Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Maj 2017 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Cześć,
do tej pory podróżowałem w rejony typu Bliski Wschod, Tajlandia, Malezja, Maroko itp., czyli dosyć ciepło :)
Teraz jednak w końcu chciałbym coś zacząć z zimniejszymi stronami, czyli np. Norwegia jesienią/zimą, Islandia, jakieś góry w SZwajcarii itp.
W ogóle nie jestem przygotowany na takie rzeczy, dlatego powoli chciałbym się do tego zabrać.
Ktoś poleci jakiś rodzaj kurtki, którym warto się zainteresować? I ogólnie na co zwracać uwagę? Głównie żeby był komfort - ciepło też w chłodniejszych porach, ale też żeby się nie pocić jak świnia normalnie.
Miałem styczność z kurtkami north face'a i mam dobre wspomnienia, ale jest sporo rodzajów i nie do końca wiem w co celować. Chciałbym coś co będę mieć na jakiś czas dłuższy, więc 6-8 stówek mogę przeznaczyć.
Tematy w dziale są sprzed 2 lat więc raczej nieaktualne modele są, a nie znalazłem zbytnio wskazówek na co zwracać uwagę.


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Lis 2017 23:50, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 28 Maj 2017 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
jeśli masz na myśli walutę EUR, to polecam Canada Goose. o lepszych nie słyszałem. a mina eko-fanatyczek, jak im mówisz, że to futro na kapturze to z prawdziwego kojota - bezcenna :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Maj 2017 22:43 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Jack Wolfskin Helium - puch kaczy
Jack Wolfskin Argo - puch gesi (lekka i baaaaardzo ciepla)

mam obydwie, sa rewelacyjne
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Maj 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jeśli szukasz CIEPŁEJ kurtki polecam islandzką 66 North
https://www.66north.com/men/tops/parkas/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
danziger napisał(a):
Jeśli szukasz CIEPŁEJ kurtki polecam islandzką 66 North

BusinessClass napisał(a):
jeśli masz na myśli walutę EUR, to polecam Canada Goose. o lepszych nie słyszałem. a mina eko-fanatyczek, jak im mówisz, że to futro na kapturze to z prawdziwego kojota - bezcenna :)

Niestety IT w Polsce nadal zarabia po polsku, niemniej będę miał na uwadze wasze propozycje jakbym chciał wskoczyć półkę wyżej :)
qbk napisał(a):
Jack Wolfskin Helium - puch kaczy
Jack Wolfskin Argo - puch gesi (lekka i baaaaardzo ciepla)
mam obydwie, sa rewelacyjne

O, bardzo fajne się wydają, zarówno helium jak i argo. Jakaś znacząca różnica jest w puchu kaczym i gęsim żebym musiał wiedzieć? Przejdę się do jakiegoś sklepu, który je sprzedaje i sprawdzę jak się w nich czuję. Dzięki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
http://8a.pl/8academy/puch-naturalny-ja ... ke-wybrac/

ze sztucznych rozwaz tez kurtki wypelnione primaloft, mam TNF i jest bardzo cienka i pakowalna, a dosc ciepla, choc nie do konca przetestowana tej zimy (puch naturalny to jednak puch)
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:29 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
-- 28 Maj 2017 23:28 --

Argo zakladam jak jest duzo ponizej zera. Przetestowane mam krotki rekaw i -10 w Argo. Warunki bezwietrzne, miejskie. Kosmos

-- 28 Maj 2017 23:29 --

puch gesi generalnie jest cieplejszy. Ale wazne tez jest i stosunek puch/pierze o sprezystosc puchu. Pamietaj. Dodatkowo puch w Argo jest hydrofobowy
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Cześć czołem, niestety temat wróci bo z moim tempem z jakim się zabierałem to już nigdzie we Wrocławiu Jack Wolfskin Argo nie mogę znaleźć :( na internecie widzę, ale trochę drożej niż wcześniej -799 zł. Trochę sporo bo zakładałem 600. Byłem w sklepie i dotykałem ostatnią sztuke (xxl a dla mnie to raczej s...m...?) - mega fajne uczucie, że jest taka lekka i da się ją złożyć w małą kostkę.

Ma dojść nowa wersja argo supreme ale za... 1300 zl.
Helium wydaje się trochę większa, a mi się spodobał ten puch gęsi i to w argo, że była taka cienka.

Ktoś ma może analogie dla argo do 600 zl? Czy jednak nie znajdę takiego cuda w tej cenie i brać argo za 799?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2017 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie wiedzialem np. ze Jack Wolfskin ma puch kaczy czy gesi.
Czlowiek cale zycie sie uczy... pewnie nastepnym razem kupie z jakims puszkiem. :D
Ciekaw jestem jaki puszek jest lepszy i na co uwazac?
W Ushuaia, przed wyprawa na Antarktyde kupilem kurtke zimowa marki Timberland, ale nie mam zoltego pojecia z czego sie sklada.
W kazdym razie sprawdzila sie pozniej, nie tylko ostra zima w Grenlandii, Islandii, ale ostatnio na yachcie w Spitsbergenie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Wrz 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Ja nie jestem na tyle kompetentny, żeby doradzać, ale link @ibartek jest super: http://8a.pl/8academy/puch-naturalny-ja ... ke-wybrac/
Bardzo fajnie tam jest opisane co i jak

Ja celuje w puch gęsi, dlatego szukam alternatywy dla Jacka Argo.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Lis 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Kupiłem Jacka Argo. W Norwegii w listopadzie dał radę (przedziały temp -2 - 5 stopni), ale bez bluzy 'pod' nie polecam, bardzo łatwo łapie wilgoć , pot etc.
Kaptur trochę uciążliwy, ale zasłania sporą część głowy i przylega , więc jest ciepło. Mega fajnie się go składa.
Niestety też strasznie gubi pióra, może być irytujące po jeździe autem (fotel w piórach)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lis 2017 23:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group