Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#361 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Mi Cabo da Roca bardzo się podobało. Zwłaszcza zachód słońca robi wrażenie. Klify są fenomenalne, obok jest latarnia i pomnik z informacją o najdalszym punkcie Europy wysuniętym na zachód. Do Cabo da Roca dojeżdża z Sintry autobus 403 przystanek jest obok stacji kolejowej. Ten autobus jedzie do stacji kolejowej w Cascais, skąd są często pociągi do Lizbony (Dworzec Cais do Sodre - blisko Praca do Comercio). Bilet na autobus kupuje się w kasie od razu do Cascais, ale zaznacza się opcję wysiadania w Cabo da Roca. Nie pamiętam cen biletów jednorazowych. Można też kupić bilet dobowy na wszystkie połączenia z Sintry, ten kosztuje 15 euro i 0,5 euro za kartonikową kartę. Z Sintry do Cabo da Roca jedzie się dość długo - pewnie z ok. 40-50 minut, a z Cabo da Roca do Cascais kolejne 30-40 minut. A jadąc pociągiem do Sintry można od razu kupić bilet powrotny, będzie on też ważny na przejazd pociągiem z Cascais do Lizbony, bo są to bilety strefowe, a nie na konkretne linie, czy stacje kolejowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Lizbona
#362 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Super, dziękuję Ci bardzo za cenne wskazówki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#363 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Cztery lata temu pod koniec marca odwiedziłem te trzy miejsca w jeden dzień. Dojazd bardzo wcześnie rano do ostatniego przystanku PKP w Sintrze i dalej wszystko piechotą. Wpierw Maurowie, dalej Pena (bez ogrodów) i na końcu Quinta da Regaleira. Koniecznie weź z sobą parasol lub płaszcz przeciw deszczowy. W Sintrze, szczególnie na szczytach gdzie stoi zamek i obok pałac pogoda potrafi się zmienić w minutę. Na początku wycieczki mieliśmy piękną, słoneczną pogodę żeby w zamku być cali mokrzy od deszczu. Po godzinie znowu wyszło słońce :) Tylko te 3 miejsca, bo na więcej nie było czasu oraz słońce już zachodziło. Najdłużej siedzieliśmy w Quinta da Regaleira. Jeżeli z Sintry do Peny dojedziesz autobusem, to może starczy czasu na Cabo da Roca.
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#364 PostWysłany: 10 Wrz 2019 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Eh chłopaki, teraz to już sama nie wiem co mam zrobić :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#365 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:25 

Rejestracja: 30 Paź 2019
Posty: 16
Tourada na arenie Campo Pequeno.
Jednodniowa wycieczka na Wyspy Berlengas, 45 minutowy rejs statkiem po oceanie, wycieczki z oglądaniem delfinów, możliwość rozbicia namiotu na wyspie i przede wszystkim cieplejsza woda w zatoczce wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#366 PostWysłany: 04 Sty 2020 14:21 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 28
Cześć, przejrzałem wątek bo jestem zainteresowany wyjazdem z rodziną natomiast niepokoją mnie dwie może 3 rzeczy dlatego zapytam praktyków:

To wszechobecne nagromadzenie kieszonkowców, dilerów itd... serio jest tam aż tak nieprzyjemnie i niebezpiecznie zakładając nie szwendanie się po nocach?
Może ta sytuacja uległa poprawie albo nasileniu w ostatnim czasie (niektóre wpisy są już dość wiekowe)?

Kwestia zwiedzania z wózkiem dziecięcym w waszej opinii wykonalne czy raczej ciężkie do zrobienia?

Pogoda w marcu ktoś daje przesłanki do zwiedzania, bez plażowania i nadmiernego upału?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#367 PostWysłany: 04 Sty 2020 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@robcio kieszonkowców nie spotkaliśmy ale wiele razy proponowano nam hasz i marihuaen, panowie nie sprawiali wrażenia niebezpiecznych :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#368 PostWysłany: 04 Sty 2020 15:29 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Kieszonkowca można spotkać jak w każdym dużym mieście turystycznym więc obowiązują zwykłe zasady bezpieczeństwa. Torebek aparatów nikt wam wyrywać nie będzie. A Ci dilerzy na głównym placu to zwykli naciagacze. Nie licz na to ze kupisz od nich jakiś "towar".
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#369 PostWysłany: 04 Sty 2020 16:17 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 28
Absolutnie nie chce od nikogo nic kupować.

Dziękuję za wzmiankę o nie wyrywaniu niczego - cenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#370 PostWysłany: 04 Sty 2020 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@robcio
czułem się w Lizbonie bezpiecznie, nocą łaziłem po miejscach turystycznych i takich troszkę poza ścisłym centrum i nie napotkałem na żadnego typa spod ciemnej gwiazdy (co pewnie nie znaczy, że takich tam nie ma) ani kieszonkowca (który by się ujawnił). Zachować standardowe zasady bezpieczeństwa i powinno być ok. Jedyne miejsca, co do których spotkałem się z opiniami, że trzeba mocniej niż normalnie pilnować portfela, to pchli targ i tramwaj 28.
Co do pogody, może być różnie, ale upału bym się nie spodziewał. Na początku marca '19 był w Lizbonie ktoś z forum cro.pl (tam też do znalezienia relacja) i pogoda była raczej fatalna - głównie padało albo lało. Ja byłem pod koniec marca '19, było pięknie, ciepło i z regły słonecznie. Ale to nie do przewidzenia- najwyżej będziecie chodzić po muzeach.
Wózek :? da radę, ale uśmiechać się nie będziesz :) może nosidełko weszłoby w grę?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#371 PostWysłany: 05 Sty 2020 15:42 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Mieszkałem w Lizbonie pół roku 5 lat temu, potem jeszcze kilka razy wracałem, wkrótce znowu się wybieram. Szwendaliśmy się wielokrotnie po mieście po nocy i nigdy nie czuliśmy się zagrożeni. Dilerzy trawy (a raczej suszonego czegokolwiek udającego trawę) proponują, ale nie są natarczywi. Natomiast kieszonkowcy są rzeczywiście problemem, zwłaszcza w tramwaju 28 i na przystankach. To tam jedyny raz w moim już ponad 40-letnim życiu i wielu podróżach zostałem okradziony. Szczęśliwie straciłem podręczny portfelik z kosmiczną sumą ok. 4 euro, a do tego stało się to w chwilę po wydaniu z niego 1,20 euro na dwie kawy :) Ale muszę przyznać, że kompletnie nie poczułem niczego podejrzanego, więc niewątpliwie to był profesjonalista :) Ponieważ tramwajem 28 jeździłem wtedy regularnie, to po jakimś czasie miałem już podejrzenia, kto to jest (regularnie tam widywany nobliwie wyglądający wysoki starszy pan), ale nigdy nie zauważyłem go w akcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#372 PostWysłany: 07 Sty 2020 09:55 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
orchidea04 napisał(a):
Chcę poświęcić cały dzień na Sintrę i planuję tam być przed 10:00. Czy lepiej najpierw pójść do Quinta da Regaleira i dopiero później próbować łapać autobus do Pałacu Pena?


Jeśli chcesz upchnąć w jeden dzień Pena, Quinta Regaleira i dorzucić np. Monserrate (bardzo polecam!) to bez autobusu nie da rady. Kup dwa bilety hop off hop on na linię 435 (Villa Express 4 Palaces), która przewiezie cię z Sintry (dworzec kolejowy, jeśli jednak udałoby ci się przyjechać o 9, możesz spokojnie najpierw pójść pieszo do centrum Sintry i zajrzeć do Casa Piriquita po Travesseiros) najpierw do Quinta, później do Monserrate, a na koniec wrócisz nią do miasta, następnie 434 (Pena Circuit). Moim zdaniem, jeśli przyjedziesz do Sintry o 9 (Quinta otwierają od 9:30), na spokojnie dasz radę obejrzeć każde z tych miejsc i zrobić stop na rybę w knajpce. ;)
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#373 PostWysłany: 07 Sty 2020 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Dzięki @portuguesas - Portugalia jest już tylko październikowym wspomnieniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#374 PostWysłany: 07 Sty 2020 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
robcio napisał(a):
Pogoda w marcu ktoś daje przesłanki do zwiedzania, bez plażowania i nadmiernego upału?

W połowie marca 2019 roku w Lizbonie praktycznie cały czas było pogodnie i bez opadów. Temperatura oscylowała wokół 20 stopni w ciągu dnia - parku czy kawiarni można było przyjemnie posiedzieć na zewnątrz. jednak na na niektórych zacienionych miradores, gdy wiał wiatr było już odczuwalnie chłodniej. Na plażowanie, nawet bez kapania bym się specjalnie nie nastawiała. Chociaż jak się trafi fragment plaży nasłoneczniony, a osłonięty od wiatru to w koszulce i krótkich spodenkach pewnie można tam trochę poleżeć i się poopalać.
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#375 PostWysłany: 07 Sty 2020 14:09 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Akurat byłem w połowie marca i była piękna pogoda ok 20 stopni w dzień (w nocy spadek do 7) ale słońce tak dawało po garach że odczuwalna momentami była pod 30 :-)
Prawie cały marzec była taka pogoda. Jak popatrzeć na historię pogody to z reguły w marcu jest bardzo ładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
robcio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#376 PostWysłany: 07 Wrz 2020 00:22 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Mam pytanie odnośnie Sintry, plan jest na piesze zwiedzanie i spacerowanie cały dzień Zamek Maurów, ogrody Pena, Quinta da Regaleira i Monserrate.
Jest tego bardzo dużo i kondycyjnie wymagające, więc pasuje to zaplanować jakoś :)
Czy podejście do zamku Maurów od miasta jest serio tak trudne czy ludzie przesadzają jak to często bywa w opiniach ?
Czy jest tylko jeden szlak do Zamku Maurów i potem żeby stamtąd iść do Pałacu Pena i z niego do Quinta da Regaleira czy tak się nie da i trzeba zacząć od Pałacu Pena, zejść przez Zamek Maurów i dopiero iść do Quinta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#377 PostWysłany: 07 Wrz 2020 05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Jeżeli myślimy o tej samej trasie (moja prowadzi przez Villa Sassetti), to szliśmy nią w dół i szczerze współczułem mijanym kilku osobom, które szły w górę. Było wtedy gorąco i strona ścieżka dawała im w kość. Być może, przy chłodniejszej pogodzie jest lepiej, ale i tak uważam, że korzystniej będzie wybrać tą trasę idąc w dół.
Do pałacu Pena doszliśmy inną, dużo krótszą ścieżką, z miejsca, w którym wysadził nas kierowca. Pokazałem ją w relacji:
na-ostrzu-noza-do-portugalii-live-2020,1506,153190?start=40#p1359971
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#378 PostWysłany: 07 Wrz 2020 09:21 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Właśnie ten szlak, którym szliście miałem na myśli i zastanawiam się jak wracać, czyli z Pałacu Pena można wracać koło Villa Sasssetti i tam albo autobus do Monserrate albo na nogach bo chyba dwa kroki do Quinta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#379 PostWysłany: 30 Wrz 2020 21:02 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Czy w Lizbonie są jakieś warte uwagi ogrody do zobaczenia, odpoczęcia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#380 PostWysłany: 30 Wrz 2020 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
[mention]Marcin Bartoszewski [/mention] polecam Jardim do Torel, fajne miejsce do chillowania na trawie/ławeczkach z punktem widokowym i gdzie chętnie czas spędzają lokalsi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group