolonię delfinów na wolności. Dodatkowo z Setubal można wybrać się katamaranem na półwysep Troia. ;)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#104 PostWysłany: 15 Kwi 2015 11:19 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 25
Czy do tramwaju 28 mogę wsiąść z tym biletem za 6euro 24godzinnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#105 PostWysłany: 15 Kwi 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#106 PostWysłany: 15 Kwi 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
28 to zwykła linia i cena jak za normalny przejazd
pilnujcie portfeli
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#107 PostWysłany: 15 Kwi 2015 11:42 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
yoyoga napisał(a):
Czy do tramwaju 28 mogę wsiąść z tym biletem za 6euro 24godzinnym?


Juz o tym pisalem, ale ostrzezen nigdy dosyc. Tramwaj, super, przejazdzka super ale uwazaj na kieszonkowcow. a ich stary numer to przepychanie sie i poszturchiwanie kiedy wsiada sie przodem (choc powinni wysiadac tylem).
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#108 PostWysłany: 15 Kwi 2015 12:48 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 25
Dziękuję Wam za odpowiedzi. I będziemy pilnować, dzięki!

Nocujemy w Residencial Valentina. Czy kojarzycie gdzie można w okolicy zjeść śniadanie w jakieś uroczej knajpce w korzystnej cenie? A potem w innym miejscu obiad? Nie mam na myśli chińczyka za 5euro i jedzenie do oporu, ale czegoś dobrego lokalnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#109 PostWysłany: 15 Kwi 2015 15:11 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 25
Aha i jeszcze. Czy na bilecie 24h można dojechać do Sintry pociągiem lub z Cascais do Barcelony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#110 PostWysłany: 16 Kwi 2015 10:14 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
yoyoga napisał(a):
Aha i jeszcze. Czy na bilecie 24h można dojechać do Sintry pociągiem lub z Cascais do Barcelony?


z tego -> http://tinyurl.com/noz3x73 i tego -> http://tinyurl.com/p53w4mj wynika, że tak.
zakładam, że miałeś na myśli lizbonę ;-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#111 PostWysłany: 09 Maj 2015 13:50 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
vasco napisał(a):
yoyoga napisał(a):
Aha i jeszcze. Czy na bilecie 24h można dojechać do Sintry pociągiem lub z Cascais do Barcelony?


z tego -> http://tinyurl.com/noz3x73 i tego -> http://tinyurl.com/p53w4mj wynika, że tak.
zakładam, że miałeś na myśli lizbonę ;-).

To jest inny bilet 24-godzinny, obowiązuje tylko na pociągi, bez metra i autobusów w Lizbonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#112 PostWysłany: 18 Maj 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Chcę się wybrać w Lizbonie do knajpy z Fado.
Orientuje się ktoś ile kosztuje wstęp?

Znalazłem groupon:
http://www.groupon.pt/deals/dealbank_pt ... 1/60654491
Za 30 euro jest:
- wejście dla 2 osób
- "drink powitalny" ("Porto tonico" - nie wiem co to)
- "couvert" (starter - chlebek, oliwa, oliwki)
- danie główne: np. Arroz de Polvo, Bacalhau à Brás, Bacalhau à Lagareiro, Lombo Assado à Padeiro, Entrecosto com Migas e Arroz de Pato (wg google translate: Octopus Rice, Bacalhau à Brás, Cod in Olive Oil, Roasted Loin of Baker, Ribs with Migas and Duck Rice.

Ktoś może odwiedził ten lokal? Poleca jakiś inny? Jakie ceny wejść, jedzenia, picia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#113 PostWysłany: 19 Maj 2015 08:48 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Witam, mam do podzielenia ok 5-6 dni na Lizbonę i część Algavre, jak byście doradzili, żeby to zrobić? Ile dni tu, ile tam? dodam, iż później z Algavre wyjeżdżam do Sevilli, termin: pod koniec lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#114 PostWysłany: 19 Maj 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
5-6 dni na te dwa miejsca to super mało. Zależy jak i o której przylatujesz, ale podzieliłbym 2 noce w lizbonie, mega wcześnie wyjazd 3 dnia do np. Lagos, żeby rano wylądować na plaży ;) (będzie turbo upał), no i tam to już zależy czy wolisz zwiedzanie czy leżenie plackiem. Jak zwiedzanie to od Lagos -> Portimao jest dużo miejsc do zobaczenia.

Pozdro
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#115 PostWysłany: 19 Maj 2015 13:54 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Jeśli w lipcu to proponuję 2 dni w Lizbonie bo o tej porze zwiedzanie miasta to średnia przyjemność. W Sewilli żar jeszcze większy.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#116 PostWysłany: 21 Maj 2015 14:52 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Piotras_5 napisał(a):
5-6 dni na te dwa miejsca to super mało. Zależy jak i o której przylatujesz, ale podzieliłbym 2 noce w lizbonie, mega wcześnie wyjazd 3 dnia do np. Lagos, żeby rano wylądować na plaży ;) (będzie turbo upał), no i tam to już zależy czy wolisz zwiedzanie czy leżenie plackiem. Jak zwiedzanie to od Lagos -> Portimao jest dużo miejsc do zobaczenia.

Pozdro


A jak zwiedzać z Lagos do Portimao? Wypożyczenie samochodu raczej nie wchodzi w grę, ok 900 zł za dwa dni to niestety za dużo. Bus Eva czy coś innego? Raczej nastawiam się na zwiedzanie, niż leżenie plackiem ^^ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#117 PostWysłany: 22 Maj 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Komunikacja miejsca!
Jak lecicie na lotnisko w Faro to koniecznie (jak nie podróżujecie autostopem) zarezerwujcie JUŻ bilet na ten tańszy autobus. Bo później jest problem się wydostać z lotniska i chodzą busy po 30 euro takie małe.
W Portugalii masz rozbudowaną sieć komunikacji, czy to prywatne autobusy, pociągi czy komunikacja miejsca - międzymiastowa. Musisz w googlu się rozejrzeć za tym co Cię interesuje :)
2 dni na południu to bardzo mało. Samo Lagos warte jest zostania z 3-4 dni, niesamowity klimat, jaskinie do odwiedzenia kajakiem, spacer po klifie aż do latarni i tak dalej.

Byłem dwa razy, zazdroszczę, sam bym poleciał jeszcze raz :D
W Portimao jak jesteś fanem motoryzacji to koniecznie zobaczyć tor wyścigowy! :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#118 PostWysłany: 22 Maj 2015 20:18 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Super, dzięki za informacje! Dzięki temu zmodyfikowałem swój plan podróży!
Pierwsze dwa dni- Lizbona
Trzeci dzień - jednodniówka w Porto
Czwarty, piąty, szósty i siódmy dzień - ALGARVE ! Tylko pytanie, gdzie najlepiej spać?! Faro, Lagos, Portimao?! Tak żeby mieć dobrą bazę wypadową… myślałem o wynajęciu fury, no ale 900 zł za 3 dni to przesada, chyba taniej by mi taksówkami wyszło!

Nie lecę do Faro, będę jechał EVA busem z Lizbony :)

A potem ósmego dnia do Sewilli, a dziewiątego do Malagi, na ostatnie trzy dni wakacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#119 PostWysłany: 22 Maj 2015 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Trochę dużo czasu spędzisz jadą do Hiszpanii, no ale to Twój wybór :) Służę pomocą, spędziłem dużo czasu w PT i to piękny kraj.
Baza to zależy czy wolisz małą mieścinę (z klimacikiem) czy większe miasto z dużą ilością turystów. Moim skromnym zdaniem Faro ;)
A 900 zł na 3 to skąd ty to wziąłeś? Spójrz na Guerin'a. Dzienny koszt eco karu chyba z 20 euro albo mniej. Tankujesz do pełna przed oddaniem i tyle. Jedyny myk musisz mieć na karcie 1300 euro (kaucja w razie wypadku i tak dalej). Także to jedyny haczyk ;)

Pozdro!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#120 PostWysłany: 22 Maj 2015 23:33 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Tzn trochę średnio to zaplanowałem, bo początkowo miałem wypożyczyć furę w Sewilli, a mam lot powrotny z Malagi, więc po drodze chciałem zwiedzić Gibraltar, Rondę, Juzcar itp., no i ze dwa dni na końcu posiedzieć w Torremolinos na plaży, jednakże forum zdecydowanie bardziej przekonało mnie, że warto więcej czasu zostać w Algarve, więc teraz na tym się skupiam. Bus do Sewilli to 2 godz drogi, potem pociąg 2.5 godz, koszt tych dwóch podróży to około 40 euro, więc nie ma tragedii, zważywszy, że rozbiję to na dwa dni, bo jeden dzień chciałbym pokazać swoim dziewczynom Sewillę. :)

Tak więcej przylatuję do Lizbony, i mam potem 12 dni na Półwyspie, i wracam z Malagi, stąd te próby organizacji :)
A możesz polecić jakiś nocleg w dobrze skomunikowanym miejscu, tak by nie było za drogo? Skupiam się trochę na airbnb, bo ceny hoteli są dość wygórowane, choć może jakby coś się trafiło to bym skorzystał, coś dla 3 osób ;) Cenę fury wziąłem z auto4free, aktualnie strona Guerina mi nie działa :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group