Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Lip 2015 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a kelimutu widziala?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#62 PostWysłany: 11 Lip 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
niesety nie, bylo za malo czasu i roznice zdan co do wykorzystania go... to i kilka innych rzeczy zostaje na kolejna wizyte ;)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Sie 2015 14:48 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
Mam pytanie odnośnie trasy Lombok-LB-Lombok/Bali. Czy ktoś z was kupował bilet na samolot powrotny LB-Bali na miejscu kilka dni przed zdecydowaniem się na płynięcie na tą wycieczkę? Są one dostępne? Jaka była cena? My tam będziemy około połowy listopada. Ewentualnie pływa coś z powrotem, co płynie bezpośrednio z LB na Lombok/Bali, bez wycieczkowych atrakcji i za mniejszą kasę ?
Z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Sie 2015 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Można przejechać tę trasę w ostateczności - podobno zajmuje to minimum 24h, z Lomboku promem na Sumbawe (nie wiem ile dziennie razy płynie), dalej przez całą Sumbawe autobusem, i promem z jej wschodniego krańca do LB (chyba raz dziennie jest taki prom). Myślę, że to strasznie męczące, ale w razie braku lotów jest to jakaś opcja dostania się lub powrotu z Flores... Można to zrobić na własną rękę, jakieś biura turystyczne oferują też takie pakiety (bilety na promy+autobusy)... Nie ma chyba "nie-turystycznych" promów pokonujących tę trasę...
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Sie 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
My kupowaliśmy tak na ok.4dni przed, mieliśmy najpierw rejs 3dniowy Lombok-Labuan Bajo i wracaliśmy z Labuan Bajo po rejsie nastepnego dnia rano (taxi na lotnisko w LB 50tys. idr, dość stała cena, taksówkarze na każdym kroku). Nie było problemu z dostępnością biletów, kupiliśmy 3bilety na tiket2.com na lot liniami Wings Air (wszystko ok, dopłata za bagaż jakieś drobne za kilka kg) za ok.1mln idr za osobę. W biurze Peramy chcieli nam je wcisnąć za droższą cenę, wiadomo z prowizją - chyba za 1.250.000idr. Samemu bez problemu można kupować bilety na tej stronie.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Mar 2016 10:59 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 13
Ile czasu polecacie spędzić na samym Flores w okolicach LB? Planujemy lot do LB, skąd chciałbym wziąć rejsy na Komodo / Rincę, trochę tam ponurkować. Zastanawiam się, ile ewentualnie pozostać potem w LB, żeby zobaczyć okolicę, pewnie na skuterach. Nie mamy niestety aż tyle czasu by przemieścić się na drugą stronę wyspy.

W jednej z relacji polaków znalazłem ofertę http://www.nurkowaniekomodo.pl/safari_nurkowe. Póki co cena dość zaporowa (180$/dzień), ale być może po kontakcie czarterowanie łodzi na kilka osób byłoby bardziej korzystne cenowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Mar 2016 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
sam sobie odpowiedz ile masz czasu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 28 Mar 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Becek ma rację. To kwestia subiektywna. Jak masz do dyspozycji np. 3 dni, to i tak dłużej nie zostaniesz, nawet jeśli ktoś napisze, ze warto byc tam 2 tygodnie.
My mamy 10 noclegów na Sebayur i wielu powie pewnie, że to za dużo, ale to wyjazd rocznicowy, więc specyficzny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:32 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 13
Po dotarciu na Flores z pewnością chcę wybrać się na okoliczne wyspy i ponurkować - na to zaplanuję odpowiednio czas. Zastanawiałem się jedynie, czy nie mając na tyle dużo czasu by zapuścić się gdzieś dalej w głębiny Flores, warto spędzać czas w samym LB i stamtąd podróżować tylko po okolicy np. skuterem. Na Flores jest sporo do zobaczenia, moje pytanie brzmi jednak czy w samym LB Waszym zdaniem warto zostać 2 dni, czy na przykład zostać tam 4 dni.

Łącznie mam do rozdysponowania 18 noclegów na miejscu, najpewniej do rozłożenia pomiędzy Bali (~6 dni), Gili Air, Lombok, Flores, Java (Yogyakarta, wulkany)


Ostatnio edytowany przez lapserduck, 28 Mar 2016 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
te okoliczne wyspy nie leza w odleglosci 15 min
poptarz na mape i sobie odpowiedz;
-co chce zobaczyc?
-co chce robić?
jak poczytasz troche wiadomosci z forum to sie szybko zorientujesz ile i na co czasu potrzebujesz
jesli tego nie ogarniesz ,odpuść sobie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:39 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 13
becek napisał(a):
te okoliczne wyspy nie leza w odleglosci 15 min
poptarz na mape i sobie odpowiedz;
-co chce zobaczyc?
-co chce robić?
jak poczytasz troche wiadomosci z forum to sie szybko zorientujesz ile i na co czasu potrzebujesz
jesli tego nie ogarniesz ,odpuść sobie


No tak, ale nie pytam o czas na "okoliczne" wyspy (Rinca, Komodo), mam to już zaplanowane ;) Pytam o sens i długość pozostawania w samym LB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Mar 2016 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
becek napisał(a):
poptarz na mape i sobie odpowiedz;
-co chce zobaczyc?
-co chce robić?
jak poczytasz troche wiadomosci z forum to sie szybko zorientujesz ile i na co czasu potrzebujesz
jesli tego nie ogarniesz ,odpuść sobie


jesli lubisz wloska kuchnie to tydzien
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 01 Maj 2016 10:34 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
Wybieramy się do Indonezji latem i planujemy wypad z Bali na Komodo i Rince na 2-3 dni. Potem mieliśmy spędzić kilka dni na Gili Meno (głównie zalezy nam na nurkowaniu/ ew. snorkelingu i fajnych plażach), ale naczytałam się o bardzo zniszczonej rafie wokół wysp i zastanawiamy się nad przedłużeniem pobytu w okolicach Flores (gdzie są podobno cudowne warunki do nurkowania) i zrezygnowaniu z Gili. Tu pojawia się problem: nasłuchałam się o cudownych wysepkach w tamtych rejonach (Kanawa, Seraya), jednak gdy chcieliśmy zabukować noclegi, okazało się, że wyspy zostały "przejęte" przez drogie resorty i o budżetowych opcjach noclegu już nie ma mowy :( Najtaniej jest na Kanawie, ale płacenie 200zł za noc w brudnej i zniszczonej chacie ze szczurami niestety wciąż mnie nie urządza ;)
Czy możecie polecić jakieś podobne miejsce w okolicy, gdzie można się zatrzymać za przyzwoitą kasę i są równie świetne warunki jeśli chodzi o snorkelling/nurki? Google średnio pomaga ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Maj 2016 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Labuan Bajo bardzo szybko się rozwija, wraz z infrastrukturą powstaje mnóstwo hoteli i hotelików. Co prawda lato to high season , ale myślę , że nocleg znajdziecie na miejscu. Jeszcze kilka lat temu był z tym problem , teraz chyba już go nie ma . Ostatnio mieszkaliśmy w Sunset Hill Hotel , na wzgórzu, z powalającym widokiem na zatokę, polecam.
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Maj 2016 18:15 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
@bigmark, dzięki za odpowiedź! Czyli rozumiem, że jedyna opcja to zakwaterowania w Labuan Bajo i codzienne wyprawy łódką na snorkelling (bo z tego co wiem, to w samym LB rafa nie jest dostępna z brzegu)? To chyba jednak zostaniemy dłużej na Gili, bo to niestety też średnio budżetowa opcja, z tego, co czytałam, to takie "day tripy" na te wysepki też trochę kosztują...Szczególnie, że o Labuan Bajo słyszałam głównie kiepskie opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 03 Maj 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
@jptmich Pewnie znajdziesz jakieś wycieczki - dwu, trzydniowe z LB na okoliczne rafy , a na jednodniowe na pewno.Labuan Bajo to specyficzne miejsce , nie skreślałbym go tak od razu. Robi jeszcze wrażenie takiego "conradowskiego" , z końca świata, choć cywilizacja daje o sobie znać. Wg. mnie fajnym jednak pomysłem byłby ten trzydniowy trip z Gili do Komodo i pobyt w LB przez kilka dni, rafy tam są podobno odjazdowe, dużo lepsze niż koło Gili i Bali.

pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 03 Maj 2016 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
miałem ten sam dylemat...
Ostatecznie zdecydowałem się na drogi, ale powszechnie chwalony Komodo Island Dive Resort, choć gdyby to nie była podróż rocznicowa, chyba bym się nie zdecydował. Kanawa odpadła ze względu na spartańskie warunki, choć zapewne udamy się tam na snorkeling bo z wyspy Sebayur, na której jest nasz ośrodek nie jest daleko. Z miejsc w pobliżu Labuan Bajo brałem pod uwagę przede wszystkim http://www.scubajunkiekomodo.com/?, bo jest stosunkowo najbliżej samego parku, a cenowo jest przystępny. Może warto tam zapytać? Kontakt z nimi był szybki i profesjonalny. O ile pamiętam, właścicielka jest Holenderką.
Jest jeszcze Angel Island Resort i Seraya Resort, ale są droższe, niż Scuba Junkie.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 28 Lip 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
hej, chcialem zapytac czy rafy na flores sa duzo ladniejsze od tych w okolicach wysp gili? jezeli chcialbym wybrac sie na snorkeling? na gili mi sie bardzo podobaly, a teraz wlasnie mysle o flores... ale nie wiem czy warto glownie po to...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Lip 2016 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czukuczuku uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 28 Lip 2016 16:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
na snorkeling nie, bo większość cudów znajduje się głębiej, ale na nurki to nie ma co porównywać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czukuczuku uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group