Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Paź 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Kiedyś na jednej z imprez z fotobudką, była taka tabliczka z napisem: "Ona kupuje". I mój mąż z nią tak nachalnie pozował. Nie bez powodu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#22 PostWysłany: 03 Paź 2020 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Przekładam i kupuje :) na 2021 już prawie brakuje urlopu i pieniędzy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 03 Paź 2020 20:07 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Ja sobie odpuściłem latanie, bo w obecnych warunkach kupuje się nie bilet, ale raczej zakład z trzema opcjami - przelot, pożyczka dla linii lotniczej albo darowizna dla linii lotniczej. Gdyby linie odpuściły swoje reguły taryfowe i w tańszych taryfach dopuściły zwroty z pełnym refundem w razie wprowadzenia testów czy kwarantanny albo po prostu skoku zachorowań, to bym kupował. Ale sama możliwość przebukowania, do tego z ograniczeniami czasowymi, mnie nie urządza. Aż tak elastycznego kalendarza nie mamy, żeby na 100% wiedzieć, że będziemy w stanie wykorzystać bilety w razie konieczności przebukowania.

Wcale to nie znaczy, że siedzimy na tyłku, tylko dostosowaliśmy się do warunków i zaczęliśmy jeździć autem w miejsca, gdzie da się pojechać w miarę przewidywalnie i bezpiecznie. Głównie Słowacja, Austria i Włochy. Przy założeniu, że rezerwujemy z minimalnym wyprzedzeniem, najwyżej tygodniowym. Każdy z tych wyjazdów świetnie się udał - w Europie też jest mnóstwo bardzo atrakcyjnych miejsc! W sumie podróżujemy niewiele mniej niż nasze wcześniejsze przyzwyczajenia, tylko autem zamiast samolotu i znacznie bliżej.

Bardzo chętnie wrócimy do latania, zwłaszcza poza Europę, ale dopiero jak stanie się bardziej przewidywalne. Chociaż nie wykluczam, że się złamiemy i w listopadzie polecimy na kilka dni na południe Włoch - ale to tylko pod warunkiem, że bilety dalej będą bardzo tanie i kupimy je najwyżej na tydzień przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 03 Paź 2020 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie dość, że latam, to jeszcze wychodzi to tanio, można podejmować decyzje w ostatniej chwili, bilety nabierają elastyczności i są tanie. Ceny noclegów podobnie.
A jeśli się coś odwoła to trudno - daje się przenieść na kiedy indziej lub zamienić

Jasne, szkoda, że nie wszędzie da się pojechać, mi zwłaszcza żal Poradziecji, ale za to można np odkryć jak wspaniała potrafi być Grecja.

Dodatkowo to planowanie gdzie się może dać pojechać, gdzie nie ma na co liczyć nosi znamiona emocjonującej gry. Najwyraźniej zostałem zgamifikowany przez zarazę.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 03 Paź 2020 22:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Kupuję i mocno bazuje na wizzairze.
Dzięki wiecznym zmianom dni, godzin moje rezerwacje przeważnie robią się elastyczne i mogę je potwierdzać przed samym wylotem.
W tym roku dzięki pandemii (trochę dziwnie to brzmi, dziękować obecnej sytuacji) zwiedziłem miejsca do których w ogóle bym się nie wybrał.
Np. Nie sądziłem, że dolecę landryną na rho i spędzę świetnie czas w tym miejscu "za grosze".

Na razie bilety kupione na zimę. Zobaczymy co to będzie (mam nadzieję, że będzie dobrze).
Jak to mawiają nie przestawaj marzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Paź 2020 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Ja sobie powiedziałem że więcej nie kupuję bo za dużo nerwów to kosztuje (szczególnie mnie Wizz kosztuje), ale ostatnio znowu zrobiłem zakup :D no risk no fun
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 04 Paź 2020 09:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
O jakim zamrazaniu pieniedzy na dlugi czas piszecie?

KLM- odwolani9 2 tyg przed terminem lot-kasa po 7 dniach
Bravofly- odwoalany lot i wybor kasa czy voucher- wybralem voucher i dostalem go po 3 dniach
easyjet-odwolany-i kasa w 20 dni

wiec nie ma mopwy o grubszym mrozeniu kasy


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Paź 2020 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Paź 2020 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@Kian
Nie możesz generalizować i siać optymizmu, przyrównując wszystko do twoich szczęśliwych przypadków.
Wystarczy spojrzeć na wątki forum związane z ew. zwrotami kasy od różnych pośredników (np. GoToHell i jego klony).
Ja np. odzyskałem moje ponad 1000 eur z Supersaver po 6 miesiącach i to jedynie dzięki chargeback Visa.
Trzeba sie jednak liczyć niewątpliwie z opcją mrożenia kasy na dłuższy czas.

Ja mimo wszystko planuję, kupuję i latam :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 04 Paź 2020 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Latam, kupuje, nie planuje bo ciężko coś zaplanować.
W plecy nic nie jestem finansowo a nawet odwrotnie.
Mniej latania ale za to fajne kierunki i praktycznie brak g...lotów.
Nie ma tragedii.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Paź 2020 14:21 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
[quote="meczko"

Wcale to nie znaczy, że siedzimy na tyłku, tylko dostosowaliśmy się do warunków i zaczęliśmy jeździć autem w miejsca, gdzie da się pojechać w miarę przewidywalnie i bezpiecznie. Głównie Słowacja, Austria i Włochy. Przy założeniu, że rezerwujemy z minimalnym wyprzedzeniem, najwyżej tygodniowym. Każdy z tych wyjazdów świetnie się udał - w Europie też jest mnóstwo bardzo atrakcyjnych miejsc! W sumie podróżujemy niewiele mniej niż nasze wcześniejsze przyzwyczajenia, tylko autem zamiast samolotu i znacznie bliżej.

Bardzo chętnie wrócimy do latania, zwłaszcza poza Europę, ale dopiero jak stanie się bardziej przewidywalne. Chociaż nie wykluczam, że się złamiemy i w listopadzie polecimy na kilka dni na południe Włoch - ale to tylko pod warunkiem, że bilety dalej będą bardzo tanie i kupimy je najwyżej na tydzień przed wylotem.[/quote]

O, a gdzieś pisałeś o tym dokąd dotarłes jeśli chodzi o Słowację, Austrie i Włochy? ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Paź 2020 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
gecko napisał(a):
Możliwe, że na low costa po Europie się skuszę, ale long haule odpuszczam na dłuższy czas. Znam lepsze sposoby na przechowanie pieniędzy, niż zamrożenie ich na długoterminowej lokacie 0% :lol:

A znasz jakieś lokaty na większy procent? chętnie skorzystam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Paź 2020 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Kian napisał(a):
wiec nie ma mopwy o grubszym mrozeniu kasy


SalamAir przez Opodo - voucher na OV
Cebu - voucher (travel fund), ale nie na całą kwote, upominając się o resztę szłyszałem już 2x "tak, za 4 miesiące"
WestJet przez G2G - open ticket na WS, G2G skasuje mnie 140zł za zmiane.

cała reszta odzyskana przez CB, dobrowonie kase oddał tylko wspomniany przez Ciebie U2 oraz VY ale to były grosze.

a wracając do tematu to aktualnie tylko W6 i FR kupowane na ostatnią chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Paź 2020 16:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Ja zarówno kupuje jak i latam. Istnienia koronawirusa nie neguje, wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa staram się zachowywać ale też staram się po prostu normalnie funkcjonować.

Słowo klucz to dla mnie "elastyczność". Przez pandemie część wyjazdów mi przepadła - np. Czarnogóra ale też dzięki pandemii paradoksalnie udało mi się odwiedzić miejsca których przy jej braku raczej prędko bym nie odwiedził - np. Chorwacje przez dość wysokie ceny lotów w sezonie. Od dawien dawna mam zasadę że miesiąc bez lotu miesiącem straconym i póki co od otwarcia nieba w czerwcu udaje mi się tą zasadę realizować.

Co do przyszłego roku to kalendarz obstawione do października :) Zgadzam się ze zdaniem że życie jest za krótkie żeby czekać aż się wszystko unormuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 04 Paź 2020 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 156
Loty: 156
Kilometry: 264 238
Jest pięknie, megarewelacja. Latam, planuję i kupuję.

Plusy obecnej sytuacji:
1. Maga tanie i elastyczne bilety i pustki w samolotach
2. Maga tanie i elastyczne noclegi - brak jakichkolwiek problemów z rezerwacjami noclegów.
3. Brak tłoku w knajpach i ceny w dół
4. Brak tłoku w atrakcjach (w załączeniu ilość ludzi w National Gallery)
5. Praca zdalna - mogę sobie pracować "prawie" jak chcę, gdzie chcę i kiedy chcę. I ucieczka cividowa przed fakapem: "Wolałbym się w tym tygodniu nie spotykać. Mam nieco gorączki. Ale oczywiście jak trzeba to będę." Myślicie, ze ktoś protestował?

Czego można jeszcze chcieć?

Aha. Są ofc minusy:
1. Koncerty//sport
2. Trochę żal, że pewnie przez kilka//kilkanaście lat nie wylecimy komfortowo poza Europę.

Załącznik:
TOTO DSC09964.JPG
TOTO DSC09964.JPG [ 91.42 KiB | Obejrzany 1889 razy ]

Załącznik:
TOTO DSC09972.JPG
TOTO DSC09972.JPG [ 151.4 KiB | Obejrzany 1889 razy ]

Załącznik:
TOTO DSC09943.JPG
TOTO DSC09943.JPG [ 118.64 KiB | Obejrzany 1889 razy ]


Ostatnio edytowany przez michzak, 05 Paź 2020 09:00, edytowano w sumie 1 raz
Wycięto fragment naruszający regulamin
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 04 Paź 2020 19:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja kupuję, latam, planuję.
Zachowuję się w miarę rozsadnie przestrzegając zasad.
Kilka lotów odwołanych, kilka przełożonych. Trochę kasy poszło w plecy, ale żadna fortuna.
Trzeba się po prostu przyzwyczaić do innego funkcjonowania świata i nadal spełniać swoje marzenia.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 04 Paź 2020 20:09 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 73
Mam kupioną Florydę na przełom kwietnia i maja , była fajna cena z BCN warta ewentualnego kopania z MyTrip 8-) Szanse na chwile obecną oceniam pół na pół ale jakoś przez to fajniej się jeździ do pracy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Paź 2020 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 04 Paź 2020 20:35 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Koszmarnie wygląda kwestia czekania na termin wylotu i obserwowanie sytuacji, nikt nie wie kiedy jaki kraj wprowadzi jakieś kwarantanny, wymagane testy itp.
Większość rządów w EU odstawia cyrki w kwestii obostrzeń dotyczących lotów ale ma gdzieś ile ludzi do nich wjeżdża busami, pociągami, samochodami itd.
Ja za kilka dni mam zaplanowany wyjazd do Lizbony i właściwie do ostatniego dnia nawet z biletem w ręce nie wiem czy wylecę czy nie.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Paź 2020 09:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Paź 2020 20:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
ineskeywest napisał(a):

O, a gdzieś pisałeś o tym dokąd dotarłes jeśli chodzi o Słowację, Austrie i Włochy? ?


Nie pisałem nigdzie na forum, bo jestem za leniwy na pisanie relacji. Ale skoro pytasz, to proszę bardzo :)
Słowacja: Niżne Tatry (baza w Jasnej, wycieczki po górach), drugi raz Niżne Tatry + okolice Bańskiej Bystrzycy i Bańskiej Szczawnicy (baza w Donovalach), Rohacze (baza w Zubercu).
Austria: St Michael im Lungau i tydzień łażenia po górach w okolicy
Włochy: Umbria (baza pod Gualdo Tadino, zwiedzanie okolicy), Abruzzo (baza w Lama dei Peligni, zwiedzanie i łażenie po górach).

W sumie w żadno z tych miejsc nie trafiłbym robiąc sobie przedcovidowym zwyczajem wycieczkę samolotem. Za daleko od lotniska na krótki wypad, a dłuższe wyjazdy to jednak raczej gdzieś dalej. Czyli coś za coś - oczywiście brak latania doskwiera, ale trochę nowych perspektyw też się otwarło :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 04 Paź 2020 22:45 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
meczko
Dziękuję Ci bardzo, pewnie coś z powyższego wykorzystam:)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Paź 2020 23:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Paź 2020 23:06 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ja natomiast mam wyjątkowe szczęście do podróży w tym roku. Koniec stycznia to moja pierwsza wizyta w Afryce + Londyn (z pewnością covid był już wtedy w Europie), później Belgia kilka dni przed wprowadzeniem lockdownu, więc bez kwarantanny. W czerwcu Litwa autem, która wtedy była niemal covid-free, sierpień to Kreta (jeszcze bez testów i tym podobnych) no i kilka tygodni temu puściutki w tym okresie Rzym. Jakiś czas temu myślałem, żeby jeszcze próbować w tym roku rzucić się na Maltę lub Cypr, ale patrząc na te różne patologie covidowo-podróżnicze odechciewa mi się planowania czegokolwiek. Zastanawiam się czy obecnie nie poruszać się kluczem, który kraj w moim przekonaniu funkcjonuje odpowiednio i jechać właśnie tam, ponieważ nie odnajduję przyjemności w łażeniu po muzeach w maseczce. Dlatego faworytem jest Szwecja, ale jak się zrobi cieplej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group