Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 445 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#421 PostWysłany: 08 Wrz 2023 12:10 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 433
niebieski
Zamek sam w sobie nie jest wielką atrakcją, tam się idzie dla widoku i jest pięknie, można tam spędzić przyjemną godzinkę lub ciut dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów na Bałkany z 4 miast od 207 PLN. Terminy na wakacje Zbiór lotów na Bałkany z 4 miast od 207 PLN. Terminy na wakacje
Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży
 Temat postu: Re: Lizbona
#422 PostWysłany: 08 Wrz 2023 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3723
srebrny
Przy tylu atrakcjach jakie ma do zaoferowania Lizbona, Torre de Belem to ziew i strata czasu.
@Jorgus88 poszwendaj się po Alfamie, Chiado, wieczorem koniecznie idź na Bairro Alto zobaczyć jak miejscowi imprezują i samemu przyimprezuj ;)
Odwiedź co najmniej kilka miradouro (wg mojego rankingu a znam wszystkie to obowiązkowo: Miradouro de Senhora do Monte, Miradouro do Monte Agudo).

o widzę, że w podobnym tonie już się wypowiedziałem i dalej to podtrzymuję viewtopic.php?p=989940#p989940
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#423 PostWysłany: 08 Wrz 2023 13:05 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1027
niebieski
Klasztor i Belem są atrakcyjne z z zewnątrz, ładnie wychodzą na zdjęciach, (jeśli ktoś lubi ). Tez nie wchodziłam do wnętrz, mimo kilku podróży do Lizbony. Punkty widokowe-super ! I jeszcze można przejechać się mostami, a i popatrzeć na nie (Vasco da Gama). Bajeczne miasto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#424 PostWysłany: 08 Wrz 2023 13:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8652
złoty
Klasztoru Hieronimitów ja bym nie odpuścił. A wnętrza zapierają dech w piersiach.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#425 PostWysłany: 08 Wrz 2023 19:38 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
@Jorgus88, zanim się zabrałem do odpisania Ci, to @cypel napisał w sumie dokładnie to, co myślę :-) Mieszkałem kiedyś pół roku w Lizbonie, byłem tam potem kilka razy po kilka dni, to miasto jest po prostu idealne do szwendania się i cieszenia się jego klimatem. To znacznie lepsze niż "must sees" z przewodników. Taki klaszor Jeronimos oczywiście warto zobaczyć, ale to nie on stanowi o wyjątkowości tego miasta.

Jeżeli chcesz się ruszyć poza centrum Lizbony niekoniecznie po utartych turystycznych szlakach, to polecałbym taką wycieczkę: promem z Cais do Sodre na drugą stronę Tagu do Cacilhas. Potem idziesz w prawo wzdłuż brzegu starymi dokami do kultowej ze względu na widoki, ale drogiej knajpy Ponto Final. Koło Ponto Final są schody (czasem bywają zamknięte) oraz winda do położonego jakieś 100 m wyżej miłego miasteczka Almada. Z Almady można potem w jakieś 30 min zejść z powrotem do przystani w Cacilhas główną ulicą. Warto to tak zaplanować, żeby być w Cacilhas w porze obiadu albo kolacji, bo jest tam kilka bardzo miłych i przystępnych cenowo knajpek z rybami i owocami morza.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#426 PostWysłany: 08 Wrz 2023 23:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 433
niebieski
boots napisał(a):
Klasztoru Hieronimitów ja bym nie odpuścił. A wnętrza zapierają dech w piersiach.

Dokładnie tak, moim zdaniem wnętrze jest ciekawsze od i tak ładnie wyglądającego klasztoru na zewnątrz, wspominałem o Pałacu Ajuda ( wrzuciłbym jakieś zdjęcia ale to forum jest koszmarne pod tym względem ) ale to kwestia gustu co się chce zobaczyć, a jesli tam juz jesteśmy to spod pałacu jest autobus, który ma przystanek pod krzyżem czyli Santuário de Cristo Rei, całkiem ciekawe miejsce no i widoki, wtedy spacerkiem można iść do Cacilhas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#427 PostWysłany: 09 Wrz 2023 14:41 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 79
Przy czym wejście do kościoła, na prawo, tam gdzie jest grób Vasco da Gama, jest za darmo i bez kolejki. Kolejka i bilet jest do muzeum, w tym na krużganki klasztorne, do miejsc, gdzie przedstawiciele Unii Europejskiej podpisywali tzw. traktat lisboński. A jeśli za darmo, to czemu chociaż kościoła nie zobaczyć?

Przy okazji, do katedry Se również są bilety, ale jeśli wchodzimy głównym wejściem, na wprost, to mamy początek za darmo. Bilet jest do krużganków i przejścia dokoła katedry i na wieżę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#428 PostWysłany: 09 Wrz 2023 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2877
niebieski
Zamiast na Torre w Belem lepiej spróbować wejść na pobliski monument, widok z góry zacny. Wieczorem bywa bez długich kolejek. Klasztor jak pisała cześć przedmówców - polecam.
Dla mnie odkryciem był taras widokowy na dachu centrum handlowym Amoreiras, na oko jeden z najwyższych punktów w okolicy, z widokiem praktyczne we wszystkich kierunkach. Tyle, że to w mało turystycznym miejscu jest, wiec nie wiem czy warto umyślnie jechać, jeśli nie ma się spraw w okolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#429 PostWysłany: 09 Wrz 2023 17:06 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
Tak, taras na Amoreiras jest dosłownie w najwyższym punkcie Lizbony i widoki są obłędne. Byłem 3 lata temu, wstęp chyba 5 euro. Jest trochę na uboczu, ale można połączyć z innymi miejscami. W pobliżu jest akwedukt Aguas Livres, niedaleko też kończy się przywrócona po dekadach linia tramwajowa 24, która może być alternatywą dla wiecznie zatłoczonej 18.
Przy trochę dłuższym spacerze przez przyjemną dzielnicę Campo do Ourique można połączyć Amoreiras z wizytą na cmentarzu Prazeres albo z Jardim da Estrela i bazyliką Estrela (w której zresztą też można wyjść na dach i oglądać widoki).
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#430 PostWysłany: 10 Wrz 2023 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2877
niebieski
Dalej 5 Eur/osoba. Na tarasie pojedyncze osoby mimo ścisłego sezonu. Trafiłem akurat w okolicach zachodu słońca. Zjawiskowo.
Akwedukt również ciekawy. Co do dostania się tam, to warto pamiętać o opcjach typu taxi/bolt, szczególnie przy kilku osobach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#431 PostWysłany: 11 Wrz 2023 10:15 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
meczko napisał(a):
@Jorgus88, zanim się zabrałem do odpisania Ci, to @cypel napisał w sumie dokładnie to, co myślę :-) Mieszkałem kiedyś pół roku w Lizbonie, byłem tam potem kilka razy po kilka dni, to miasto jest po prostu idealne do szwendania się i cieszenia się jego klimatem. To znacznie lepsze niż "must sees" z przewodników. Taki klaszor Jeronimos oczywiście warto zobaczyć, ale to nie on stanowi o wyjątkowości tego miasta.

Jeżeli chcesz się ruszyć poza centrum Lizbony niekoniecznie po utartych turystycznych szlakach, to polecałbym taką wycieczkę: promem z Cais do Sodre na drugą stronę Tagu do Cacilhas. Potem idziesz w prawo wzdłuż brzegu starymi dokami do kultowej ze względu na widoki, ale drogiej knajpy Ponto Final. Koło Ponto Final są schody (czasem bywają zamknięte) oraz winda do położonego jakieś 100 m wyżej miłego miasteczka Almada. Z Almady można potem w jakieś 30 min zejść z powrotem do przystani w Cacilhas główną ulicą. Warto to tak zaplanować, żeby być w Cacilhas w porze obiadu albo kolacji, bo jest tam kilka bardzo miłych i przystępnych cenowo knajpek z rybami i owocami morza.


Brzmi jak naprawde fajne miejsce do pospacerowania, wiec dodalem to do planu podrozy. Czy na prom i winde trzeba kupowac osobny bilet, czy calodniowy bilet to obejmuje?

Dziekuje wszystkim za wiele wskazowek, prawdopodobnie po prostu podjade pod klasztor i zobacze jak z kolejkami, jesli nie beda zbyt duze to sporobuje wejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#432 PostWysłany: 11 Wrz 2023 11:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
Winda z okolic Ponto Final do Almady była ostatnio (luty 2023) darmowa, a kiedyś po prostu siedział w niej bileter i kasował po 1 euro w gotówce.
Prom z Cais do Sodre do Cacilhas jest objęty opcją zapping na karcie Viva Viagem, kosztuje jakoś niewiele ponad 1 euro.
Nie wiem, czy jest też objęty biletem dziennym, ale chyba nie. To osobny przewoźnik, Transtejo Soflusa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jorgus88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#433 PostWysłany: 11 Paź 2023 14:36 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
Worcilem z Lizbony i Madery, moge podzielic sie kilkoma wskazowkami, dla kolejnych podroznikow.

- Bilety do Klasztoru po prostu sie skonczyly w dniu w ktorym odwiedzialem belem. Jest biletomat po drugiej stronie ulicy, nie trzeba stac w dlugiej kolejce. Z powodu braku biletow, trzeba bylo kupic online. Polecam te opcje, omija sie jedna kolejke. Sama kolejka do klasztoru choc dluga, porusza sie dosc sprawnie, Mnie zajelo okolo 40 min. Ogolnie atrakcje godna uwagi.

- Winda z okolic Ponto Final do Almady jest darmowa. Polecam spacer, dosc przyjemny wzdloz starych dokow.

- Polecam odwiezic punkty widokowe, nie wszystko sa jednak tak spektakularne jak te najbardziej znane.

- Muzeum archeologiczne w starej bazilice (zniszczona podczas trzesienia ziemi) mozna sobie smialo odpusic.

-Poodobalo mi sie w muezem Dorsza mimo, ze jest dosc male.

- Dobre resturacje wymagaja rezerwacji, ciezko znalezc miejsce z ulicy. Pamietajcie o przerwie, jak planujecie posilki miedzy zwiedzaniem.

- Tanie resturacje, raczej przypominaja bary mleczne. Nie spodziewajcie sie czegos niesamowitego. Ceny w granicach 12 euro za danie. Z kolei bardzo tanie wino w sklepach i to calkiem niezlej jakosci.

-komunikacja miejsca dziala sprawnie, warto uzywac autobusow, nie wszedzie dojedziemy metrem.

-zolte tramwaje sa przereklamowane. Scisk, ciezko znalezc miejsce, problem z wysiadaniem. Ogolnie, jak macie tramwaje w swoim miescie, to lepiej zrobic zdjecia z zewnatrz i wybrac inny srodek transportu na przemieszczenia sie.

-ogolnie jest bezpiecznie, mozna smialo spacerowac wieczorami i nikt raczej nie zaczepia. Od czasu do czasu chca cos sprzedac nielegalnego, ale nie sa nachalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#434 PostWysłany: 11 Paź 2023 18:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 433
niebieski
Jorgus88 napisał(a):
- Muzeum archeologiczne w starej bazilice (zniszczona podczas trzesienia ziemi) mozna sobie smialo odpusic.
To miejsce warte jest odwiedzenia jeśli jest organizowany event po zmroku z pokazami świetlnymi, laserowymi itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#435 PostWysłany: 12 Paź 2023 09:17 

Rejestracja: 12 Paź 2022
Posty: 28
aktualnie jest tam remont (wrzesien 2023), polowa bazyliki jest zastawiona rusztowaniami. Jest glosno i duzo kurzu. Lepiej wydac te pieniadze gdzie indziej lub na muzeum historii Lizbony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#436 PostWysłany: 06 Gru 2023 21:40 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
Lizbona już gotowa na święta.ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#437 PostWysłany: 06 Gru 2023 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1565
Loty: 198
Kilometry: 369 501
platynowy
-- 06 Gru 2023 22:11 --

o, jest nawet wino z biedronki :)

-- 06 Gru 2023 22:37 --

i cukierki z Wawelu!
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#438 PostWysłany: 06 Sty 2024 21:49 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 331
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Oceanarium w 2 godziny jest ok czy bez sensu? Pytam, bo do końca lutego mają promocję 50%, ale najwcześniej można wejść o 17.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#439 PostWysłany: 06 Sty 2024 21:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8652
złoty
Jest sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#440 PostWysłany: 06 Sty 2024 22:02 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 379
Loty: 10
Kilometry: 15 145
Jak nie jesteś jakimś super fanem każdej rybki to 1.5h spokojnie starcza na przejście całości. Ja byłem z rodziną to po 1h już wszyscy byli znudzeni. Najciekawsze okazy są na początku a pod koniec to już tylko akwarium za akwarium prawie z tym samym :P Największą atrakcją skupiającą tłumy były osoby czyszczące je od środka :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 445 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group