Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lut 2015 19:58 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Mi na lęk przed lataniem pomogło oglądanie.... katastrof w przestworzach. Serio. Nie każdy odcinek jest o katastrofie - jak zobaczyłam z jakich opresji samoloty są w stanie wyjść bez szwanku, to teraz naprawdę mniej się boję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 18 Lut 2015 20:12 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
A ja ci powiem tak. Mam licencje pilota na małe samoloty i zawsze przy starcie czy to sam czy dużym samolotem pasażerskim, pocą mi sie dłonie ;)

W samolocie postaraj sie usiąść na skrzydle. Tam turbulencje sa najmniej odczuwalne. Sa osoby dla których miejsce przy oknie i cały czas patrzenie na zewnątrz tez jest jakimś sposobem. Natomiast zalanie głowy mocnym alkoholem nie jest dobrym pomysłem. Możesz np dostać ataku paniki itp. Jednak mała ilośc alkoholu jest jak najbardziej wskazana. Winko, gin z tonicem lub 50tka z cola sa ok. Nie zalej sie tylko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 18 Lut 2015 20:46 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Oprócz proponowanego przez Sulika rozpracowania lęku, fachowych porad Lx13 i lekkiego drinka, spróbowałabym także skoncentrowania się na czymś wciągającym (kryminał/ krzyżówka/ rozmowa/ audiobook itp).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lut 2015 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Drink rzeczywiście pomaga. Mi jeszcze pamiętam pomagał nervosol. Przed pierwszym lotem wypiłem chyba całą butelkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lut 2015 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Po dwoch mega traumatycznych lotach (przez chmury burzowe) nabawilam sie takiej fobii, ze kazdy lot wiazal sie z atakami paniki na pokladzie przy najmniejszym drzeniu samolotu i czestymi wizytami w toalecie (a wczesniej kochalam latac i niczego sie nie balam!!!)...Probowalam wszystkiego, ale na tak silny strach nic nie pomagalo (bo i przy fobii pomoc nie moglo). W koncu zdecydowalam sie isc do lekarza i to sie okazalo strzalem w dziesiatke. Dostalam tabletki uspokajajace, zaliczylam pare bezstresowych lotow pod ich wplywem (a podczas lotu wiadomo-byly turbulencje i inne rzeczy, ktore wczesniej mnie przerazaly) i tak mi sie wkrecilo, ze latanie jest fajnie i bezpieczne, ze teraz juz latam spokojnie bez tabletek. Tak wiec jesli ktos sie bardzo meczy podczas lotow, a lata duzo, to tabletki uspokajajace sa opcja godna rozwazenia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Lut 2015 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja staram sie podchodzić do tego praktycznie. Jak sie trafi lot z przygodami (różnymi) to sie cieszę bo statystycznie oznacza to kolejne kilka lotów spokojnych ;). Jak zbyt długo latam i nic sie nie dzieje to zaczynam sie niepokoić , hehe.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 24 Lut 2015 11:11 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Im więcej latam tym teoretycznie mniej się boję. Teoretycznie, bo nie boję się jak jest spokojny lot :lol:
Jak tylko zaczynają się turbulencje to mam ochotę się teleportować. Kiedyś bałam się startów, ale przywykłam już do tego dziwnego uczucia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lut 2015 11:26 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 17
Zbanowany
Ja też polecam udać się do lekarza. Sam, choć ciężko mi się do tego przyznać, mam problemy z lataniem, który się nasilił po atakach na samoloty Malaysia Airlines. Jeśli już więc gdzieś muszę się udać drogą powietrzną, to odwiedzam miłego pana doktora, [marketing szeptany], akurat blisko mojego mieszkania i pan doktor wypisuje mi jakieś środki uspokajające, jedyne, które na mnie działają. Podobno lekarz pierwszego kontaktu również mógłby wypisać ci jakieś leki uspokajające, ale tylko psychiatra może wypisać te, które ja biorę. Mój lęk również wziął się z pewnego traumatycznego lotu, gdzie wystąpiły naprawdę silne turbulencje, a potem jeszcze były problemy z lądowaniem. Na szczęście pilot wylądował szczęśliwie, może pamiętacie, to było kilka lat temu i w telewizji było o tym głośno.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 14 Lis 2016 22:12, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Lut 2015 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Też nie przepadam za lataniem, pomimo że mam za sobą ładnych kilkadziesiąt lotów (straciłem już rachubę ile). Jednak chęć zobaczenia jakiegoś miejsca, lub zalegnięcia w styczniu na plaży, była zawsze większa. Na początku bałem się, ale w miarę pokonywania kolejnych tras - strach malał. Teraz już się raczej przyzwyczaiłem, ale parę piwek przed lotem i ewentualnie podczas, jest jeszcze mile widziane.

Moja dziewczyna bała się bardzo. Aż do przełomu stycznia i lutego. Mieliśmy wtedy okazję jechać 10 godzin autokarem z Bangkoku do Phang Nga> Jechaliśmy piętrusem, na górnym piętrze, droga nie należała do najrówniejszych, trochę bujało i trzęsło (bardziej niż w samolocie podczas zwykłych turbulencji). Ta wycieczka przełamała w niej strach przed lataniem, do Bangkoku wracaliśmy samolotem :mrgreen: Poza tym mówi, że aviomarin jej pomaga.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lut 2015 11:53 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ja się też boję, co ciekawe jednoczesnie kocham samoloty :P pocieszam się czytaniem opisów i komentarzy do niemal wszystkich (!) zdarzeń publikowanych an avherald - większośc na szczęście kończy się dobrze. za kilka dni lecę i już jestem spanikowana lekko i tak. a sporo lotow mnie czeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Kwi 2016 23:17 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 14
Witam

jako że latanie nie należy do największych moich przyjemności , chciałem zapytać co polecacie jakie środki apteczne lub też nie , które pomogą / sprawią że przelot będzie miły i przyjemny ?
ps .nie chodzi mi o małe buteleczki z duty free:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Kwi 2016 23:36 

Rejestracja: 21 Sty 2011
Posty: 38
Ogólnie ja się boje latać. Z aptecznych środków, 2 browary i guma do rzucia przed lotem i czuję się zrelaksowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Kwi 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Było - lek-przed-lataniem,18,4762

Skorzystaj z linka podanego przez Maciek78 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Kwi 2016 01:45 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 377
srebrny
Ja zawsze przed lotem przypominam sobie lekcje geografii, a potem zajęcia na studiach gdzie mówiono za każdym razem o tym że jest to najbezpieczniejszy środek transportu. Statystyki i wyobrażenie sobie ile niebezpieczeństw czeka na mnie w podróży autem lub autokarem przez kilkaset czy kilka tysięcy kilometrów pomaga przebyć lot w spokoju i bez nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Kwi 2016 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zawsze zegnam sie przed startem, nakladam sluchawki i slucham muzyki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 24 Kwi 2016 09:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja dokładnie tak samo. Juz tyle lotów za mną i nadal się boje startów i lądowan.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Kwi 2016 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja przed lotem oglądam sobie jakiś fajny odcinek "Katastrof w przestworzach". Szkoda, że nie ma ich nigdy w IFE.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 24 Kwi 2016 12:06 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
A już myślałem że tylko ja mam coś z głową oglądając katastrofy przed lotem i nie tylko
Góra
 Profil Relacje PM off
Lela lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 24 Kwi 2016 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
kimoh napisał(a):
Mi na lęk przed lataniem pomogło oglądanie.... katastrof w przestworzach.

Podoba mi się ta metoda:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Kwi 2016 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Czyli nie jestem sam z katastrofami w przestworzach :D
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group