Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
cześć,

czy składał ktoś z Was (skutecznie) w Lufthansie ofertę w ramach licytacji płatnego upgrade'u? Zastanawiam się, czy zostawić ofertę na najniższym możliwym poziomie, czy dla zwiększenia szansy dać następny z możliwych pułapów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 27 Lis 2017 01:39 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Jak ja dostałem oferte upgrade'u to nawet najniższa cena była nieakceptowalna dla mnie, chcieli ok 300eur więcej za 3h lotu w bardziej komfortowych warunkach.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2017 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Dokładnie, trudno trafić na akceptowapną ofertę. Trzeba także dokładnie czytać co taka oferta obejmuje. Dostawałem już propozycje upgrade'u bez możliwości zmiany klasy rezerwacyjnej. Trzeba mieć to na uwadze, gdyż komfort podróży to jedno ale jak już się płaci to miło jak jakieś mile jednak z tego są.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2017 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Przeważnie podniesienie klasy podróży za gotówkę nie daje większej ilości mil z nowej klasy podróży tylko z oryginalnie zakupionej
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2017 06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Mam świadomość tej niedogodności milowej, ale akurat w tym wypadku mi to nie przeszkadza ;)
Chodzi o lot 3-godzinny, a minimalne przebicie to 75€, więc całkiem ok. Następny pułap jest raptem o 5€ wyższy, więc też do przeżycia.


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2017 07:41 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
Dwa lata temu licytowałam FRA-GRU z eco do eco+, pomimo ze dałam kwotę z połowy suwaka nie dostałam upgeadu a miejsc wolnych w eco + było jeszcze kilka. Czemu? Do tej pory się zastanawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Lis 2017 08:53 

Rejestracja: 11 Cze 2013
Posty: 18
Loty: 116
Kilometry: 126 169
Dzisiaj dostałem maila o zaakceptowaniu mojej oferty (45 EUR - najniższa możliwa na suwaku) z Y do C , co prawda to tylko TXL-FRA ale za to pierwszy raz w C 744 LH 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2017 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Dobrze wiedzieć, że te najniższe oferty też czasem przechodzą :)
Czyli te moje 75-80€ za MUC-FAO - o ile przejdzie - też będzie w porządku.
Mam jeszcze jedno pytanie (przepraszam, jeśli pytam o "oczywistą oczywistość") - czy dobrze rozumiem, że w razie upgrade'u do C w drodze licytacji przysługuje mi wstęp do saloniku?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lis 2017 09:50 

Rejestracja: 11 Cze 2013
Posty: 18
Loty: 116
Kilometry: 126 169
Jest tak:
Meal
2 pieces of baggage included
Mileage upgrade not applicable
Business Class check-in
Business Class lounge acces

PS.
nie byłem na TXL ale z tego co widzę to lounge jest tam w landside :?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Lis 2017 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
No niestety, TXL to nie jest normalne lotnisko. Ciesz się jeśli w saloniku LH jest kibelek, bo w salonikach BA i AF nie ma i trzeba dygać do podziemi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lis 2017 03:08 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Dla porównania, właśnie dostałem ofertę upgrade od TAPa. Za FRA-LIS minimalna stawka to 120 eur, LIS-DKR wyceniane jest na min 390 eur.
Ale, z tego co jest napisane w ich mailu, za lot w wyższej klasie dostaje się też podobno więcej mil.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lis 2017 03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
tropikey napisał(a):
No niestety, TXL to nie jest normalne lotnisko. Ciesz się jeśli w saloniku LH jest kibelek, bo w salonikach BA i AF nie ma i trzeba dygać do podziemi...

jet na antresoli na przeciwko
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sty 2024 00:01 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 59
leszeni napisał(a):
Jest tak:
Meal
2 pieces of baggage included
Mileage upgrade not applicable
Business Class check-in
Business Class lounge acces

PS.
nie byłem na TXL ale z tego co widzę to lounge jest tam w landside :?


To trochę się zmieniło, bo dodali jednak więcej mil jeśli dobrze rozumiem:

If you receive an upgrade to Business Class, you will be able to enjoy the following benefits on this flight:
The use of the priority lanes at security, provided that they exist at the airport in question
The use of the Lufthansa Business Lounge at your departure airport
Priority boarding when boarding is via a passenger boarding bridge
A seat in the front rows of the aircraft with the seat next to you guaranteed to be empty
A full meal and a wide choice of beverages
A selection of newspapers and magazines
Higher mileage credit within the Miles & More frequent flyer programme


Teraz minimalna jest €80 na każdy z odcinków: MAD-MUC (2:35), WRO-FRA (1:25), FRA-MAD (2:40), a na lot MUC-CLJ nie dostępne bo to Air Dolomiti
Czyli nie minimalna właściwie niezależna od długości lotu, czy klasy samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sty 2024 00:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@Bodi: siłą rzeczy bo od kwoty wydanej na upa dostaniesz też mile wg przelicznika , więc w efekcie ogólnie więcej mil niż bez upa ;-) Co do kredytów statusowych - nie wiem jak to po zmianach będzie działało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sty 2024 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
Tak informacyjnie, dla potomnych. Chciałem zupgradować za kasę jeden z odcinków podróży. Normalna cena za zakup wynosiła ponad 600zł natomiast licytacja zaczynała się od 90EUR. Zaproponowałem najniższą ofertę i okazało się, że została zaakceptowana. Co ciekawe, informacje na stronie mówią że akceptacja następuje 24h przed lotem, natomiast w moim przypadku kasa została pobrana jakieś 2,5 dnia przed startem i od razu w rezerwacji widać klasę "mixed cabin".
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Sty 2024 15:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@xyrxis: a z ciekawości, zmieniła się na umownym odcinku w tym trybie klasa rezerwacyjna na jakieś P czy coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sty 2024 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
a gdzie teraz sprawdzę klasę rezerwacyjną? Próbowałem w systemach LH, OS, LO, SV i M&M - nigdzie tego nie pokazuje
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group