Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:23 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 0
Zbanowany
przed pierwszym startem szczególnie się bałam, że cos się może zdarzyć. Później sobie pomyślałam, że większe prawdopodobieństwo, że zginę w samochodzie, którym codziennie dojeźdżam do pracy niż w samolocie. Na szczęście katastrof lotniczych jest znikomo mało w porównaniu z wypadkami samochodowymi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Modlitwa przebłagalna przed startem i lądowaniem ;-) Sprawdzone, działa ;-) Nawet obszarze kompetencji Allaha ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dlaczego mialoby nie dzialac, w koncu Chrzescijanie, Muzulmanie, czy tez Zydzi modla sie do tego samego P. Boga. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
No właśnie tak to sobie tłumaczę ;-) Do wykorzystania: "Boże, już nie będę grzeszył, tylko nie spadnij" ;-) Krótkie, a jakie skuteczne ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Kwi 2016 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Przylaczam sie do grona namietnie ogladajacego programy w stylu "Air crash investigation" przed lotem ;) A co do srodkow, ktore pomagaja to nie znam zadnych bez recepty, najlepiej udac sie do lekarza zeby cos przepisal. Jesli strach jest dosyc silny to ogolnodostepne specyfiki niekoniecznie moga pomoc...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Kwi 2016 00:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
chaleanthite napisał(a):
Przylaczam sie do grona namietnie ogladajacego programy w stylu "Air crash investigation" przed lotem ;)


Są nawet osoby które oglądają w trakcje lotu ;D
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 25 Kwi 2016 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ja wszystkie loty przesypiam (nawet te dzienne), wiec nawet gdybym chciala, nie moge sobie zafundowac takiej rozrywki ;) Zastanawia mnie tylko ile osob ogladajacych takie programy przed/w trakcie lotu ma potwierdzona przez lekarza fobie lotnicza? Mam nadzieje, ze nie jestem jedyna masochistka... :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Kwi 2016 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
a ja przewaznie jak lece samolotem to próbuje odpowiedziec sobie przez pół podróży na jedno zaje**** ważne pytanie.

Jakim cudem to k**** leci ? :D

i tak mi mija podroz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Kwi 2016 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Nie boję się lotów. Chyba wynika to z tego, że z dużym niepokojem myślę o powolnej śmierci (wiele lat cierpienia z różnymi zabiegami, szpitalami, hospicjami, brakiem możliwości wyjścia na zewnątrz). A śmierć w samolocie to typowo szybka sprawa :) Nawet kiedyś tak powiedziałem do żony: "jakbyśmy tak mieli 95+ lat i wracali z kolejnej wspaniałej wyprawy i samolot by spadł - czy to byłoby takie złe? Szybka śmierć, możliwe b. wysokie odszkodowanie dla dzieci i wnuków od linii lotniczej etc.). Może by nam częściej kwiatki na grób przynosili? ;) ". Always look on the bright side of death. ;)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Grzegorz40 napisał(a):
No właśnie tak to sobie tłumaczę ;-) Do wykorzystania: "Boże, już nie będę grzeszył, tylko nie spadnij" ;-) Krótkie, a jakie skuteczne ;-)

Ale czy skuteczne w obie strony, to znaczy czy nie grzeszyłeś więcej ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja w sumie bardziej się stresuje samym lotem niż boję latania, ale stres dotyczy całej sytuacji - żeby się nie spóźnić na samolot, żeby nie odwołali, żeby bagaż nie zginął itd.. Samego lotu już mniej, początkowo bałam się trochę lądowań zwłaszcza jak mój pierwszy lot to był Warszawa- Nicea (w dodatku leciałam sama jako nastolatka) i lądowanie tam jest od strony morza, więc przy podchodzeniu do lądowania wydaje się jakby samolot spadał do wody :D no i ten nie za długi pas, który zaczyna się i kończy też w wodzie - czy wceluje? czy wyhamuje? :D Wtedy miałam niezłego cykora, ale to już chyba kwestia przyzwyczajenia i jest ok. Poza tym uwielbiam patrzeć przez okno (zresztą nie tylko w samolocie) i zawsze wypatruje jakichś ciekawych widoków :) To zajmuje czas i odciąga od pesymistycznych myśli.
A i kiedyś leciałam w niezłą burzę, było ileś lat temu takie lato w Polsce z tornadami w sierpniu to właśnie wtedy leciałam samolotem :D Na szczęście nie wiedziałam o nich wcześniej, bo nie wiem czy bym wsiadła do samolotu, ale dużo gorsza była później droga autokarem z Wwy (poprzewracane drzewa na drogach itp.), w samolocie mocno tego nie odczułam.

Polecam spojrzeć sobie na flightradar i zobaczyć ile tych lotów jest w każdej minucie, a ile zdarza się katastrof i od razu lżej na sercu ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 25 Kwi 2016 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie zapomne mojego pobytu na Filipinach wiosna 2000 roku. Mialem leciec z Manily do Mindanao i nie polecialem ze wzgledu na rebeliantow. Widzialem jeszcze ludzi wchodzacych na poklad. Pozniej uslyszalem w mediach, ze samolot sie rozbil i wszyscy zgineli. Od tamtego czasu mam duzy respekt.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Kwi 2016 12:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
maczala1 napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
No właśnie tak to sobie tłumaczę ;-) Do wykorzystania: "Boże, już nie będę grzeszył, tylko nie spadnij" ;-) Krótkie, a jakie skuteczne ;-)

Ale czy skuteczne w obie strony, to znaczy czy nie grzeszyłeś więcej ? :)


Skuteczne, w trakcie lotu nie grzeszę ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
cccc napisał(a):
Nie zapomne mojego pobytu na Filipinach wiosna 2000 roku. Mialem leciec z Manily do Mindanao i nie polecialem ze wzgledu na rebeliantow. Widzialem jeszcze ludzi wchodzacych na poklad. Pozniej uslyszalem w mediach, ze samolot sie rozbil i wszyscy zgineli. Od tamtego czasu mam duzy respekt.

To dopiero prawdziwe "Oszukać Przeznaczenie" a nie jakieś tam marne filmy ...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Przeznaczenie jest ciężko oszukać...

Najlepszy przykład z naszego lotniczego podwórka...Ryszard Chmielewski cudem uniknął katastrofy samolotu na Okęciu w 1980 roku. Zginęła wtedy Anna Jantar. Jednak przeznaczenie dosięgło Chmielewskiego 7 lat później - zginął w katastrofie w Lesie Kabackim.

Pan Ryszard miał być mechanikiem pokładowym podczas feralnego lotu Kopernika. Z uwagi na zmęczenie zamienił się z kolegą i wyleciał z Nowego Jorku dobę później; w siedem lat później w trakcie lotu z Warszawy do Nowego Jorku jako instruktor miał obserwować mechanika Wojciecha Kłosska. Samolot - Ił-62M - w 24 minuty po starcie uległ bardzo poważnemu uszkodzeniu dwóch silników i sterów, dodatkowo w jednej z ładowni wybuchł rozprzestrzeniający się pożar. Samolot zawrócił awaryjnie do Warszawy; na 5 kilometrów przed początkiem pasa lotniska na Okęciu rozbił się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:47 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
tylko latajac duzo pozbedziesz sie leku.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 25 Kwi 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przeznaczenia nie da sie oszukac, zreszta "oszukac" to moim zdaniem niewlasciwe slowo.
Skoro my nie kierujemy tym przeznaczeniem, to jak mozemy uniknac? ;)
Ja uwazam, ze to bylo jakies ostre ostrzezenie i daje sporo do myslenia, nagle na ten dziwny Swiat patrzymy w innych okularach.
Ja wierze, ze mozna zostac uchronionym i na pewno jakas wskazowka, aby sie zmienic i zrobic cos dobrego, jeszcze w tym zyciu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Kwi 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Chodzi o ten lot?

https://en.wikipedia.org/wiki/Air_Phili ... Flight_541

W sensie, byłeś już na lotnisku i w ostatniej chwili zrezygnowałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szpulatek lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Kwi 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tak chodzi o ten lot i bylem w ten dzien rano na lotnisku. Chcialem do Mindanao, mialem w planach, ale kupilem jednak bilet do Iloilo. Ten lot byl przede mna, z tego samego Gate. O wypadku dowiedzialem sie dopiero wieczorem, w hotelu. Mindanao do tej pory nie widzialem, ta nazwa ciagle kojarzy mi sie z tym wypadkiem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 26 Kwi 2016 00:23 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Nigdy się nie bałem i jakoś bardziej ciekawiło mnie "jak to jest lecieć samolotem" tyle się na filmach widziało :)

Lubie latać, a najbardziej jak się rozpędza i wzbija

Ale nie zapomnę mojego pierwszego długiego lotu(do Chicago). Noc przed lotem, leże w łóżku i przeskakuje kanały w tv. Zostawił na discovery czy tam nationnal geographic. Skończyła się reklama i nagle lektor mówi "Katastrofy w przestworzach" :D nie ma to jak motywujący program przed lotem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: etnomalczik, vtec oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group